OH - Vodní pólo (muži) - Srbsko - Japonsko -  ONLINE PŘENOS -  15. srpna 2016   00:30

Srbsko - Japonsko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek olympijské noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Srbové nakonec zvládli dnešní zápas a připsali si povinné vítězství, ačkoliv po první čtvrtině prohrávali 2:5. Srbsko tak jistě postupuje do čtvrtfinále, ještě se ale neví z jaké pozice, jelikož tabulka skupiny A je před posledním zápasem stále hodně zamotaná. Japonsko se bez zisku jediného bodu s turnajem loučí.
Konečný výsledek:

Srbsko – Japonsko 12:8
(2:5, 3:0, 4:2, 3:1)

Branky: 3., 14., 17., 18., 25. a 27. Filipović, 15. a 20. D. Pijetlović, 6. Nikić, 16. Mandić, 20. S. Mitrović, 30. Čuk – 3., 4., 8., 22. a 29. Takei, 1. a 5. Okawa, 19. Kadono.
00:00
Zápas skončil.
00:05
V závěru utkání ještě zkoušel své štěstí Šota Hazui, míč ovšem neprostřelil ani k srbské brance.
00:46
Tanamura si připisuje další úspěšný zákrok proti střele Stefana Mitroviće.
01:16
Koji Takei v početní výhodě nastřeluje tyčku srbské branky!
01:58
Další ránu z dálky v podání Keiga Okawy likviduje Gojko Pijetlović.
02:19
Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbové využívají přesilovou hru, poprvé v utkání se prosazuje MILOŠ ČUK!
03:05
Na druhé straně po rychlé akci střílel ze středu hřiště Slobodan Nikić, nastřelil jen Tanamuru.
03:24
Dalekonosný projektil z ruky Mitsuaki Šigy zastavila obrana Srbů.
03:57
Japonsko právě vstřelilo branku!
Po faulu Miloše Čuka odpískali rozhodčí penaltu, kterou svým pátým gólem v zápase proměňuje KOJI TAKEI!
04:18
Následný pokus Kenyi Yasudy zablokovala srbská obrana.
04:37
Další rána Adačiho ze střední vzdálenosti, Pijetlović si připisuje další úspěšný zákrok.
05:36
Srbové nadále navyšují své vedení, FILIP FILIPOVIĆ se prosazuje znovu, tentokrát střelou z dálky!
06:15
V početní výhodě se nakonec do zakončení dostal Seiya Adači, ztroskotal ale na Gojku Pijetlovićovi, který se objevil v srbské brance.
06:43
Stefan Mitrović ve slušné příležitosti gól nedává, následně fauluje Duško Pijetlović a japonský kouč naordinuje taktiku na početní výhodu při oddechovém času.
07:05
Na druhé straně vypálil z dálky Keigo Okawa, jeho pokus ovšem zastavila srbská obrana.
07:34
Srbové už si vedení v dnešním zápase nenechají vzít, hned z první akce poslední čtvrtiny se popáté v utkání prosazuje FILIP FILIPOVIĆ!
08:00
Čtvrtá čtvrtina začala.
Stav po třetí čtvrtině:

Srbsko – Japonsko 10:7

3., 14., 17. a 18. Filipović, 15. a 20. D. Pijetlović, 20. a 22. S. Mitrović, 6. Nikić, 16. Mandić – 3., 4., 8. a 22. Takei, 1. a 5. Okawa, 19. Kadono
00:00
Třetí čtvrtina skončila.
00:10
Koji Takei v další slibní příležitosti netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
00:41
A další Mitrovićův zákrok proti střeleckému pokusu aktivního Takeie.
01:19
Koji Takei byl na konci japonské akce v početní převaze, jeho ránu ovšem zastavil Branislav Mitrović.
01:37
Před početní výhodou si japonský trenér Yoji Omoto svolává týmovou poradu při oddechovém času.
02:31
Srbové ovšem velmi rychle odpovídají, po faulu Araie se v početní výhodě prosazuje znovu STEFAN MITROVIĆ!
02:46
Japonci se ještě drží na dostřel, KOJI TAKEI proměňuje penaltu a přidává svou čtvrtou branku v zápase!
02:46
Sava Randelović fauloval ve velké šanci Kojiho Takeie, který bude házet penaltu!
03:37
Keigo Okawa zkoušel střílet z velké dálky, jeho ránu zastavila srbská obrana.
04:02
Srbský brankový koncert nadále pokračuje! STEFAN MITROVIĆ byl nehlídaný před brankou a v klidu navyšuje srbské vedení!
04:24
Yuki Kadono se dostal k míči v předbrankovém prostoru, na Branislava Mitroviće ale nevyzrál.
04:49
Na startu druhé půle se nám roztrhl pytel s góly! DUŠKO PIJETLOVIĆ tentokrát už uspěl s dalekonosnou střelou!
05:29
Na druhé straně napřáhl z dálky Duško Pijetlović a orazítkoval tyč japonské branky!
05:47
Po dlouhé době se prosazují také Japonci! V početní výhodě se trefuje YUKI KADONO!
06:19
Od druhé čtvrtiny už se zápas odehrává podle předpokladů, FILIP FILIPOVIĆ přidává z vyložené pozice další branku na své konto!
06:59
Oba týmy se při dalších útocích provinily útočnými fauly.
07:38
Srbové hned zkraje druhého poločasu otáčejí skóre na svou stranu, početní výhodu zužitkoval svým třetím gólem v zápase FILIP FILIPOVIĆ!
08:00
Druhý poločas začal.
Stav po prvním poločase:

