Ženy - Jízda v boulích (finále) | ONLINE | 11.2.2018 13:00 | OH Pchjongčchang 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Jízda v boulích (finále) -  ONLINE PŘENOS -  11. února 2018   13:00

Ukončeno

Ženy - Jízda v boulích (finále)

13:00 finále - ženy
FRA 1. P. Laffontová
CAN 2. J. Dufour-Lapointeová
KAZ 3. J. Galyševová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Zlato tedy po krásném závodě za hustého sněžení získává překvapivě nejtěsnějším rozdílem v dějinách tohoto sportu Francouzka Perrine Lafontová, nejmladší účastnice minulých olympijských her, kde startovala v 15 letech.
Kanadská akrobatka Justine Dufour-Lapointeová přidává ke zlatu ze Soči "korejské" stříbro a senzační bronz přiveze do Kazachstánu Julija Galyševová.
Velkým zklamáním končí závod naopak pro Australanky, které skončily těsně za stupni vítězů, a zejména favorizované Američanky, jimž kompletní trojice závodnic vypadla už v semifinále.
Děkuji za pozornost a hezký zbytek neděle!
Konečné pořadí:
1. Perrine Laffontová (FRA) 78.65
2. Justine Dufour-Lapointeová (CAN) 78.56
3. Julia Galyševová (KAZ) 77.40
4. Jakara Anthonyová (AUS) 75.35
5. Britteny Coxová (AUS) 75.08
6. Andi Naudeová (CAN) DNF
------------------------------------------
7. Jaelin Kaufová (USA)
8. Keaton McCargová (USA)
9. Audrey Robichaudová (CAN)
10. Regina Rachimovová (OAR)
11. Jekatěrina Stoljarovová (OAR)
12. Tess Johnsonová (USA)
----------------------------------------------
13. Katharina Försterová (GER)
14. Džung Hwa Seo (KOR)
15. Morgan Schildová (USA)
16. Marika Pertachijová (OAR)
17. Chloe Dufour-Lapointeová (CAN)
18. Arisa Murataová (JPN)
19. Hedvig Wesselová (NOR)
20. Madii Himburyová (AUS)
Závod skončil.
6'
Andi Naudeová (CAN) svou jízdu absolutně nezvládla, vyjela z trati a ve finále nebude hodnocena!
1. Laffontová, 2. Dufour-Lapointeová, 3. Galyševová. Takové je pořadí před poslední jízdou, kterou předvede Andi Naudeová.
5'
Britteny Coxová (AUS) předvedla nesmírně agresivní jízdu, čas 28,23 byl jasně nejrychlejší, doplatila ale na technické chyby a je se 75,08 bodu až poslední, pátá.
4'
Perrine Laffontová (FRA) strávila na trati jen 29,36 vteřiny a to nakonec při prakticky stejně hodnocené jízdě rozhodlo! Poráží Kanaďanku naprosto nepatrným rozdílem devíti setin bodu!
3'
Justine Dufour-Lapointeová (CAN) měla jediné malinké zaškobrtnutí hned po startu, pak se ale rozjela do tempa a byla nejrychlejší v čase 29,54 vteřiny. Za styl jízdy bere lepší známky než Galyševové, za skoky bodík ztratila, ale na vedení to se 78,56 bodu stačí. Jestli to ale bude stačit na obhajobu zlaté olympijské medaile, se teprve uvidí.
2'
Jakara Anthonyová (AUS) byla pomalejší a ani při skocích tolik nezazářila, takže je v pořadí o více než dva body za Galyševovou.
1'
Julia Galyševová (KAZ) jela trochu opatrněji, což se odrazilo na čase 30,14. Skoky i styl jízdy byly na světové úrovni a za výsledné hodnocení 77,4 bodu se zkušená Kazaška určitě stydět nemusí, na své třetí olympiádě určitě získá nejlepší umístění.
Začalo třetí finálové kolo.
Dvě Kanaďanky, dvě Australanky, Francouzka a Kazaška. Takové je obsazení finálové jízdy, kde už se bude naostro bojovat o olympijské medaile! Start je na programu ve 14:10 a závodnice pojedou znovu v obráceném pořadí podle výsledků druhého kola od šesté Galyševové po první Naudeovou.
Pořadí 2. kola:
1. Andi Naudeová (CAN)
2. Britteny Coxová (AUS)
3. Perrine Laffontová (FRA)
4. Justine Dufour-Lapointeová (CAN)
5. Jakara Anthonyová (AUS)
6. Julia Galyševová (KAZ)
----------------------------------------
7. Jaelin Kaufová (USA)
8. Keaton McCargová (USA)
9. Audrey Robichaudová (CAN)
10. Regina Rachimovová (OAR)
11. Jekatěrina Stoljarovová (OAR)
12. Tess Johnsonová (USA)
Skončilo druhé finálové kolo.
