Chung - Federer | ONLINE | 26.1.2018 09:34 | Australian Open 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Australian Open - muži -  ONLINE PŘENOS -  Hyeon Chung : Roger Federer - 26. ledna 2018   09:34

Ukončeno
Hyeon Chung
21 let  183 cm  Jižní Korea
0
1
2
Roger Federer
Roger Federer
36 let  185 cm  Švýcarsko
1
6
5
Přenos se aktualizuje automaticky

Nešťastný konec pro naprosté překvapení Australian Open 2018! Hjon Čong dokázal v cestě do semifinále porazit světovou čtyřku Alexandra Zvereva nebo šestinásobného vítěze Australian Open Novaka Djokoviče. V zápase s Federerem byl horším hráčem, nedokázal vzdorovat perfektním úderům švýcarského šampiona. Servisem příliš soupeře netlačil, naopak sám měl na returnu obrovské problémy.

Od úvodu zápasu měl Roger Federer převahu, ihned v prvním gemu získal soupeřovo podání. Ve druhé hře naopak odvrátil jediný brejkbol soupeře, do konce první sady prolomil servis Jihokorejce ještě dvakrát a s přehledem si dokráčel pro úvodní dějství. Ve druhém setu se zdálo, že Hjon Čong získává sebevědomí, ale znovu v nepravý čas ztratil podání a rychle prohrával 1:4. V přestávce mezi pátým a šestým gemem si nechával jednadvacetiletý tenista ošetřovat levé chodidlo a i možná to byl důvod jeho předčasného ukončení zápasu.

