Krejčíková, Siniaková - Stosurová, Š. Čang | ONLINE | 22.1.2019 01:21 | Australian Open 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Australian Open - čtyřhra žen -  ONLINE PŘENOS -  B. Krejčíková, K. Siniaková : S. Stosurová, Š. Čang - 22. ledna 2019   01:21

Ukončeno
B. Krejčíková, K. Siniaková
23 let  178 cm  Česká rep.
22 let  174 cm  Česká rep.
0
62
64
S. Stosurová, Š. Čang
34 let  172 cm  Austrálie
30 let  177 cm  Čína
2
72
74
Přenos se aktualizuje automaticky

Dva ztracené tiebreaky a světové jedničky na Australian Open končí! Z postupu do semifinále se raduje australsko-čínské duo Samantha Stosurová, Šuaj Čang!

Hned úvod prvního setu byl pořádně divoký! Samantha Stosurová ztratila své první podání, ale rychle jí následovala i Krejčíková s Čang. Češky byly ve výhodě o jeden brejk až do závěru první sady. Právě Krejčíková mohla doservírovat úvodní dějství do vítězného konce, ale nedokázala se prosadit. Set dospěl až do tiebreaku ve kterém vládly zkušenější tenistky.

Ve druhém setu se čekalo na brejk o poznání déle, Čang se Stosurovou měly sice hned sedm příležitostí k proražení servisu, ale ani jednu neproměnily. Do vedení 5:3 se tak dostaly světové jedničky! Nyní mohla dokončit sadu na podání Kateřina Siniaková, ale ani ona kritický moment neustála. Dva setboly následně Češky na returnu zazdily a tak i druhý set musel rozhodnout tiebreak. Za stavu 4:4 na sebe vzala zodpovědnost Stosurová, vítězka singlového US Open z roku 2011, se opřela do returnu a ten zapadl podél Krejčíkové přesně do rohu kurtu. Následně Australanka potěšila domácí fanoušky dvěma parádními servisy a o postupu bylo rozhodnuto!

V bitvě o finále se Stosurová s Čang utkají proti vítězkám duelu Strýcová, Vondroušová – Klepacová, Martínezová.
Konec zápasu
6:7
Storusová trefila i nyní pořádně tvrdý první servis. Když už se zdálo, že by mohly útočit Češky, tak Siniaková trefila při náběhu k síti pouze pásku. Míček se odrazil ještě nad síť, ale dopadl na české polovině kurtu.
4-6
Dva mečboly! Samantha Stosurová přidala k parádnímu returnu z před malé chvíle také přímý bod po prvním podání!
4-5
Minibrejk pro australsko-čínský pár! Samantha Stosurová vytáhla neskutečný return po lajně kolem Krejčíkové.
4-4
Po servisu Siniakové je opět srovnáno. Rodačka z Hradce Králové boduje po útočné hře od základní lajny. Čang v nouzi přestřelila forhend do autu.
3-4
Také Šuaj Čang si drží oba servisy! Číňanka byla aktivní od základní lajny, Krejčíková prohazovala křížem, ale míček dopadl do autu.
3-3
Při změně stran je stav tiebreaku nerozhodný. Šuaj Čang umístila první podání ven z kurtu, následně přidala povedený forhend a srovnala.
3-2
Česká dvojice se dostává do vedení! Servis Krejčíkové sice Stosurová zreturnovala přesně, ale poté už přišel mizerný forhend do autu.
2-2
Po servisu Krejčíkové je srovnáno. Číňanka returnovala pod nohy Krejčíkové, ale poté už umístila míček jen mimo dvorec.
1-2
Druhý bod už získává Stosurová. Australanka přestřílela od základní lajny Krejčíkovou. Čang stačila uhnout tvrdému úderu.
1-1
Ani Samantha Stosurová si ale své podání nepodržela. Siniaková tak tak udržela míček ve hře, ale poté vytloukla Čang na síti.
0-1
Minibrejk na úvod zkrácené hry. Siniaková přetáhla první servis do autu, druhé podání zreturnovala Storusová skvěle křížem a získala pro svou dvojicí úvodní bod.
6:6
Také o druhém setu rozhodne až tiebreak! Siniaková tentokrát držela krok s Čang, poté se dostala opět k síti a nyní už byla volejem úspěšná.
