Muži - Jízda v boulích (kvalifikace) | ONLINE | 9.2.2018 03:45 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Muži - Jízda v boulích (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2018   03:45

Ukončeno

Muži - Jízda v boulích (kvalifikace)

Přenos se aktualizuje automaticky

Postupující z 1. kvalifikační jízdy:

1. Mikael Kingsbury (CAN) 86,07
2. Alexander Smyšljajev (OAR) 83,93
3. Dmitrij Reicherd (KAZ) 81,23
4. Troy Murphy (USA) 80,95
5. Ikuma Horišima (JPN) 80,35
6. Daiči Hara (JPN) 80,01
7. Pavel Kolmakov (KAZ) 79,98
8. Philippe Marquis (CAN) 77,77
9. Matt Graham (AUS) 77,28
10. Sacha Theocharis (FRA) 76,55
Kanaďan Mikael Kingsbury ukázal hned v úvodní kvalifikaci, proč je hlavním aspirantem na zlato a suverénní jízdou si zajistil účast ve finále. Mezi desítkou, která má boje o medaile jisté, nescházejí ani další favorité jako Alexander Smyšljajev, Dmitrij Reicherd nebo Ikuma Horišima. Zbylí závodníci se poperou o dalších deset finálových míst v nedělní druhé kvalifikaci.
První kvalifikační jízda skončila.
30'
Hodně špatná jízda Fina. Ten byl pomalý, navíc totálně pokazil druhý skok a tak se řadí až na osmadvacáté místo. Je nehorší ze všech borců, kteří dojeli do cíle.
29'
Američan Emerson Smith jde těsně za Caveta. Na trať vyrazí poslední závodník, kterým je Fin Jussi Penttala.
28'
Až na 21. pozici se zařadil Benjamin Cavet. To je u stříbrného medailisty z posledního MS také zklamání.
27'
Jenže především na obou skocích ztratil důležité body! Je tedy až třináctý!
27'
Japonec Šo Endo by na desítku zaútočit měl. Pátý muž pořadí SP na to kvalitu rozhodně má...
26'
Druhá kvalifikační jízda čeká i Američana Bradleyho Wilsona. Ten papírově měl atakovat přímý postup, ale bodové srážky ho, přes vcelku rychlou jízdu, poslaly na čtrnácté místo.
25'
Domácí Mjung Džoon Seo také nepromluví do pořadí v první desítce. Je až třiadvacátý.
24'
Do závodu vůbec neodstartoval Australan Brodie Summers. Zřejmě se jedná o zdravotní důvody.
23'
Nor Vinjar Slatten měl pád a svou jízdu ani nedokončil!
22'
Jeho reprezentační kolega Hjon Dži Kim je na tom ještě hůře. Pomalý čas, nic moc skoky a rozházený styl znamenají dvacátou pozici.
21'
Následuje dvojice domácích reprezentantů. Dže Woo Čoi neunesl tlak a řadí se na osmnácté místo. To je velké zklamání, letos patří k nejlepším závodníkům světového poháru.
V kvalifikaci zbývá posledních deset závodníků...
20'
Marc Antoine-Gagnon asi měl ambice na přímý postup do finále, ale už teď je jasné, že se mu to nepovede. Se 76,32 body se zařadil těsně za elitní desítku. Mohla za to především pomalejší jízda.
19'
Švéd Walter Wallberg nic zázračného nepředvedl. Je až šestnáctý a může se připravovat na nedělní kvalifikaci.
18'
Další z Kazachů Dmitrij Reicherd patří k aspirantům na medaile. Druhý muž pořadí Světového poháru své ambice potvrzuje. Především díky skokům a stylu jízdy na boulích nasbíral 81,23 bodů a jde na třetí příčku!
17'
Kazach Pavel Kolmakov naopak drží naději na přímý postup do finále! Extrémně rychlý sice nebyl, ale skoky i styl měl na slušné úrovni a průběžně je šestý. Nahoře ale čeká ještě třináct soupeřů.
16'
Nobujuki Niši také bude muset do druhé kvalifikační jízdy. Je jedenáctý.
15'
Ludvig Fjällström patří do třetí desítky pořadí SP a v kvalifikaci nepřekvapil. Řadí se na předposlední čtrnácté místo a o průnik do finále se bude muset snažit v nedělní druhé kvalifikační jízdě.
14'
Bennu vzápětí střídá na osmé pozici jeho krajan Sacha Theocharis. Ten projel trať velmi rychle, ale na skocích i za průjezd boulemi ztratil.
13'
Francouz Anthony Benna zajel na své poměry průměrně. Získal 76,28 bodů a je osmý.