12'
Justine Dufour-Lapointeová (CAN) neponechala nic náhodě a ve finále bude obhajovat zlato ze Soči. Ve druhém kole končí čtvrtá se 77,48 bodu. Tím vyřazuje z šestky největší favoritku Kaufovou!
11'
Jaelin Kaufová (USA) bude trnout! Získává jen 76,03 bodu a je na zatím poslední postupové příčce. Vedoucí ženu Světového poháru však může vyřadit vzápětí poslední Justine Dufour-Lapointeová.
Do finále postoupila Julija Galyševová.
10'
Keaton McCargová (USA) se nevyhnula menší chybičce a 75,79 bodu stačí jen na šesté místo.
Skupinu postupujících rozšířila na čtveřici Australanka Anthonyová.
9'
Jakara Anthonyová (AUS) byla v houstnoucí chumelenici pomalejší a i s poměrně vysokými známkami získává celkově jen 76,85 bodu a zatím je první pod čarou. Postupuje také Laffontová.
8'
Britteny Coxová (AUS) zvládla trať projet rovněž parádně, navíc se dostala pod 29 vteřin, což jí dává jistotu postupu se 78,28 body.
7'
Další mladičká závodnice Perrine Laffontová (FRA) zabodovala ještě výrazněji, se 77,86 bodu za plynulou a pohlednou jízdu je druhá. Jistotu postupu tedy dostává jako první Naudeová.
6'
Julia Galyševová (KAZ) předvedla vydařenou jízdu se skvělými skoky, 76,81 bodu znamená průběžné druhé místo.
5'
Audrey Robichaudová (CAN) prozatím posílá druhou vlajku s javorovým listem na druhé místo. Za styl brala stejné známky jako krajanka Naudeová, jenže byla mnohem pomalejší. Na trati strávila 32,47 vteřiny a tak je její výsledné hodnocení 74,89 bodu.
4'
Tess Johnsonová (USA) se řadí až na konec zatím krátké výsledkové listiny, teprve sedmnáctiletá nejmladší účastnice závodu nenavázala na výbornou dopolední jízdu a po nepovedeném skoku se 70,49 body téměř jistě končí. Tato dívka má ale vše ještě před sebou.
3'
Andi Naudeová (CAN) se vešla s časem pod 29 vteřin, brala i výborné známky za styl jízdy i za skoky a suverénně vede s hodnotou 78,78 bodu.
2'
Regina Rachimovová (OAR) svou krajanku překonává výkonem 73,55 bodu.
1'
Závodnice jedou v opačném pořadí podle výsledků úvodního kola. Jekatěrina Stoljarovová (OAR) získává 72,74 bodu, což bude na postupující šestku stačit jen těžko.
Začalo druhé finálové kolo.
Po krátké přestávce začne druhé kolo, do kterého se kvalifikovalo dvanáct nejlepších závodnic. Body se ovšem nesčítají, začíná se odznova.
Pořadí 1. kola:
1. Justine Dufour-Lapointeová (CAN)
2. Jaelin Kaufová (USA)
3. Keaton McCargová (USA)
4. Jakara Anthonyová (AUS)
5. Britteny Coxová (AUS)
6. Perrine Laffontová (FRA)
7. Julia Galyševová (KAZ)
8. Audrey Robichaudová (CAN)
9. Tess Johnsonová (USA)
10. Andi Naudeová (CAN)
11. Regina Rachimovová (OAR)
12. Jekatěrina Stoljarovová (OAR)
------------------------------------------------
13. Katharina Försterová (GER)
14. Džung Hwa Seo (KOR)
15. Morgan Schildová (USA)
16. Marika Pertachijová (OAR)
17. Chloe Dufour-Lapointeová (CAN)
18. Arisa Murataová (JPN)
19. Hedvig Wesselová (NOR)
20. Madii Himburyová (AUS)
Skončilo první kolo.
20'
Vítězka kvalifikace Perrine Laffontová (FRA) utnula naděje Försterové, která zůstává první pod čarou. Francouzka si pojistila postup šestým místem za 75,76 bodu.
19'
Andi Naudeová (CAN) postupuje, i když s devátým místem za 72,99 bodu asi spokojena nebude.
18'
Naopak Morgan Schildová (USA) končí v poli poražených. Už teď je třináctá se 72,23 bodu a závod pro třetí ženu kvalifikace končí. Mezi tucet postupujících se tedy prosmýkla i druhá Ruska Stoljarovová.
17'
Obhájkyně zlata Justine Dufour-Lapointeová (CAN) však vzápětí Američanku sesazuje, když získává 79,5 bodu! V rychlosti ztratila bod, ale nahradila to lepšími stylovými známkami.
16'
Jaelin Kaufová (USA) zajela za neuvěřitelných 28,79 vteřiny stylově dokonalou jízdu a s hodnocením 78,73 bodu jde vedoucí závodnice Světového poháru jasně do čela olympijského závodu!