40-30
Brejkbol pro českou dvojici! Čang umístila druhý servis přesně do rakety Krejčíkové, která našla na síti Stosurovou.
30-30
Šuaj Čang trefila první podání do středu kurtu, následně se bojovalo od základní lajny. Siniaková dlouho vyměňovala úderu s čínskou protivnicí. Nakonec se Siniaková přesunula k síti, odkud ale napálila míček pod pásku.
30-15
Nyní už se prosazuje na podání Šuaj Čang. Krejčíková neměla na returnu větší šanci.
30-0
A další bod pro Češky! Číňanka musela hrát přes druhé podání a toho využila Siniaková. Češka skvěle zabojovala už téměř ztracený míček dostala do kurtu a následně prohodila Stosurovou.
15-0
Šuaj Čang má možnost ukončit zápas na podání. Opět ale začíná lépe pár na returnu. Krejčíková vymetla returnem postranní lajnu.
5:6
Velká nepříjemnost pro světové jedničky. Krejčíková hraje od základní lajny jen do sítě a ztrácí tak své podání.
30-40
Brejkbol pro Čang se Stosurovou! Krejčíková měla potíže s nadhozem podání. Čang přeběhla sebevědomě k síti a volejem boduje.
30-30
Je dokonce srovnáno. Servis Krejčíkové zamířil do středu kurtu, následně byly Češky pod tlakem a Krejčíková hrála jen do autu.
30-15
Australsko-čínská dvojice se dostává do gemu. Krejčíková vyrobila dvojchybu.
30-0
Česká dvojice přidává rychle také druhý fiftýn. Krejčíková ustála tlak Stosurové a poslední slovo měla na síti se štěstím o pásku Siniaková.
15-0
Na řadě se servisem je Barbora Krejčíková. A ihned boduje po prvním podání na Čang.
5:5
Ve druhém setu je srovnáno! Stosurová ustála kritické momenty na servisu a společně s Čang je zpět ve hře o vítězství ve druhém dějství.
40-A
Třetí setbol zatím nepřichází. Krejčíková čelila jen druhému podání, ale ani tak se nedokázala na returnu proti Stosurové prosadit.
40-40
Češky ale bojují o ukončení druhé sady. Australanka riskovala na podání, ale an Siniakovou si nepřišla. Naopak Čang chybuje na síti.
40-A
Nyní už se dostává do výhody pár na servisu. Stosurová si přeběhla k bekhendu a poté nechytala nepřipravenou Krejčíkovou na síti.
40-40
Ani tentokrát ale nejsou Češky úspěšné. Po vysokém returnu se vydala k síti také Stosurová a donutila Krejčíkovou k úderu pod pásku.
A-40
Druhý setbol! Stosurová nezvládla dostat přes síť jednoduchý return Krejčíkové.
40-40
Shoda, druhá sada bude pokračovat. Stosurová našla prvním servisem místo ve středu kurtu. Následně Čang předvedla milimetrový volej hned za pásku.
A-40
Setbol! Samantha Stosurová se nemohla spolehnout na první podání. Po tom druhém přišel vítězný return Krejčíkové.
40-40
Shoda. Siniaková returnovaa tentokrát po lajně, do útoku se zapojila také kKejčíková, která našla místo pod nohama Číňanky.
40-A
Setbol ale zatím nepřichází. Stosurová odpovídá na kritickou chvíli drtivým servisem. Krejčíková měla možnost výměnu ukončit, ale míček poslala těsně do autu.
40-40
Shoda. Siniaková umístila return nechytatelně k postranní lajně.
30-40
Češky ještě snižují ztrátu v desátém gemu. Return Krejčíkové nedokázala Čang zasmečovat a poté trefila Siniaková místo mezi soupeřkami.
15-40
Siniaková sice returnovala přesně, ale poté se neprosadila na síti. Naopak Stosurová vytáhla parádní prohoz křížem.
15-30
Australská tenistka pokračuje fiftýnem po servisu ven z kurtu. Výměnu následně ukončila na síti Čang.
15-15
Stosurová poslala první podání do sítě, Krejčíková tak čelila jen druhému servisu, ale ani to jí k fiftýnu nepomohlo. Míček z lobu totiž skončil v autu.
