Brengleová - Kar. Plíšková | ONLINE | 17.1.2019 01:11 | Australian Open 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

Australian Open - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Madison Brengleová : Karolína Plíšková - 17. ledna 2019   01:11

Ukončeno
Madison Brengleová
28 let  163 cm  USA
1
6
1
0
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
26 let  186 cm  Česká rep.
2
4
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Karolína Plíšková postupuje po rozpačitém úvodu utkání přes Američanku Brengleovou do třetího kola Australian Open!

Úvodní dějství bylo z pohledu české tenistky "rozehřívací". Plíšková měla potíže hned v prvním gemu, ve kterém ještě brejkbol odvrátila, následně ale pustila soupeřku do vedení 3:2. Brengleová však brejk potvrdit nedokázala a pokračovalo se ve vyrovnaném skóre. Rodačka z Loun ale pochybila na servisu ještě jednou a to už nezůstalo bez trestu! Zámořská hráčka zakončila první sadu při vlastním podání.

Od druhého setu to ale byla jiná Karolína Plíšková. Přes fungující servis se dostávala častěji k síti a postupně demolovala svou soupeřku. Ve druhé sadě přišla osmá hráčka světového žebříčku pouze o jediný gem, v rozhodujícím setu dokonce nadělila Brengleové kanára. Plíškovou nerozhodilo ani přerušení zápasu kvůli dešti za stavu 2:0 ve třetím setu.

Ve třetím kole se může česká reprezentantka těšit na souboj s Italkou Camilou Giorgiovou.
Konec zápasu
0:6
Karolína Plíšková končí zápas sedmým esem! Tentokrát zamířilo první podání ke středové čáře a Brengleové se za míčkem jen smutně ohlédla.
15-40
Dvě mečboly! Plíšková se přibližuje postupu esem přesně k postranní lajně.
15-30
Česká tenistka musela opakovat první podání. Následně měla Brengleová co dělat a returnem, ale na nátlak Plíškové už nedokázala reagovat.
15-15
Plíšková ale rychle srovnává krok. Po prvním podání přidala také několik útočných úderů a Brengleová odpověděla jen bekhendem do autu.
15-0
Karolína Plíšková servíruje na postup do třetího kola Australian Open! Česká reprezentantka nevstupuje do gemu ideálně. Brengleová našla returnem základní lajnu, poté rozpohybovala Češku, která byla proti úderu k lajně bez šance.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Karolína Plíšková je na nejlepší cestě k postupu do třetího kola. Češka odolala nátlaku zámořské hráčky, udržela se ve hře a poté už přišel přetažený forhend Brengleové za dvorec.
30-40
První brejkbol Brenglevá maže. Po povedené obraně za koncovou lajnou přinutila Plíškovou k těsnému autu.
15-40
Plíšková má další dva brejkboly! Češka si to namířila záhy po servisu k síti a několika přesnými údery u těla překonala americkou hráčku.
15-30
Brengleová se prosazuje k fiftýnu vítězným bekhendem po lajně.
0-30
Plíšková si poradila se servisem na tělo, následně rozběhala Američanku a ta už rezignovala na delší obranu za koncovou lajnou.
0-15
Brengleové se vůbec nepovedl bekhendový úder ze středu kurtu.
0:4
Také druhý brejk je bez potíží potvrzen! Karolína Plíšková ukončuje čtvrtou hru třetí sady povedeným bekhendem křížem, odpověď Brengleové skončila v deblovém území.
30-40
Třetí fiftýn v řadě pro Plíškovou! Američanka sice udržela míček v kurtu returnem, ale při snaze zatlačit Plíškovou zahrála do sítě.
30-30
Srovnáno. Rodačka z Loun si pomáhá v důležitý okamžik dělovým servisem k boční lajně.
30-15
Karolína Plíšková se ale dostává do gemu. S prvním servisem si Brengleová ještě poradila, ale s umístěným volejem za pásku už nikoliv.
30-0
Brengleová se dostává rychle do nadějného vedení na returnu. Po solidním prvním servisu skončil prudký forhend české tenistky opět v síti.
