ZOH - Akrobatické lyžování - Ženy - Jízda v boulích (kvalifikace) -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2018   02:00

Ženy - Jízda v boulích (kvalifikace)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
30. Džung Hwa Seo (KOR) 16,57
Úvodní kvalifikační jízdu vyhrála Francouzka Perrine Laffontová, která o 12 setinek bodu porazila Kanaďanku Andi Naudeovou. Třetí skončila Američanka Morgan Schildová. Až čtvrtá byla obhájkyně olympijského zlata Justine Dufour-Lapointeová a páté místo obsadila vedoucí žena Světového poháru Jaelin Kaufová.
První kvalifikační jízda žen přinesla úspěšný vstup do závodu celkem 10 závodnicím, které si zajistily postup do nedělního finále. Dalších 20 boulařek si v neděli, ještě před finálovým programem, bude muset kvalifikaci zopakovat a zabojovat o dalších deset míst, které jsou pro finalistky připraveny.
30'
Závod skončil.
30'
Poslední závodnicí v rámci první kvalifikační jízdy byla Camille Cabrolová, která je průběžně šestnáctá.
29'
Ještě horší jízdu předvedl Američanka Tess Johnsonová, která se řadí až na 21. místo.
28'
Claudia Gueliová měla slabší provedení skoků a stylové známky jsou hodně nízké. Australanka je šestnáctá.
27'
Obrovské problémy na trati mezi boulemi a hodně pomalý čas Tetjany Petrovové znamená, že Ukrajinka si kvalifikační jízdu zopakuje.
26'
Katharina Försterová je až dvacátá se známkou 63,17. Byla rychlá, ale to je všechno. Nízké a nečistě provedené skoky.
25'
Pomalý čas a nízké skoky jsou důvodem, proč se Madii Himburyová nevešla do první desítky. Oproti nejlepším jela o dvě sekundy pomaleji.
24'
Také Němka Lea Bouardová pojede znovu. Na trati měla co dělat, aby nespadla, boule ji hodně vyhodily do strany. Devatenácté místo.
23'
Číňanka Kuan obdržela 48,11 bodů a je předposlední.
22'
Amrenovová z Kazachstánu měla hodně pomalou jízdu, nízké skoky, nečistě provedené. Se známkou 52,78 je až dvacátá a bude muset jet znovu.
21'
Další na trati byla Australanka Jakara Anthonyová, která předvedla ale spoustu drobných chyb, které ji nepustily přes 70 bodů. Je až čtrnáctá.
20'
Regina Rachimovová si svou jízdu zopakuje. V cílovém prostoru obdržela 71,77 bodů a je jedenáctá.
19'
Výborný frontflip s double grabem, tedy dotykem oběma rukama na lyžích, předvedla Kazaška Galyševová, která měla také výbornou výšku. Ale překvapivě je až sedmá se známkou 76,36. Rozhodčí našli nedostatky.
18'
Jaelin Kaufová, vedoucí žena Světového poháru, zajela velmi rychle, ale skoky měly do dokonalosti daleko. Je pátá se známkou 77,45.
17'
Jekatěrina Stoljarovová si kvalifikační jízdu zopakuje. Průběžně je na 13. místě.
16'
Audrey Robichaudová měla pomalou jízdu s časem 32,32, za což získá jen 11,58 bodů. A tato ztráta ji může stát postup už z první jízdy. Známka 72,48 a osmé místo.
15'
Chloe Dufour-Lapointeová, stříbrná medailistka ze Soči, měla pomalejší čas, navíc má hodně nízkou známku za výšku skoků. Je až devátá se ziskem 69,53 bodů.
14'
Džee Won Seo se známkou 68,46 uzavírá první desítku a je na hraně postupu.
13'
Jedna z favoritek, Perrine Laffontová, si říká o postup do finále hned v první jízdě! Se známkou 79,72 bodů jde do průběžného vedení.
12'
Rozhozená helikoptéra a nízký backflip rozhodně není něco, co by mělo Melanii Meilingerovou poslat do finále. Je až desátá.
11'
Do druhé kvalifikační jízdy bude muset nejspíš nastoupit Norka Hedvig Wesselová, která sice předvedla výtečný frontflip, ale druhý skok byl nepříliš povedený a sráží ji to na známku 68,64 a osmé místo.
10'
Keaton McCargová se známkou 75,67 bere průběžnou pátou příčku.
9'
Japonka Arisa Murataová vybojovala na svahu známku 74,13 a dostává se na páté místo.
8'
Obhájkyně olympijského zlata, Justine Dufour-Lapointeová, zvládla svou kvalifikační jízdu bravurně, skoky byly vysoké. Ale rozhodčí přeci našli nějaké nedostatky a celková známka 77,66 bodů znamená třetí příčku.
7'
Velké problémy měla domácí Džung Hwa seo, které se při nájezdu na druhý skok rozjely lyže a jako první ze všech padá. Následně sice dojela do cíle, ale je poslední.
6'
Deborah Scanziová se řadí na páté místo se známkou 66,38 bodů. Časově nezajela vůbec dobrou jízdu, skokansky spíš průměrnou.
5'
Američanka Morgan Schildová vybojovala průběžné druhé místo. Pomalejší čas a nižší známky za skoky oproti Naudeové.
4'
Špatný dopad po třistašedesátce, která se jinak nazývá helikoptéra, stojí Wang Ťin bodové srážky. Ani druhý skok, backflip, nebyl čistý a Číňanka je se známkou 51,29 bodů poslední. Navíc čas 34,87 sekundy byl hodně pomalý a tak ani za tento atribut nepobrala moc bodů.
3'
Ačkoliv Kanaďanka Andi Naudeová byla pomalejší, měla povedenější škoky, A především, oproti Coxové, zaznamenala o dva body vyšší známku za Air. Jde do vedení.
2'
Australanka Britteny Coxová vybojovala 76,78 bodů, což jí vynáší průběžné vedení. Za čas získala přes 15,4 bodů.
1'
Jako první se vydala na trať Marika Petrachijová, jež časový limit nestihla a stojí ji to pár bodíků. Navíc ani skoky neměla úplně ideální a se známkou 70,43 bodů musí čekat.
Limit na jízdu je stanoven na 28,4 sekundy. Za překročení jsou bodové srážky.
Závod zahájen.
Celkem se pojedou dvě kvalifikační jízdy. V té první se kvalifikuje nejlepších deset do hlavního závodu. Do druhé jízdy nastoupí zbývajících 20 lyžařek, jež budou bojovat o dalších deset míst pro finálový závod.
10. Tess Johnsonová (USA) 209
A bez šancí rozhodně není třiadvacetiletá Justine, která zvítězila v lednu na Světovém poháru v Tremblantu a v Calgary obsadila třetí pozici. O dva roky starší Chloe v této sezoně byla nejlépe na šestém místě v Tremblantu, ale mnohem častěji končila ve druhé desítce pořadí a mezi aspirantky na medaili, podle papírových předpokladů, nepatří.

