ZOH - Curling - Týmy - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  9. února 2018   00:35

8. Finsko 0/3
Švýcaři jsou nadále stoprocentní a jako jediní doposud neutrpěli porážku. Posledním kamenem třetího kola rozhodli zápas s Američany ve svůj prospěch a porazili je 9:4. Zápas byl ale po celou dobu vyrovnaný a ještě před posledním pokusem prohrávalo Švýcarsko 3:4.

V dalších duelech deklasovala Kanada Čínu. OS z Ruska zvládli roli favorit v duelu s Finskem a stejně tak zvládlo Norsko zápas proti domácí Korey. Tito tři vítězové se seřadili za Švýcarsko na druhé místo. Naopak vážná situace už je u týmu Finska. Bez jediné výhry po třech kolech už jen těžko může pomýšlet na účast v play-off.
Třetí kolo curlingového turnaje smíšených dvojic právě skončilo.
Výsledky 3. kola turnaje smíšených dvojic

Jižní Korea – Norsko 3:8
USA – Švýcarsko 4:9
Čína – Kanada 4:10
OS z Ruska – Finsko 7:5
8'
Kristin Skaslienová vyráží americký kámen a Švýcaři vítězí! V posledním endu si připsali neuvěřitelnou šestku a poráží Američany 9:4.
8'
Kámen Beccy Hamiltonové byl delší, než Američané potřebovali. Švýcaři tak mohou rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Stačí jediné, aby jejich poslední kámen dorazil do kruhů tak, aby udělali Švýcaři dvojku nebo vyrazit americký kámen.
8'
Rios zvládl svou úlohu na jedničku a uvnitř kruhů je nyní pět švýcarských kamenů.
8'
Matt Hailton zahrál svůj kámen tak, že je momentálně nejlepší na kruzích. Dostává tak mírně pod tlak Martina Riose, který ho bude muset vyrazit.
8'
Zbývá tedy jediný duel, který je nejnapínavější. USA a Švýcarsko. Je jasné, že se bude hrát do posledního kamene, protože Švýcaři mají výhodu posledního kamene a ztrácí jeden bod na soupeře.
8'
Ani Finové nedohráli do konce. Po předposledním kameni bylo jasné, že získají maximálně jeden bod a tak s OS z Ruska prohrávají 5:7.
8'
Další zápas je u konce. Osmý end se ani nedohrál v duelu Jižní Korey s Norskem. Seveřané vítězí a připisují si druhou výhru na turnaji.
8'
Norové si zkušeně hlídají náskok proti Korejcům a s lehkostí posílají kameny do kruhů.
7'
Průběžné stavy po 7. endu

USA – Švýcarsko 4:3
Čína – Kanada 4:10 (konečný)
7'
Lee navíc upadl na jeden z kamenů nešťastnou náhodou a z ledu se sbíral až po delší pauze.
7'
Naopak Norové jsou blízko vítězství, protože po sedmém endu vedou již 8:3 a že by domácí tým zaznamenal v posledním endu pět bodů je nepravděpodobné.
7'
Finové posledním kamenem zachraňují jedničku a snižují zápas s OS z Ruska na 5:7.
7'
Ostatní zápasy se srovnaly co se pokročení zápasů týká a na všech drahách jsou před týmy poslední kameny.
7'
Kaitlyn Lawesová zvládla bravurně poslední kámen. Kanada připisuje dvojku a celkově vítězí nad Čínou 10:4.
7'
Kanaďané mají koncovku sedmého endu plně pod kontrolou a směřují k dalšímu vítězství.
6'
Průběžné stavy po 6. endu

