OH - Vodní pólo (muži) - Španělsko - Chorvatsko -  ONLINE PŘENOS -  11. srpna 2016   01:50

Španělsko - Chorvatsko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

6. Francie – 0 bodů, skóre 15:24
Velkého překvapení jsme se dočkali na závěr třetího hracího dne v Maria Lenk Aquatics Centre. Španělé totiž jako outsideři zápasu doslova deklasovali Chorvaty 9:4 a se čtyřmi body se posouvají na druhé místo tabulky právě před svého dnešního soupeře.
Konečný výsledek:

Španělsko – Chorvatsko 9:4
(2:0, 2:1, 1:2, 4:1)

Branky: 12., 16., 23. a 30. Echenique, 1. Espanol, 3. Molina, 26. Sziranyi, 27. Minguell, 32. Fernandez – 14. Sukno, 22. Buslje, 24. Joković, 27. Garcia.
00:00
Zápas skončil.
00:24
Španělsko právě vstřelilo branku!
A ještě jedna změna skóre na španělské straně. Devátou branku svého týmu přidává FRANCISCO FERNANDEZ MIRANDA!
00:49
Chorvatům dnes ovšem není přáno, další střelu Luky Lončara zastavuje opět tyč španělské branky!
01:14
Alberto Munarriz vypálil z velké dálky, jeho pokus zastavila chorvatská obrana.
01:43
Vykřesat naději na zázrak ještě mohl Luka Lončar, ve své šanci ale zklamal.
02:09
Španělé si pojišťují vítězství další brankou, kterou zaznamenává opět GONZALO ECHENIQUE SAGLIETTI, který má na svém kontě již čtyři zářezy.
02:30
Po faulu Busljeho budou mít Španělé k dispozici další početní výhodu.
03:17
Chorvatský trenér Ivica Tučak si bere oddechový čas.
03:45
Šance střídá šanci, Javier Garcia Gadea si tentokrát vylámal zuby na Lopezovi, který dnes chytá opravdu famózní zápas.
04:08
Na druhé straně Guillermo Molina Rios ztroskotal se svou střelou na Bijacovi.
04:38
Chorvaty zastavila v cestě za snížením opět tyč! Sandro Sukno zakončoval do konstrukce branky pěknou kombinaci v početní výhodě.
05:11
Série slepených branek pokračuje i nadále! Z větší dálky se pokusil o střelu také MARC MINGUELL ALFEREZ a uspěl!
05:39
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Chorvatům se opět podařilo celkem rychle odpovědět! Střelou z velké vzdálenosti se prosazuje JAVIER GARCIA GADEA!
06:06
BALASZ SZIRANYI SOMOGYI se dostal v předbrankovém prostoru do obrovské šanci, kterou musel proměnit a zvyšuje také španělský náskok!
06:48
Sandro Sukno se dostal do šance na snížení, proti kterému ovšem byl Lopez.
07:35
Do závěrečné čtvrtiny se v chorvatské brance objevuje náhradní brankář Marko Bijac.
08:00
Začala poslední čtvrtina.
Stav po třetí čtvrtině:

Španělsko – Chorvatsko 5:3

12., 16. a 23. Echenique, 1. Espanol, 3. Molina – 14. Sukno, 22. Buslje, 24. Joković
00:00
Třetí čtvrtina skončila.
00:23
Alberto Munarriz mohl ještě navýšit španělské vedení, ve své šanci ale nastřelil jen Paviće.
00:52
Chorvati odpovídají rychlou brankou, kterou snižují na rozdíl dvou branek! Trefuje se MARO JOKOVIĆ!
01:20
Také Španělům pomohl oddechový čas. Krátce po něm se totiž trefuje střelou z dálky GONZALO ECHENIQUE SAGLIETTI!
01:44
Sandro Sukno zkusil vypálit z větší vzdálenosti, jeho ránu zastavila španělská obrana.
02:29
Na druhé straně se ke střeleckému pokusu dostal Francisco Fernandez Miranda, jeho ránu zlikvidoval Josip Pavić.
02:54
Týmová porada, zdá se, Chorvatům pomohla, jelikož se jim podařilo snížit zásluhou ANDRA BUSLJE!
03:15
Chorvatsko si bere oddechový čas.
03:31
Další španělský pokus na Pavićovu branku, Alberto Munnariz ale na chorvatskou legendu v brance nevyzrál.
04:29
Opatrná partie nadále pokračuje, Gonzalo Echenique Saglietti nastřeluje další tyčku!
05:55
Chorvati měli k dispozici početní výhodu, dnes se jim ale vůbec nedaří recept na skvěle chytajícího Lopeze.
06:30
Na startu druhé půle vidíme jeden útočný faul za druhým, a to na obou stranách hřiště.
07:12
Luka Lončar se poprvé v zápase ukázal divákům, jeho střela byla zablokována.

