OH - Vodní pólo (muži) - USA - Španělsko -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   16:40

USA - Španělsko

Španělé rozhodli o své výhře na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy se dostali do vedení 10:7. Američané sice ještě zdramatizovali konec zápasu, ale v posledních minutách se nechali zbytečně vylučovat a vyrovnat už se jim nepodařilo.
32
Utkání právě skončilo.
32
Roelse se ale dopouští dalšího faulu a je rozhodnuto.
32
Bowen ještě zvyšuje šance Američanů, když se trefil dalekonosnou střelou.
31
Cupido ale znovu oslabuje Spojené státy a těm už zbývá méně jak 100 sekund.
30
Minguell Alferez minul těsně americkou branku. Spojené státy tak ještě žijí.
30
Roelse navíc oslabuje Američany.
30
Bonanni ale netrefil branku z pravé strany.
29
Španělé se navíc dopouštějí útočného faulu Espanol Lifante k tomu dostává dvacetisekundový trest.
29
Bonanni ale dává Američanům střelou z dálky ještě naději.
28
Mallarach Guell Guell využívá přesilovku a troufám si tvrdit, že rozhoduje tento zápas.
28
Obert se ale dopustil útočného faulu a po něm dostává Cupido dvacetisekundový trest.
27
Zachraňuje ho ale Moses, který vychytal Munarrize Eganu střílejícho rovněž z centru.
27
Obert z centru vůbec netrefuje španělskou branku. To je velká minela amerického hráče.
26
Vzápětí je ale oslabuje Roca Barcelo na dvacet sekund,
26
Dalekonosnou střelou se prosazuje Munarriz Egana a dostává Španěly na vedení 9:7. To je nadějný náskok do konce utkání.
26
Začátek poslední části jo hodně drsný. Oba celky se dopouštějí útočných faulů.
24
Ani jede z týmů přesilovku nevyužil a Španělé si ponesou do čtvrté čtvrtiny jednobrankový náskok.
24
Další trest pro Samuelse, spolu s ním ale byl vloučen na dvacet sekund na druhé straně Munarriz Egana.
24
Espaňol Lifante se trefuje ze středu bazénu a dostává Španěly do vedení 8:7.
24
Dalším potrestaným Američanem je Samuels.
23
Španělé si ale opět nedopustili útočný faul a přichází o míč.
22
Další trest pro Američany, tentokrát si odpočine Dunstan.
21
Jeho faul trestá Munarrez Egana asrovnává na 7:7.
21
NA druhé straně Roelse dostává menší trest a na dvacet sekund si nezahraje.
21
Šapnělský trenér není spokojen s aktuální situací a dostává žlutou kartu.
21
A po útočném faulu Španělů se míč dostal k Bonnanimu a ten na začátku 21. minuty otáčí vývoj zápasu na stranu Američanů.
20
Bowen využívá přesilovku a srovnává stav zápasu na 6:6.
19
Španělsko půjde do dalšího oslabení, tentokrát bude Roca Barcelo.
19
V závěru devatenácté minuty se konečně prosazuje Molina Rios a vrací Španělům vedení
18
Španělé ale oslabení přežili. Pokus Azeveda byl totiž zablokován.
18
Právě Saglietti dostává dvacetisekundový trest.
18
Gólmani zatím panují třetí čtvrtině, poněvadž Na druhé straně vychytal Moses Echenique Sagliettiho.
16
A může toho litovat, poněvadž tři sekundy před koncem se střelou o hladinu prosazuje Bowen a srovnává na 5:5.
16
Espaňol Lifante dostává devět sekund před koncem druhé čtvrtiny 20 vteřinový trest.
15
Bonanni se ale trefuje ze strany odrazem o hladinu a vrací Američany na rozdíl jedné branky.
15
Španěl dostal možnost zahrávat penaltu a tu proměnil. Vrací tak sému týmu dvoubrankové vedení.