Jižní Korea – Norsko 3:6
USA – Švýcarsko 3:3
Čína – Kanada 4:8
OS z Ruska – Finsko 7:4
6'
Naopak Finové neustáli koncovku šestého endu a v duelu s OS z Ruská ztrácí na svého soupeře už tří body.
6'
Korejci si připisují důležitou dvojku, která je drží ještě ve hře a snižují na 3:6.
6'
Švýcarsku se naopak podařilo srovnat a v duelu s USA je čeká napínavá koncovka.
6'
Asiaté ale smutní, protože berou pouze jeden bod a to je v jejich situaci málo.
6'
Číně se povedl parádní double take.out, čímž zmírňují ztrátu proti Kanadě a ve hře je i dvojka. Bude se však měřit.
6'
Kanaďané staví gaurd, aby ochránili dva své kameny, kterými by se výrazně přiblížili vítězství.
6'
Duel Kanady s Čínou nabral rychlý spád a oba týmy už mají před sebou poslední kameny v šestém endu.
5'
Průběžné stavy po 5. endu

Jižní Korea – Norsko 1:6
USA – Švýcarsko 3:2
Čína – Kanada 3:8
OS z Ruska – Finsko 5:4
5'
OS z Ruska si jedním bodem berou zpět vedení. Norům s vydařil přesný roll doprostřed kruhů a berou naděje Korejcům na bodový zisk.
5'
Korejci mohou zaútočit před posledními kameny na dvojku, kterou by se částečně vrátili do zápasu.
5'
geniální kámen zahráli Švýcaři. Posledním pokusem vyrazili dva americké kameny a snižují na 2:3 z jejich pohledu.
5'
Číně se podařilo alespoň zabránit Kanadě většímu bodovému zisku, nicméně dovolila soupeři jeden bod. Prohrává tak 3:8.
5'
Američané si posledním kamenem vyrazili nechtěně vlastní guard a Švýcaři už mají jistotu jednoho bodu.
5'
Čína je na pokraji debaklu po dalším double take-outu Morrise. Asiaté zatím nevědí, jak vyzrát na Kanadu.
5'
Švýcarský kámen je na T-line obklopen hned třemi kameny soupeře. Švýcaři mají navíc výhodu posledního kamene.
4'
Průběžné stavy po 4. endu

Jižní Korea – Norsko 1:5
USA – Švýcarsko 3:1
Čína – Kanada 3:7
OS z Ruska – Finsko 4:4
4'
Korejci si hodně zahrávali, ale nakonec berou jedničku, čímž mažou nulu na svém kontě.
4'
Finský kámen jen tak tak, že se zastavil uprostřed kruhů. Finům se daří srovnat zápas s OS z Ruska.
4'
Stejně tak i Wang Žuej, která tak na chvíli tlumí kanadský tlak a snižuje z pohledu Číny.
4'
Becca Hamiltonová zahrála další kámen na jistotu a díky ní USA vedou nad Švýcarskem 3:1.
4'
Morrisovi se povedl málo vídaný triple take-out a Kanada dál drtí Čínu.
4'
Jenomže rázem jsou to Švýcaři, kteří mají své dva kameny lépe postavené na kruzích.
4'
USA se Švýcarskem jsou již v koncovce čtvrtého endu a Američané útočí na zisk více jak jednoho bodu.
3'
Průběžné stavy po 3. endu

Jižní Korea – Norsko 0:5
USA – Švýcarsko 2:1
Čína – Kanada 2:7
OS z Ruska – Finsko 4:3
4'
Stejně jako OS z Ruska zahráli i Kanaďané, kteří drtí Čínu již 7:2. Naopak Norové ještě nepovolili Korejcům ve vzájemném zápase ani bod.
3'
Naopak Olympijským sportovcům z Ruska se povedl husarský kousek a čtyřkou obrací zápas ve svůj prospěch. Tohle je velká rána pro Finy.
3'
Jenny Perretová poslala schválně poslední kámen mimo. Švýcaři i přesto získávají premiérový bod ve třetím kole a snižují zápas s Američany.
3'
Korejcům se podařilo vyrazit norský guard. Dva žluté kameny Seveřanů sou tak náhle odkryti.
3'
Hodně zapeklitá situace je mezi USA a Švýcarskem. Ani jeden z týmů neví, jak poslat poslední kámen tak, aby získal bod.
3'
Naopak se už probudili i OS z Ruska, kteří útočí na dvojku, čímž by zdramatizovali duel s Finy.
3'
Kanaďanům se naopak nedaří využít výhody posledního kamene a v souboji s Čínou budou mít ještě hodně práce ve třetím endu.
3'
Korejci se pokouší o velký comeback jako v minulých zápasech a momentálně bojují s Nory o dvojku, která by je vrátila do zápasu.
3'
Hned pětice kamenů je seřazena do jedné řady v zápase mezi USA a Švýcarskem.
2'
Průběžné stavy po 2. endu