Roger Federer se probojoval bez ztráty setu do finále! Opět po roce a bude usilovat o obhajobu titulu a celkově již svůj dvacátý grandslam. V bitvě o trofej se mu postaví šestý hráč světa Marin Čilič.
Tak to je šok! Nevypadalo to s jihokorejským hráčem zle, po ztracené výměně však zůstal Hjon Čong u sítě a oznámil umpirovému rozhodčímu, že zápas nedohraje. Roger Federer tak postupuje do finále Australian Open!
30-30
Čong napálil první podání jen pod pásku. S druhým servisem si Federer bez problémů poradil, přitáhl si soupeře k síti a ten chybuje.
30-15
Delší výměna od základní lajny končí nečistým úderem švýcarského hráče.
15-15
Hjon Čong srovnává krok přímým bodem po servisu.
0-15
Hjon Čong podává proti ztrátě druhého setu. Melbournská senzace začíná důležitý gem prvním servisem, ale Federer přidal přesný return a hned poté také vítězný bekhend.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Hjon Čong.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Roger Federer se v tomto gemu nemůže trefit do prvního podání. Přesto hra končí bez bodu pro soupeře. I po druhém servisu byl Federer aktivní, dokázal soupeře zatlačit a ten hraje v nouzi jen do sítě.
0-40
Další velmi těsný aut prvního servisu. Hjon Čong se dostal do hry přesným returnem pod nohy soupeře, ale ihned druhý úder posílá daleko do autu.
0-30
První podání se tentokrát do kurtu nevešlo. Po druhém servisu však přichází také vítězný bekhend po lajně od švýcarského hráče.
0-15
Roger Federer zahajuje již sedmý gem druhého setu přesnou hrou po prvním podání. Čong pod tlakem chybuje do sítě.
2:4
Zdá se, že krátká pauza Čongovi prospěla. Povedený gem zakončil vítězným forhendem křížem.
40-15
Další parádní první servis podpořil Asiat bekhendem křížem a Federer odpovídal jen forhendem do autu.
30-15
Nyní už si Hjon Čong pomáhá přímým bodem po podání do středu kurtu.
15-15
Čong přetáhl první podání do těsného autu. Druhý servis jde do sítě a je tady tak třetí dvojchyba pro mladšího z hráčů.
15-0
Hjon Čong je v pořádku a může se tak pokračovat ve druhém setu. Jihokorejec začíná gem na podání přesnou hrou bekhendem, naopak Federer bekhend vyhazuje do autu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Hjon Čong.
1:4
Přestávka mezi pátým a šestým gemem se lehce protáhne. Hjon Čong si nechává ošetřovat levé chodidlo.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Roger Federer zachoval chladnou hlavu, když dokázal ukončit pátý gem druhého setu esem k boční lajně. Brejk je potvrzen.
30-40
A Hjon Čong se ještě nevzdává. Jihokorejec vytáhla parádní return křížem a Federer najednou odpověď nenašel.
15-40
Federer chtěl opět přejít po druhém podání k síti, ale tentokrát se mu volej nepovedl a míček končí v síti.
0-40
Druhé eso v gemu přináší hned tři gemboly pro velkého favorita zápasu i celého turnaje.
0-30
Nyní už ale první podání končí v autu. Po druhém servisu se dostal Čong do výměny od základní lajny. Navrch měl přece jen Švýcar, kteýr využil kratšího úderu soupeře a ze středu kurtu boduje.
0-15
Roger Federer začíná gem už téměř tradičně esem.
1:3
Druhý už je ale proměněn. Čong se vydal po přesném prvním podání k síti, ale Roger Federer vytáhl parádní prohoz po lajně. Jihokorejec se mohl za míčkem jen smutně otočit.
15-40
Hjon Čong první odvrací přímým bodem po prvním podání ven z kurtu.
0-40
Čong poslal přesné první podání do středu kurtu, ale poté od základní lajny vyhazuje forhend daleko do autu. Tři brejkboly.
0-30
Hjon Čong jen těsně netrefil první podání do středu kurtu. Po druhém servisu se znovu dostal do ofenzivní pozice Švýcar, Čong druhým úderem chybuje do sítě.
0-15
Hjon Čong musí ve druhém setu při vlastním podání dotahovat vedení soupeře. Jednadvacetiletý tenista však neměl žádnou šanci na perfektní forhend soupeře.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Hjon Čong.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Federer zvolil po prvním podání rychlý přechod k síti, musel hrát těžký volej u těla, ale to nebylo nic pro švýcarskou legendu. Hjon Čong mohl ještě prohazovat, ale trefuje jen pásku. Další blesková hra pro Federera.
0-40
První podání se do kurtu nevešlo. Po druhém servisu přichází přepálený return do autu.
0-30
Opět přesné první podání. Hjon Čong sice dokázal dostat return do kurtu, ale poté hraje už v nouzi jen do autu.
0-15
Roger Federer zahajuje gem na podání přímým bodem k boční lajně.
1:1
Po prvním podání se hrálo od základní lajny. Navrch měl Federer, ale Švýcar trefil finální úder jen rámem rakety a tak se ze zisku gemu raduje Čong.
40-15
Hjon Čong napálil první podání do sítě. Jednadvacetiletý tenista však dokáže bodovat i druhým servisem.
30-15
Čong si znovu pomohl prvním servisem, ale tentokrát už Federer trefil return pod nohy soupeře a přidává fiftýn na svou stranu.
30-0
Federer se lehce dostal do hry, ale return neměl potřebnou kvalitu a toho využívá Čong k vítěznému úderu po lajně.
15-0
Také Hjon Čong se poprvé představí na servisu ve druhém setu. Jihokorejec našel druhým servisem středovou lajnu a poté donutil přesným forhendem soupeře k chybě.
0:1
Nyní už se hrálo po druhém servisu. Čong si však s podáním na tělo neporadil, ustupoval, ale míček netrefil přesně a první gem druhého setu ta velmi rychle končí.
0-40
Hjon Čong je zatím naprosto bez šance. Druhé eso v řadě.
0-30
A následně přidává také eso, už páté v zápase.
0-15
Do druhého setu vstupuje na podání švýcarský hráč. Obhájce titulu zahajuje set přímým bodem po druhém servisu ven z kurtu.
1:6
Hjon Čong musel znovu použít i druhé podání. Tentokrát už Federer zatlačil soupeře returnem křížem, Jihokorejec se ještě dostal k odpovědi, ale švýcarský tenista ukončuje set přesným bekhendem.
40-A
První podání odhodila páska do autu. Po druhém servisu se také nehrálo, Čong přihrává dvojchybou pátý setbol pro soupeře.
40-40
Hjon Čong odpovídá esem po servisu do středu kurtu. Shoda.
40-A
Přestřelka od základní lajny jde na konto výrazně zkušenějšího hráče a je tady čtvrtý setbol.
40-40
Ani ten však nevyužívá. Roger Federer nedokázal zreturnovat pomalé druhé podání. Shoda.
40-A
Jihokorejský tenista trefil první podání, ale na Federera to bylo málo. Federer vystřihl perfektní return křížem a má k dispozici třetí setbol.
40-40
Čong však reaguje přímým bodem po servisu na tělo soupeře. Shoda.
40-A
Čong zvolnil na servisu, měl před sebou poté volný kurt, ale technický volej poslal do těsného autu. Druhý setbol.
40-40
Po přesném prvním podání přišla přestřelka od základní lajny. Čong si vytvořil tlak, chtěl přejít k síti, ale Federer ho skvěle prohazuje po lajně. Shoda.
