OH - Zápas - Volný styl do 53 kg - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   13:55

Volný styl do 53 kg - finále (ženy)

13:55 O medaile (Finále) - ženy
JPN 1. M. Mukaida
CHN 2. Č. Pchang
BLR 3. V. Kaladzinskayová
MGL 3. B. Bat Ochir

To je z dnešního programu vše. Poslední medaile ze zápasu se rozdají zítra, kdy jsou na pořadu dne opravy mužů do 65 a 97 kilogramů a žen do 50 kilogramů. A následovat je budou souboje o bronz a finálové zápasy.
Konec
Vítěz zlaté medaile: Mayu Mukaida (JPN)
Čínsko-japonské finále nám nabídlo velmi vyrovnaný souboj. Čchien-jü Pchang měla jasně navrch v prvním poločase, kdy dvěma chvaty za dva body šla do vedení, a soupeřce bodovat nedovolila. Přesně to se stalo i ve druhém poločase, ovšem na opačné straně. Mukaida si Pchang velmi dobře hlídala a následně přidala ještě jednu lehkou jednobodovou techniku. Ta ve výsledku vyrovnané finále rozhodla. Japonka vyhrává 4:5 a získává zlato!
Vítěz druhé bronzové medaile: Bortoluya Bat Ochir (MGL)
Utkání o druhou bronzovou medaili bylo tedy o dost zajímavější a útočnější. A také skončil ov prvním poločase. Kamerunka Essombe Tiaková zaznamenala dva dvoubodové chvaty, ovšem Mongolka Bat Ochir byla suverénní. Postupně takovýchto chvatů zaznamenala až sedm! A díky rozdílu skóre tak utkání ukončila již dvě minuty a sedmatřicet sekund po jeho startu.
Vítěz první bronzové medaile: Vanesa Kaladzinskayová (BLR)
První boj o bronzovou medaili skončil nečekaně už v prvním poločase po dvou minutách a devíti sekundách. Jacarra Gwenisha Winchesterová si určitě věřila na víc, ale Běloruska jí dokázala shodit a položit na záda, a tak vyhrála 4:0!
Začátek
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty). Vyšší bodové hodnocení mají chvaty prováděné ze stoje, nižší potom chvaty prováděné v pokleku (v parteru).
Olympijské hry v pondělí nabídnou další soutěžní den ve wrestlingu, český zápase. Jedná se o jeden z nejtradičnějších olympijských sportů, který je součástí her od roku 1896 (pouze s výjimkou v roce 1900).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:55.