OH - Vodní pólo (muži) - Srbsko - Řecko -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   14:00

Srbsko - Řecko

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

6. Austrálie – 0 bodů, skóre 7:8
Řekové po velkou část zápasu sice vedli, nakonec to ale byli oni, kdo zachraňoval posledním gólem alespoň remízu. Srbové se totiž ve druhém poločasu hodně zvedli a ve druhé části utkání zaznamenali hned 8 z 9 gólů.

Srbové si tedy připisují druhý bod do tabulky základní skupiny A za druhou remízu. Řecko přidávají k výhře nad Japonskem bod třetí.
Konečný výsledek:

Srbsko – Řecko 9:9
(1:2, 0:2, 4:3, 4:2)

Branky: 7. a 22. Filipović, 19. S. Mitrović, 21. Jakšić, 24. Prlainović, 25. Gočić, 28. Aleksić, 29. Čuk, 30. Nikić – 2., 11., 18. a 31. Fountoulis, 3. Pontikeas, 16. a 24. Vlachopoulos, 21. Genidounias, 26. Kolomvos.
00:00
Zápas skončil.
00:13
Ani Srbové se nedostali do zakončení, zápas zřejmě skončí remízou.
00:34
Řekové si špatně přihráli a do útoku tak míří Srbové.
00:55
Už běží poslední minuta utkání, řecky trenér Theodoros Vlachos si bere oddechový čas.
00:55
Branislav Mitrović ovšem podržel své spoluhráče bravurním zákrokem proti ráně Christose Afroudakise.
01:20
Srbové se svým útokem neuspěli a rozhodující branku tak budou mít šanci vstřelit Řekové.
01:47
Řecko právě vstřelilo branku!
Je opět srovnáno, Řekové využívají početní výhodu! Na levé straně dostal hodně času a prostoru na zakončení, kdo jiný než, IOANNIS FOUNTOULIS, který přidává svou čtvrtou branku v dnešním zápase!
02:23
Srbsko právě vstřelilo branku!
Srbové otáčí stav zápasu na svou stranu! SLOBODAN NIKIĆ se výborně zorientoval před brankou a posílá svůj tým do vedení!
02:46
Ioannis Fountoulis útočil na další branku, prostor mezi třemi tyčemi ovšem netrefil.
03:07
S rostoucí únavou roste také počet vyloučení, nyní mají přesilovku k dispozici Řecko.
03:36
Srbové využívají další početní výhodu a jsou na koni! Poprvé od samotného startu zápasu je vyrovnáno! Z levé strany se razantní střelou prosazuje MILOŠ ČUK!
04:10
Početní výhodu mají nyní k dispozici Řekové, sehraná akce ale končí jen na konstrukci branky!
04:49
Srbové velmi rychle využívají početní výhodu, po rychlé přihrávce napřáhl ze středu MILAN ALEKSIĆ a překonává Flegkase!
05:37
Srbové se ocitli ve velké šanci, rozhodčí ale přerušili hru kvůli útočnému faulu.
06:08
Srbové se svým dalším útokem neuspěli a Řekové tak mají šanci dostat se znovu do trháku.
06:43
Řekové opět velmi rychle reagují! CHRISTODOULOS KOLOMVOS dostal před brankou až příliš času a prostoru, aby mohl v klidu zacílit!
07:15
Srbsko právě vstřelilo!
A Srbové opravdu snižují! ŽIVKO GOČIĆ napřáhl z pravé strany a parádní střelu poslal přesně na zadní tyč!
07:33
Srbové se prvnímu útoku Řeků ubránili a mohou rychle udeřit.

00:08
Ale Řekové si berou vedení o dvě branky zpět! Ranou rovněž z větší dálky se trefuje ANGELOS VLACHOPOULOS!
00:37
Srbové už našli klíč ke Flegkasově brance a snižují na rozdíl jediné branky! Střelou ze střední vzdálenosti se prosazuje ANDRIJA PRLAINOVIĆ!
00:56
Řecko svou akci nezakončilo a necelou minutu před koncem třetí čtvrtiny si oddechový čas bere srbský trenér Savić.
01:43
Totožná situace i na druhé straně, také Řekům byla upřena branka kvůli útočnému faulu.
02:25
Srbové sice vstřelili branku, rozhodčí ale chvíli předtím odpískal útočný faul.
02:58
S góly se nám roztrhl pytel! FILIP FILIPOVIĆ předvedl technickou střelu, která zapadla za Flegkasova záda!
03:12
Řekové ale rychle odpovídají! KONSTANTINOS GENIDOUNIAS dostal hodně prostoru, který využil k tvrdé střele, která se odrazila o hladinu vody a skončila za Mitrovićem!
03:36
Srbové začínají manko stahovat! NIKOLA JAKŠIĆ vyhrál důležitý souboj, dostal se do velké šance, kterou zakončil úspěšně střelou na vzdálenější tyč!
03:50
Srbové začínají v obraně přistupovat ke svým soupeřům agresivně. Nic jiného už jim ani nezbývá, jelikož závěr zápasu se blíží.
04:15
Další rána Andriji Prlainoviće z větší vzdálenosti zastavila levá tyč Flegkasovy branky!
04:38
Branislav Mitrović si připisuje úspěšný zákrok proti řecké střele z dálky.
05:24
Technická střela Řeků končí jen na horní síti branky.
05:49
Konečně se Srbové dočkali! Flegkas sice zastavil dalekonosnou střelu Prlainoviće, na dorážku STEFANA MITROVIĆE z bezprostřední blízkosti už ale neměl nárok!
06:13
Ke střele se ale nedostali ani Řekové, a tak se hra stěhuje opět před branku Flegkase.
06:40
Srbové rozhodně nejsou ve své kůži, nyní vůbec nezakončili svou akci.
07:18
Řekové vstupují do druhé půle skvěle a hned přidávají pátou branku! Z levé strany se dnes již potřetí prosazuje IOANNIS FOUNTOULIS!
08:00
Druhý poločas začal.
Stav po prvním poločase:

