OH - Zápas - Řecko-římský do 130 kg - semifinále -  ONLINE PŘENOS -  1. srpna 2021   11:35

Řecko-římský do 130 kg - semifinále

11:35 Semifinále - muži

Opravy, souboje o bronz a finále, ve kterém budou zápasit Kajaja s Nunezem, se bude konat v pondělí.
Program skončil.
Po remíze 1:1 postupuje do finále Iakobi Kajaja díky výhodě za poslední získaný bod!
Kajaja se snažil soupeře vytlačit do autu, za což by získal bod, jenže Fernandez je hora svalů a pohnout s ním má problém i takový pořízek, jakým je Gruzínec.
Ale nevyužil ležícího soupeře k nějaké technice. Nicméně má výhodu.
Gruzínec se z defenzivy dostal výtečně do útoku a vysloužil si bod. Navíc Fernandez musí do parteru.
A za tohoto stavu také končí první tříminutovka.
Fernandez získává první bod zápasu za výšlap soupeře.
Hned zkraje zápasu dostává žlutou kartu trenér gruzínského zápasníka. Hrozí mu nucený odchod ze zápasu.
Fernandezovi se ve čtvrtfinále podařilo vyřadit nasazenou trojku Abdullajeva.
Druhé semifinále spolu svedou Yasmani Acosta Fernandez a Iakobi Kajaja.
A nasazená jednička bude pouze bojovat o bronz! Mijain Lopez Nunez totiž vítězí 2:0 na body!
Jenže Kayaalp toho nevyužil! Nedokázal soupeře odlepit od žíněnky!
Tentokrát si do parteru musí lehnout Nunez.
Kayaalp po návratu z přestávky po třech minutách ovšem nepředvádí příliš aktivní zápas. Je znovu poslán do parteru.
A Fernandezovi je technika sebrána. Kayaalp totiž nebyl na lopatkách, při převrácení se mu povedlo situaci ubránit! Takže 1:0 pro Kubánce.
Kayaalp si bere challenge. Nasazená jednička nechce hned zkraje čelit takové ztrátě.
Kubánec využil své síly a převrací Turka přes lopatky! 3:0!
Kayaalp musí do parteru, Nunez vede 1:0 a má výhodu.
První souboj ve váhové kategorii do 130 kilogramů spolu svedou Riza Kayaalp a Mijain Lopez Nunez.
Program zahájen.
Semifinálové dvojice
Riza Kayaalp (TUR) – Mijain Lopez Nunez (CUB)
Yasmani Acosta Fernandez (CHI) – Iakobi Kajaja (GEO)
Řecko-římský styl nebo přesněji klasický styl je sportovní zápasnický styl. Hlavním cílem zápasníka v řecko-římském stylu je poslat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. V řecko-římském stylu se nesmí útočit na nohy soupeře. Soupeř se tak nejčastěji posílá na zem přes bok nebo zvedá za pas a hází na zem.
Olympijské hry v neděli nabídnou úvodní soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:15.