14
Espaňol Lifante překazil útok Američanů povedenou krádeží a a pospíchá k americké brance.
14
Střela Moliny Riose z bezprostřední vzdálenosti trefila Mosese do ramena, od něhož se míč odrazil do zámezí.
13
Oba celky se ale nyní dopustili útočného faulu a hra se nyní kouskuje.
12
Espaňol Lifante se pokusil opět o střelu z dálky. Jeho pokus ale Moses s přehledem likviduje.
12
Cupido se ale dopustil útočného faulu a z přesilovky nic nebude.
11
Fernandez Miranda je vyloučen na dvacet sekund a nabízí šanci Američanům.
11
Na druhé straně tentokrát neuspěl proti Vicentemu Bonnani.
11
Střela Moliny Riose z velké vzdálenosti skončila v ruce Mosese.
10
Bonnani se trefuje z bezprostřední blízkosti k tyči a snižuje na 3:4.
10
Espaňol Lifante se dopustil útočného faulu a zaútočit tak mohou Američané.
9
Stejně si ale vedli i Španělé.
9
Američanům se nevydařil první útok a míč hází mimo.
9
Druhá čtvrtina začala.
První čtvrtina skončila.
8
Molina Rios dokončil rychlou španělskou akci devatenáct sekund před koncem a zvyšuje vedení Španělů na 4:2.
8
Střelu Bonanniho chytá Aguilar Vicente a Bowen je vzápětí vyloučen na 20 sekund.
7
Echenique Saglietti opět proměnil z centru španělský útok a Španělé se dostávají do vedení.
7 Oběma celkům se nyní v útoku nedařilo. Jak Španělé, tak Američané se dopustili útočného faulu a ztratili balón.
Američané si berou po srovnání time-out.
6
Echenique Saglietti je doposud jediným střelcem Španělskem a trefil se přesně k tyči a ještě ke hladině. Moses neměl šanci.
5
Tak to muselo bolet! Samuels svou střelou trefil přímo Aguilara Vicenteho do obličeje.
5
Molina Rios netrefuje z pravé strany americkou branku.
5
Cupido zakončil rychlou kombinaci Spojených států a Američané otáčí vývoj zápasu a dostávají se do vedení 2:1.
5
Střelu Espaňola Lifanteho parádně vytáhl nad břevno Moses.
4
Napodruhé už se ale Američan trefil přesně k tyči a srovnává na 1:1.
3
Azevedo mohl vyrovnat, ale jeho střela k tyči Aguilar Vicente chytil.
3
Hned z protiútoku se trefuje Echenique Saglietti a posílá Španělsko do vedení.
3
Smith se navíc dopustil útočného faulu a Američané ztrácí míč.
2
Střela Cupida byla zablokována.
2
Španělé půjdou jako první do oslabení, když se na 20 sekund nechal vyloučit Minguel Alfarez.
1
Mann ale zamířil vysoko nad.
1
Úvodní sprint vyhráli Američané a míří k brance.
Oba týmy už nastupují k bazénu a jsou jednotlivě představovány divákům.
Sestavy týmů:

USA:
Moses (Baron) – Dunstan, Hallock, Obert, Roelse, Cupido, Samuels, Azevedo, Bowen, Bonanni, Smith, Mann

Španělsko: Aguilar Vicente (Lopez Pinedo) – Munarriz Egana, Roca Barcelo, Alarcon Tevar, Molina Rios, Miguel Alferez, Sziranyi Somogyi, Espaňol Lifante, Tahull Compte, Fernandez Miranda, Mallarach Guel, Echenique Saglietti.
Američané i Španělé zahájili olympijský turnaj v brazilském Rio de Janeiro shodně porážkou. Zatímco Spojené státy prohrály s obhájci zlata z Chorvatska 7:9, tak Španělé podlehli Itálii 7:8, ačkoliv ještě v průběhu třetí čtvrtiny vedli o dvě branky.
Příjemné pondělní odpoledne u vodního póla, které dnes nabídne druhé zápasy ve skupinách. Proti sobě se postaví USA a Španělsko
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:40.