15-0
Dorovnat stav druhého setu může na podání domácí Samantha Stosurová. Australská ranařka však nezačíná nejlépe. Volejem na síti se prosazuje Siniaková.
5:4
Kateřina Siniaková nedokázala doservírovat druhou sadu do vítězného konce! Na závěr gemu vyrobila Siniaková lehké podání, které proměnila ve vítězný return i Stosurová.
15-40
Dva brejkboly také na druhé straně! Siniaková se nemohla spolehnout na první a Čang se prosazuje vítězným returnem po lajně.
15-30
Až nyní přichází také česká odpověď. Krejčíková zvládla úder na síti.
0-30
Ani Siniaková to nebude mít na servisu jednoduché. Od základní lajny totiž Čang vytloukla Krejčíkovou.
0-15
Kateřina Siniaková má jedinečnou možnost ukončit druhou sadu. První fiftýn jde ale pro hráčky na returnu. Krejčíková nezasáhla na síti nejlépe a poté chybovala Siniaková.
5:3
Fantazie! Češky získávají gem na returnu! Čang byla rychle pod tlakem a na úder Siniakové odpověděla jen úderem do sítě.
40-0
Tři brejkboly pro světové jedničky! Čínská tenistka sice trefila první podání, ale ihned po něm zahrála forhendem do sítě.
30-0
Nadějné vedení pro české tenistky! Čang poslala jen pomalejší první podání a toho využila Siniaková.
15-0
Na řadě se servisem je Šuaj Čang. Úvodní fiftýn jde ale na konto českého páru. Siniaková zahrála vynikající volej po lajně.
4:3
Krejčíková přetáhla první podání do autu. Po to druhém byla Čang ve hře. Číňanka zahrála prudký bekhend křížem, ale po jestřábím oku končí míček v autu.
A-40
Nasazené jedničky jsou prozatím z nejhoršího venku. Nyní Siniaková perfektně přeběhla na síti a výměnu ukončila.
40-40
Ale ani nyní gem nekončí. Krejčíková dokázala zatlačit čínskou hráčku servisem, poté česká tenistka zariskovala úderem po lajně.
40-A
Třetí brejkbolová šance v tomto gemu! Stosurová se opřela do returnu a přinutila Krejčíkovou k úderu do autu.
40-40
O sedmou hru se ale bude ještě bojovat. Siniaková na síti výměnu neukončila a toho využila Čang k vítěznému bekhendu křížem.
A-40
A třetím fiftýnem v řadě se dostává česká dvojice do výhody. Krejčíková přetlačila od základní lajny Čang, která nakonec zahrála jen přesně do Siniakové.
40-40
Shoda! Češky přežily další těžkou situaci. Ani Čang se returnem neudržela ve výměně.
30-40
První brejkbol je pryč po přetaženém returnu australské tenistky.
15-40
Dva brejkboly! Čang zariskovala returnem po lajně a tentokrát byl volej Siniakové dlouhý.
15-30
Barbora Krejčíková hrála první podání na jistotu. Následně přebíhala Siniaková na síti co to jen šlo a přinutila Čang k úderu do autu.
0-30
Krejčíková je na servisu v potížích. Šuaj Čang se opřela do returnu a našla volné místo u boční lajny, Krejčíková ještě v nouzi přehrála sí´t, ale Stosurová smečovala přesně.
0-15
A australsko-čínská dvojice začíná lépe také na returnu. Čang udolala od základní lajnu Krejčíkovou.
3:3
Samantha Stosurová bleskově srovnává stav druhého setu. Tentokrát Australanka vymetla prvním servisem středovou lajnu, následný úder Krejčíkové už šel do autu.
0-40
Ani Samantha Stosurová zatím nemá na servisu větší problémy. Krejčíková returnovala svižně křížem, ale proti náběhu Stosurové neměla šanci.
0-30
Stosurová opět hrála jen přes druhé podání. Rodačka z Hradce Králové předvedla povedený return i náběh k síti, ale finální úder poslala do pásky.
0-15
Samantha Stosurová bude usilovat na servisu o vyrovnání druhé sady. Domácí tenistka poslala první podání do pásky, po druhém servisu returnovala Krejčíková jen do autu.
