OH - Zápas - Volný styl do 62 kg - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  4. srpna 2021   14:05

Konečný výsledek: Aisuluu Tynybeková (KGZ) – Jukako Kawajová (JPN) 3:4
Je hotovo! Kawajová ustála poslední nástup soupeřky a po finálovém vítězství 4:3 bere olympijské zlato!
Pět sekund před koncem snižuje Tynybeková na 3:4.
Minutu před koncem přidává Kawajová další dva body a vede už 4:1! Domácí Japonka je hodně blízko k zisku zlata.
V polovině finálového souboje vede Kawajová 2:1. Obrovské drama.
Úvodní dvě minuty souboje o zlato nepřinesly bod ani pro jednu ze zápasnic.
Na programu je poslední duel dnešního dne! Jukako Kawajová se porve s Tynybekovou.
Konečný výsledek: Ljubov Ovčarovová (ROC) – Taybe Mustafa Yuseinová (BUL) 0:10
Tak tohle bylo rychlé! Duel trval přesně 56 sekund a Yuseinová vítězí rozdílem 10:0!
V dalším souboji proti sobě nastoupí Ovčarovová z Ruska a Bulharka Yuseinová.
Konečný výsledek: Anastasija Grigorjevová (LAT) – Irina Koljaděnková (UKR) 1:3
Ukrajinka Koljaděnková se dvě minuty před koncem dostává do vedení 2:1.
První polovina souboje nabídla hodně dramatickou podívanou. Po třech minutách platí stav 1:1.
Nyní už nastupují aktérky úvodního souboje o bronz. Střetnou se Lotyška Grigorjevová a Ukrajinka Koljaděnková.
Souboje o bronz

Anastasija Grigorjevová (LAT) – Irina Koljaděnková (UKR)
Ljubov Ovčarovová (ROC) – Taybe Mustafa Yuseinová (BUL)

Finále

Aisuluu Tynybeková (KGZ) – Jukako Kawaiová (JPN)
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:15.