15-0
Karolína Plíšková může ve třetím setu potvrdit již druhý získaný brejk. Na úvod čtvrtého gemu připravila česká tenistka pouze nízký forhend do sítě.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Madison Brengleová musela hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Plíšková se dostala do ofenzivnějšího postavení, bekhendem křížem si připravila pozici k postupu k síti a smečí výměnu i celý gem zakončila.
30-40
Brejkbol pro Plíškovou! Od základní lajny se sice musela Plíšková bránit, ale skvěle udržela míček ve hře a po přípravném úderu donutila Brengleovou k chybě.
30-30
Nyní už byl return české hráčky přesný. Následně zahrála Brengleová pouze do sítě.
30-15
Brengleová sice po přestávce netrefila první podání, ale následný return odpálila Plíšková do autu.
15-15
Hráčky jsou zpět na kurtu a třetí set může pokračovat.
15-15
V Melbourne Areně se již pracuje na vysoušení kurtu, zápas by měl za několik málo okamžiků pokračovat.
15-15
Hra je přerušena! Nad Melbourne se lehce rozpršelo, hráčky však zůstávají na lavičkách.
15-15
Brengleová hrála jen přes druhé podání, i po něm se dostala do aktivní pozice ve středu kurtu. Plíšková odolávala a nakonec hrála Brengleová do blízkosti lajny. Byl zahlášen aut a to potvrzuje i challenge.
15-0
Až nyní se raduje z bodu také Američanka! Madison Brengleová vytáhla neskutečný bekhend po lajně, který zapadl přesně do rohu kurtu.
0:2
Karolína Plíšková čistou potvrzuje úvodní brejk. Na závěr gemu vytáhla česká tenistka již páté eso!
0-40
Série Plíškové pokračuje. První podání sice přistálo v síti, ale Brengleová nedokázala více potrápit Plíškovou od základní lajny.
0-30
Šestá výměna, šestý fiftýn pro Plíškovou! Češka nadále vládne ve třetím setu. Nyní boduje přímo ze servisu.
0-15
Karolína Plíšková může záhy po startu třetí sady potvrdit brejk. Na úvod si Plíšková připisuje fiftýn po bekhendovém útoku křížem.
0:1
Skvěle, neskutečný start do setu od české tenistky. Plíšková se předvedla drtivým returnem a odpověď Američanky nebyla zdaleka přesná.
0-40
Tři brejkboly na úvod setu. Brengleová byla ihned po prvním podání pod tlakem, už se zdálo, že Američanka stabilizovala hru, ale nakonec boduje po přechodu k síti Plíšková.
0-30
Karolína Plíšková pokračuje ve vynikajícím výkonu z druhé sady. I nyní musela hrát Brengleová do autu.
0-15
Brengleová vstupuje do třetí sady na podání. Bod ale putuje na konto české hráčky, která skvěle doběhla kraťas a poté přehrála soupeřku na síti.
1:6
O postupující rozhodne až třetí sada. I nyní pomohlo české hráčce první podání, return Brengleové měl k dokonalosti daleko.
30-40
Setbol pro Plíškovou! Osmá hráčka světového žebříčku si pomáhá esem do středu kurtu.
30-30
Česká hráčka ale okamžitě odpovídá. Prvním servisu sice Plíšková téměř přetrhla síť, ale po druhém už přinutila soupeřku k nepřesnému úderu.
30-15
Brengleová se dostává do nebezpečného vedení. Plíšková přetáhla i další forhend od základní lajny.
15-15
Plíšková přetáhla první podání těsně do autu. Po druhém servisu se hrálo od základní lajny, Plíšková zahrála bekhendem do autu, ale ještě zkusila jestřábí oko, které ale výrok rozhodčího jen potvrdilo.
0-15
Karolína Plíšková servíruje na zisk druhého setu! Česká reprezentantka vstupuje do důležitého gemu fiftýnem po druhém servisu do středu kurtu. Return Američanky se do kurtu nevešel.