3:2
Ani pátý gem brejk nepřináší. Po lehkém returnu Čang si přišla pro vítězný volej k síti Krejčíková.
40-0
Češky se vracejí do tempa z úvodu prvního setu. Siniaková se prosazuje prvním servisem do středu kurtu.
30-0
Také Krejčíková boduje povedeným přeběhem u sítě.
15-0
Kateřina Siniaková zahajuje gem na podání výtečně. Češka od začátku diktovala tempo výměnu a donutila Čang k chybě.
2:2
Ve druhém setu pokračuje bez brejku! Čínská tenistka vytáhla povedený servis k boční lajně a poté přehrála Krejčíkovou.
30-40
Šuaj Čang musela hrát jen přes druhé podání, i to ale stačilo na chybující Krejčíkovou.
30-30
Bleskově je ale srovnáno. Siniaková hrála jen slabý lob, následně přetáhla Krejčíková míček v nouzi do autu.
30-15
Číňanka se dostává pod tlak. Po prvním nepřesném servisu se odhodlala k tvrdému returnu Krejčíková.
15-15
Siniaková už zvládla return o něco lépe. Naopak Čang svůj bekhend odpálila daleko do autu.
0-15
Jako poslední ze čtveřice tenistek se ve druhém představí na servisu Šuaj Čang. Čerstvě třicetiletá Číňanka vstupuje do gemu přímým bodem.
2:1
Barbora Krejčíková ale důležitou chvíli na podání ustála. Čang returnovala jen do Siniakové a ta si napravila předešlou chybu úderem do kurtu.
40-30
A ještě jedno snížení ze strany Stosurové. Siniakové ulétl volej ze sítě do autu.
40-15
Čang ale dostává dvojici na returnu do hry. Krejčíková tlaku za základní lajnou nedokázala déle vzdorovat.
40-0
Barbora Krejčíková pokračuje ve zlepšeném výkonu oproti prvnímu setu. Přímý bod proti returnu Stosurové.
30-0
Stosurová se nebezpečně přesouvala k síti, proto hrála Krejčíková křížem na Čang a udělala dobře. Čínanka chybuje do autu.
15-0
Za nasazené jedničky je na podání Krejčíková. První servis zastavila páska. Po tom druhém se sice musela Češky bránit, ale Čang šanci na fiftýn nevyužila.
1:1
Samantha Stosurová měla o poznání méně práce s udržením gemu na podání než před malou chvílí Siniaková. Na závěr gemu zatloukla Čang hřebík smečí na síti.
15-40
Samantha Stosurová však kontroluje situaci. Tvrdé první podání zreturnovala Siniaková do sítě.
15-30
Až nyní přichází korekce ze strany hráček na returnu. Krejčíková našla returnem přesně koncovou lajnu.
0-30
Ani Siniaková se na returnu neprosadila. Servis Stosurové byl až příliš tvrdý.
0-15
Samantha Stosurová zahajuje gem na servisu aktivní hrou u sítě. Krejčíková prohazovala nízkým úderem.
1:0
Kateřina Siniaková si nakonec drží gem na servisu. Po přestřelce od základní lajny hraje čínská hráčka pouze do autu.
A-40
Důležitý první gem pokračuje. Siniaková si připisuje přímý bod proti returnu Stosurové.
40-40
Kateřina Siniaková musela hrát jen přes druhé podání. A toho dokázala na síti využít Stosurová k prodloužení gemu.
A-40
I nyní se Siniaková prosazuje na podání. Krejčíková už měla na síti snadnou pozici.
40-40
Shoda. Šuaj Čang opět jen přihlížela tvrdému servisu české hráčky.
40-A
Čtvrtá šance na brejk. Siniaková netrefila první podání, to druhé dokázala zreturnovat Stosurová. Velmi rychle přichází chyba Siniakové do autu.
40-40
Skvělá Siniaková, také třetí brejkbol je rychle smazán. K povedenému servisu se přidala na síti i Krejčíková.
30-40
Také druhý brejkbol je pryč. Stosurová neměla šanci na return, druhé eso v řadě.
15-40
Ale Siniaková odvrací první brejkbol esem do středu kurtu.
