|
||||
---|---|---|---|---|
Hráč | Góly | |||
1. | Nikolaj Komličenko | Ml. Boleslav | 27 | |
2. | Jean-David Beauguel | Plzeň | 15 | |
3. | Martin Doležal | Jablonec | 15 | |
4. | Miroslav Stoch | Slavia | 12 | |
5. | Jakub Hora | Teplice | 11 | |
6. | Guélor Kanga | Sparta | 11 | |
7. | Tomáš Souček | Slavia | 11 | |
8. | Benjamin Tetteh | Sparta | 11 | |
9. | Tomáš Wágner | Karviná | 11 | |
10. | Michal Trávník | Jablonec | 10 | |
11. | Lukáš Budínský | Karviná | 9 | |
12. | Josef Hušbauer | Slavia | 9 | |
13. | Nemanja Kuzmanović | Ostrava | 9 | |
14. | Tomáš Smola | Opava | 9 | |
15. | Dame Diop | Ostrava | 8 | |
16. | Lukáš Masopust | Slavia | 8 | |
17. | Martin Nešpor | Olomouc | 8 | |
18. | Tomáš Přikryl | Ml. Boleslav | 8 | |
19. | Milan Škoda | Slavia | 8 | |
20. | Libor Kozák | Liberec | 7 | |
21. | Michael Krmenčík | Plzeň | 7 | |
22. | Jan Kuchta | Teplice | 7 | |
23. | Jan Matoušek | Příbram | 7 | |
24. | David Vaněček | Teplice | 7 | |
25. | Milan Baroš | Ostrava | 6 | |
26. | Tomáš Chorý | Plzeň | 6 | |
27. | Jan Chramosta | Jablonec | 6 | |
28. | Vlastimil Daníček | Slovácko | 6 | |
29. | Uroš Djuranović | Dukla | 6 | |
30. | Antonín Fantiš | Příbram | 6 | |
31. | Dávid Guba | Karviná | 6 | |
32. | Peter Olayinka | Slavia | 6 | |
33. | Roman Potočný | Liberec | 6 | |
34. | Tomáš Poznar | Zlín | 6 | |
35. | Roman Procházka | Plzeň | 6 | |
36. | Ladislav Takács | Ml. Boleslav | 6 | |
37. | Tomáš Zajíc | Slovácko | 6 | |
38. | Abdalláh Júsuf Hilál | Bohemians 1905 | 5 | |
39. | Jakub Plšek | Olomouc | 5 | |
40. | Pavel Vyhnal | Zlín | 5 | |
41. | Stanislav Hofmann | Slovácko | 4 | |
42. | David Houska | Olomouc | 4 | |
43. | Patrik Hrošovský | Plzeň | 4 | |
44. | Lukáš Hůlka | Bohemians 1905 | 4 | |
45. | Václav Juřena | Opava | 4 | |
46. | Jan Kopic | Plzeň | 4 | |
47. | Tomáš Ladra | Ml. Boleslav | 4 | |
48. | Muris Mešanović | Ml. Boleslav | 4 | |
49. | Pavel Moulis | Teplice | 4 | |
50. | Jakub Nečas | Bohemians 1905 | 4 | |
51. | Jakub Považanec | Jablonec | 4 | |
52. | Jan Rezek | Příbram | 4 | |
53. | Ivan Schranz | Dukla | 4 | |
54. | Miroslav Slepička | Příbram | 4 | |
55. | Nicolae Stanciu | Sparta | 4 | |
56. | Pavel Zavadil | Opava | 4 | |
57. | Jaromír Zmrhal | Slavia | 4 | |
58. | Vladimír Coufal | Slavia | 3 | |
59. | Václav Drchal | Sparta | 3 | |
60. | Adnan Džafić | Zlín | 3 | |
61. | Šimon Falta | Olomouc | 3 | |
62. | Martin Fillo | Ostrava | 3 | |
63. | Michal Frydrych | Slavia | 3 | |
64. | Martin Hašek | Sparta | 3 | |
65. | Adam Hložek | Sparta | 3 | |
66. | Tomáš Holeš | Jablonec | 3 | |
67. | Matěj Hybš | Liberec | 3 | |
68. | Jan Kalabiška | Slovácko | 3 | |
69. | Joel Ngandu Kayamba | Opava | 3 | |
70. | Jan Kovařík | Plzeň | 3 | |
71. | Ondřej Kúdela | Slavia | 3 | |
72. | Roman Květ | Příbram | 3 | |
73. | Marek Matějovský | Ml. Boleslav | 3 | |
74. | Branislav Milošević | Dukla | 3 | |
75. | Ruslan Mingazov | Příbram | 3 | |
76. | David Moberg Karlsson | Sparta | 3 | |
77. | Matěj Pulkrab | Sparta | 3 | |
78. | Lukáš Sadílek | Slovácko | 3 | |
79. | Ondřej Šašinka | Ostrava | 3 | |
80. | Bronislav Stáňa | Opava | 3 | |
81. | Josef Šural | Sparta | 3 | |
82. | Stanislav Tecl | Slavia | 3 | |
83. | Daniel Tetour | Dukla | 3 | |
84. | Mick Van Buren | Slavia | 3 | |
85. | Jakub Yunis | Olomouc | 3 | |