1:5
Madison Brengleová se sice musela obejít bez prvního podání, ale razantní return Plíškové skončil těsně za koncovou čárou.
A-40
Plíšková byla aktivnější hráčkou od základní lajny, ale ani tentokrát neumístila finální úder přesně do kurtu.
40-40
Shoda. Plíšková se ještě drží v gemu. Od základní lajny vytáhla parádní vítězný forhend křížem.
40-30
Karolína Plíšková přestřeluje return daleko do autu.
30-30
I nyní je srovnáno. Brengleová trefuje první servis, ale Plíšková byla ve výměně. Nakonec je z toho nevynucená chyba.
15-30
Karolína Plíšková je pouhé dva míčky od zisku druhé sady. Tentokrát si přišla pro vítězný úder k síti a volejem umístila míček za pásku.
15-15
Brengleové se daří srovnat krok. Plíšková returnuje agresivně, ale jen do autu.
0-15
Madison Brengleová servíruje proti ztrátě druhého setu. S prvním servisem si Plíšková poradila na jedničku, následně také přitlačila z forhendu a dostává se do vedení.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Karolína Plíšková potvrzuje i druhý brejk ve druhém setu! Američanka neudržela tempo v přestřelce od základní lajny a zahrála bekhendem do sítě.
40-A
Ale k dalšímu brejkbolu se zatím Američanka nedostává. Karolína Plíšková totiž využila prvního podání, přeběhla k síti a zakončila bekhendem.
40-40
Maratonský gem pokračuje. Plíšková se dostala pod tlak po druhém podání, Brengleové se dařilo umisťovat údery k bočním lajnám.
40-A
Osmá hráčka světového žebříčku si navíc pomáhá dalším snadným zakončením u sítě po vysokém returnu.
40-40
I druhá šance na brejk je rázně odmítnuta. Plíšková boduje přímo po prvním servisu.
A-40
Brengleová se propracovala k brejkbolu. Rodačka z Loun sice trefila první podání, poté ale neuspěla s halfvolejem, míček skončil pouze v síti.
40-40
Pátý gem ani tentokrát nekončí. Plíšková přetáhla první podání do autu, po druhém servisu opět česká hráčka chybovala bekhendem do sítě.
40-A
Karolína Plíšková umístila první podání k boční lajně, následně přistoupila blíže k síti a smečí mimo dosah soupeřky se dostává k výhodě.
40-40
Shoda. Ani Plíšková nemůže gem na servisu končit. Brengleové stačil k fiftýnu pouze jediný úder křížem.
40-A
Česká reprezentantka přidává v důležitou chvíli povedený náběh k síti po vysokém returnu Brengleové.
40-40
O pátou hru druhé sady se bude ještě bojovat. Plíšková napálila první podání hluboko pod pásku. Následně přistál Plíškové return pod nohama.
40-A
Karolína Plíšková se dokonce dostává do výhody. Zámořská hráčka se za míčkem ze servisu jen ohlédla.
40-40
Shoda! Plíšková se opřela do prvního podání, poté znovu přešla k síti a Brengleová byla bez šance na přesný lob do kurtu.
40-30
Brengleová se ale dostává k brejkbolu! Americká tenistka se raduje z fiftýnu po přetaženém bekhendu Plíškové.
30-30
Srovnáno. Plíškové se daří trefit první podání do středu kurtu a vše zakončuje bleskovým forhendem k základní lajně.
30-15
Rodačka z Loun se dostává do gemu. K prvnímu podání ven z kutu přidala také bezchybnou hru nad hlavou.
30-0
Plíšková se opět musela obejít bez prvního podání. Brengleová si přistoupila blíže k returnu, poslala míček k nohám vytáhlé Češky, která sice situaci ustála, ale poté smečovala mimo dvorec.
15-0
Karolína Plíšková může při svém servisu potvrdit již druhý brejk ve druhé sadě. Tentokrát na síti ale neuspěla a toho využila Brengleová k přesnému prohozu.