0-40
Samantha Stosurová vítězným returnem po lajně vydřela tři brejkboly na úvod druhé sady.
0-30
A Siniaková je znovu v potížích na podání. Po přesném returnu Čang hraje Siniaková jen do autu.
0-15
Kateřina Siniaková vstupuje do druhého podání do druhého setu. Po dlouhé výměně ale hraje rodačka z Hradce Králové do sítě.
6:7
První sada jde na konto Čang se Stosurovou! Krejčíková sice returnovala parádně pod nohy podávající tenistky, ale Australanka vykouzlila vítězný úder po lajně.
2-6
Další čtyři setboly! Stosurová se sice musela obejít bez prvního podání, ale Siniaková hrála jen do přebíhající Čang.
2-5
A už to je o tři body. Siniaková ztrácí i své druhé podání. První servis šel pod pásku, ten druhý zpracovala Stosurová a Krejčíková na síti opět zaváhala.
2-4
Ani Kateřina Siniaková neudržela svůj první servis. Při změně stran tak vedou outsiderky zápasu o dva body. Krejčíková opět smečovala jen do sítě, obrovská chyba.
2-3
Ale české tenistky se rychle dostávají opět do kontaktu. Krejčíkové se vydařil return, přidala k němu i stabilní hru od základní lajny.
1-3
Australsko-čínská dvojice odskakuje do dvoubodového vedení. Šuaj Čang zariskovala na podání, return Siniakové vyhodila páska do autu.
1-2
Češky ztrácejí i druhou výměnu na podání. Stosurová dlouho vyměňovala údery s Krejčíkovou, až jí donutila k chybnému forhendu do autu.
1-1
Ale ani Krejčíková neudržela svůj servis. Dlouhou výměnu od základní lajny zakončila Čang parádním úderem nad hlavou Krejčíkové.
1-0
A hned začíná minibrejkem! Stosurová se nevypořádala ideálně s úderem pod nohy a toho využila Krejčíková.
6:6
O prvním setu rozhodne až tiebreak! Kateřina Siniaková ukončuje dvanáctou hru esem do středu kurtu.
A-40
Po čtyřech setbolech přichází výhoda pro Siniakovou. Stosurová returnovala jen vysokým úderem, poté zkoušela přetlačit Krejčíkovou, ale ta se nedala.
40-40
První sada pokračuje. Šuaj Čang dlouho držela krok se Siniakovou od základní lajny, ale náporu Češky nakonec neodolala.
40-A
Čtvrtá šance! Siniaková se nemohla spolehnout na první podání. A pomalejší druhý servis potrestala Stosurová vítězným returnem.
40-40
Ale drama pokračuje! I třetí setbol české tenistky odvrací. Siniaková zatlačila servisem a Krejčíkové už měla na síti snadnou úlohu.
40-A
Češky jsou znovu v problémech! Dlouhou výměnu totiž zakončila Čang parádním přesunem k síti, Číňance pomohla také páska.
40-40
Ale i tentokrát se dokázala opravit na síti. Povedený volej po returnu Čang.
40-A
Druhý setbol! Siniaková to nemá na podání jednoduché. Další obrovská chyba Krejčíkové na síti.
40-40
Ale o dvanáctou hru se bude ještě bojovat. Siniaková měla potíže s nadhozem podání. Číňanka zvolnila na returnu, ale poté vytáhla vítězný úder po lajně.
A-40
Nyní už se dostává do výhody český pár. Krejčíková ukončila výměnu úderem na síti.
40-40
Setbol je pryč. Siniaková ustála situaci na podání a podpořila jí zákrokem na síti také Krejčíková.
30-40
Setbol pro Čang se Stosurovou! Krejčíková zazdila nahranou smeč do sítě.
30-30
Češky bojují o první sadu. Siniakové se podařilo první podání, následně donutila Čang k úderu do sítě.
15-30
Kateřina Siniaková si vzala po prvním podání challenge, míček byl ale v autu a Češka musela hrát po druhém servisu. Toho využívá Stosurová k fiftýnu returnem.
15-15
Siniaková srovnává stav gemu. Servisem k postranní lajně donutila Čang k chybě.