Velké favoritky hledejme například v Američance Jaelin Kaufové, která vládne hodnocení Světového poháru a v aktuální sezoně dvakrát zvítězila a dvakrát byla druhá. V generálce v kanadském Tremblantu ovšem skončila až patnáctá.

Výraznou favoritkou bude Kanaďanka Andi Naudeová, jež v této sezoně byla nejhůře šestá. Hned třikrát byla na stupních vítězek a dvakrát skončila čtvrtá. Generálka vůbec nevyšla Francouzce Perrine Laffontové, další z favoritek a zapomenout nesmíme ani na zkušenou Australanku Britteny Coxovou.
V Soči před čtyřmi lety se ze zlaté olympijské medaile radovala Justine Dufour-Lapointeová, stříbro získala její sestra Chloé Dufour-Lapointeová a bronz vybojovala Hannah Kearneyová. Ta, mimochodem, pocítila radost z olympijského vítězství v roce 2010 ve Vancouveru.

Jenže, zatímco Kearneyová startovat v Koreji nebude, další dvě medailistky z posledního olympijského závodu, obě Kanaďanky, se představí a hodlají bojovat znovu o medaile.
Na posledních olympijských hrách startovala naposledy česká reprezentantka Nikola Sudová, která však již ukončila kariéru a po ní nemá české akrobatické lyžování, bohužel, další zastoupení mezi nejlepšími závodnicemi světa. Olympijské hry v Pchjongčchangu tak proběhnou bez českého zastoupení.
Ačkoliv do oficiálního zahájení olympijských her bude zbývat přes deset hodin, nabitý program způsobil, že některé kvalifikační závody se odjedou ještě před pátečním ceremoniálem. Svou kvalifikaci absolvují akrobatické lyžařky v disciplíně moguly, nebo-li jízdě v boulích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:00.