ZOH - Curling - Týmy - dopolední program -  ONLINE PŘENOS -  11. února 2018   01:05

Smíšené dvojice - dopolední program

01:05 dopolední program

Tři týmy mají tedy jisté semifinále. Čtvrtý účastník vzejde s dodatečného tie-breaku mezí Čínou a Norskem. Obě družstva se utkají ještě dnev v poledne našeho času a s trochou nadsázky se dá říci, že se jedná o takové předkolo play-off.

8. Finsko 1/6
Je tedy konec základní části. V posledním kole jsme viděli nádherné zápasy. Nejdůležitější duel se odehrál mezi Čínou a Norskem, kde zvítězili Číňané a vynutili si tie-break.

Výsledky ostatních zápasů tomu chtěly, že se oba týmy odpoledne utkají znovu o jediné místo v play-off, protože naprosto neskutečný obrat předvedli Švýcaři, kteří prohrávali s Olympijskými sportovci z Ruska už o pět bodů a přesto posledním kamenem rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Už v nic neřešících duelech se s domácím publikem rozloučili Korejci, kteří po boji padli s favoritem z Kanady a na poslední pokus se vítězství dočkalo i Finsko, jež porazilo tým USA.
Výsledky 7. kola základní skupiny smíšených dvojic

Norsko – Čína 3:9
Finsko – USA 7:5
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 9:8
Kanada – Jižní Korea 8:3
Sedmé kolo curlingového turnaje smíšených dvojic právě skončilo.
8'
Kanada ještě v posledním endu získala závěrečný bod proti Korejcům a nakonec vítězí 8:3.
8'
Jenny Perretová zvládla s grácií poslední roll a švýcarská trojka je na světě. Švýcarsko otočilo zdánlivě ztracený zápas a vítězí v nádherném utkání 9:8. Zajišťuje si tak play-off! Nádherný comeback do duelu v podání Švýcarů.
8'
Krušelnickij vyrazil sice švýcarský kámen, ale další ne. Švýcaři mají jedinečnou příležitost získat trojku!
8'
Hrají se už pouze dva zápasy. Ten momentálně důležitější Švýcarsko vs. Olympijští sportovci z Ruska je v koncovce osmého endu.
8'
Finsko se na poslední pokus přeci jen dočkává výhry. Američané už věděli před posledním kamenem, že mohou připsat pouze tři body, což by jim nestačilo, a tak se smířili se dvěma a nakonec prohrávají 5:7.
7'
Průběžné výsledky po 7. endu

Norsko – Čína 3:9 (konečný výsledek)
Finsko – USA 7:3
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 6:8
Kanada – Jižní Korea 7:3
7'
Kanaďanům se daří přeci jen dvojka. Korejci jdou ještě do posledního endu, ale budou muset smazat hodně velkou ztrátu čtyř bodů, což je nepravděpodné.
7'
Hjeji Jang ale poslala milimetrově přesný kámen doprostřed kruhů a zámořský tým musí překopat své plány.
7'
Kanaďané zkouší definitivně rozhodnout utkání a při výhodě posledního kamene v sedmém endu útočí minimálně na dvojku.
7'
Olympijský tým z Ruska navýšil jedničkou vedení a před osmým endem vede 8:6.
7'
mezitím už je sedmý end u konce mezi Finském a USA. Finové čtyřkou nakročili k první a zároveň poslední výhře na turnaji a před posledním endem vedou již 7:3.
6'
Průběžné výsledky po 6. endu

Finsko – USA 3:3
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 6:7
Kanada – Jižní Korea 5:3
6'
Korejci povinnou jedničku snižují proti Kanadě na 3:5.
6'
Číňané neskutečnou pětkou v šestém endu poráží definitivně Nory a živí naději na tie-break. Možná i play-off. Ještě musí počkat, jak dopadne zápas Švýcarska a Olympijských sportovců z Ruska.
6'
Korejci bojovali o dvojku, ale nevyrazili kanadský kámen dostatečně a bude se muset měřit.
6'
Kanaďané naopak potvrzují roli favorita a trápí Koreu před jejím publikem. Ve vzduchu visí další vícebodový zisk zámořského týmu.
6'
Krušlenickij nezvládl poslední kámen v šestém endu a daruje Švýcarům další dvojku. Švýcarsko tak prohrává už jen 6:7 a vrací se do zápasu, no kdo by to byl ještě čekal po čtvrtém endu.
6'
Mezitím už dospěl do konce šestý end mezi Finskem a USA, kde si tradiční jedničku připsal tentokrát americký celek a zde je skóre nerozhodné 3:3.
5'
Průběžné výsledky po 5. endu

Norsko – Čína 3:4
Finsko – USA 3:2
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 4:7
Kanada – Jižní Korea 5:2
5'
Skaslienová situaci zvládla a Norsko díky ní připisuje bod. Stejně tak i Kanada proti Korey, když domácí družstvo odvrátilo nebezpečí i trojky soupeře.
5'
Te-sinovi se podařilo vyrazit klíčový norský kámen a Skaslienová musí odvracet dvojku soupeře, kterou by si výrazně zkomplikovali zápas.
5'
Čína cítí důležitost okamžiku a bere si oddechový čas před posledním kamenem v pátém endu.
5'
Korejec Lee už tak úspěšný nebyl a Kanada může získat klidně až čtyři body.
5'
Nory ještě drží skvělým double take-outem Nedregotten, který vyrazil dva čínské kameny. Asiaté přesto mohou ještě pomýšlet na trojku.
5'
Finové zatím získali jedničku a opět si berou zpět vedení zkraje zápasu. Hodně chudý na body je jejich zápas s Američany. Oba týmy dohromady nasbírali minimální počet bodů po pěti endech.
5'
Mezitím se Švýcaři dvěma body částečně vrací do zápasu s Olympijskými sportovci z Ruska a snižují na 4:7.
5'
Finové s Američany hrají ze všech nejrychleji a jejich duel už je v koncovce pátého endu. Tým USA má možnost před posledními kameny získat i trojku. Vše bude záležet na závěrečném pokusu finského dua.
4'
Průběžné výsledky po 4. endu

