Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Ja-fan Wang : Tereza Martincová - 2. července 2019   14:21

5

Premiéra Terezy Martincové v hlavní wimbledonské soutěži skončila porážkou proti Ja-fan Wang. V prvním setu sice česká hráčka vedla 2:1, ale pak už nebylo co řešit. To druhá sada může Martincovou mrzet. Češka v ní totiž sebrala Wang servis a za stavu 5:3 podávala na zisk setu. Bohužel nedokázala využít dva setboly a v další hře proti podání soupeřky pak nezužitkovala ani třetí. Koncovku už následně Wang zvládla lépe a raduje se tedy z postupu do 2. kola.
Konec zápasu
7:5
Teď už Ja-fan Wang zápas zakončila forhendem z téčka, na který Martincová už nezareagovala.
40-15
Forhend po lajně z rakety Wang zastavila síť. Tereza ještě žije.
40-0
Těsně za základní čáru zahrála Martincová. Ja-fan Wang má tři mečboly!
30-0
Martincová returnovala do autu. Wang je dva míčky od postupu.
15-0
Wang rozběhala Martincovou a finální forhend už hrála do míst, kam Češka nemohla doběhnout.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Ja-fan Wang.
6:5
Následuje přestávka a výměna stran.
6:5
Bohužel, Wang v koncovce setu otáčí jeho vývoj a půjde servírovat na vítězství v utkání!
40-15
Martincová zahrála do autu a Wang má dva brejkboly!
30-15
Teď ale Wang nedokázala z returnu trefit kurt.
30-0
Wang hrála na síti do protipohybu Martincové. To je nepříjemný úvod gemu.
15-0
Wang začala další gem lépe, donutila Martincovou k chybě.
5:5
Tereza hodně chce a je to vidět. Opět bojovala, ale nakonec to nestačilo. Forhendovým úderem poslala míček do sítě a gem tak získává Wang.
A-40
A nyní je ve výhodě Ja-fan Wang.
40-40
Wang si ale pomohla dobrým podáním.
40-A
Martincová se dostává na servisu soupeřky dokonce k setbolu!
40-40
Zajímavá výměna. Martincová se vymanila z tlaku obranným lobem k základní čáře a tak se pokračovalo. Nakonec to byla právě Tereza, která bekhendem po lajně prodlužuje tento gem.
40-30
Wang si forhendem do rohu vytvořila pozici pr náběh na síť, kterou dokonale využila.
30-30
Skvěle! Martincová si připravila pozici pro vítěznou smeč.
30-15
Další forhend Martincové bohužel zamířil jen do deblového koridoru.
15-15
Martincová zabodovala forhendem po lajně.
15-0
Dlouhá výměna od základní čáry. Martincová pak pokazila forhendový dropshot.
4:5
4:5
4:5
Druhý set bude pokračovat! Martincová zahrála moc dlouhý úder a Wang se tak vrací zpět do hry.
A-40
Bekhend Martincové se nevešel do části kurtu pro singl a Wang má brejkbol.
40-40
Wang si po kratším úderu soupeřky popošla na síť a uklidila míč mimo její dosah.
40-A
Další dobře trefený servis a Martincová má druhý setbol!
40-40
Pomoc přišla ze servisu. Další shoda.
A-40
Opět se ale jde přes brejkbol Wang.
40-40
Martincová ale bojuje a vrací se zase na shodu.
A-40
To je škoda! Wang svůj forhend napálila do pásky, ale míček se přes ní překutálel a spadl na polovinu bezmocné Martincové. Velké štěstí pro Číňanku.
40-40
Tereza se vyhodila a tak tu máme shodu.
30-40
Servis ven z kurtu Wang nedokázala vrátit a Martincová má setbol!
30-30
Opět dobrý servis, ale následný bekhend Martincové byl dlouhý.
15-30
Martincová si pomohla servisem.
15-15
Velmi pěkná výměna! Wang se nakonec odhodlala ke stopvoleji, což bylo dobré rozhodnutí.
0-15
Martincová servíruje na zisk setu a začala úspěšným servisem.