86. | Adriel D´Avila Ba Loua | Karviná | 2 | |
87. | Alexandru Baluta | Slavia | 2 | |
88. | David Bartek | Bohemians 1905 | 2 | |
89. | Lukáš Bartošák | Zlín | 2 | |
90. | Vít Beneš | Olomouc | 2 | |
91. | Jan Bořil | Slavia | 2 | |
92. | Martin Dostál | Bohemians 1905 | 2 | |
93. | David Douděra | Dukla | 2 | |
94. | Ján Ďurica | Dukla | 2 | |
95. | Pavel Dvořák | Olomouc | 2 | |
96. | Martin Frýdek | Sparta | 2 | |
97. | Petr Galuška | Karviná | 2 | |
98. | Marek Havlík | Slovácko | 2 | |
99. | Lukáš Holík | Dukla | 2 | |
100. | Daniel Holzer | Ostrava | 2 | |
101. | Tomáš Hořava | Plzeň | 2 | |
102. | Robert Hrubý | Ostrava | 2 | |
103. | Jakub Janetzký | Opava | 2 | |
104. | Václav Jemelka | Olomouc | 2 | |
105. | Michal Jeřábek | Teplice | 2 | |
106. | Josef Jindřišek | Bohemians 1905 | 2 | |
107. | Vladimir Jovović | Jablonec | 2 | |
108. | Václav Jurečka | Opava | 2 | |
109. | Tomáš Jursa | Opava | 2 | |
110. | Lukáš Kalvach | Olomouc | 2 | |
111. | Daniel Krch | Bohemians 1905 | 2 | |
112. | Milan Lalkovič | Olomouc | 2 | |
113. | David Lischka | Jablonec | 2 | |
114. | Tomáš Malinský | Liberec | 2 | |
115. | Petr Mareš | Ml. Boleslav | 2 | |
116. | Dominik Mašek | Ml. Boleslav | 2 | |
117. | Róbert Matejov | Zlín | 2 | |
118. | Costa Nhamoinesu | Sparta | 2 | |
119. | Filip Oršula | Liberec | 2 | |
120. | Jan Pázler | Liberec | 2 | |
121. | Jakub Pešek | Liberec | 2 | |
122. | Srdjan Plavšić | Sparta | 2 | |
123. | Jakub Podaný | Dukla | 2 | |
124. | David Puškáč | Opava | 2 | |
125. | Eric Ramírez | Karviná | 2 | |
126. | Jakub Řezníček | Plzeň | 2 | |
127. | Martin Sladký | Olomouc | 2 | |
128. | Vojtěch Smrž | Karviná | 2 | |
129. | Patrizio Stronati | Ostrava | 2 | |
130. | Jan Sýkora | Liberec | 2 | |
131. | Jiří Texl | Olomouc | 2 | |
132. | Bogdan Vatajelu | Jablonec | 2 | |
133. | Radek Voltr | Příbram | 2 | |
134. | Tomáš Zahradníček | Olomouc | 2 | |
135. | Petr Zapalač | Opava | 2 | |
136. | Jan Záviška | Bohemians 1905 | 2 | |
137. | Patrik Žitný | Teplice | 2 | |
138. | Rafael Acosta | Jablonec | 1 | |
139. | Emmanuel Antwi | Příbram | 1 | |
140. | Frederik Bilovský | Dukla | 1 | |
141. | Radim Breite | Liberec | 1 | |
142. | Pavel Bucha | Ml. Boleslav | 1 | |
143. | Aleš Čermák | Plzeň | 1 | |
144. | Alexandru Chipciu | Sparta | 1 | |
145. | Jaroslav Diviš | Slovácko | 1 | |
146. | Murphy Dorley | Liberec | 1 | |
147. | Jiří Fleišman | Ostrava | 1 | |
148. | Zoran Gajić | Zlín | 1 | |
149. | Vojtěch Hadaščok | Dukla | 1 | |
150. | Matěj Hanousek | Sparta | 1 | |
151. | Filip Hašek | Bohemians 1905 | 1 | |
152. | Milan Havel | Plzeň | 1 | |
153. | Matěj Helebrand | Opava | 1 | |
154. | Marek Hlinka | Zlín | 1 | |
155. | Jan Holenda | Dukla | 1 | |
156. | Libor Holík | Zlín | 1 | |
157. | Jan Hošek | Teplice | 1 | |
158. | David Hovorka | Jablonec | 1 | |
159. | Petr Hronek | Zlín | 1 | |
160. | Tomáš Hübschman | Jablonec | 1 | |
161. | Tomáš Jablonský | Příbram | 1 | |
162. | Alexander Jakubov | Zlín | 1 | |
163. | Adam Jánoš | Ostrava | 1 | |
164. | Dominik Janošek | Slovácko | 1 | |
165. | Petr Jiráček | Zlín | 1 | |
166. | Taras Kačaraba | Liberec | 1 | |
167. | Ibrahim Keita | Příbram | 1 | |
168. | Tiémoko Konaté | Ml. Boleslav | 1 | |
169. | Martin Koscelník | Liberec | 1 | |