15'
Britteny Coxová (AUS) ji vzápětí na třetím místě střídá, připisuje 75,79 bodu.
14'
Julia Galyševová (KAZ) získává 75,1 bodu a také má jistotu postupu. Průběžně je na třetím místě.
13'
Máme novou vedoucí závodnici! Keaton McCargová (USA) překonává Anthonyovou o titěrných sedm setin bodu.
Za styl získala o něco nižší známky, ale o půl vteřiny rychlejší čas rozhodl v její prospěch.
12'
Arisa Murataová (JPN) naopak zklamala, pouhých 70,77 bodu znamená až desáté místo a zřejmě konec. Postupuje tedy i Rachimovová.
11'
Desítku přímo postupujících, které mohly dopoledne odpočívat, zahájila Audrey Robichaudová (CAN). Výkon 74,27 bodu řadí Kanaďanku na druhou příčku a také má jistý postup.
10'
Tess Johnsonová (USA) dnes zazářila v opravné kvalifikaci a daří se jí i ve finále. 74,1 bodu jí stačí na druhé místo a tedy jistý postup mezi tucet účastnic druhého kola.
9'
Jekatěrina Stoljarovová (OAR) je se 73,23 body na třetí příčce.
8'
Teď se ale blýskla přímo dokonalou jízdou Jakara Anthonyová (AUS). 76,81 bodu je nejvyšší známka, jaká dosud v Pchjong-čchangu padla.
7'
Regina Rachimovová (OAR) navázala na výtečnou jízdu z kvalifikace a s výkonem 73,58 jde do čela závodu!
Ruska opět vsadila na stylově vybroušenou jízdu a nespěchala, mírný odečet za čas ji však nemusí mrzet.
6'
Na jízdě Hedvig Wesselové (NOR) našli rozhodčí příliš mnoho stylových chyb. 68,77 bodu k postupu zřejmě nebude stačit.
5'
Džung Hwa Seo (KOR) potěšila domácí fanoušky, svou jízdu stlačila pod půl minuty, přidala slušné známky za skoky a v součtu jde na druhé místo se 72,31 bodu.
4'
Marika Pertachijová (OAR) předvedla stylově hezkou jízdu, malinko ztratila za skoky, ale 71,65 bodu stačí Rusce na druhou příčku.
3'
Chloe Dufour-Lapointeová (CAN) zatím jen vzpomíná na formu z minulé olympidáy v Soči, kde vybojovala stříbro. Zde získává jen průměrných 70,98 bodu.
2'
Katharina Försterová (GER) předčila Australanku ve všech směrech kromě bodů za skoky a zapisuje 72,33 bodu.
1'
Madii Himburyová (AUS) stanovuje úvodní výkon pro porovnání 68,19 bodu.
Finálový závod žen právě začal.
Česká olympionička a devátá žena ze Soči Nikola Sudová bohužel nenašla nástupkyni a tak se v Pchjong-čchangu pojede bez české (a rovněž bez slovenské) účasti.
V Soči ovládly olympijský závod kanadské sestry Justine a Chloe Dufour-Laponteovy. Zatímco Justine se mezi desítku žen s jistou účastí ve finále dostala snadno, Chloe bude muset absolvovat dodatečnou kvalifikaci. Bronzovou medailistku Hannah Kearneyovou z USA v Koreji neuvidíme.
Páteční kvalifikaci nejlépe zvládla Francouzka Perrine Lafontová těsně před Andi Naudeovou z Kanady.
Ve výčtu favoritek nezapomeňme ani na úřadující mistryni světa Britteny Coxovou, asi největší medailovou naději Austrálie na této zimní olympiádě, a samozřejmě na vedoucí závodnici Světového poháru, Američanku Jaelin Kaufovou.
Závodnice pojedou ve finále celkem třikrát, přičemž v každé jízdě se bude zužovat startovní pole.
Do finále se přímo kvalifikovalo deset závodnic, další desítka vzejde z dopolední dodatečné kvalifikace.
Do druhého kola, které zahájí ve 13:35, postoupí nejlepších 12 žen z prvních jízd a do rozhodujícího třetího od 14:10 už jen nejlepší šestice.
Hezké nedělní poledne při sledování olympijského finále žen v jízdě v boulích.
Tato disciplína nemá u nás zrovna nejpočetnější diváckou obec a tedy snad nebude na škodu přiblížit si její pravidla.
Závodnice jsou bodovány poměrně složitým systémem, v němž se 20% výsledku skládá z času (zjednodušeně 1 vteřina znamená zhruba 1,1 bodu), 20% z hodnocení dvou skoků (zde hodnotí dva rozhodčí a jejich známky se násobí koeficientem obtížnosti skoku) a 60% ze stylového hodnocení celé jízdy (tu známkuje pět rozhodčích a podobně jako v jiných disciplínách se nejlepší a nejhorší známka škrtá).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná ve 13:00.
Články odjinud