A-40
Hjon Čong netrefil první podání. Federer byl příliš opatrný na returnu a toho využil Jihokorejec k vítěznému bekhendu křížem.
40-40
Federer tentokrát na returnu neriskoval, chtěl si počkat na šanci, ale přetahuje lehčí úder do autu. První setbol je pryč. Shoda.
30-40
Čong našel prvním servisem místo o středové lajny. Čong se snažil diktovat hru, rozběhat si soupeře, ale to se mu vůbec nepodařilo. Forhend poslal do sítě a je tady setbol.
30-30
Hjon Čong napálil první podání do sítě. A napodobuje Federera, když dělá svou první dvojchybu.
30-15
Roger Federer riskuje na returnu a nyní se mu to znovu nevyplatilo. Míček končí mimo hru.
15-15
Jihokorejec netrefil první podání, po tom druhém se pokusil bodovat returnem Švýcar, ale míček poslal do autu.
0-15
Hjon Čong podává proti zkrátě prvního setu. Federer našel returnem přesně základní lajnu a jde do vedení.
1:5
Roger Federer si to nedělá těžké. Přidává eso na konce gemu a vede již o čtyři hry v prvním gemu.
15-40
Roger Federer musel znovu použít jen druhé podání. Čong se dostal do hry, ale razanci přehnal a hned druhým forhendem chybuje.
15-30
Nyní už se první podání nevydařilo. A i druhý servis se do kurtu nevešel. První dvojchyba zápasu.
0-30
A další parádní první podání. Hjon Čong je zatím ne returnu bez šance.
0-15
Roger Federer může při vlastním servisu potvrdit již druhý brejk v prvním setu. Tenisová legenda začíná přímým bodem po podání do středu kurtu.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Hjon Čong opět nenašel prvním servisem vymezené území. Po druhém servisu přišel jen lehký return od Federera, ale Čong chtěl rychle ukončit výměnu a tak přitvrdit, ale míček končí jen v deblovém koridoru.
15-40
První podání opět vyletělo z kurtu. Federer se navezl do returnu křížem, dostal soupeře do potíží a ten opět vyhazuje míček do autu. Dva brejkboly.
15-30
Tentokrát trefil Čong první servis a hned z toho je přímý bod.
0-30
Čong zatím nemůže trefit první podání. Naopak Federer si dělá na returnu co chce. Nyní našel prvním úderem základní lajnu, poté přecházel k síti, ale už hrát po chybě soupeře nemusel.
0-15
Hjon Čong napálil první podání do sítě. Federer se vydal ihned po returnu k síti, Hjon Čong v nouzi loboval svého soupeře a jen těsně míček přetáhl do autu.
1:3
První podání se do kurtu nevešlo. I to druhé však stačilo na jihokorejského hráče, který si sice sáhl na míček, ale do hry se už nepodíval.
0-40
Federer sice netrefil první podání, ale od základní lajny snadno přetlačil svého soupeře. Čong hraje jen do autu.
0-30
Tentokrát už první podání končí jen v síti. Druhý servis se švýcarskému hráči povedl, Čong se však dostal do útoku, ale Federer vytáhl parádní kontraúder křížem.
0-15
Švýcarský tenista začíná při vlastním podání esem do středu kurtu.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Roger Federer.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Hjon Čong se začíná dostávat do pohody. Po precizním prvním servisu si přišel pro vítězný úder k síti. Roger Federer má však stále k dispozici v prvním setu jeden brejk.
40-15
A další přímý bod. Roger Federer se snažil returnovat po lajně, ale míček dopadl jen do deblového území.
30-15
Přímý bod po servisu do středu kurtu pro výrazně mladšího z hráčů.
15-15
Ani nyní se Hjon Čong nemohl spolehnout na první servis. Od základní lajny byl tentokrát aktivnější Federer, ale ten netrefil forhend čistě a míček jde do autu.
0-15
Hjon Čong netrefil prvním servisem vymezené území. Po druhém podání přišel přesný return po lajně a Federer se znovu dostává do vedení.
0:2
Roger Federer si drží své podání. Po druhém servisu přišel pomalejší return od Jihokorejce a toho Švýcar využil k vítěznému úderu.
40-A
První podání odmrštila páska do autu. Po druhém podání se již hrálo od základní lajny. Čong se vydal aktivně k síti, ale nyní pomohla Švýcarovi páska, která nadzvedla míček a Čong byl bez šance na reakci.
40-40
Také Roger Federer musel proti brejkbolu vytáhnout druhé podání. Čong tlačil nebezpečným bekhendem, ale na Federera si od základní lajny nepřišel. Shoda.
A-40
Federer předvedl tvrdé podání, ale Čong se dostal se štěstím do hry. Po úderu Jihokorejce je zahlášen aut, ale umpirový opravuje svého kolegu na lajně a výměna se tak musela opakovat. Federer chybuje forhendem křížem a je tady brejkbol také na druhé straně.
40-40
Roger Federer našel druhým servisem místo u postranní lajny. Hjon Čong se dostává do tempa, po forhendu po lajně si vybojoval shodu.
30-40
Nyní už Švýcar poslal první podání do sítě. Po druhém servisu si Hjon Čong pomáhá returnem pod nohy podávajícího hráče.
15-40
Už to vypadalo na druhé eso v řadě, ale rozhodčí zahlásil aut. Federer zkusil jestřábí oko a to mu dává za pravdu.
15-30
Následně si ale Roger Federer pomáhá prvním esem zápasu.
15-15
Federer musel hrát přes druhé podání a toho využil Čong k povedenému returnu po lajně.
0-15
Roger Federer může ihned ve druhém gemu zápasu potvrdit brejk při vlastním servisu. Švýcar začíná aktivní hrou od základní lajny. Čong působí poměrně nervózně a dělá další chybu.
0:1
Opět jen druhé podání pro jednadvacetiletého hráče. Roger Federer výrazně přitvrdil na returnu, donutil soupeře jen k obrannému úderu, poté Švýcar přidal rychlý forhend a Čong se už ve výměně neudržel.
40-A
Třetí brejkbol pro Federera. Precizní return křížem nemohl Čong vrátit do kurtu.
40-40
Čong se opět nemohl spolehnout na první podání. Federer kontroloval hru od základní lajny, ale Hjon Čong se skvěle bránit. Švýcar nakonec chybuje v tlaku do sítě. Dva brejkboly jsou pryč. Shoda.
30-40
Hjon Čong poslal první podání do sítě. Federer returnoval druhé výrazně pomalejší druhé podání po lajně, do útoku se dostal Jihokorejec, který boduje forhendem po lajně.
15-40
Po kvalitním prvním servisu do středu kurtu se musel Hjon Čong bránit. Federer předvedla dva rychlejší údery a jsou tady hned v prvním gemu dva brejkboly.
15-30
První podání se do kurtu nevešlo. Po druhém servisu přišel opatrný return po lajně, ale i ten stačil na soupeře. Čong napálil bekhend do autu.
15-15
Jihokorejec znovu trefil první podání, snažil se tlačit od základní lajny, ale Federer skvěle bránit. Nakonec se přece jen podávající hráč prosadil forhendem křížem.
0-15
Hjon Čong vstupuje do svého největšího zápasu kariéry na podání. Lépe však začíná Federer, když boduje rovnou z returnu.
0:0
Utkání právě začalo.
Hjon Čong i Roger Federer již jsou v aréně Roda Lavera. Semifinále Australian Open tak může po krátkém rozehrání začít.
Roger Federer