0-15
Před několika minutami servírovala Krejčíková na zisk prvního setu, nyní bude její spoluhráčka odvracet vedení soupeřek. Siniaková umístila první podání do středu kurtu, ale return Stosurové dopadl přesně do rohu.
5:6
Čistou hrou se dostávají Čang se Stosurovou do vedení! Siniaková opět nedosáhla na return ideálně a odpálila míček daleko do autu.
0-40
Šuaj Čang hlídá vedení při vlastním servisu. Ani Krejčíková neměla na returnu příliš šancí na úspěch. Míček se od české rakety nedostal ani k síti.
0-30
A další bod pro hráčky na podání. Return Siniakové byl tvrdý, ale do kurtu se nevešel.
0-15
Australsko-čínská dvojice je v laufu. Čang zahrála parádně po lajně, Siniaková se marně natahovala po míčku.
5:5
Barbora Krejčíková nedokázala ukončit první sadu na podání! Čang skvěle přeběhla na síti a úvodní set bude pokračovat.
15-40
Šuaj Čang se opřela do returnu, míček zamířil křížem k postranní lajně. Češky si ještě vyžádaly jestřábí oko, které bylo přesné a jsou tady brejkboly.
15-30
Stosurová se ale dokáže prosadit na returnu. Servis Krejčíkové byl sice přesný, ale do ofenzivní pozice se dostala právě Australanka.
15-15
Velmi rychle přichází srovnání stavu. Krejčíková trefila první podání a return Čang skončil v autu.
0-15
Barbora Krejčíková má jedinečnou šanci doservírovat úvodní dějství! Desátý veledůležitý gem nezačíná pro světové jedničky nejlépe. Siniaková totiž nedokázala dostatečně umístit volej do kurtu.
5:4
Opět je sníženo! Po servisu Stosurové returnovala Krejčíková jen daleko do diagonálního autu.
15-40
Stosurová se opět dostává do pohodlného vedneí na podání. Čang skvěle reagovala na síti volejem proti úderu Krejčíkové.
15-30
Češky ale chtějí ukončit první set v aktuálním gemu. Krejčíková předvedla povedeýn return, následně přinutila domácí tenistku k chybě do sítě.
0-30
Stosurová pokračuje ve zlepšeném výkonu na podání. Return Siniakové odlétl do těsného autu za kurtem.
0-15
Samantha Stosurová servíruje proti ztrátě prvního setu. První podání Australance nevyšlo, ale po druhém returnuje Krejčíková do autu.
5:3
Přece jen si Siniaková drží své podání! Čang returnovala sice podobně tvrdě jako před chvílí Stosurová, ale trefila jen pásku.
40-30
Kateřina Siniaková bude muset o své podání ještě zabojovat. Stosurová si totiž s druhým servisem poradila dělovým returnem mimo dosah českého páru.
40-15
Ani Šuaj Čang se nyní na returnu neprosadila. Čínská tenistka míček nedokázala dostat ani k síti.
30-15
Druhý fiftýn v řadě pro českou dvojici. Kateřina Siniaková zapisuje přímý bod proti returnu Australanky.
15-15
Nyní už se radují české reprezentantky. Po druhém servisu Siniakové returnovala Čang křížem, následně trefila jen Krejčíkovou u sítě.
0-15
Kateřina Siniaková může české duo přiblížit servisem k zisku první sady. Rodačka z Hradce Králové má navíc k dispozici nové míčky. Siniaková ale přetáhla forhend těsně do autu.
4:3
Také Šuaj Čang si nakonec drží servis. Siniaková sice udržela míček ve hře, následně se ale australsko-čínské duo natlačilo na sít a Čang volejem nedala Siniakové šanci.
30-40
Barbora Krejčíková čelila jen druhému servisu a dokázala toho využít. Stosurová téměř nedokázala ani uskočit.
15-40
Šuaj Čang ale v rychlém tempu přidává povedený servis do středu kurtu. Češky se musely bránit, cestu z defenzivy viděla Siniaková úderem po lajně, ale postranní lajnu minula.
15-30
Světové jedničky ještě dramatizují sedmou hru. Krejčíková dokázala nachytat prudkým returnem Stosurovou u sítě.
0-30
Šuaj Čang pokračuje ve zlepšeném výkonu na servisu. Také Stosurová přidala dva parádní voleje na síti a bere bod.