Srbsko – Řecko 1:4
00:00
00:16
Srbové své akci příliš komplikují, další střelu Stefana Mitroviće zlikvidoval řecký hrdina Flegkas!
00:58
Řekové přidávají další branku, početní výhodu využili perfektně a ANGELOS VLACHOPOULOS si mohl sám před brankářem vybrat, kam zakončí!
01:40
Srbové si nadále lámou zuby na řeckém brankáři Flegkasovi, který má zatím 80% procentní úspěšnost zákroků.
02:28
Břevno je dnes Flegkasovým nejlepším přítelem, konstrukce branky zastavila další srbskou střelu!
02:57
Řekové zakončili svůj útok velmi rychle, nicméně nepřesně a hra se opět přesouvá na druhou stranu.
03:24
Pijetlović dostal přihrávku před branku, v těžké pozici ale nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
03:45
Řekové opět faulovali a srbský trenér Dejan Savić si před výhodou bere oddechový čas.
04:26
Srbskou přesilovku zakončil z úhlu Stefan Mitrović, míč ovšem v cestě zastavilo břevno!
05:08
Řekové přidávají třetí branku v dnešním zápase, IOANNIS FOUNTOULIS využil nedorozumění v srbské defenzivě a střelou ze středu vrací Řecku dvoubrankové vedení!
05:55
A další vynikající zákrok Flegkase, který zastavil ránu Nikiće.
06:33
Na druhé straně se předvedl i srbský brankář Mitrović, který zasáhl proti tvrdé střele.
07:08
Flegkas si připisuje další úspěšný zákrok proti dalekonosné střele Stefana Mitroviće.
07:39
Řekové se svým prvním útokem ve druhé části hry neuspěli a budou se muset bránit.

00:04
Srbové se provinili útočným faulem, v první čtvrtině se tak už více nestane.
00:36
Řekové se dostali do časového presu, střela z úhlu nemohla Mitroviće nikterak ohrozit.
01:02
Minutu před koncem první čtvrtiny si bere řecký trenér Theodoros Vlachos oddechový čas.
01:20
Srbové se konečně dočkali branky! FILIP FILIPOVIČ vypálil z velké dálky a míč po jeho střele s pomocí teče protihráče a ještě odrazu od vody končí v brance!
02:13
Srbové si nyní rychlými přihrávkami vytvořili slušný tlak, Flegkas ale opět uhájil svou svatyni.
02:42
V pokračující akci se Řekové už nedostali ke střele, dopředu naopak mohou plavat Srbové.
03:09
Mylonakic vypálil z velké dálky a Mitrović vytáhl jeho střelu konečky prstů.
03:36
Technická střela Srbů končí na horní tyči řecké branky!
04:02
Řekové překombinovali svou akci a už nestihli pořádně vystřelit v čase.
04:47
Další zakončení Miloše Čuka z velké dálky, Flegkas opět připraven.
05:06
Oba týmy nyní neuspěly se svými útoky a s míčem nyní pokračují Srbové.
05:44
Řekové přidávají další branku, sám před brankářem se zjevil KYRIAKOS PONTIKEAS, který si se zakončením v klidu poradil!
06:10
Srbové se svou další akcí znovu neuspěli, Flegkas zatím drží čisté konto.
06:49
K penaltovému hodu se postavil IOANNIS FOUNTOULIS, který dokázal prostřelit Branislava Mitroviće!
06:49
Po faulu Prlainoviće bude Řekové střílet penaltu!
07:16
Čuk nakonec zakončil srbskou akci střelou ze střední vzdálenosti, se kterou si Flegkas dokázal poradit.
07:38
Jako první se do útoku dostali Srbové a už si vysloužili jeden trest pro řeckého hráče.
08:00
Utkání právě začalo!
Hráči obou týmů už pomalu nastupují do bazénu, utkání za malou chvilku začne.

Srbsko: G. Pijetlović, B. Mitrović – Mandić, Gočić, Randelović, Čuk, D. Pijetlović, Nikić, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović. Trenér: Dejan Savić.

Řecko: Flegkas, Galanopoulos – Mylonakis, Dervisis, Genidounias, Fountoulis, Pontikeas, Afroudakis, Delakas, Mourikis, Kolomvos, Gounas, Vlachopoulos. Trenér: Theodoros Vlachos.

Rozhodčí: Mark Koganov a Joe Peila.
Tabulka po prvním hracím dnu

1. Řecko – 2 body, skóre 8:7
3. Srbsko – 1 bod, skóre 13:13
První zápasy

Srbové v prvním zápase jen remizovali v divoké přestřelce s Maďarskem 13:13 a mají tak na svém kontě jeden bod. Řekové byli v zápase s Japonskem jasnými favority, ale nakonec se natrápili na výhru 8:7.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského sportu! Hry v brazilském Riu jsou již v plném proudu, ve vodním póle mužů je dnes na programu druhý hrací den. Program v Maria Lenk Aquatics Center začne ve 14:00 zápasem Srbsko – Řecko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.