Srbsko – Japonsko 5:5

3. a 14. Filipović, 6. Nikić, 15. D. Pijetlović, 16. Mandić – 3., 4. a 8. Takei, 1. a 5. Okawa
00:00
00:09
Skvělým závěrem první půle Srbové dorovnávají japonské skóre! Vyrovnávací branku má na svědomí DUŠAN MANDIĆ!
00:49
Seiya Adači vypálil z velké dálky a trefil tyčku Mitrovićovy branky!
01:23
Srbové v závěru prvního poločasu stahují brankové manko, další gól přidává střelou ze středu hřiště DUŠKO PIJETLOVIĆ!
02:16
A i s druhým penaltovým hodem dnešního utkání si FILIP FILIPOVIĆ poradil s bravurou a snižuje tak srbské manko na dva góly!
02:16
Yasuda fauloval opět Filipoviće, který tak bude házet druhou penaltu v dnešním zápase!
02:31
Po ráně mimo tři tyče v podání Kojiho Takeie si Srbsko bere oddechový čas.
02:57
Z větší vzdálenosti to zkusil také Andrija Prlajnović, i on si ovšem vylámal zuby na Tanamurovi.
03:20
Na druhé straně dalekonosnou střelu Atsuta Iidy likviduje Branislav Mitrović.
03:50
Srbové se nemohou ve druhé části hry prosadit! Stefan Mitrović nastřelil v početní výhodě jen tyčku, následnou dorážku Nikiće pokryl brankář Tanamura!
04:57
Japonský kouč Yoji Omoto si bere oddechový čas.
05:18
Na druhé straně se do brejku dostal Koji Takei, jeho zakončení ovšem zastavila konstrukce branky!
05:33
Znovu vynikající zákrok japonského brankáře proti ve velké šanci střílejícímu Prlajnovićovi!
06:19
Další Tanamurův zákrok proti zakončení Slobodana Nikiće.
07:07
Na druhé straně se ke střele dostal Andrija Prlajnović, jehož pokus likviduje Katsuyuki Tanamura.
07:26
Keigo Okawa vypálil první ránu druhého dějství, jeho pokus zablokovala srbská obrana.

00:40
Slobodan Nikić mohl snížit, v dobré střelecké pozici ale zamířil mimo tři tyče.
00:52
Překvapivý průběh zápasu nadále pokračuje, z rychlého brejku se prosazuje svým třetím gólem v zápase KOJI TAKEI!
01:20
Seiya Adači se dostal do velké šance, při střele ale trochu zaváhal a nakonec neprostřelil ani protihráče stojícího před ním.
02:11
Na druhé straně pálil z velké vzdálenosti Šota Hazui, Branislav Mitrović jeho pokus pokryl.
02:40
Srbové snižují při početní výhodě, kterou zužitkoval SLOBODAN NIKIĆ!
03:02
Další míč plave v srbské brance a Japonci vedou už o tři branky! Z velké dálky se podruhé v utkání prosazuje KEIGO OKAWA!
03:41
Mitsuaki Šiga střílel v další početní převaze Japonska, jeho ránu tentokrát zastavila tyč srbské branky!
04:44
Japonci překvapivě navyšují své vedení, početní výhodu využívá opět KOJI TAKEI!
05:16
Na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Duško Pijetlović, nastřelil ovšem jen tyč japonské branky!
05:29
Japonci se ale prosazují z dalšího útoku, z bezprostřední blízkosti branky se trefuje KOJI TAKEI!
05:56
S penaltovým hodem si FILIP FILIPOVIĆ poradil bez problému a srovnává tak stav utkání!
05:56
Atsuši Arai fauloval ve vyložené pozici Filipa Filipoviće a Srb bude házet penaltu!
06:39
Na druhé straně pálil nebezpečně Stefan Mitrović, jeho pokus ze středu hřiště zastavil brankář Takamura.
07:02
Japonci se ujímají překvapivě vedení, na konci první minuty utkání se prosazuje z úniku KEIGO OKAWA!
07:31
Japonci vyhráli sprint o míč, při svém prvním útoku se ovšem dopustili útočného faulu.
08:00
Zápas začal.

Srbsko: G. Pijetlović, B. Mitrović – Mandić, Gočić, Randelović, Čuk, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlajnović, S. Mitrović. Trenér: Dejan Savić.

Japonsko: Tanamura, Fukušima – Adači, Arai, Šiga, Yanase, Iida, Šimizu, Kadono, Takei, Yasuda, Okawa, Hazui. Trenér: Yoji Omoto.

Rozhodčí: Nenad Peris a Benjamin Mercier.

JAPONSKO

Není horšího týmu v Riu, než je Japonska. Snad jen Francie ve druhé skupině by Japoncům mohla konkurovat. Země vycházejícího slunce nemá na svém kontě ještě ani jeden bod a s vysoce negativním skóre 28:49 jsou před posledním zápasem bez šance na postup do play off.
SRBSKO

Srbové by si měli v klidu pohlídat postup mezi osm nejlepších týmů, i když se nyní nachází až na 4. místě tabulky. Dnes je totiž čeká zatím neškodné Japonsko, evropský tým by si tak měl připsat povinné dva body a možná se i v tabulce posunout výš, především ale odrazit nápor páté Austrálie, která na Srby ztrácí jen jeden bod.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou v plném proudu, ve vodním póle mužů jsou dnes na programu poslední skupinové zápasy. V tomto online přenosu budeme sledovat utkání mezi Srbskem a Japonskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 00:30.