0-15
Na řadě se servisem je Šuaj Čang. Return Krejčíkové skončil daleko vedle kurtu.
4:2
Čtvrtý fiftýn v řadě pro českou dvojici. Ani nyní se Šuaj Čang ve hře příliš dlouho nezdržela.
40-30
Barbora Krejčíková navíc přidává další povedený první servis a return Stosurové konči mimo dvorec.
30-30
Velmi rychle je srovnáno. Zdá se, že se Krejčíková dostává na podání do tempa. Další přímý bod.
15-30
Češky ale brejkboly zatím nedovolují. Return Australanky byl příliš nízký.
0-30
To není ideální start do gemu. Barbora Krejčíková riskovala prvním servisem, poté se ale dostala pod tlak po returnu Čang.
0-15
Světové jedničky mají šanci odskočit znovu do vedení o dva gemy. Proti servisu Krejčíkové se ale Stosurová prosazuje na returnu.
3:2
Teď už ale outsiderky zápasu snižují ztrátu v prvním setu. Po servisu Stosurové returnovala Krejčíková skvěle křížem, ale na Australanku si nepřišla a následně zakončila rozehru na síti Čang.
15-40
Češky se ještě dostávají do gemu. Stosurová netrefila první podání, na druhé si počíhala parádním returnem Siniaková.
0-40
Samantha Stosurová navíc přidává také eso přesně k boční lajně.
0-30
Neskutečná výměna! Už se zdálo, že Češky jdou k síti pro vítězný úder, ale Šuaj Čang se natáhla pro prasátko za pásku a poté výměnu ukončila.
0-15
Druhou rundu na servisu zahajuje Samantha Stosurová. Australanka vstupuje do gemu přímým bodem.
3:1
Brejk je potvrzen čistou hrou! Kateřina Siniaková pořádně přitlačila servisem Šuaj Čang, ta sice postupovala k síti, ale volejem trefila jen reklamu za kurtem.
40-0
Rodačka z Hradce Králové neměla potíže na servisu ani nyní. Parádním prohozem navíc boduje úderem podél Stosurové.
30-0
Český pár ihned přidává také druhý fiftýn. Servis Siniakové mířil přesně do rohu kurtu. První eso zápasu.
15-0
Jako poslední má šanci udržet si podání z celé čtveřice Kateřina Siniaková. Tentokrát už začínají Češky mnohem soustředěněji. Siniaková boduje prvním servisem.
2:1
Ani Šuaj Čang si servis neudržela! Siniakové se podařil razantní return, k tomu přidala i přesný forhend a Číňanka tlaku podlehla.
A-40
Ještě jedna šance pro Češky! Čínská tenistka byla u míčku pozdě, zahrála do pásky, ale míček tentokrát zůstal na její straně.
40-40
O třetí gem se bude ještě bojovat. Ani Šuaj Čang nefunguje podání ideálně. Siniaková se musela bránit, ale pomohla jí páska, která přizvedla úder přes Čang.
40-A
Třetí fiftýn v řadě pro tenistky na podání. Krejčíková sice čelila jen druhému servisu, ale i tak tlaku Čang podlehla velmi rychle.
40-40
Shoda. Šuaj Čang se dostává zpět do hry o třetí gem, return Siniakové končí mimo hrací plochu.
40-30
První brejkbol je pryč. Číňanka zatlačila servisem, Krejčíková chtěla výměnu ukončit úderem po lajně, ale o metr kurt netrefila.
40-15
Další dva brejkboly! Čang umístila první podání ke středu kurtu, poté ale neudržela krok s agresivní Siniakovou.
30-15
Šuaj Čang se prosazuje poprvé na servisu. Krejčíková hrála nedůrazně po lajně a toho využila Stosurová k vítěznému voleji do Siniakové.
30-0
Také teď se dostává pár na returnu do nadějného vedení. Šuaj Čang poslala ihned druhý úder do sítě.
15-0
První podání Čang odskočilo od pásky do autu. Po druhém podání zkoušela Číňanka hrát po lajně, ale kurt minula.
1:1
České tenistky potvrzovací gem nezvládají. Krejčíková sice trefila první servis, ale poté zahrála Siniaková na síti příliš zbrkle do autu.
