Tisková konference 1.HFK Olomouc | ONLINE | 10.6.2013 11:00 | Tiskové konference | ŽIVĚ | iSport.cz

Tiskové konference - Tisková konference 1.HFK Olomouc -  ONLINE PŘENOS -  10. června 2013   11:00

Ukončeno

Tisková konference 1.HFK Olomouc

Přenos se aktualizuje automaticky

Tiskový mluvčí Miroslav Derco poděkoval všem novinářům za účast a ukončil tiskovou konferenci.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Přestože je to smutná zpráva, nevidím to tragicky. Zodpovědně jsme si řekli, nemáme na to hrát FNL.
Existovala varianta, že zůstanete ve druhé lize? Kdy poprvé padla varianta, že budete hrát jen MSFL?

Vladimír Dostál (předseda představenstva): Na začátku dubna. Předložil jsem představenstvu čtyři varianty rozpočtu, které se týkaly soutěže, kterou budeme hrát a případné spolupráci se Sigmou. Rozhodli jsme se pro MSFL a samostatnost.
V médiích se spekulovalo, že by HFK mohlo nahradit Znojmo v Gambrinus lize. Byla to pouze spekulace?

Vladimír Dostál (předseda představenstva): V roce 2007 jsme bojovali o postup do první ligy. Měli jsme tehdy rozpočet ve výši třiceti miliónů zajištěn během třiceti dnů. Kdyby to vyšlo, hráli bychom ji. Rozdíl mezi MSFL a FNL je zhruba 4 milióny. Ale rozdíl mezi FNL a Gambrinus ligou je asi 20 miliónů. Na Hané těžko najdete dalších patnáct miliónů.
Do jaké míry je klub závislý na podpoře města?

Vladimír Dostál (předseda představenstva): Rozpočet bude závislý zhruba ze 40 procent. Zítra se bude jednat o podpoře ve výši dvou miliónů.
Nyní následují dotazy novinářů.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Panu Oldřichu Machalovi končí smlouva. Bohužel na takového trenéra nemáme finance. Tímto mu přeji hodně úspěchu v další jeho kariéře. Novým trenérem bude pan Jiří Derco, který momentálně trénuje juniorku Sigmy Olomouc.
RNDr. Stanislav Koutný (sportovní ředitel): Úplné informace o složení kádru pro příští rok záleží na pohovorech. Vše bude časem zveřejněno.
RNDr. Stanislav Koutný (sportovní ředitel): Vojta Šrom i Libor Žondra si výkonností řekli o to, aby se dostali do ještě většího fotbalu.
RNDr. Stanislav Koutný (sportovní ředitel): Sezónu považujeme jako velmi úspěšnou. Mužstvo bylo připraveno dobře. O negativech bylo již mluveno. Budeme se snažit sestavit nový konkurence schopný tým. Po skončení konference budeme mít pohovory s hráči.
Slovo si přebral sportovní ředitel.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Od pana Berbra se veřejně distancuji. Tento člověk je ostudou fotbalu. Na druhou stranu podporuji pana Peltu, který do fotbalu také dává. Pan Berbr pouze bere.
Vladimír Dostál se vyjadřuje k sobotní valné hromadě FAČR.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Někteří hráči, kteří vybojovali třetí místo, jistě najde uplatnění ve druhé nebo první lize. Mělo by tu zůstat asi 8 nebo 9 hráčů.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Budeme se snažit, abychom v budoucnu hráli opět FNL.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Je to pro mě složitá situace. Nechci, aby to zde dopadlo jako v jiných klubech, kde bylo vedení nezodpovědné a nadělalo dluhy.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Od příští sezóny budeme hrát soutěž méně náročnou a to MSFL.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Po celé situaci v jarní části jsme neustále vše řešili. Zabývali jsme se také návštěvností, řešili jsme to s primátorem města a náměstky.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): K dnešnímu dni je vše zaplaceno a nemáme žádné dluhy. Mzdy i startovného je zaplaceno. Kromě prémií, která činí zhruba 200 000 Kč. Do této chvíle bylo za celý ročník vyplaceno šest miliónů. Není to tedy nic hrozného.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Nejsme a nikdy jsme nebyli na krach. Vše jsme platili na čas. Jen "A" mužstvo mělo zpožděné výplaty jeden měsíc.
Vladimír Dostál hovoří o finančních potížích klubu.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Na jaře jsme byli v situaci, že tento klub přihlásíme pouze do krajského přeboru.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Cítíme odpovědnost za to, že naše mužstvo musí i nadále fungovat. Chceme, aby tady fotbal nadále žil. Za naší devatenáctiletou práci se nemusíme stydět.
Vladimír Dostál mluví o historii mužstva.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): K této kauze je to všechno. Máme informace ze sázkových kanceláří, že na tato utkání bylo opravdu sázeno více, než obvykle. Obrázek si o tom uděláte každý sám.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Byli to nejzkušenější hráči, a proto nesli důsledky špatných výsledků.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Jaká byla příčina se můžeme jen domnívat. Představenstvo mužstva možná v budoucnu nechá celou situaci řešit Policii ČR.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Před utkáním se Znojmem jsme vyřadili tři nejzkušenější hráče z kádru (Kobylík, Čep, Čtvrtníček). Objevila se spekulace, že zmiňovaní hráči sázeli na vlastní zápasy. Hráči byli vyřazeni z "A" mužstva kvůli špatným výkonům na venkovních zápasech.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Jarní část už tak vydařená nebyla. V zápasech venku jsme hodně zaostávali. Chtěli jsme v soutěži hrát na první příčky. Neuvažovali jsme hned o postupu do první ligy. Motivací byla také finanční odměna od FAČR.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Nejprve začnu s hodnocením sezónu. S umístěním sezóny na třetím místě jsem velmi spokojený. Vstupovali jsme do sezóny jako nováček. Zvláště v podzimní části sezóny jsme si vedli dobře. Herní projev i výsledky byli skvělé. Jako nováček jsme nedělali ostudu.
Vladimír Dostál (předseda představenstva): Představenstvo klubu se rozhodlo svolat mimořádnou tiskovou konferenci z několika důvodů.
Josef Picek (prezident klubu): Chtěl bych Vás všechny přivítat. Jsem rád, že jsme se zde sešli ve velkém počtu. Doufám, že se zde budeme potkávat každého půl roku.
Vedoucí mužstva Miroslav Derco vítá všechny novináře na tiskové konferenci a prozrazuje její program.
Tiskové konference se zúčastní:
Prezident klubu: Josef Picek
Předseda představenstva: Vladimír Dostál
Sportovní ředitel a člen představenstva: RNDr. Stanislav Koutný.
Vedení druholigového celku 1. HFK Olomouc svolalo na dnešní den mimořádnou tiskovou konferenci, na které bude informovat veřejnost o důležitých věcech týkající se místního fotbalového mužstva. Tisková konference začíná v 11:00.
Články odjinud