OH - Zápas - Volný styl do 86 kg - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   13:10

Program skončil.
David Morris Taylor v posledních 15 sekundách dokázal strhnout vítězství na svou stranu a je zlatým olympijským medailistou!
Výtečný skok po nohách Íránce a Taylor strhává vedení na svou stranu, když soupeře vzápětí zalehnul!
Už to ale neplatí, Jazdání soupeře vytláčí do autu za jeden bod. Minuta a půl do konce.
Už to vypadalo, že Jazdání má soupeře v hrsti a získá další body, jenže parádním kontrem se nahoru dostal Taylor a nejen, že srovnává na 2:2, ale má také bodovou výhodu.
Zkraje druhé poloviny zápasu se Jazdání dočkává druhého bodu.
Po třech minutách je skóre 1:0 pro Iránce. Půlminutová pauza.
Nyní se íránský trenér dožadoval bodu za vytlačení, ale podle rozhodčích Jazdání nedokázal svého soka dostat z kruhu.
Íránec získává úvodní bod finálového souboje.
Začíná finálový zápas mezi Hasanem Jazdáním a Davidem Morrisem Taylorem III.
Jenže s tím neuspěl! Myles Nazem Amine vítězí na body nad Deepakem Puniou a získal pro San Marino bronzovou medaili! Provedl úspěšnou techniku nějaké čtyři sekundy před koncem.
Punia si ještě žádá kontrolu videa a snaží se zápas zvrátit...
A povedlo se mu prodrat soupeři vleže na záda! Dva body!
Amine zaútočil na nohu soupeře, má ho v dobré pozici!
Souboj se přehoupl do poslední minuty a půl. Stále je o jeden bod na tom lépe Punia.
Amine získává jeden bod za vytlačení soupeře.
Indovi se daří v poslední minutě první půlky zápasu dostat soupeře na žíněnku a sebrat pro sebe dva body!
Ve druhém bronzovém klání spolu budou zápasit Myles Nazem Amine ze San Marina a Deepak Punia z Indie.
Artur Nafojnov, přemožitel Slováka Borise Makojeva z úvodního kola, vítězí 2:0 a je bronzovým olympijským medailistou!
Pokus o stržení od Šapjeva, ale Nafojnov se vytrhnul.
Uzbek se snažil nyní na ležícího soupeře něco vymyslet, ale Rus mu chytil nohu a po chvíli v tomto klinči rozhodčí posílá souboj do postoje.
Před koncem první tříminutovky si Nafojnov připsal druhý bod a mírně pojistil vedení. Zápas je ale zcela otevřený.
Nafojnov získává první bod tohoto souboje, který zatím probíhá převážně v postoji.
Džavrajl Šapjev a Artur Nafojnov se střetnou o první bronz v této kategorii.
Program zahájen.
Finále
Hasan Jazdání (IRI) – David Morris Taylor III

O bronz
Džavrajl Šapjev (UZB) – Artur Nafojnov (ROC)
Myles Nazem Amine (SMR) – Deepak Punia (IND)
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry ve středu nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:30.