12'
Další z Australanů James Matheson svou jízdu pokazil. Velké srážky přišly zejména za průjezd boulemi. Je z toho předposlední jedenáctá pozice.
11'
Casey Andringa doplatil na pomalejší čas. Zatím je osmý.
10'
Australan Matt Graham patří do širšího okruhu favoritů, ale nevím, zda jeho výkon bude stačit nato, aby se kvalifikoval do finále už dnes. Prozatím je se 77,28 body až sedmý.
9'
Ještě hůře je na tom Fin Jimi Salonen. Tomu totálně nevyšla skokanská část a navíc byl ze všech nejpomalejší. Nasbíral jen 43,18 bodů a logicky je suverénně poslední.
8'
Švéd Felix Elofsson byl sice poměrně rychlý, ale to bylo všechno. Na skocích i za techniku obdržel málo bodů a je prozatím poslední.
7'
Troy Murphy se s 80,95 body dostává na třetí místo. Mrzet ho může srážka za dopad při backflipu.
6'
To Philippe Marquis rychlost postrádal a ještě neměl ideální skoky. Trochu ho zachraňují jen známky za styl. Je pátý.
5'
Na třetí místo se dostává se ziskem 80,35 bodů Ikuma Horišima. Byl hodně rychlý, ale přišly především bodové srážky na za průjezd boulemi.
4'
Bronzový ze Soči Alexander Smyšljajev se řadí na druhou pozici. Předvedl poměrně rychlou a navíc technicky čistou jízdu. Nasbíral 83,93 bodů.
3'
Australan Rohan Chapman-Davies neabsolvoval povedenou jízdu. Byl pomalý a navíc se mu nepovedly skoky. Zatím uzavírá startovní pole.
2'
Dlouho ne. Největší favorit závodu, Mikael Kingsbury, byl rychlejší a navíc získal lepší body za skoky i průjezd boulemi. Se ziskem 86,07 bodů jde tedy do vedení.
1'
Hara nasadil laťku bodovým ziskem 80,1. Uvidíme, jak dlouho na prvním místě vydrží.
1'
Jako první vyrazí na trať Japonec Daiči Hara, sedmnáctý muž průběžného pořadí SP.
Dnes je na programu pouze první kvalifikační jízda. Druhá, v níž se bude bojovat o dalších 10 míst pro finále, proběhne až v neděli. Hned poté budou následovat samotné boje o medaile!
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Mikael Kingsbury (CAN) 680 bodů
2. Dmitrij Reicherd (KAZ) 420
3. Matt Graham (AUS) 304
4. Dže Woo Čoi (KOR) 279
5. Šo Endo (JPN) 277
Přímo do finále postoupí nejlepších deset závodníků z prvního kola kvalifikace. Zbytek si to rozdá ve druhém kole kvalifikace o dalších deset finálových míst.
02:31'
Mezi hlavní favority na závodu rozhodně patří již zmíněný držitel stříbra ze Soči Mikaël Kingsbury, který je také lídrem průběžného pořadí Světového poháru. Ty nejvyšší ambice mají také úřadující mistr světa Ikuma Horišima z Japonska a ze stejného šampionátu v Sierra Nevada stříbrný Francouz Benjamin Cavet. Kingsbury zde bral bronz. Na medaili určitě pomýšlí i další z Francouzů Anthony Benna nebo druhý muž pořadí SP Dmitrij Reicherdz Kazachstánu.
Na předchozích hrách v Soči získal zlatou medaili Kanaďan Alexandre Bilodeau, jenž triumfoval už o čtyři roky dříve ve Vancouveru. V Koreji už ale obhajovat nebude, po skončení sezóny 2014 totiž ukončil kariéru. To další dva medailisté z předchozí olympiády v Pchjongčchangu nescházejí. Stříbrný Mikaël Kingsbury z Kanady má ve sbírce celkem 7 medailí z Mistrovství světa a z toho dvě zlaté. Bronz pak bude obhajovat Alexandr Smyšljajev z Ruska.
Vítám tu všechny příznivce olympijského sportu! Některé disciplíny her v Pchjongčchangu se rozjíždí jíž před slavnostním zahájením her. Mezi ně patří také jízda v boulích, v pátek brzkých ranních hodinách je na programu kvalifikace do závodu mužů. Boule patří mezi disciplíny, které spadají pod akrobatické lyžování. Hodnocen je jednak čas, v jakém závodník trať projede, ale udíleny jsou také body za styl a dva skoky, které jsou součástí tratě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:45.
Články odjinud