00:31
Javier Garcia Gadea se na chorvatské straně dostal k zakončení, které ovšem Lopez likviduje.
01:00
Překvapivý vývoj zápasu pokračuje i nadále, Španělé odskakují opět na rozdíl tří branek. Střelou z větší vzdálenosti se trefuje GONZALO ECHENIQUE SAGLIETTI!
01:24
Necelou minutu a půl před koncem prvního poločasu si Španělé berou oddechový čas.
02:19
Chorvatsko vstřelilo branku!
Chorvaté se konečně prosazují až téměř na konci druhého poločasu. Střelou zblízka se raduje z gólu SANDRO SUKNO!
03:20
Střelecký pokus Blaie Mallaracha Guella končí na další tyči v dnešním zápase!
04:09
Zakončení Mara Jokoviće blokuje španělská obrana.
04:38
Španělé se trefují opět z vetší vzdálenosti od branky, trefuje se GONZALO ECHENIQUE SAGLIETTI!
05:51
Tak snad nyní se Chorvaté ujmou vedení! Za faul Moliny Riose mají k dispozici penaltový hod!
06:37
Sandro Sukno střílel z velké dálky do připraveného Lopeze, který stále drží čisté konto.
07:14
Jako první se ke snížení odhodlal Luka Bukić, trefil jen hráče před sebou.

00:11
Luka Bukić nastřeluje rovněž jen konstrukci branky, která během první čtvrtiny zazvonila snad pětkrát.
00:41
Následuje několik faulů v řadě na obou stranách.
01:26
Francisco Fernandez Miranda se po oddechovém času svého týmu dostal ke střele, kterou trefil další tyč!
01:56
Střelu Antonia Petkoviće v početní výhodě zastavuje zatím bravurně chytající Lopez.
02:33
Marc Minguell Alfarez málem přidal další španělskou branku, trefil ale jen tyč!
03:14
Po sérii faulů na obou stranách budou pokračovat s míčem Španělé.
04:07
Albert Espanol se pokoušel o střelu, přes blokujícího hráče ale míč k brance neprošel.
04:49
Lopez má zatím velké štěstí, další střelu Andela Šetky totiž zastavuje znovu tyčka!
05:26
Josip Pavić zatím nemá svůj den, Španělé přidávají i druhou branku z poměrně velké dálky, trefuje se GUILLERMO MOLINA RIOS!
05:52
Další ránu nasměroval Buslje jen do konstrukce branky!
06:37
Andro Buslje střílí mimo tři tyče španělské branky.
07:06
Španělé se ujímají vedení! Hned z prvního útoku svého týmu v zápase se prosazuje ALBERT ESPANOL LIFANTE!
07:31
Andelo Šetka otevírá střelecký účet dnešního utkání, jeho daleký pokus ovšem zastavuje Daniel Lopez ve španělské brance.
08:00
Zápas začal.

Španělsko: Aguilar, Lopez – Munarriz, Barcelo, Alarcon, Molina, Minguell, Sziranyi, Espanol, Tahull, Fernandez, Mallarach. Echenique. Trenér: Gabriel Hernandez Paz.

Chorvatsko: Pavić, Bijac – Burić, Petković, Lončar, Joković, Bukić, Macan, Buslje, Sukno, Krapić, Šetka, Garcia. Trenér: Ivica Tučak.

Rozhodčí: Boris Margeta a Radoslaw Piotr Koryzna.

Průběh turnaje

Španělé zatím odehráli dva vyrovnané zápasy. V prvním utkání prohráli s Itálií těsně 8:9, v tom druhém si pak spravili chuť po výhře 10:9 nad Spojenými státy Americkými. S jednou výhrou na kontě tak zatím drží místo mez postupovou čtyřkou.

Chorvatsko zatím zvládá úlohu velkého favorita turnaje výborně a po dvou zápasech má na svém kontě plný počet bodů. Po výhře 7:5 nad USA vyhráli Chorvati i druhé utkání, Černou Horu přemohli až gólem v samotném závěru zápasu 8:7.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, ve vodním póle mužů je dnes na programu třetí hrací den. Posledním zápasem v programu v Maria Lenk Aquatics Centre bude souboj Španělska proti Chorvatsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 01:50.