Challenger Cordenons -  ONLINE PŘENOS -  Zdeněk Kolář : Paolo Lorenzi - 3. srpna 2021   19:49

0

To je ode mě vše. Přeji hezký zbytek večera.
Utkání skončilo už po hodině a čtyřech minutách. Zdeněk Kolář v zápase potvrdil roli favorita a prochází přes první kolo, když uspěl v boji s italským veteránem Paolem Lorenzim. Kolář už od začátku kontroloval vývoj utkání a bral soupeři jeden gem za druhým. Přestože se Lorenzi snažil v první sadě vývoj ještě nějak zvrátit, na Koláře nevyzrál. Ve druhém setu měl již zápas naprosto jednoznačný průběh a Zdeněk Kolář nadělil svému soupeři nepopulárního kanára.
Konec zápasu
6:0
Z podání Zdeněk Kolář ukončuje zápas!
40-15
Kolář se pokusil zápas ukončit kraťasem přes síť, ale nezadařilo se.
40-0
Výměnu ukončuje Lorenzi ranou do sítě. Začíná zpívat kanár.
30-0
Na prudké podání nedokázal Lorenzi adekvátně odpovědět. Aut daleko za základní čáru.
15-0
Kolář se ujímá vedení 15:0.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Kolář zahnal soupeře daleko za základní čáru a prudkou ranou ho udolal. Bere si tedy opět soupeřovo podání.
A-40
Lorenzi zkusil nachytat Koláře kraťasem, ale neuspěl a byl prohozen.
40-40
Tento si Kolář pokazil sám nepovedeným returnem Lorenziho podání. Aut.
A-40
Už třetí breakbol pro Koláře.
40-40
Lorenzi opět srovnává. Hned po podání.
A-40
Kolář zahnal Lorenziho do pravého rohu, ten vyslal míček zpět, ale Kolář ho poslal opět do míst, kam už nešlo doběhnout.
40-40
Opět shoda.
A-40
Lorenzi se neúspěšně pokoušel prohodit Koláře, ale ten to zvládl a pak jen pinkl míček úplně jinam, než kde u sítě Lorenzi stál.
40-40
Kolář vrátil soupeři jeho vyrovnání na 30:30 stejným způsobem. Shoda.
30-40
Lorenzi nyní bude hrát o první bod ve druhé sadě. Promění?
30-30
Lorenzi zaútočil chirurgicky přesně přímo na postranní čáru. Srovnáno.
30-15
Míček končí v síti. Lorenzi snižuje.
30-0
Rozběhaná výměna končí lépe pro českého tenistu, neboť Lorenzi musel těžce odvracet a vyslal vysoký balonek kousek za autovou čáru.
15-0
Lorenzi posílá míč na aut, 15 bodů pro Koláře.
4:0
Ale druhý již ne. Kolář tedy vede druhou sadu už 4:0.
15-0
Kolářův druhý servis namířil Lorenzi na aut. Český tenista se ujímá vedení.
3:0
3:0
3:0
Lorenzi si opět nepohlídal Kolářovy krátké returny k síti a ten tedy proměňuje breakbol!
A-40
Kolář má breakbol, nachytal soupeře kraťasem u sítě.
40-40
Znovu máme shodu. Kolář napálil míček do míst, na druhou stranu Lorenziho poloviny kurtu, kam se ani nepokusil doběhnout.
40-A
Tvrdé podání odvrací Kolář na aut. Výhoda pro Lorenziho.
40-40
Další shoda. Opět aut Lorenziho.
30-40
Ale Lorenzi gembol neproměnil, zamířil za základní čáru.
15-40
Kolářovi se nedaří v této hře returnovat a opět zamířil do autu. Celkem zbytečně.
15-30
Avšak nyní Kolář zabral a snižuje.
0-30
Paolo Lorenzi zahnal Koláře do rohu, odkud bylo už nemožné returnovat pořádně. Aut.
0-15
Delší výměnu pokazil Kolář při returnování do autu za základní čáru.
2:0
Autem Lorenziho je druhý gem druhé sady ukončen.
A-40
Znovu výhoda pro Koláře.
40-40
Kolář mířil při odvracení míče na čáru, ale je to těsně aut.
A-40
Další úder do sítě od Lorenziho znamená výhodu pro Koláře.
40-40
Nyní se do sítě trefuje Kolář a máme tu první shodu utkání.
40-30
Kolář vede 40:30 po další Lorenziho ráně do sítě.
30-30
Následující výměnu ukončil Lorenzi úderem do sítě. Srovnáno.
15-30
Lorenzi se ujímá vedení 30:15.
15-15
