ZOH - Alpské lyžování - Muži - Kombinace (sjezd) -  ONLINE PŘENOS -  10. února 2022   03:30

Ukončeno

Muži - Kombinace (sjezd)

Přenos se aktualizuje automaticky

Je za námi první část alpské kombinace, která se nejlépe vydařila Norovi Kildemu, který v desáté jízdě dokázal časem 1:43,12 jít na první místo. To si udržel až do konce, přestože hlavně Kanaďané Crawford a Seger kladli velký odpor. Kilde je tak velký favorit na medaili, nicméně jeho náskok před druhým Crawfordem činí jen dvě setiny. Musíme připomenout, že ve sjezdu si velmi dobře vedl Jan Zabystřan, jenž v něm skončil na devátém místě. Je docela překvapení, že až za ním se v pořadí objevuje kupříkladu Francouz Alexis Pinturault. O medaile se bude bojovat od 7:15, kdy pokračujeme slalomem.

Zatím je to z mé strany vše. Těším se na vás opět za dvě hodiny.
Pořadí kombinace po sjezdu

1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:43,12
2. James Crawford (CAN) +0,02
3. Brodie Seger (CAN) +0,42
4. Johannes Strolz (AUT) +0,75
5. Marco Schwarz (AUT) +0,95
6. Justin Murisier (SUI) +1,02
7. Christof Innerhofer (ITA) +1,07
8. Broderick Thompson (CAN) +1,27
9. Jan Zabystřan (CZE) +1,42
10. Raphael Haaser (AUT) +1,51
11. Alexis Pinturault (FRA) +1,92
11. Barnabas Szollos (ISR) +1,92
13. Marco Pfiffner (LIE) +1,99
14. Jack Gower (IRL) +2,04
15. Arnaud Alessaandria (MON)
16. Simon Jocher (GER)
17. Loic Meillard (SUI)
18. Henrik von Appen (CHI)
19. Trevor Philp (CAN)
20. Luca Aerni (SUI)
21. Ivan Kovbasnjuk (UKR)
22. Albin Tahiri (KOS)
23. Čang Jang-ming (CHN)
24. Sü Ming-fu (CHN)
Miha Hrobat (SLO) DNF
Nejc Naralocnik (SLO) DNF
Yannick Chabloz (SUI) DNF
27'
Arnaud Alessaandria předvedl velmi dobrý začátek jízdy, kdy to dokonce vypadalo, že by mohl atakovat nejlepší desítku! Postupně se ale ztráta zvyšovala, přesto je z toho velmi solidní patnáctá příčka.
26'
Jako předposlední se ve sjezdu ukázal další domácí lyžař Sü Ming-fu. Byl horší než Tahiri před ním. Závodníci se teď trumfují o to, kdo bude na konci pořadí.
25'
Tahiri dokončil zhruba s desetisekundovou ztrátou na Kildeho. Zařadil se tak na poslední pozici z dokončivších.
25'
Albin Tahiri z Kosova oproti jiným závodníkům rozjel svůj sjezd velmi pomalu. Vypadá to, že jeho největším soupeřem bude Číňan Čang Jang-ming.
24'
Henrik von Appen z Chile předvedl technicky solidní jízdu. V cíli ztratil přes tři vteřiny, takže je z toho sedmnáctá pozice.
23'
Od domácího Čang Jang-minga se zázraky určitě nečekaly. Zázrak se vlastně ani nekonal, tento čínský lyžař je po sjezdu beznadějně poslední. I tak ale sklidil při dojezdu ovace tribun.
22'
Ukrajinec Ivan Kovbasnjuk nezažil moc povedenou jízdu. Na nejlepší závodníky od začátku ztrácel, tudíž není velkým překvapením, že dojel až na devatenácté pozici, což je ze všech závodníků, kteří dojeli do cíle, nejhorší výsledek.
21'
Brodie Seger to neměl jednoduché, poněvadž pauza před jeho jízdou byla dlouhá. V hlavě se ale podle všeho nastavil velmi dobře a po dobu celé své jízdy si udržoval naprosto výborné tempo. V cíli je třetí!
21'
Po delší pauze můžeme pokračovat! Na start se dostává Brodie Seger.
Průběžné výsledky po 20. jízdě