0:4
Skvělé vystoupení pokračuje. Po returnu pod nohy hrála Američanka pouze do deblového území a přichází o gem na servisu.
0-40
Tři brejkboly pro Plíškovou! Madison Brengleová poslala první podání do pásky, to druhé skončilo po nechytatelném returnu v rohu kurtu. Plíšková řádí.
0-30
Plíšková je v laufu. Po parádním returnu po lajně si přišla pro úder k síti, ale hrát už nemusela.
0-15
Madison Brengleová se bude pokoušet při vlastním servisu snížit ztrátu ve druhém dějství. Ani tentokrát ale nezačíná nejlépe. Brengleová zahrála příliš nízký forhend.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Čistou hrou je brejk potvrzen! Karolína Plíšková zakončila gem agresivním bekhendem do rohu kurtu a nekompromisní smečí.
0-40
Česká tenistka pokračuje ve zlepšeném výkonu fiftýnem po umístěném bekhendu křížem.
0-30
Plíškové nyní vychází vše na co sáhne. Nyní po přechodu k síti zahrála neskutečný volej za pásku.
0-15
Lépe vstupuje také do třetího gemu. Po druhém podání byla v ofenzivním postavení Brengleová, ale Plíšková vytáhla neskutečný prohoz.
0:2
Skvěle! Plíšková ihned v úvodu bere Američance podání. Po přestřelce od základní čáry zakončila výměnu rodačka z Loun vítězným bekhendem.
40-A
Brejkbol pro Plíškovou! Americká hráčka napálila první podání jen do sítě. Od základní čáry následně neměla šanci dostihnout umístěný forhend Plíškové.
40-40
Plíšková ale boduje o druhý gem. Brengleová se nemohla spolehnout na první podání, po tom druhém byla pod tlakem a na smeč už reagovat nemohla.
40-30
Madison Brengleová si pomohla prudkým prvním servisem, poté přidala také vítězný bekhend a dostává se zpět do vedení.
30-30
Plíšková rychle srovnává. S prvním servisem si rodačka z Loun poradila hravě a následně ukončila výměnu drtivým forhendem po lajně.
30-15
Brengleové se daří bodovat ihned prvním servisem do středu kurtu.
15-15
Madison Brengleová získává vůbec první bod ve druhé sadě. Nátlakovou hrou od základní lajny rozpohybovala Češku a po přechodu k síti zakončila smečí.
0-15
I nyní se raduje z fiftýnu česká tenistka. Brengleová se nevypořádala s prudkým returnem pod nohy.
0:1
Čistou hrou startuje Plíšková druhou sadu. Znovu byl klíčovým faktorem první servis, který vyvedl Američanku mimo kurt, následný úder do odkryté části už byl banalitou.
0-40
Karolína Plíšková vstupuje do druhé sady o poznání lépe. Po prvním servisu si to namířila k síti a výměnu zakončila nabíhaným forhendem.
0-30
Po prvním servisu si Plíšková rozběhala soupeřku. Brengleová se statečně bránila, ale na smeč už nemohla reagovat.
0-15
Do druhého setu vstupuje na podání Karolína Plíšková. Češka byla o poznání pasivnější, ale nakonec vytáhla vítězný forhend po lajně.
6:4
První set jde za Američankou! Brengleová se opět musela za koncovou lajnou bránit, nakonec setu jí ale pomohla páska, která zbrzdila úder a míček spadl na stranu Plíškové jen několik centimetrů za síť.
40-15
Dva setboly! Plíšková opět určovala ráz výměny, ale Brengleová se ubránila a také zahrála parádním forhendem pod nohy české hráčky.
30-15
Karolína Plíšková se ještě dostává do hry o desátou hru. Zámořská tenistka se nevypořádala s úderem do blízkosti boční lajny.
30-0
Brengleová pokračuje skvělou hrou po druhém servisu. Plíšková až příliš tlačila ze středu kurtu až nakonec zahrála volejem těsně mimo.
