OH - Taekwondo - Nad 80 kg - předkolo, ČF a SF (muži) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   03:15

Nad 80 kg - OF, ČF a SF (muži)

03:15 Osmifinále - muži

07:15 Čtvrtfinále - muži

09:15 Semifinále - muži

Dnešní program je za námi. Ještě nás tedy čekají opravy a medailové souboje, ale na ty si budete muset počkat do dvanácti hodin.
428'
Velké překvapení nám nabídl druhý semifinálový duel. V něm se Korejec In, světová dvojka postavil Makedonci Georgievskému. si ve druhém kole zařídil náskok dvou bodů a ve třetím ho sedmi body potvrdil. Po výsledku 6:12 tak dnešní mužské finále nebude mít korejské zastoupení, tak jako ženské.
426'
Zápas číslo 426, neboli první semifinále ukázalo opět obrovskou kvalitu Rusa Larina. Ten stejně jako v předchozím kole povolil soupeři jen tři body. Ale tentokrát jich sám nastřádal 30! Neskutečný počin a zasloužené finále pro reprezentanta ROC.
Semifinále
424'
Opět poněkud defenzivnější byl souboj bojovníka z Pobřeží Slonoviny a Makedonce. První kolo bez bodů na obou stranách. Ve druhém se Georgievski dostal do mírného vedení o dva body. Postup potvrdil v poslední části zápasu a celkově vyhrál 9:4.
422'
V souboji světové dvojky Ina, který pochází právě z kolébky Taekwonda – Korey, s Kazachem Žaparovem došlo na konci k vítězství díky zkušenostem. Korejec se nenechal rozhodit ani přesto, že v prvích dvou kolech zaznamenal jen dva body. Poslední kolo vyhrál 8:0, celkově 8:2 a postupuje dále.
420'
Další čtvrtfinále mělo jasného favorita. Neohrožený Rus Larin povolil za celý zápas soupeři jen tři body, přičemž v posledním kole ani jeden. Sám jich posbíral 16 a bez nějakého překvapení se po výsledku 16:3 posouvá do semifinále.
418'
První mužské čtvrtfinále začalo velmi opatrně. Dokonce za první dvě kola padl jediný bod. Ten měl na svědomí Chorvat, ovšem dostal ho zdarma za Gam-jeom soupeře. Bojovat se pořádně začalo až ve třetím kole, kde už padlo celkem třináct bodů. Šťastnější byl nakonec Chung-i Sun, který zvítězil poměrem 8:6.
Čtvrtfinále
416'
Poslední zápas osmifinále přinesl zápas Kubánce s Černohorcem. Ten byl první dvě kola lepší, vyhrál 5:1 a 5:2. Ve třetím kole nicméně soupeř zabral a ze ztráty 3:10 se dotáhl na 8:10. Bohužel pro něj ale soupeři zbytečně věnoval bod za Gam-jeom a tříbodové manko už nesmazal.
414'
Předposlední osmifinálový duel byl zajímavou podívanou. Rozdali si to mezi sebou dva Afričani, což není v Taekwondu zas tak běžné. První kolo vyhrál jasně Gbane. Issoufou Alfaga zase zvítězil v tom druhém a ta se logicky muselo rozhodovat v poslední dvouminutovce. Ta začala dobře pro Taekwondistu z Pobřeží Slonoviny, protože mu soupeř věnoval čtyři body za Gam-jeomy v řadě. Jednoduše se tak modrý zápasník dostal do velkého vedení, a přestože dostal ještě úder a kop do vesty, postup si pohlídal (celkově 15:9).
412'
V zápase číslo 412 došlo k překvapení, kdy Kazach Žaparov, který byl stavěn do pozice mírného outsidera, nakonec zvítězil. V prvních dvou kolech měl více bodů než soupeř, v tom druhém Němci ani nedovolil bodovat. Poslední sice prohrál, ale celkově 7:11 zvítězil.
410'
Překvapivě vyrovnaný byl zápas mezi dvojkou této kategorie Inem a patnáctkou Mansourim. První kolo dokonce Korejec prohrál. Ve druhém si ale vedení vzal zpět. Třetí kolo bylo vyrovnané, 4:4, ale díky jednomu bodu navíc z druhého kola právě Korejec postoupí do čtvrtfinále.
408'
Světová jednička Vladislav Larin se postavil proti reprezentantu Tongy Pitu Taufatofuovi. Výsledek byl velmi jednostrannou záležitostí. Larin totiž vyhrál na Point gap, neboli rozdíl ve skóre. Taufatofuovi nedovolil v prvním a třetím kole ani bod a postupuje po výsledku 24:3.
406'
Poměrně jasnou záležitostí se ukázal býti zápas mezi Gaboncem Obamem a Slovincem Trajkovićem. Přestože tyto dva zápasníky ve světovém žebříčku dělí jedno místo, celkově osmý Trajković si udělal náskok už v prvním kole, kdy zaznamenal osm bodů. Hlavní show přišla v kole třetím, kde dokonce inkasoval bodů čtrnáct. Celkově vyhrál na rozdíl ve skóre (26:5).
404'
I druhý zápas byl ukázkou poctivé defenzivní práce a taktické bitvy. Vždyť dokonce ve druhém a třetím kole dohromady padly jen dva body. Muselo rozhodnout prodloužení na zlatý bod, ve kterém byl lepší Chung-i Sun, který dostal bod za Gam-jeom soupeře a tomu hned následně zasadil kop do vesty. Postupuje výsledkem 7:4pp.
402'
První mužské osmifinále je za námi. byl to stejně jako žen velmi defenzivní a taktický souboj. Vždyť vítěz měl na kontě jen šest bodů, poražený čtyři a ve třetím kole nezaznamenal bod ani jeden bojovník. Zápas skončil těsným výsledkem 6:4 překvapivě pro Chorvata Sapinu, přestože je to v této kategorii až světová třináctka a jeho soupeř čtyřka.
Nasazení pro osmifinále

Ivan Sapina (CRO) – Carlos Sansores (MEX)
Mahama Cho (GBR) – Chung-i Sun (CHN)
Anthony Mylann Obame (GAB) – Ivan Konrad Trojaković (SLO)
Vladislav Larin (ROC) – Pita Taufatofija (TGA)
Farzad Mansouri (AFG) – Kyo Don In (KOR)
Alexander Bachmann (GER) – Ruslan Žaparov (KAZ)
Seydou Gbane (CIV) – Abdoul Razak Assoufou Alfaga (NIG)
Rafael Yunier Alba Castillo (CUB) – Dejan Georgievski (MAK)
Osmifinále
Bodování

Vysvětlím vám největší základy bodování. Tedy způsoby, kterými zápasníci získají určitý počet bodů.

Úder na vestu – 1 bod
Kop na vestu – 2 body
Kop na hlavu – 3 body
Kop na vestu z otočky – 4 body
Kop na hlavu z otočky – 5 bodů
Pravidla

V Taekwondu se zápasí tříkolovým systémem po dvou minutách. Mezi koly je krátká přestávka. Bojovníci využívají hlavně kop a technik prováděných nohou. Občas vidíme i údery, ale ne tak často, jelikož údery na hlavu jsou zakázány a údery na vestu jsou obodovány jen jedním bodem. Vyhrává bojovník, jenž má po třech kolech vyšší počet bodů.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám bojového uměni, hlavně těm, kdo obdivují tak krásný sport, jakým Taekwondo jednoznačně je. Na programu máme dnes souběžně kategorii žen nad 67 kilogramů a mužů nad 80 kilogramů. V tomto přenosu se zaměříme na muže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:15.