Norsko – Čína 2:4
Finsko – USA 2:2
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 2:7
Kanada – Jižní Korea 4:2
4'
I Kanada půjde do druhé poloviny zápasu s mírným náskokem a bere si zpět vedení o dva body nad Jižní Koreou.
4'
Norové nezvládli závěr čtvrtého endu a darovali Číně vícebodový zisk, která nabídnutou možností nepohrdla a trojkou si vytváří mírný náskok.
4'
Švýcarce Perretové se nepodařilo navázat na Riose a vyrazila pouze jeden ruský kámen oproti plánovaným dvou. Její chyba znamená další ztrátu pro Švýcarsko, které v polovině zápasu prohrává již 2:7.
4'
Finové ustáli situaci a srovnávají duel s USA.
4'
Stejně tak razantním kamenem doprostřed kruhů zhatil Švýcar Rios naději Rusům na potenciální trojku.
4'
Američanům se lae zázračně povedl double take-out a kazí Finům plány. Ti teď budou zachraňovat jedničku.
4'
Spojeným státům se nepodařil pokus o double take-out a Finové se pokusí vytěžit z jejich chyby více než jeden bod.
4'
Švýcaři s Rusy svádí ve čtvrtém endu boj o každý centimetr na T-line. stejně tak vypadá i duel Jižní Korey s Kanadou.
3'
Průběžné výsledky po 3. endu

Norsko – Čína 2:1
Finsko – USA 1:2
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 2:6
Kanada – Jižní Korea 2:2
3'
Číňance Wang Žuej se naopak nepovedl vůbec poslední kámen a díky její chybě se vedení o jeden bod ujímá Norsko.
3'
Korejci dvojkou mažou náskok Kanady a zasloužili si velké ovace publika.
3'
Husarský kousek se povedl Rusovi Krušelnickému, díky jehož poslednímu kameny získávají Olympijští sportovci z Ruska čtyřku a dostávají Švýcary pod tlak.
3'
To se jí ale nepodařilo a USA získávají jedničku a otáčí vývoj zápasu.
3'
Američané mají uvnitř kruhů dva kameny. Před Finkou Kausteovou bude nelehký úkol posunout tam vlastní kámen, vyrazit oba americké a získat pro Finsko ještě dva body.
3'
Zpět ke curlingu. Bryzgalovová z Olympijského týmu Ruska parádně vyrazila dva švýcarské kameny. Sourozenci Hamiltonovi zakládají plán na dva body proti Finům.
2'
Průběžné výsledky po 2. endu

Norsko – Čína 1:1
Finsko – USA 1:1
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 2:2
Kanada – Jižní Korea 2:0
2'
V nesledovanějším zápase také Norsko na poslední chvíli získává bod a ve třech zápasech ze čtyř je tak skóre nerozhodné.
2'
Naopak Kanada další jedničkou upevnila vedení nad Jižní Koreou.
2'
Spojené státy uhrály jedničku a i v jejich zápase s Finskem svítí po druhém endu nerozhodný stav.
2'
Nádherný roll přímo na T-line se povedl Švýcaru Riosovi a jeho tým srovnává duel s ruskými olympijskými sportovci.
2'
Číňanům se podařilo ale přeci jen norský kámen odstranit a momentálně mají čtyři své na kruzích.
2'
Také Švýcaři si dělají zálusk na zisk více bodů, ten jim však hatí pěkným double take-outem Anastázie Bryzgalovová.
2'
Aktuálně nejlepší norský kámen je schovaný hned za několika čínskými a bude těžké ho vystrnadit z této pozice.
2'
Všechny zápasy jsou přibližně ve stejné fázi zápasu a už jsou v polovině druhého endu.
1'
Průběžné výsledky po 1. endu

Norsko – Čína 0:1
Finsko – USA 1:0
Švýcarsko – Olympijští sportovci z Ruska 0:2
Kanada – Jižní Korea 1:0
1'
1:0 vede i Finsko nad USA a Kanada na Jižní Koreou.
1'
Číňánům se povedl závěrečný pokus o take-out a připisují si první bod proti Norům. Naopak nezvládli situaci Švýcaři a a ti darovali Olympijskému týmu z Ruska dva body.
1'
Norce Skaslienové se nepovedl poslední kámen a Čína může rovněž zaútočit na dva body.
1'
Tým Olympijských sportovců z Ruska má dobře rozehraný první end a hned zkraje zápasu útočí na dvojku proti podání Švýcarů.
1'
Číňané jako první vyráží přede přichystaný norský guard na kruzích. Stejně tak činí vzápětí i Švýcaři proti OS z Ruska.
Sedmé kolo curlingového turnaje smíšených dvojic právě začalo.