1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:43,12
2. James Crawford (CAN) +0,02
3. Johannes Strolz (AUT) +0,75
4. Marco Schwarz (AUT) +0,95
5. Justin Murisier (SUI) +1,02
...
8. Jan Zabystřan (CZE) +1,42
20'
Švýcar má pravděpodobně zlomenou ruku, což vzhledem k velmi k nepříjemnému pádu dopadlo ještě v rámci možností dobře.
20'
Yannick Chabloz velmi nepříjemně upadl do sítí u dráhy, takže je jisté, že závod nedokončí. Na trať okamžitě přiběhli lékaři, snad bude vše v pořádku.
20'
Dvaadvacetiletý mladík ze Švýcarska Yannick Chabloz na druhém mezičase ztrácí 90 setin. Rád by však bojoval o první desítku, což se mu klidně může povést.
19'
Kanaďan Trevor Philp volil po celý sjezd poměrně dobrou stopu, ale v závěrečné části udělal chybu, takže ztratil, přestože to rozjeto měl dobře. Skončil s téměř čtyřvteřinovou ztrátou.
18'
Raphael Haaser se na start postavil jako osmnáctý v pořadí. Jel bez výraznějších chyb, ale na nejlepší to zkrátka nestačilo. I tak je z toho poměrně dobrý výsledek, teď mu patří deváté místo.
17'
Němec Simon Jocher se postupně zhoršoval téměř pravidelně o čtyřicet setin. V úplném závěru svého sjezdu ztrácel více a více. V cíli tak vybojoval prozatímní třináctý flek.
16'
Luca Aerni je sice elitním slalomářem, ale sjezd má za sebou poměrně nepovedený. Chyby se postupně kupily a nakonec je z toho téměř třísekundová ztráta na Kildeho. S Norem to vypadá dobře. Je možné, že by do slalomu mohl jít v nejlepší výchozí pozici.
15'
Loic Meillard předvedl ve druhé části trati chybu, vyjel z trati, ale přece jen závod dokončil. Nemůžeme se divit, že je z toho velká ztráta a třináctá pozice.
15'
Postupně jsme se přehoupli do druhé poloviny startovní listiny. Loic Meillard na druhém mezičase ztrácí na Kildeho 53 setin.
14'
Marco Pfiffner z Lichtenštejnska na prvních dvou mezičasech držel krok s těmi nejlepšími, ale ani on neměl závěr úplně povedený. Je z toho jedenáctá pozice, což pro sjezdaře specialistu není moc příznivý výsledek.
13'
Zhruba dvacet sekund před cílem přišla poměrně značná chyba. Alexis Pinturault nemůže být spokojen, zařazuje se na devátou pozici zhruba s dvousekundovou ztrátou na Kildeho.
13'
Alexis Pinturault patří mezi velké favority na zisk medaile. Začátek sjezdu se mu ale nevydařil podle představ, poněvadž zatím se pohybuje v červených číslech.
12'
Christof Innerhofer rozjel dobře, ale postupně se jeho ztráta zvyšovala. Je z toho v tuto chvíli až šestá pozice.
12'
Několikanásobný medailista Christof Innerhofer z Itálie na prvním mezičase ztratil 20 setin a poté 21 setin. Jede zatím velmi vyrovnaný závod a pomalu ale jistě už míří do finiše.
11'
James Crawford se až na úplně posledním mezičase dostal do zelených čísel, ale nakonec o dvě setiny na vedoucího Nora nestačil. Nicméně i mladý Kanaďan může být velmi spokojen.
11'
James Crawford na prvním mezičase na Kildeho ztrácí 19 setin. Rozhodně však cítí šanci.
10'
Aleksander Aamodt Kilde každým mezičasem svůj čas zlepšoval a velmi koncentrovaným výkonem se dostává do čela o téměř vteřinu! Fantastický výkon.
10'
S Aleksanderem Aamodtem Kildem rozhodně musíme počítat. Na druhém mezičase je ve vedení o 32 setin.
9'
Justin Murisier se snažil v závěru zabrat, ale na své soupeře postupně ztrácel. Švýcar nakonec dojel na třetí pozici v čase 1:44,14.
8'
Nejcu Naralocnikovi se v Pekingu zatím tolik nedaří. Reputaci se pokusil napravit nyní, ale ani on, podobně jako jeho krajan, nedojel do cíle.
7'
Broderick Thompson se nakonec dostal před Zabystřana. Zařazuje se na třetí pozici.
7'
Kanaďanu Brodericku Thompsonovi se zatím příliš nevede. Na první Rakušany ztrácí. Vypadá to, že by to nemělo stačit ani na českého závodníka.
6'
Johannes Strolz svého krajana překonal. Úvod měl výborný, ale poté se mírně zhoršil. Závěr tratě ale zvládl perfektně, a proto je momentálně o 20 setin první.
5'
Marco Schwarz udělal v závěru malinkou chybičku, ale předtím si vytvořil takový náskok, že se o 0,47 vteřiny zařazuje na první pozici.
5'
Na start se dostal první Rakušan. Marco Schwarz závod rozjel rychle, na druhém mezičase ale o devět setin na českého lyžaře nestačí.
4'
Ir nakonec postupně ztrácel a momentálně se zařazuje na třetí příčku s dvaašedesáti setinovou ztrátou na Jana Zabystřana.
4'
Jack Gower se dráhou prohání poměrně slušně, ale o kousek to na Zabystřana zatím nestačí.
3'
Jan Zabystřan zajel dobrý sjezd. V cíli se ještě zlepšil, poněvadž o půl sekundy překonal Barnabase Szollose.
3'
Český lyžař se i nadále drží v zelených číslech, zatím vládne o 0,44 sekundy.
3'
Jan Zabystřan má na prvním mezičase o šest setin lepší čas než Izraelec.
3'
Na start se už dostává český reprezentant Jan Zabystřan!
2'
Slovinec nakonec udělal v závěrečné fázi chybu. Vyjel z dráhy, takže do cíle nedojel.
2'
Miha Hrobat si na druhém mezičase vede o půl sekundy lépe než Szollos.
1'
Barnabas Szollos zajel 1:45,04, což je poměrně slušný čas. Tento čas by stačil na úvodní pětatřicítku v hlavním závodě.
1'
Barnabas Szollos rozjel závod poměrně dobře. Moudřejší však budeme až v cíli, až tam se dozvíme, jak na tom lyžař z Izraele je.
Závod právě začal.
Už za pár chvil se na start postaví první závodník. Podmínky jsou dnes pro lyžaře docela příznivé.
Startovní listina