170. | Matěj Koubek | Bohemians 1905 | 1 | |
171. | Antonín Křapka | Ml. Boleslav | 1 | |
172. | Miloš Kratochvíl | Jablonec | 1 | |
173. | Jiří Krejčí | Slovácko | 1 | |
174. | Jan Krob | Teplice | 1 | |
175. | Filip Kubala | Slovácko | 1 | |
176. | Vojtěch Kubista | Jablonec | 1 | |
177. | Ondřej Lingr | Karviná | 1 | |
178. | Elvis Mashike Sukisa | Liberec | 1 | |
179. | Jan Moravec | Karviná | 1 | |
180. | Jan Navrátil | Slovácko | 1 | |
181. | Aleš Nešický | Liberec | 1 | |
182. | Erik Pačinda | Plzeň | 1 | |
183. | Filip Panák | Karviná | 1 | |
184. | Lukáš Pazdera | Ostrava | 1 | |
185. | Milan Petržela | Plzeň | 1 | |
186. | Pablo Joaquin Podio | Zlín | 1 | |
187. | Václav Procházka | Ostrava | 1 | |
188. | Uroš Radaković | Sparta | 1 | |
189. | Petr Reinberk | Slovácko | 1 | |
190. | Rudolf Reiter | Bohemians 1905 | 1 | |
191. | Radim Řezník | Plzeň | 1 | |
192. | Michal Sáček | Sparta | 1 | |
193. | Jakub Šašinka | Ostrava | 1 | |
194. | Petr Ševčík | Liberec | 1 | |
195. | Dominik Simerský | Opava | 1 | |
196. | Martin Šindelář | Ostrava | 1 | |
197. | Rudolf Skácel | Příbram | 1 | |
198. | Eduard Sobol | Jablonec | 1 | |
199. | Karel Soldát | Příbram | 1 | |
200. | Lukáš Štetina | Sparta | 1 | |
201. | Jaroslav Svozil | Opava | 1 | |
202. | Ibrahim Benjamin Traoré | Slavia | 1 | |
203. | Daniel Trubač | Teplice | 1 | |
204. | Kamil Vacek | Bohemians 1905 | 1 | |
205. | Michal Vepřek | Olomouc | 1 | |
206. | Tomáš Vondrášek | Teplice | 1 | |
207. | Vukadin Vukadinović | Sparta | 1 | |
208. | Ondřej Zahustel | Sparta | 1 | |
209. | Lukáš Železník | Zlín | 1 | |
210. | Jan Žídek | Opava | 1 |
Z | V | R | P | Skóre | B | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Slavia | 30 | 23 | 3 | 4 | 72 :23 | 72 | |
2. | Plzeň | 30 | 21 | 5 | 4 | 47 :27 | 68 | |
3. | Sparta | 30 | 17 | 6 | 7 | 52 :27 | 57 | |
4. | Jablonec | 30 | 15 | 6 | 9 | 53 :26 | 51 | |
5. | Ostrava | 30 | 13 | 6 | 11 | 38 :36 | 45 | |
6. | Liberec | 30 | 11 | 9 | 10 | 33 :28 | 42 | |
7. | Ml. Boleslav | 30 | 11 | 9 | 10 | 52 :44 | 42 | |
8. | Olomouc | 30 | 12 | 4 | 14 | 37 :43 | 40 | |
9. | Zlín | 30 | 12 | 3 | 15 | 32 :40 | 39 | |
10. | Teplice | 30 | 10 | 6 | 14 | 32 :42 | 36 | |
11. | Bohemians 1905 | 30 | 8 | 10 | 12 | 29 :37 | 34 | |
12. | Slovácko | 30 | 10 | 4 | 16 | 32 :45 | 34 | |
13. | Opava | 30 | 9 | 6 | 15 | 39 :49 | 33 | |
14. | Příbram | 30 | 8 | 7 | 15 | 33 :63 | 31 | |
15. | Karviná | 30 | 8 | 5 | 17 | 39 :53 | 29 | |
16. | Dukla | 30 | 5 | 5 | 20 | 25 :62 | 20 |
Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA i v sezoně 2023/2024 pokračuje v herním systému s nadstavbou. Ligový titul získala Sparta Praha, do první nejvyšší soutěže se vrací Karviná.
Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.
Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Mistra a druhý tým čeká kvalifikace o Ligu mistrů. Třetí tým si zahraje předkolo Konferenční ligy. Tým na 4. místě čeká zápas o Evropu s vítězem skupiny o Evropu
Skupina o Evropu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o účast v Konferenční lize. Tato skupina se hraje vyřazovacím způsobem, 7. vs 10. a 8. vs 9. tým dvoukolově. Vítězové pak hrají finále také na dva zápasy. Vítěze čeká dodatečný zápas o Evropu se 4. týmem skupiny o titul.
Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.