0-40
Tři brejkboly také na druhé straně. Barbora Krejčíková opět netrefila první podání do vymezeného prostoru, a druhým mizerným servisem dává soupeřkám šanci na srovnání.
0-30
Ani nyní se českému duu nezadařilo. Čang se opřela do returnu, ten dopadl pod nohy Krejčíkové a bylo po výměně.
0-15
Jako první se z české dvojice představí na servisu Barbora Krejčíková. Lépe ale vstupuje do gemu australsko-čínský pár. Dvojchyba na úvod pro Krejčíkovou.
1:0
Brejk! Světové jedničky berou soupeřkám hned první podání. Return Siniakové nebyl potřeba, Stosurová poslala oba servisy do sítě.
40-30
Ani druhá brejkbolová šance nyní proměněna. Stosurová byla opět bez prvního podání, ale return Krejčíkové neměl potřebou razanci.
40-15
První brejkbol je smazán. Stosurová se opřela do prvního podání a donutila Siniakovou k vysokému returnu. Výměnu následně ukončila nepřesným úderem do autu Krejčíková.
40-0
Skvěle, hned v prvním gemu mají Češky tři brejkboly! Stosurová se nemohla spolehnout na první podání, a v autu končí i druhý servis.
30-0
Samantha Stosurová tentokrát servírovala proti returnu Siniakové. Ani nyní se ale domácí tenistka neprosazuje. Siniaková udržela míček ve hře, následně si připravila pozici a zakončila bekhendem.
15-0
Do zápasu vstupuje na podání Samantha Stosurová! První bod jde ale na konto světovým jedniček po nekompromisním zakončení Siniakové u sítě.
0:0
Utkání právě začalo.
Hlavní sudí se již dostal s umpirem na kurt. Náležitě hlasitě do oslavili také fanoušci v aréně.
Kuriozita ještě před samým začátkem zápasu. Hlavní rozhodčí nemůže vyjet s umpirem do tradičního nadhledu nad kurtem. Tenistky už jsou připraveny k zápasu po rozehrání, ale čeká se na technika, který by měl problém vyřešit.
Všechny čtyři aktérky čtvrtfinálového duelu už jsou na kurtu Margaret Courtové. Po krátkém rozehrání může bitva o postup mezi nejlepší čtyřku začít.
Z mladých Češek se staly specialistkami na grandslamy. V loňském roce totiž získaly dva tituly a oba z turnajů velké čtyřky! České reprezentantky nejprve zaskočily řadu favoritek na French Open, následně svou sérii protáhly přes šest utkání na Wimbledonu až do semifinále US Open. Díky vynikajícím výkonům se Krejčíková se Siniakovou prokousaly také na prestižní Turnaj mistryň, který ale pro české duo skončil porážkou ve finále.

Osmifinále z Australian Open už mají Češky obhájeno. Po Bogdanové s Rodionovovou a Adamczakové s Mooreovou zvládly v osmifinále vyzrál i na nebezpečný pár Mertensová, Sabalenková ve třech setech.
Australanka Samantha Stosurová si zahrála poprvé po boku Šuaj Čang již v roce 2013, od té doby ale spolu nastupují na jedné straně sítě pouze sporadicky. Na US Open spolu prošly nečekaně až do semifinále, ve kterém padly proti sehranějšímu duu Babosová, Mladenovicová. Ještě před koncem sezony stačily zkušené tenistky naskočit do turnaje v Hongkongu a po skvělých výkonech braly trofej pro vítězky.

Na Australion Open si spolu zahrály pouze v roce 2017, kdy ve druhém kole nestačily na Mirzaovou se Strýcovou. Letos ale ještě neztratily ani jedený set. Nejprve vydřely vítězství proti slovenskému páru Kužmová, Rybáriková. Včerejší osmifinále bylo z pohledu australsko-čínské dvojice nejjasnější, Cornetová s Martićovou uhrály ve dvou setech jen osm gemů.
Hodinu po půlnoci českého času vstoupí do boje o postup do semifinále také světové jedničky. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vyzvou o poznání zkušenější dvojici, proti českým tenistkám se postaví domácí Samantha Stosurová s Číňankou Šuaj Čang.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud