OH - Zápas - Volný styl do 74 kg - semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   11:15

Volný styl do 74 kg - semifinále (muži)

11:15 Semifinále - muži

V semifinálových duelech se povedlo Mahamedchabibovi Kadzimahamedovi a Zaurbekovi Sidakovi vybojovat společné finále, k němuž dojde zítra.
Program skončil.
Kvůli výrazné technické převaze za stavu 11:0 vítězí Zaurbek Sidakov před koncem časového limitu.
To naopak zkraje druhé části souboje dokázal Sidakov získat dva body. A dál vytváří na svého soupeře tlak.
První tříminutovka žádnou úspěšnou akci nepřinesla.
Rus získává po minutě a půl bod za pasivitu soupeře.
Ve druhém semifinále se potkají Zaurbek Sidakov a Danijar Kajsanov.
V závěrečných vteřinách se ještě snažil Marquez něco s výsledkem udělat, ale nakonec prohrává s Kadzimahamedovem 7:9. A půjde jen do souboje o bronz.
Běloruss sice znovu navýšil vedení, ale Ital úspěšným kontrem dokázal velmi rychle snížit na 5:7.
Ital si vzal challenge, která ale nebyla úspěšná a další bod jde na konto Kadzimahamedova.
Bělorus dostal za pasivitu varování a musel během půl minuty předvést úspěšnou techniku. To se mu po 20 sekundách povedlo a navyšuje vedení na 4:1.
A skóre 2:1 v prospěch Bělorusa platí i po uplynutí první periody.
Po dvou minutách se daří Kadzimahamedovi položit soupeře na žíněnku a získává na své konto dva body.
Ital hned zkraje sbírá jeden bod za vytlačení soupeře z vyhraničeného kruhu.
V prvním semifinále se spolu střetnou Ital Marquez a Bělorus Kadzimahamedov.
Program zahájen.
Semifinále
Frank Chamizo Marquez (ITA) – Mahamedchabib Kadzimahamedov (BLR)
Zaurbek Sidakov (ROC) – Danijar Kajsanov (KAZ)
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry ve středu nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:15.