Tisková konference hokejového klubu Mountfield HK | ONLINE | 16.7.2013 11:00 | Tiskové konference | ŽIVĚ | iSport.cz

Tiskové konference - Tisková konference hokejového klubu Mountfield HK -  ONLINE PŘENOS -  16. července 2013   11:00

Ukončeno

Tisková konference hokejového klubu Mountfield HK

Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro tuto chvíli vše, z Prahy Vám děkuji za pozornost.
Moderátor tiskovou konferenci právě ukončil a poděkoval za účast všem šesti hostům i novinářům, kterých se v hotelu Corinthia Hotel Prague sešlo kolem čtyřicítky.
Ještě jeden dotaz, týkající se Tomáše Rolinka. Klub byl v kontaktu s jeho agentem, ten ale jednal ještě s jiným klubem a slíbil, že pokud bude mít s hráčem zájem, hradeckému klubu se ozve. Zatím se však neozval.
Pozice sportovního manažera prozatím zůstává neobsazena.
Co se týče zbytku realizačního týmu, nabídku původnímu týmu v Budějovicích podle generálního manažera v podstatě nikdo nereflektoval. Proto v realizačním týmu budou dosavadní pracovníci Královských lvů.
Aleš Kmoníček by byl podle svých slov spokojen s návštěvností okolo 4 000 diváků na zápas.
Webové stránky Mountfield HK mají obnovený design podle nového loga. Ještě před startem sezóny je ovšem čeká kompletní renovace.

Nacházejí se nově na adrese www.mountfieldhk.cz.
U permanentních vstupenek se jedná o rozpětí přibližně 2 000 až 4 000 korun.
Novináře pochopitelně zajímá cenová hladina vstupenek. Aleš Kmoníček hovoří o "přijatelné úrovni". Jednotlivé vstupné bude od 90 do 190 korun, od sektoru na stání po nejlepší sektory na stadionu.
Hradecký klub doposud permanentní vstupenky na první ligu neprodával, netýká se ho tedy problém vracení peněz. Na začátku srpna by se ovšem už měl rozeběhnout prodej permanentek na novou extraligovou sezónu.
Z řad novinářů padla otázka na překryté zápasy Hradce a Pardubic v extralize. Podle Aleše Kmoníčka se problém týká sedmi zápasů a budou ho s druhým východočeským klubem ještě řešit.
Důležitou skutečností je, že klub Mountfield HK bude působit pouze v Tipsport extralize. Klub Královští lvi Hradec Králové bude nadále provozovat hokejovou mládež ve městě, a to bez jakýchkoli změn.
Padla otázka například na Tomáše Rolinka. Podle generálního manažera už není potřeba kádr výrazně doplňovat, nicméně zmínil jméno hradeckého patriota Jaroslava Kudrny, s nímž je v kontaktu. Žádná domluva ovšem zatím neproběhla.
Aleš Kotalík podle generálního manažera není s klubem na ničem domluven, nicméně může se stát ještě cokoli. Aleš Kmoníček odtajnil šest hradeckých hráčů, kteří se zapojí do zápasové přípravy – brankář Koutský, obránci Vágner, Kolafa, útočníci Švagrovský, Tvrdík, Haluza.
Trenéry týmu budou Peter Draisaitl a Jiří Kučera.
Aleš Kmoníček potvrzuje, že dvojice zájemců o prvoligovou licenci, která již několik dní probíhá všemi médii, odpovídá skutečnosti. Mělo by se rozhodnout v příštím týdnu.
Na Miroslava Schöna šel dotaz čistě administrativního rázu. K převodu extraligové licence ještě zbývá získat registrační číslo od ČSLH.
A nyní již přichází čas na dotazy z řad novinářů.
Miroslav Schön právě předal dres nového klubu Mountfield HK pro European Trophy Jiřímu Šimánkovi a popřál mu hodně štěstí. Dresy jsou v bílé a červené variantě a dominuje jim na hrudi logo klubu.
Pro kapitána hokejistů Mountfieldu Jiřího Šimánka a jeho spoluhráče byl přechod pochopitelně velmi složitý. Podle něj ale všichni mají dostatek času na to, aby si zvykli a bez potíží přešli do nového prostředí.
Hradec Králové přebírá kompletní plán European Trophy, tak, jak bylo naplánováno pro HC Mountfield.
Na prvním tréninku se bude hlásit 25 hráčů původního Mountfieldu a k nim jedna formace hokejistů plus brankář Královských lvů. Hradecké hráče, kteří se do kádru neprobojují, by rád poskytl i s prvoligovou licencí. Na tu už zbývají pouze dva zájemci z Čech.
Generální manažer Aleš Kmoníček popisuje situaci po sportovní stránce. Nový klub Mountfield HK podle něj disponuje širokým kádrem, ze kterého bude vybrán konkurenceschopný tým. Jeho cílem bude pohybovat se v klidném středu tabulky.
Celý akt je podle Zdeňka Finka vnímán v Hradci Králové pozitivně.
Pro primátora i samotné město je velmi důležité, že nebudou do hokeje dávat víc peněz, než dosud šlo do toho prvoligového.
Primátor města Zdeněk Fink hovoří o sportovní situaci ve městě Hradec Králové. Připomíná i historii. Zdůrazňuje, že v kopané se doposud nepodařilo sehnat velkého sponzora, ovšem v hokeji nyní už ano.
Miroslav Schön vysvětluje, jak logo vzniklo. Navazuje jak na tradici původního HC Mountfield, tak Královských lvů.

Klubovými barvami jsou červená, černá a bílá.
Miroslav Schön s Alešem Kmoníčkem právě představili logo klubu Mountfield HK.

Na úvod dostal slovo předseda představenstva klubu Miroslav Schön, který rovnou odtajnil název nového klubu.

Nový klub nese název Mountfield HK, a.s.
Všichni aktéři jsou již v sále připraveni a můžeme začít.
Program tiskové konference:

Představení názvu klubu a loga
Představení klubu pro extraligovou sezónu 2013/2014
Představení střednědobé a dlouhodobé strategie klubu
Představení partnerství s městem

Přítomní hosté:

Ing. Miroslav Schön – prezident klubu a předseda představenstva
Ing. Martin Soukup – místopředseda představenstva
Ing. Jiří Jiroušek – místopředseda představenstva
Ing. Aleš Kmoníček – generální manažer
MUDr. Zdeněk Fink – primátor města Hradce Králové
Jiří Šimánek – zástupce hráčů
Příjemný den, vítáme Vás u sledování on-line přenosu z tiskové konference nově vzniklého klubu, který bude hrát od sezóny 2013/14 v Hradci Králové hokejovou Tipsport extraligu. Tisková konference se uskuteční v pražském hotelu Corinthia Hotel Prague.
Články odjinud