3:5
Výborně! Martincová zahrála inside out forhend na boční lajnu a Wang už neměla šanci něco dělat. Martincová tak poprvé v utkání sebrala soupeřce podání.
30-40
Přeci jen brejkbol! Wang byla na forhendu také dlouhá.
30-30
Trochu delší forhend Martincové znamená stav třicet obě.
15-30
Potřetí už dobrý return nepřišel.
0-30
A opět. Že by Tereza zase útočila na servis soupeřky?
0-15
Martincová se prezentovala returnem, se kterým si Wang neporadila.
3:4
3:4
3:4
Celý gem zakončila Martincová na síti. Ve druhém setu je Tereza ve hře a to je dobře!
15-40
Wang pokazila dropshot, který zahrála do sítě.
15-30
Martincová na soupeřku zatlačila a získala další fiftýn.
15-15
Další forhend Terezy už byl naprosto přesný.
15-0
Martincová měla napřaženo na forhend do protipohybu soupeřky, ale zahrála jen do sítě.
3:3
V tomhle gemu to vypadalo, že by Martincová mohla vzít soupeřce servis a překlopit vývoj setu na svou stranu. Wang ale tři brejkboly odvrátila a srovnala stav.
A-40
navíc dobrý servis Wang, která má výhodu.
40-40
Martincová zahrála míček těsně za základní čáru a jsme na shodě. To je škoda...
30-40
Wang odvrací i druhý brejkbol. Martincová má ještě jeden.
15-40
První Wang odvrací forhendem do rohu dvorce.
0-40
Martincová má dokonce tři brejkboly!
0-30
Výborně! Martincová se odhodlala k přechodu na síť a tam zahrála bezchybnou smeč.
0-15
Martincová uhrála první fiftýn dalšího gemu.
2:3
2:3
2:3
Bekhend Wang dolétl jen do sítě. Velmi důležitý gem tak Martincová ubojovala!
40-A
Výborně! Forhend Martincové skončil přesně na boční lajně. Výhoda pro Terezu.
40-40
Martincová se toho nebála, šla po servisu na síť a tam soupeřku udolala.
A-40
Další brejkbol Wang...
40-40
Martincová si opět pomohla servisem.
A-40
Wang zahrála přesný bekhend po lajně a má další brejkbol!
40-40
Dalším servisem to Martincová napravuje a je opět na shodě.
A-40
Dvojchyba Martincové. Ta přišla v dost nevhodnou chvíli...
40-40
Hrát se však bude dál. Martincová zahrála z bekhendu pouze do sítě.
40-A
Return Wang se do kurtu nevešel a rázem je tu výhoda Martincové!
40-40
Druhý agresivitou! Po přípravném forhendu mohla zamířit na síť, kde bekhendovým volejem výměnu končí.
40-30
První brejkbol Martincová odvrací především bojovností. Na základní čáře si to vyběhala.
40-15
Nádherný return Wang. Ten zamířil po lajně mimo dosah Martincové. Číňanka má dva brejkboly!
30-15
Teď bohužel přišla chybička Terezy.
15-15
Martincová dostala soupeřku k levé boční lajně ze svého pohledu a pak hrála bekhend na druhou stranu kurtu.
15-0
Wang začíná lépe i následující gem.
2:2
Teď Wang pomohla i páska, přes níž se míček překulil na druhou polovinu kurtu. Je srovnáno. Doufejme, že druhá sada nebude mít stejný vývoj, jako první.
40-15
Ani teď nedokázala Martincová dobře returnovat.
30-15
Ja-fan Wang si opět pomohla podáním.
15-15
Martincová teď soupeřku krásně prohodila.
15-0
Wang začala přímým bodem.
1:2
1:2
1:2
Martincová ale problémy nepřipustila a tenhle gem si na servisu podržela.
30-40
Wang se udržela ve hře o gem výborným stopbolem, za kterým se Martincová ani nerozběhla.
15-40
Martincová si servisem odkryla kurt a jeho volnu část pak trefila.
15-30
Teď to Martincové na forhend nesedlo a míček zamířil daleko do autu.
0-30
Navíc dobrý servis Terezy.
0-15
Ve výměně od základní čáry byla Martincová přesná a Wang nakonec udolala.
1:1
A esem Wang zakončila tento gem!
40-15
Wang přešla k síti a má dva gemboly.
30-15
Do autu zahrála Martincová. Jednalo se o nevynucenou chybu pod tlakem soupeřky.
15-15
Nyní přišla chyba Číňanky a fiftýn tak získala Martincová.
15-0
Přímý bod Wang ze servisu.
0:1
Martincová tenhle gem získala bez větších problémů. Takový vstup do druhé sady potřebovala.
15-40
Výměna od základní čáry, ze které se vyhodila Wang.
15-30
Míček získává Wang.
0-30
Martincová zabodovala forhendovým winnerem.
0-15
Začala přímým bodem ze servisu.
0:0
A už nám začíná druhý set. Doufejme, že Martincová zápas dokáže zdramatizovat.
6:2
Martincová je na Wimbledonu poprvé a tak nebude nechávat nic zadarmo ani za nepříznivého stavu. Ve výměně tedy bojovala, běhala, ale Wang nakonec zahrála přesně trefený křížný forhend a to už Tereza neměla šanci. První set tedy končí.
40-30
Ve výměně od základní čáry byla trpělivější hráčkou Wang. Ta má k dispozici setbol!
30-30
Martincová se prezentovala pěkným forhendem po lajně a je na stavu třicet obě.
30-15
Ja-fan Wang si všimla, že jde Martincová na síť a zahrála nádherný křížný prohoz!
15-15
Bekhend Martincové zastavila páska.
0-15
Wang servíruje na zisk setu. Začala ale dvojchybou.
5:2
5:2
5:2
Wang získává čtvrtý gem v řadě a směřuje k vítězství v prvním setu.
A-40
Martincová udělala svou první dvojchybu a daruje soupeřce brejkbol.
40-40
Wang nejprve vracela míček zpět takovou otočkou a poté zahrála přesný forhend po lajně. Martincová už míček nedoběhla a tak tu máme shodu.
30-40
Martincová otáčí průběh gemu a má k dispozici gembol.
30-30
Wang zahrála moc dlouhý bekhend a je to tedy třicet obě!
30-15
Return Wang zamířil do deblového koridoru a Tereza tak snižuje stav gemu.
30-0
Martincová se snažila přitvrdit, ale Wang se dobře bránila a tak přišla chyba Češky.
15-0
Wang teď jasně diktuje tempo. Martincová se vyhodila z kurtu.
4:2
Ja-fan Wang už větší drama nedopustila. Forhendem do rohu dvorce ho ukončila. Martincová se ani nepohnula.
40-30
Martincová si doběhla k téčku a přesným forhendem se ještě drží ve hře o tento gem!
40-15
Čistá hra to nebude. Wang musela hrát po returnu Martincové na tělo v pádu a nedostala míček přes síť.
40-0
Podání Wang mířilo na servis lajnu a Martincová nedokázala returnovat do kurtu.
30-0
Martincová to rovněž zkusila po lajně. Z bekhendu ale zahrála do autu.
15-0
Wang se rozehrála. Výměnu ukončila forhendem po laně.
3:2
3:2
3:2
Wang zahrála nepříjemný return na druhý servis Martincové. Ta se tak ocitla v těžké situaci a nakonec zahrála až za základní čáru. Ja-fan Wang tedy bere své soupeřce servis!
A-40
Nyní zahrála Martincová moc dlouhý úder a Ja-fan Wang má první brejkbol v zápase!
40-40
Půjde se přes shodu. Wang trochu povodila Martincovou po kurtu a Tereza už v plném běhu neudržela míček ve hře.
30-40
Martincová vyvedla čopy soupeřku z rytmu a Wang zahrála z forhendu rovněž do sítě.
30-30
Síť nyní zastavila také snahu Terezy.
15-30
Martincová od základní čáry udolala soupeřku. Forhend Wang zamířil opět jen do sítě.
15-15
Tlak Martincové teď přinesl odměnu. Číňanka zahrála z pokleku do sítě.