1. Barnabas Szollos (ISR)
2. Miha Hrobat (SLO)
3. Jan Zabystřan (CZE)
4. Jack Gower (IRL)
5. Marco Schwarz (AUT)
6. Johannes Strolz (AUT)
7. Broderick Thompson (CAN)
8. Nejc Naralocnik (SLO)
9. Justin Murisier (SUI)
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
11. James Crawford (CAN)
12. Christof Innerhofer (ITA)
13. Alexis Pinturault (FRA)
14. Marco Pfiffner (LIE)
15. Loic Meillard (SUI)
16. Luca Aerni (SUI)
17. Simon Jocher (GER)
18. Raphael Haaser (AUT)
19. Trevor Philp (CAN)
20. Yannick Chabloz (SUI)
21. Brodie Seger (CAN)
22. Ivan Kovbasnjuk (UKR)
23. Čang Jang-ming (CHN)
24. Henrik von Appen (CHI)
25. Albin Tahiri (KOS)
26. Sü Ming-fu (CHN)
27. Arnaud Alessaandria (MON)
Hezké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu ze ZOH v Pekingu. Dnes budeme společně sledovat kombinaci mužů v alpském lyžování. Začneme sjezdem ve 3:30 a v 7:15 budeme pokračovat slalomem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 03:30.
Články odjinud