OH - Zápas - Volný styl do 68 kg - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  3. srpna 2021   13:55

Volný styl do 68 kg - finále (ženy)

13:55 O medaile (Finále) - ženy
USA 1. T. Mensahová Stocková
NGR 2. B. Oborududuová
UKR 3. A. Čerkasovová
KGZ 3. M. Žumanazarovová

To je z dnešního programu Řecko-římských zápasů a zápasů ve volném stylu už opravdu vše. Děkuji za pozornost a určitě se podívejte i na další přenosy.
Konec
Vítězka zlaté medaile: Tamyra Marianna Stock Mensahová (USA)
Finále se neslo v mnohem defenzivnějším duchu, jak už jsme ostatně zvyklí. Výsledek se ale netradičně urodil už v prvním poločase. Stock Mensahová zaznamenala dvakrát dva body, zatímco Oborududuová dokázala získat jen jeden. Netradičně se v druhém poločase už ani na jedné straně nebodovalo a tak Američanka vyhrála výsledkem 4:1.
Vítěz bronzové medaile 2: Meerim Zhumanazarová (KGZ)
Zápas o druhý bronz taktéž skončil dříve, než po šesti minutách. Meerim Zhumanazarová nejdřív v prvním kole vůbec neskórovala. Jeden bod zaznamenala její soupeřka. Ta ale druhé kolo nezvládla, reprezentantka Kyrgyzstánu ji nasázela tři "dvojky" a jednu "čtyřku" a položila ji na lopatky. Po 5 minutách a 6 sekundách ta bylo hotovo.
Vítěz bronzové medaile 1: Alla Čerkasová (UKR)
První zápas o bronzovou medaili byl soubojem mezi Japonkou Sarou Dosho a Ukrajinkou Allou Čerkasovou. Zápas neměl dlouhého trvání, skončil už v prvním kole po 2 minutách a 33 sekundách. Japonka pak totiž spadla na lopatky a tak se zápas ukončil.
Začátek
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:55.