Nepovedené podání v podání Koláře znamená vyrovnání na 15:15.
15-0
Kolářovo podání odpálil Lorenzi jen na aut.
1:0
Hra od míst daleko za základními čarami se Lorenzimu opět vymstila. Kolář ho nakonec přelstil kraťasem, který nebylo možné doběhnout.
40-30
Kolář má po dalším Lorenziho autu breakbol.
30-30
Nyní se hra od základní čáry Lorenzimu vymstila, odpálil do autu.
15-30
Ale Lorenzi si vrací zpět vedení v gemu.
15-15
Srovnáno na 15:15.
15-0
Aut. 15:0 pro Koláře.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Paolo Lorenzi.
0:0
6:2
Nyní nedal Kolář soupeři sebemenší šanci. Uběhal ho do rohu a pak poslal míč zpět po jeho returnu na opačnou stranu.
40-0
Kolář má 3 setboly. A podání.
30-0
Opět aut Paola Lorenziho.
15-0
Druhý Kolářův servis odeslal Paolo Lorenzi daleko za čáru. 15:0.
5:2
5:2
5:2
Po snad nejdelší výměně dosavadního průběhu zápasu Lorenzi odvrací ztrátu prvního setu stejným způsobem jako v předešlém míčku.
30-40
Výměna od základních čar. Úspěšnější byl Lorenzi, kterého rychlý tenisák Kolář ani nedobíhal.
30-30
Srovnáno na 30:30.
15-30
Lorenzi otáčí stav gemu ve svůj prospěch.
15-15
15-0
Z druhého servisu pak Lorenzi vracel míč do sítě. 15:0 pro Koláře.
5:1
Opět aut Lorenziho. Kolář vyhrává gem.
40-30
Delší výměna od základních čar dopadla lépe pro Koláře. Lorenzi zamířil znovu do autu.
30-30
Opět aut, tentokrát ale u italského tenisty. Srovnáno na 30:30.
15-30
Lorenziovi se podařilo odpálit míček tak, že Kolář poté po doběhnutí zamířil do autu.
15-15
Nyní ale srovnává hned z první rány.
0-15
Po dvojchybě Koláře při podání vede Lorenzi 15:0.
4:1
4:1
4:1
Čistou hrou ukončuje Lorenzi tento gem.
0-40
Kolář odpálil do autu a Lorenzi má tři gemboly.
0-30
Lorenzi opět úspěšný. Kolář přepálil míč do autu.
0-15
Zdá se, že se Lorenzi začíná chytat. Své podání si udržel a vede 15:0.
4:0
Paolo Lorenzi opět zahrává na aut. Kolář se tedy ujímá vedení 4:0 v setu.
40-15
Aut a 40:15 pro Zdeňka Koláře.
30-15
Po delší výměně se Kolář ujímá vedení 30:15.
15-15
Lorenzi srovnává na 15:15.
15-0
Kolář si bere první míček čtvrté hry.
3:0
Kolář dokázal sebrat soupeři podání podruhé, ale tentokrát čelil odporu soupeře.
2:0
Ve svém podání dokázal Zdeněk Kolář perfektním servisem soupeře přelstít a vede 2:0 v prvním setu.
1:0
David Kolář dokázal sebrat svému soupeři hru a vede 1:0.
0:0
Zápas mezi Stefanem Travagliou a Pavlem Kotovem právě skončil. Duel mezi Zdeňkem Kolářem a Paolem Lorenzim brzy začne.
Čekáme, až se dohraje zápas mezi Stefanem Travagliou a Pavlem Kotovem.
Start utkání má zpoždění.
Čeká nás 1. kolo challengeru, konaném v italském městě Cordenons, jež se nachází severovýchodně od Benátek. V něm se střetnou český tenista Zdeněk Kolář s domácím hráčem Paolem Lorenzim.

Tito tenisté spolu změří síly teprve potřetí v jejich kariérách a mají spolu bilanci 1 vítězství a 1 prohry. Jejich střetnutí se uskuteční na kurtu Center Dolomia Serena. Momentálně je za favorita střetnutí považován spíše Zdeněk Kolář, neboť má za sebou úspěšná vystoupení a postup v žebříčku ATP na 178. místo (což je zároveň jeho dosud nejlepší umístění v kariéře). Zato jeho soupeř Paolo Lorenzi se poslední dobou spíše trápil a ztratil tři pozice, přičemž klesl na 180. příčku a český tenista ho v tomto období předskočil.

Uvidíme, jak tento tenisový zápas dopadne, zda Zdeněk Kolář potvrdí formu, nebo zda se Paolo Lorenci po šňůře proher zmátoří.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:40.