Po předčasně ukončené sezoně 2016 pro přetrvávající problémy s levým kolenem se zdálo, že je kariéra švýcarského velikána u konce. Do roku 2017 však Federer vlétl jako za mlada. Suverénně ovládl Australian Open i Wimbledon, přidal i prestižní tituly z Indian Wells nebo Miami. Završením sezony měl být pro devatenáctinásobného grandslamového vítěze Turnaj mistrů, ale na podniku osmi nejlepších uplynulé sezony prohrál již v semifinále s Davidem Goffinem.

V Melbourne zvedl Federer trofej nad hlavu pětkrát, poprvé již před čtrnácti lety, ale letos může završit druhou desítku vyhraných grandslamů a našlápnuto má parádně. Los byl navíc k rodákovi z Basileje více než přívětivý. V cestě do semifinále narazil Federer jen na jednoho hráče elitní dvacítky a tím byl ve čtvrtfinále Tomáš Berdych, který zaujímá aktuálně právě dvacátou pozici. Berdych nerozehrál čtvrtfinále vůbec zle, rychle vedl 3:0, i 5:2, ale první sadu nedotáhl, nevyužil ani dva setboly. Naopak Federer předvedl tradiční preciznost a vyrovnaný zápas s českým reprezentantem zvládl ve třech setech.