15-0
Madison Brengleová servíruje na zisk prvního setu a začíná skvěle! Americká tenistka přitlačila prvním servisem, poté si přišla blíže k síti ke kratšímu úderu a poté už jen sledovala prohoz do sítě.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Velká komplikace pro českou reprezentantku! Plíšková byla sice aktivnější hráčkou, ale od základní lajny vyhodila bekhend mimo dvorec.
40-30
Brejkbol pro Brengleovou! Plíškové nefunguje podání, tak jak by si představovala. Od základní lajny navíc přestřeluje do autu lehký forhend.
30-30
Plíšková ale brejkbol zatím nedovoluje. Po dělovém prvním servisu měla Plíšková možnost ukončit výměnu smečí, ale Brengleová dokázala míček ještě udržet ve hře. Nakonec ale nevynucenou chybou věnovala fiftýn české hráčce.
30-15
Američanka není daleko od brejkbolů! Plíšková se nemohla spolehnout na první podání, po druhém servisu mohla Brengleová s klidem vyměňovat údery od základní lajny a vše zakončila vynikajícím bekhendem.
15-15
Brengleová se dostává do gemu. Po prvním podání ke středové čáře se Američanka udržela několik úderů ve výměně a poté už přišla česká chyba.
0-15
První podání odmrštila páska do autu. Parádním bekhendem po druhém servisu si Plíšková došla pro fiftýn.
4:4
Brengleové se daří srovnat stav první sady. Po servisu na tělo přiletěl k Brengleové nepříjemný return, Plíšková si to namířila k síti, ale volej napálila do pásky.
40-30
Ani v klíčové chvíli nehrála Brengleová přes první podání. Plíšková tlačila soupeřku co to jen šlo, ale nakonec se prosazuje kraťasem právě Brengleová.
30-30
Srovnáno. Brengleová sice trefila první podání, ale ihned druhým úderem nasměrovala míček mimo dvorec.
30-15
Také Plíšková se dostává ke slovu. Zámořská hráčka musela hrát přes druhé podání, ale ani to nepřekonalo pásku.
30-0
Brengleová pokračuje přímým bodem po prvním podání k boční lajně.
15-0
Madison Brengleová se dostává na servisu pod tlak, ztracený gem by mohl být v prvním setu rozhodující. Lépe ale do gemu vstupuje právě Američanka, která ustála situaci v obraně a poté si počkala na chybu Plíškové.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Karolína Plíšková se vrací v prvním setu do vedení! Po prvním podání k boční lajně přistoupila Češka k síti, Brenglová ještě zkoušela lobovat, ale přes vysokou soupeřku nedokázala dostat míček.
15-40
Karolína Plíšková umístila první podání ke středové čáře, míček byl zahlášen jako aut, ale Češka zkusila challenge, která však výrok rozhodčího potvrzuje. Plíšková se i tak prosazuje k fiftýnu tvrdou hrou od základní lajny.
15-30
Druhý gem v řadě pro českou reprezentantku. Plíškové se zadařilo na servisu, následně už nebylo složité umístit míček do odkryté části.
15-15
Plíšková bleskově srovnává stav gemu. Po prvním podání byla sice Američanka ve hře, ale Plíšková velmi rychle zakončila výměnu forhendem.
15-0
Karolína Plíšková se musela obejít bez prvního podání. Po druhém servisu české hráčky boduje Američanka vítězným forhendem křížem.
3:3
Je srovnáno! Madison Brengleová neustála situaci na podání, další nepřesností z forhendu odpálila míček několik metrů za koncovou lajnu.
30-40
Brejkbol také pro Plíškovou! Brengleová vyrobila nevynucenou chybu z forhendu, míček dopadl těsně do autu.
30-30
Srovnáno. Brengleová byla okamžitě po servisu pod tlakem, když už to vypadalo, že Američanka bude útočit, tak byla prohozena na síti.
30-15
Ale i Plíšková se dostává do gemu. Plíšková skvěle returnovala křížem a při přechodu k síti přehrála soupeřku forhendem do protipohybu.
