OH - Zápas - Volný styl do 97 kg - semifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   11:45

Volný styl do 97 kg - semifinále (muži)

06:00 Čtvrtfinále - muži

11:45 Semifinále - muži

To je z tohoto přenosu vše. za malou chvíli již startuje semifinále žen do 50 kilogramů, které můžete sledovat ve vedlejším přenosu.
Konec
Druhé semifinále mělo podobný průběh. Turek Karadeniz nezvládl "udělat" ani jeden bod. Naopak Kyle Frederick Snyder půjde do finále, když zaznamenal pět jednobodových chvatů, z toho dva v prvním a tři ve druhém poločase. Zápas rozhodoval český sudí Václav Schneider.
První semifinále mužské kategorie ve volném stylu do 97 kilogramů bylo defenzivnější a moc bodů jsme v něm neviděli. Zápas skončil 4:0 pro Rusa Sadulajeva, který nedovolil Kubánci Salas Perezovi jediný bod. Místo toho sám přidal dva jednobodové chvaty v prvním poločase a dva jednobodové chvaty v tom druhém. Do finále tedy postupuje za výsledku 4:0.
Start
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:45.