Postup turnajem do semifinále

1. kolo – Aljaz Benede – 6:3, 6:4, 6:3
2. kolo – Jan-Lennard Struff – 6:4, 6:4, 7:6
3. kolo – Richard Gasquet – 6:2, 7:5, 6:4
Osmifinále – Marton Fucsovics – 6:4, 7:6, 6:2
Čtvrtfinále – Tomáš Berdych – 7:6, 6:3, 6:4
Hjon Čong

Ještě před rokem bojoval jednadvacetiletý Jihokorejec na challengerech, dnes bude bojovat ve svém největším zápase v životě proti tenisové legendě v semifinále Australian Open. Hjon Čong stupňoval v minulé sezoně svou výkonnost, v lednu vyhrál challenger v Maui, poté se přesunul o stupínek výše na turnaje ATP. Především část sezony na antuce zastihla Jihokorejce v parádní formě, v Barceloně se probojoval z kvalifikace až do čtvrtfinále, ale tam narazil na Rafaela Nadala. Na French Open si připsal nejlepší výkon na grandslamu, když došel do třetího kola. Vyvrcholením pro aktuálně 58. hráče světa byla trofej z turnaje Next Gen, tedy pro nejlepší hráče do jednadvaceti let.

Nic z toho se však nemůže rovnat snovému Australian Open! Hjon Čong hraje skvěle, může se pyšnit parádní obrannou hrou a vynikající fyzickou kondicí. O schopnostech Čonga se přesvědčila i aktuální světová čtyřka Alexander Zverev, nebo dvanáctinásobný grandslamový šampion Novak Djokovič.


Cesta turnajem do semifinále

1. kolo – Mischa Zverev – 6:2, 4:1 skreč
2. kolo – Daniil Medveděv – 7:6, 6:1, 6:1
3. kolo – Alexander Zverev – 5:7, 7:6, 2:6, 6:3, 6:0
Osmifinále – Novak Djokovič – 7:6, 7:5, 7:6
Čtvrtfinále – Tennys Sandgren – 6:4, 7:6, 6:3
Postup žebříčkem

Roger Federer vstupoval do Australian Open jako světová dvojka a na jeho postavení již nezmění ani případná porážka v semifinále, ani potencionální vítězství v celém turnaji. To Hjon Čong se již nyní může radovat, že se v pondělí ocitne na svém kariérním maximu. Před turnajem byl Jihokorejec 58. hráč světa, postupem do semifinále si polepší minimálně na konec první třicítky. V případě postupu do finále by Čong poskočil už na 21. pozici hned za Andyho Murrayho a pokud by jednadvacetiletý talent senzačně Australian Open vyhrál, tak by se stal členem elitní desítky!
Krásné páteční dopoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Na úvodním grandslamu sezony Australian Open už zbývá odehrát jen několik málo zápasů. Do semifinále mužské dvouhry se probojovala švýcarská legenda, vítěz devatenácti grandslamů Roger Federer, proti němu se postaví v bitvě o finále naprostá senzace z Jižní Koreje Hjon Čong.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:35.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud