OH - Vodní pólo (muži) - Maďarsko - Austrálie -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   18:00

Maďarsko - Austrálie

Maďaři ani napodruhé nedokázali vyhrát na olympijském turnaji v brazilském Rio de Janeiro, když je o vítězství 26 sekund před koncem připravil Cotterill. Takový vstup do turnaje si velmoc vodního póla rozhodně nepředstavovala. Australané si naopak připisují první bod, když na úvod turnaje prohráli s domácí Brazílií 7:8.
32
Utkání právě skončilo.
32
Vargu v poslední vteřině vychytal Stenton-decker a oba soupeři se dnes rozejdou smírně 8:8.
32
Cotterill 26 sekund před koncem se prosazuje ze středu a srovnává na 9:9.
32
Minutu před koncem se ale Kis dopouští útočného faulu.
31
Erdelyi se necelé dvě minuty před koncem prosazuje po kombinaci Maďarska z levé strany na vzdálenější tyč a dostává Maďary do vedení.
30
Konec zápas je hodně nervózní a teď je vyloučen naopak Roach.
30
Roach se ale neprosazuje ze strany a nechává vyniknout Deckera.
29
Szivos si půjde odpočinout na dvacet sekund a to může být šance pro Austrálii zlomit dnešní utkání na svou stranu.
29
V poslední čtvrtině doposud padl pouze jeden gól. Oba týmy jsou nyní hodně nepřesné a neujala se ani střela Hosnyanszkyho.
29
Swift dostává čtyři minuty před koncem trest na dvacet sekund.
25
Vyloučení maďarského brankáře ale Austrálie nevyužila. Všechny plány ji zmařil Roach útočným faulem.
28
Decker ale nyní již poněkolikáté dnes oslabuje tým a do branky tak musí Nagy.
27
Z dálky neprostřelil Deckera ani Campbell. Oba gólmani hrají klíčovou roli v posledních minutách.
27
Úspěšný zákrok si připisuje také Stanton-French, který zlikvidoval dalekonosný pokus Erdelyiho.
26
Kaxesův pokus z centru však Decker chytá.
26
Zalanki však oslabí Maďary na následujících dvacet sekund.
25
Varga už ale ano a to parádní střelou pod břevno.
25
Varga se ale dalekonosnou střelou neprosazuje.
25
Kayes si nedopustil další útočný faul a doslova daruje míč Maďarům.
25
I napočtvrté vyhráli úvodní sprint Australané.
25
Čtvrtá čtvrtina začala.
24
Konec třetí čtvrtiny.
24
V poslední vteřině pálil Vargas, ale jeho dalekonosný pokus Stanton-French kryje.
24
Swift dostal přihrávku na střed, ale minul z dobré příležitosti. Decker drží maďarský tým nad vodou.
23
Vamos se však dopustil útočného faulu a hra se stěhuje zpátky před Deckera.
23
Na druhé straně byl zablokován dalekonosný pokus Roache.
22
Erdelyi zahodil slibnou příležitost a diagonálou neohrozil australskou branku.
22
ten zakončuje Kayes když dostal přihrávku na centr a do odkryté pravé strany poslal míč. tam Decker nemohl být ani náhodou.
21
Youngerovi se povedla výborná krádež a Austrálie může jít do rychlého brejku.
21
Gilchrist se dopustil útočného faulu pod vodou a Maďaři dostanou další možnost.
21
Vamos už musel zakončovat a mířil k levé tyči, ale vůbec netrefil branku.
20
Australané sice přesilovku nevyužili, ale ke střele ze středu bazénu se dostal Campbell a zamířil přesně k levé straně. Decker se natahoval marně.
20
Kis se dopouští útočného faulu a navíc v ten stejný moment je vyloučen i brankář Decker. To je dobrá šance pro Australany.
19
NA druhé straně vychytal Campbella Decker.
19
Deset sekund na to byl Vargův pokus zablokován.
19
Střelu Erdelyiho ale Stanton-French kryje.
19
Na začátku 19. minuty si přesilovku zahrají Maďaři. Odpočinout si půjde Martin.
18
Může se ale vrátit předčasně, poněvadž se prosazuje Campbell.
18
Hosnyanszky ale oslabuje Maďary a odpočine si na dvacet sekund.
18
Tvrdou ránu vyslal Szivos a trefil přesně šibenici z dobrých sedmi metrů.
17
Dopouští se ale útočného faulu a míč mají Maďaři.
17
Australané měli opět lepší sprint k míči a získávají ho na svou stranu.
17
Třetí čtvrtina právě začala.
16
Druhá čtvrtina skončila.
16
Patnáct vteřin před koncem proměňuje přesilovku Ford a snižuje náskok Maďarů na 5:6.
16
Zalanki v poslední vteřině trestu vystřelil, ale Stenton-French mohl zůstat v klidu, poněvadž míč šel mimo jeho bránu.
15
Martin vzápětí ihned fauloval musí si odpočinout na dvacet sekund.
15
Australan Martin se ale dopustil útočného faulu a Maďaři zůstanou nadále u míče.
15
Manhercz mohl navýšit vedení ale ze střední vzdálenosti minul australskou branku.
14
K té se postavil Varga a střelou pod pravou paži Stentona-Frenche zvyšuje maďarské vedení.
14
Australané se dopustili hrubého faulu a Maďarsko bude mít k dispozici penaltu.
13
Manhercz minul australskou svatyni dalekonosným pokusem.
13
Kayes se ale dopouští útočného faulu.
13
Střelu Howdena ale opět kryje Decker. Maďarský brankář drží parádními zákroky svůj tým ve vedení.
12
Kis je v závěru 12. minuty vyloučen na dvacet sekund.
11
Younger se dostal ke dvěma rychlým střelám v krátkém sledu a ale náramně se blýskl Decker, který předvedl dva fantastické zákroky.
11
Jak Australané, tak Maďaři se dopustili po delší době útočného faulu. Míč budou mít ale hráči Austrálie.
10
V závěru desáté minuty proměnil Manhercz přesilovku 5:4. Maďarsko tak znovu vede.
10
Pa faulu Forda si krátkou přesilovku zahrají i Maďaři.
9
Ti dostali možnost přesilovky po vyloučení Vargy a Swift početní výhodu využívá a je srovnáno 4:4.
9
Zalangi se sice postaral o krádež, ale Kis se v následném útoku dopustil faulu a míč budou mít Australané.
8
Dvě vteřiny před koncem znovu posílá do vedení Harai, tak to byl povedený závěr první čtvrtiny.
8
V závěru čtvrtiny se ale budou muset bránit. Martin dostává 20 sekundový trest.
8
Roach srovnává povedenou střelou k tyči. 44 sekund před koncem je to 3:3.
7
Poslední minutu ale začnou Maďaři v oslabení. Právě poslední střelec Harai dostal dvacetisekundovou penalizaci.
7
Rychlý protiútok Maďarů zakončil z centru střelou o hladinu Harai a vrací Maďarsku vedení.
6
Následný útok Australanů končí útočným faulem. Míč tak budou mít Maďaři.
6
Campbellův trest sice uplynul, ale Vamos vteřinu po jeho uplynutí srovnává stav zápase na 2:2.
6
Campbell si půjde tentokrát odpočinout na dvacet sekund.
5
Maďaři opravdu v první čtvrtině střílí jenom z dálky a střelu Zalankiho zneškodnil Stenton-French.
5
Campbell přesilovku využívá. Jako volný hráč bez problémů náhradního maďarského brankáře.
5
Decker se podle rozhodčích dopustil faulu a půjde si odpočinout na 20 sekund.
4
Zatím vidíme pouze střely z dálky. další neúspěšný pokus zaznamenává Cotterill.
4
Varga byl znovu neúspěšný. Tentokrát střílel z centru a Stenton-French ho reflexivně vychytal rukou.
4
Younger mohl vyrovnat, ale maďarskou branku z pravé strany těsně minul.
3
Vamos se na rozdíl od Vargy dalekonosnou střelou k ty či prosazuje a srovnává na 1:1.
3
Howden se dopustil dalšího útočného faulu Australanů.
3
Na druhé straně vychytal Campbella Decker.
2
Varga střílel z dlouhé vzdálenosti, ale minul.
2
Ford včak poprvé v zápase oslabuje australský celek.
2
Campbell z rychlého protútoku otevírá dnešní skóre a posílá Australany do vedení.
1
Krádšž forda znamená míč pro Australany.
1
Oba celky se ale hned v první minutě zápasu dopustily útočného faulu.
1
Úvodní sprint vyhráli Australané
Utkání mezi Španělskem a USA skončilo před malou chvíli. Tento duel tak začne o pár minut později.
Sestavy týmů:

Maďarsko: Nagy, Attila Decker – Zalanki, Manhercz, Erdelyi, Vamos, Hosnyanszky, Adam Decker, Szivos, Daniel Varga, Denes Varga (C), Kis, Harai. Trenér: Tibor Benedek.