15-0
Martincová na bekhendu dostala Wang pod tlak. Škoda závěrečného dropshotu, kdy míč dopadl na síť.
2:2
Return Martincové se nevešel do kurtu. Hru tedy získává Ja-fan Wang.
40-30
Martincová ještě zůstává ve hře o tento gem.
40-15
Ja-fan Wang nyní výtečně volila údery. Dvěma velmi dobrými forhendy Martincovou rozběhala a volejem pak ukončila výměnu.
30-15
Martincová se dostala do výměny a inside out forhendem vymetla roh dvorce.
30-0
Opět útočná hra Číňanky po returnu soupeřky.
15-0
Ja-fan Wang trefila krásný úder do rohu. Tohle Martincová nemohla doběhnout.
1:2
1:2
1:2
Martincová přešla na síť, kde výměnu i gem zakončila bekhendovým volejem.
0-40
Martincová zatím hraje na servisu velmi dobře. Opět jasný gem.
0-30
Přímý bod ze servisu Martincové.
0-15
Viděli jsme zatím nejdelší výměnu zápasu. Hrálo se od základní čáry a bylo to čekání na chybu. Nakonec ji udělala Wang, která zahrála do autu.
1:1
Teď už si to Wang uhrála a srovnává tak skóre.
40-30
Dvojchyba Číňanky. Gem ještě pokračuje.
40-15
Wang se také dostává do hry a má dva gemboly.
30-15
Další míček pro čínskou hráčku.
15-15
Ja-fan Wang vyšel přechod na síť.
0-15
Ja-fan Wang zahrála do autu. Zatím ještě neuhrála fiftýn.
0:1
Martincová zaservírovala ven z dvorce, přešla k síti a hrála do odkryté poloviny kurtu.
0-40
Martincová zase mohla po servisu útočit a opět soupeřku udolala přechodem na síť.
0-30
Wang se nyní dostala do výměny, měla ji i dobře rozehranou, ale finální forhend zahrála do autu.
0-15
Tereza začala dobře. Po servisu okamžitě zatlačila svou soupeřku, dostala se na síť a výměnu ukončila smečí.
0:0
Utkání zahájí na servisu Tereza Martincová.
Brit Johnson zvítězil nad svým španělským soupeřem ve třech setech a sedmička se tak poměrně rychle uvolnila pro potřeby Terezy Martincové a její soupeřky Ja-fan Wang.
Utkání se hraje na kurtu číslo 7 jako druhé v pořadí. Následovat bude po zápasu mužského singlu mezi Američanem Johnsonem a Španělem Ramosem-Vinolasem.
Ja-fan Wang:
O půlroku starší Číňanka je 57 hráčkou světa. Hlavní wimbledonskou soutěž si zahraje už podruhé, loni vypadla v 1. kole. Jejím grandslamovým maximem je druhé kolo, kam se probojovala dvakrát na US Open a letos v Austrálii. V kariéře vyhrála jeden turnaj WTA. V březnu uspěla v mexickém Acapulcu.

Letošní zápasová bilance – 16:12
Tereza Martincová:
138. hráčka žebříčku WTA se v hlavní soutěži ve Wimbledonu představí vůbec poprvé. Účast si zajistila v kvalifikaci, v níž musela vyhrát tři zápasy. V jejím finále zvládla třísetovou bitvu s Ruskou Blinkovovou. Martincová se na grandslamovém turnaji představí podruhé v kariéře. V roce 2017 si zahrála 1. kolo na US Open. V letošní sezóně si česká tenistka zahrála osmifinále turnaje WTA v Petrohradu, na nižším okruhu ITF pak zvítězila německém Essenu.

Letošní zápasová bilance – 28:15
Vítám tu všechny tenisové milovníky! V úterý pokračuje druhým dnem slavný Wimbledon. Premiéru v hlavní soutěži travnatého Grandslamu si odbude i česká kvalifikantka Tereza Martincová, která se v úvodním kole střetne s Číňankou Ja-fan Wang. Ta je dle žebříčkového postavení favoritkou, ale pětadvacetiletá Češka není v případě dobrého výkonu bez šance. Obě tenistky se utkají poprvé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.