Jižní Korea – Norsko 0:4
USA – Švýcarsko 2:0
Čína – Kanada 2:3
OS z Ruska – Finsko 0:3
2'
Obrovské potíže zažehnali OS z Ruska, kteří posledním kamenem zabránili větší ztrátě a soupeřům dovolili pouze bod.
2'
Američané získali další jeden bod a upevňují své vedení. Naopak Čína vrací Kanadě úder a snižuje dvojkou.
2'
Norové naopak stejným tahem útočí na dvojku, kterou budou muset Korejci odvracet.
2'
Američané chytrým rollem na T-line zabránil pravděpodobně Švýcarsku v zisku dvojky.
2'
Rusko si vyrazilo všechny své kameny a na kruzích jsou momentálně čtyři finské.
2'
Norské duo se snaží ubránit další případnou jedničku za každou cenu.
2'
Double tak-out na kruzích se povedl i americkému manželskému páru Hamiltonovým.
2'
Korejcům se povedl double take-out. OS z Ruska naopak příliš spokojeni nejsou.
2'
Norové s Finy staví další guardy na respektive před kruhy. Jak na to odpoví jejich soupeři.
2'
Stejný postup zvolili následně i Rusové a Švýcaři.
2'
Norové staví před vlastní kámen guardy na kruzích a Jihokorejci se nyní pokusí jeden z nich vyrazit.
2'
Milimetrově přesný roll zahrál Číňan Pa Te-sin, jehož kámen se elegantně vyhnul třem dalším a zaparkoval přímo uprostřed kruhů.
Průběžné stavy po 1. endu

Jižní Korea – Norsko 0:1
USA – Švýcarsko 1:0
Čína – Kanada 0:3
OS z Ruska – Finsko 0:2
1'
Američané a Norové si po prvním endu připisují pouze jeden bod, což je minimální zisk.
1'
Finka Kausteová odvrátila hrozící nebezpečí ruské trojky a přímým kamenem doprostřed kruhů zařídila svému týmu vedení 2:0.
1'
Kanaďanka Lawesová zahrála bezpečný roll a její tým si na úvod připisuje cenné tři body.
1'
Kanaďanům se podařilo vyrazit čínské kameny a sami mají dva kameny na kruzích. Mezi Norskem a Jižní Koreou je velká tlačenice o první body.
1'
Číňané si pojišťují svůj kámen rovněž gaurdem. Mezitím Olympijští sportovci z Ruska jsou blízko nečekané trojce na úvod. Výhodu posledního kamene ale bude mít Finsko.
1'
Kanaďanu Morrisovi se povedl roll a postavil guard před další kanadský kámen. Nejlepší na kruzích je však ten čínský.
1'
Finský tým se radí, jak odstranit momentálně dva nejlepší ruské kameny na kruzích.
1'
Nejdále jsou zatím Američané se Švýcarskem, jejichž první end se blíží k závěru. Naopak mezi Jižní Koreou a Norskem se na již na úvod hodně taktizuje.
Třetí kolo curlingového turnaje smíšených dvojic právě začalo.
Vše už je přichystáno ke 3. kolu základních skupin curlingového turnaje smíšených dvojic. Kompletní osmička týmů přichází ke drahám a jsou jednotlivě představovány. teplota ledu je stejná jako včera tedy -5 stupňů Celsia. Teplota vzduchu se pohybuje kolem 12 stupňů.