30-0
Brengleová pokračuje ve vynikajícím výkonu. Po druhém servisu donutila Plíškovou k přetaženému forhendu do autu.
15-0
Madison Brengleová může při svém servisu potvrdit získaný brejk z předešlé hry. Na úvod šesté hry vytáhla americká tenistka drtivý bekhend mimo dosah Plíškové.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Tak to je nepříjemnost pro českou hráčku, Plíšková ztrácí gem na servisu! První podání skončilo v síti, to druhé už bylo přesné, ale Brengleová na něj dokázala reagovat returnem křížem. Plíšková nakonec hraje do sítě a je v prvním setu v problémech.
A-40
Brejkbol pro Brengleovou! Karolína Plíšková je v úvodu zápasu pod tlakem na podání. Po přechodu k síti trefila úder jen rámem rakety, tím nahrála soupeřce a Brenglová využila prohozu.
40-40
Brengleová se dostává ke shodě. Česká reprezentantka zvolnila na servisu, následně se sice dostala do útoku, ale finální forhend skončil v deblovém území.
30-40
Rodačka z Loun přidává dělový servis ke středové čáře, následně umístila forhend do protipohybu soupeřky a s lehkosti bere fiftýn.
30-30
Madison Brengleová se ale nebezpečně dotahuje z pozice returnující hráčky. Plíšková byla ihned po returnu pod tlakem a v běhu odehrála míček mimo hrací plochu.
15-30
Česká tenistka otáčí stav páté hry. Po druhém servisu k boční lajny přidala také parádní forhend do prázdného kurtu.
15-15
Plíškové se daří srovnat krok. Po kratší výměně od základní lajny hraje Brengleová jen do pásky.
15-0
Pátý fiftýn v řadě pro Brengleovou. Plíšková byla v ofenzivní pozici ve středu kurtu, ale forhend odlétl daleko do autu.
2:2
Čistou hrou Američanka vyrovnává stav první sady. Brengleová ustála počáteční tlak Plíškové, stabilizovala hru a nakonec zakončila forhendem.
40-0
A další bod pro Američanku. Plíšková se opřela do returnu, ale míček zastavila páska.
30-0
Brengleová byla pod ohromným tlakem, ale česká hráčka nedokázala proměnit postup k síti.
15-0
Madison Brengleová musí v prvním setu při vlastním podání dotahovat vedení soupeřky. Američanka vstupuje do gemu fiftýnem po chybném bekhendu Plíškové do sítě.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Madison Brengleová.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
V prvním setu pokračuje bez brejku. Karolína Plíšková napálila první podání do sítě, s druhým servisem si ale Brengleová neporadila nejlépe. Po returnu po lajně byla v útoku Plíšková, která také výměnu zakončila kontraúderem z forhendu.
15-40
Ani nyní se Plíšková nemohla spolehnout na první podání. Brengleová však returnovala pomalejší servis mizerně do sítě.
15-30
Rodačka z Loun musela sice použít druhé podání, ale i tak se prosadila k bodu. Brengleová zahrála bekhendem příliš nízko.
15-15
Plíšková okamžitě srovnává stav gemu. Po prvním podání byla jasně dominantní tenistkou a Brengleová zahrála v nouzi do autu.
15-0
Plíšková nezahajuje gem na servisu nejlépe. Přestřelka od základní lajny jde po vítězném bekhendu na konto Američanky.
1:1
Také Brengleová si na úvod zápasu drží své podání. Po kratší výměně od základní lajny chybuje Plíšková lehkým bekhendem do sítě.
40-30
Zámořská tenistka pokračuje fiftýnem po druhém servisu. Ani nyní Plíšková při náběhu k síti neuspěla.
30-30
Madison Brengleová poslala první podání jen do těsného autu. Druhý servis ale Plíšková returnovala mimo dvorec.
15-30
Nadějné vedení na returnu také pro Češku. Plíšková returnovala tvrdě pod nohy podávající tenistky, postupně si vypracovala převahu a následně se štěstím o pásku výměnu ukončila.
