OH - Zápas - Řecko-římský do 87 kg - OF a ČF -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   05:00

Řecko-římský do 87 kg - OF a ČF

04:55 Osmifinále - muži

06:30 Čtvrtfinále - muži

Dnešní dopolední program je u konce. Díky, že jste ho sledovali a budu se těšit zase u nějakých dalších onlajnů. Nenechte si ujít například finále této kategorie už od 11:15.
Konec programu
I poslední čtvrtfinálový zápas je už ve svém finiši. Sid Azara se ujal vedení v první polovině zápasu. Zaznamenal jeden bod. Stejně tak soupeř v polovině druhé. Muselo se tedy rozhodnout na základě bodů soupeře, což vyšlo lépe Ukrajinci a ten si zazápasí o medaile.
Další krátký zápas by k vidění mezi Uzbekem Assakalovem a Chorvatem Huklekem. Uzbek skóroval, zapsal jeden bod, ale následně ho dokázal Huklek Hodit na zem a zápas ukončit, celkově výsledkem 1:4.
Druhé čtvrtfinále bylo zase opravdu krátké. Skončilo 4:0 na body a to už po minutě a šestnácti sekundách! Mohamed Metwally totiž zaznamenal čtyři body, shodil soupeře na lopatky. A tím zápas ukončil. Egypťan je v semifinále a bude bojovat o medaile.
Čtvrtfinále
Následný zápas byl zase více uklidněný, spíše ukázka defenzivní a taktické práce, než přehlídka útočného zápasu. Datunaschvili šel do vedení 1:0, ovšem ve druhém poločase už se k bodu nedostal. Zatímco jeho soupeř Beleniuk to zvládl třikrát. Postupuje do semifinále mezi nejlepší čtyřku.
Rozdílem třídy skončil předposlední osmifinálový zápas. Pcheng se v něm postavil Sidu Azarabovi, jenže neměl absolutně žádnou šanci. První kolo skončilo 1:1. V tom druhém ale Alžířan ukázal, co se v něm skrývá. Dvěma jedničkami a následně hlavně dvěma čtyřkami ukončil zápas v čase 05:43 a zaznamenal výhru 11:1!
Zápasem dvou rozdílných poločasů byl duel mezi Huklekem z Chorvatska a Stefanowiczem z USA. Chorvat totiž po prvním kole šel do vedení 5:0, soupeř nezískal žádný bod. Ve druhém poločase to ale bylo přesně naopak, body zaznamenal jen Američan. Byly to ale pouhé tři body, takže Huklekovi nakonec pět bodů z prvního kola stačilo a je dalším čvrtfinalistou.
Zajímavým byl souboj Uzbeka Assakalova a Gruzínce Gobadzeho. Uzbek prohrával po prvním poločase už 0:3 a nevypadalo to s ním nejlíp. Ve druhém poločase pak sice dokázal zaznamenat "čtyřku a dvojku", ale jeho soupeř taky přidal body. Celkově to však Uzbeku stačilo na postup těsným výsledkem 6:5.
Ve čtvrtém mači se proti sobě postavili Abbasov a Gregorich Hechavarria. Právě ten zaznamenal první bod utkání. Nakonec to byl ale taky jediný bod za celý první poločas. V tom druhém pak Abbasov sice jednou skóroval, jenže Kubánec připsal dvojku a v méně bodovém zápase zvítězil 3:1.
Třetí utkání v rámci osmifinále bylo ukončeno před limitem. Maskevič byl sice v první polovině mírně lepší, když jí vyhrál 1:0 na body. Jenže v té druhé to byla one man show právě Mewallyho, který postupně zaznamenal jeden, čtyři, dva a další dva body. A tak díky osmibodovému rozdílu ve skóre ukončil zápas v čase 05:21.
Druhý zápas mezi Kudlou a Tursynovem byl defenzivnější a spíš taktickou bitvou. Němci se povedlo si v první troj minutovce vytvořit náskok 3:0. Ten sice v druhé půli Kazach snížil, ale bod zaznamenal i Kudla a výsledkem 4:1 tak postupuje do čtvrtfinále.
První osmifinálový zápas v této kategorii se udál mezi Maďarem Lorinczem a Kyrgyzstáncem Asibekovem. První polovina skončila po velmi taktickém a vyrovnaném výkonu 1:1. Ta druhá už ale měla jasný průběh. Maďar se dostal jednobodovým úkonem do vedení, které pak navýšil ještě dvěma "dvojkami". Celkově vyhrál 6:1 na body a postupuje do dalšího kola.
Osmifinále
Nasazení pro osmifinále

1. Viktor Lorincz (HUN) – Atabek Azisbekov (KGZ)
2. Denis Maksymilian Kudla (GER) – Nursultan Tursynov (KAZ)
3. Kiryl Maskevič (BLR) – Mohamed Metwally (EGY)
4. Islam Abbasov (AZE) – Daniel Gregorich Hechavarria (CUB)
5. Rustam Assakalov (UZB) – Lasha Gobadze (GEO)
6. Iwan Huklek (CRO) – John Walter Stefanović JR (USA)
7. Fej Pcheng (CHN) – Bachir Sid Azara (ALG)
8. Zurabi Datunashvili (SRB) – Zhan Beleniuk (UKR)
Řecko-římský styl nebo přesněji klasický styl je sportovní zápasnický styl. Hlavním cílem zápasníka v řecko-římském stylu je poslat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. V řecko-římském stylu se nesmí útočit na nohy soupeře. Soupeř se tak nejčastěji posílá na zem přes bok nebo zvedá za pas a hází na zem.
Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:00.