15-15
Američance se daří rychle odpovědět. Po prvním servisu rozpohybovala Plíškovou a tak hraje pod tlakem do autu.
0-15
Také Madison Brengleová se poprvé představí divákům na servisu. Lépe ale vstupuje do gemu česká tenistka, Plíšková boduje po aktivní hře od základní lajny a umístěné smeči.
0:1
Osmá hráčka světového žebříčku zvládla první hru zápasu. Plíšková odvrátila brejkbol a druhým esem ukončil úvodní gem.
40-A
A v rychlém sledu je tady také další fiftýn. Brengleová returnovala lehce jen do sítě.
40-40
Shoda. Karolína Plíšková si pomáhá v důležitý moment prvním esem v zápasu.
40-30
V prvním gemu hned bude Plíšková čelit brejkbolu! Madison Brengleová se snadno udržela ve hře po druhém podání, následně sice Plíšková přecházela k síti, ale Američanka vytáhla parádní prohoz křížem.
30-30
Ale Brengleová se drží v kontaktu. Po druhém servisu české reprezentantky předvedla Američanka solidní úder bekhendem do odkryté části kurtu.
15-30
Karolína Plíšková se prosazuje od základní lajny drtivým forhendem podél postranní lajny.
15-15
Rodačka z Loun musela hrát přes druhý servis. Brengleová se popasovala s úderem o pásku, následně se dlouho držela ve výměně od základní lajny. Plíšková si postupně budovala ofenzivní pozici a vše zakončila přechodem k síti.
15-0
Karolína Plíšková vstupuje do zápasu na podání. Jako první se ale z fiftýnu raduje Američanka. Brengleové stačil jediný přesný úder a následně zahrála Plíšková rámem rakety.
0:0
Utkání právě začalo.
Madison Brengleová i Karolína Plíšková již jsou v Melbourne Areně. Po krátkém rozehrání může zápas druhého kola Australian Open začít. Jako první se představí na podání česká reprezentantka.
Bilance vzájemných zápasů

Ve dvou vzájemných střetnutí Brengleová neuhrála proti české favoritce ani set. Před pěti lety v Linci zvítězila Karolína Plíšková ve čtvrtfinálovém duelu 6:4 a 6:4. Ještě lépe dopadl pro rodačku z Loun utkání druhého kola v Miami. V roce 2017 zde smetla Brenglevou jasně 6:1 a 6:3.
Karolína Plíšková prožívá fantastický vstup do nové sezony. Hned v prvním týdnu se česká reprezentantka mohla radovat z turnajové trofeje! V Brisbane udolala cestou do finále Putincevovou nebo krajanku Marii Bouzkovou, v samotné bitvě o titul musela s Lesjou Curenkovou do třech setů, ale v něm už Ukrajinku smetla 6:2.

Také Melbourne vstoupila do úvodního grandslamu skvěle. S jmenovkyní Karolínou Muchovou strávila na kurtu pouze něco málo přes hodinu a po setech 6:3 a 6:2 s klidem postoupila do druhého kola. V posledních dvou letech vždy bývalá světová jednička prošla na Australian Open mezi nejlepší osmičku.
Madison Brengleová nevkročila do nové sezony nejlépe. Ihned v prvním kole turnaje v Aucklandu nestačila na Kanaďanku Brengleovou. Následně v Hobartu sice prošla dvoukolovou kvalifikací, ale poté v prvním zápase hlavní soutěže podlehla ve dvou vyrovnaných setech Van Uytvanckové.

V prvním zápase na Australian Open si zkušená Američanka vyšlápla na Japonku Dojovou ve dvou setech, ve druhém dějství dokonce nadělila soupeřce kanára. Nejlepšího výsledku dosáhla Brengleová na australském grandslamu v roce 2015, kdy přehrála tři soupeřky a padla až v osmifinále.
Hodinu po půlnoci českého času bude v Melbourne Areně bojovat o postup do třetího kola Australian Open Karolína Plíšková. Bývalé světové jedničce se postaví osmadvacetiletá Američanka Madison Brengleová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Články odjinud