Sousa - Veselý | ONLINE | 10.8.2018 17:45 | Challenger Pullach 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Challenger Pullach -  ONLINE PŘENOS -  Pedro Sousa : Jiří Veselý - 10. srpna 2018   17:45

2

Jiří Veselý už měl za sebou dva sety polední dohrávky s Coppejansem a nakonec nebyl schopen toto utkání dohrát.

Český tenista do něj nevstoupil vůbec dobře, brzy si prohrál podání a prohrával 3:5, poté ale získal převahu a první set čtyřmi vyhranými gemy v řadě otočil na 7:5, patrně se ale nějak zranil, protože o přestávce mezi sety byl téměř deset minut ošetřován a ve druhém setu už se takřka nijak nepohyboval, za stavu 2:5 také utkání zcela vzdal.
skreč Veselý
Je konec! Jiří Veselý není schopen v zápase pokračovat a utkání vzdal.
5:2'
Sousa boduje přímo z returnu druhého podání a proti evidentně zraněnému soupeři vede už s náskokem dvou brejků ve druhém setu.
40-40'
Stále se bojuje o sedmou hru, Sousa doběhl zkrácení hry českého tenisty a uspěl kontra kraťasem.
40-A'
Veselý zabodoval esem.
40-40'
Sousovi se otevřela polovina kurtu, což Portugalec snadno trefil.
40-A'
Výhoda pro Veselého.
40-40'
I druhý brejkbol český tenista odvrací.
A-40'
Výborný return Sousy ven z kurtu, těžce se pohybující Veselý soupeři uvolnil celý kurt na zakončení.
40-40'
Veselý se prosadil na síti, byl to ale těžký halfvolej.
40-30'
Sousa získává brejkbol.
30-30'
Další eso Veselého.
30-15'
Dobré podání Veselého, kterým si otevřel kurt a zakončil přesně.
30-0'
Českému tenistovi se nepodařil volej na síti.
15-0'
Veselý se takřka nepohybuje a Sousa snadno zakončil k postranní čáře.
4:2'
Další odevzdaný return Veselého, Sousa se na tuto hru nijak nenadřel.
40-0'
Přímý bod Portugalce z podání.
30-0'
Veselý po returnu znovu vzdal výměnu, Sousa zakončuje do volného kurtu.
15-0'
Přímým bodem Sousa vstupuje do šesté hry.
3:2'
Sedmým esem Jiří Veselý završil pátou hru.
15-40'
Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval do deblového koridoru.
15-30'
Další eso Veselého, Sousa šel zkontrolovat stopu míčku a volá si na pomoc i umpirovou rozhodčí, která potvrzuje tento výrok, byť Sousa ještě sledoval stopu z mnoha úhlů.
15-15'
Veselého forhend byl příliš dlouhý.
0-15'
Veselý jde podávat, začíná šestým esem.
3:1'
Následně Sousa přidává i druhé eso, Veselého evidentně velmi trápí nějaké zdravotní potíže.
40-15'
Portugalec trefuje své první eso.
30-15'
To už začíná být vážný problém, Veselý po returnu odkulhal a Sousovi nechal volný dvorec.
15-15'
Další velmi nepovedený pokus českého tenisty o zkrácení hry se stejným výsledkem, tedy úderem do sítě.
0-15'
Poněkud laciná chyba Sousy z bekhendu.
2:1'
Velmi nepovedené bekhendové zkrácení hry od Veselého nepřeletělo síť a druhý set začíná velmi podobně jako ten první, tedy za stavu 1:1 Jiří Veselý přichází o své podání.
40-15'
Veselý následně vyhazuje jednodušší volej do zámezí a nabízí soupeři dva brejkboly.
30-15'
Veselého skutečně začíná trápit pohyb, tentokrát vzdal další výměnu a Sousa zakončuje do volného prostoru.
15-15'
Sousa zahrál dobrý křižný return, kterým Veselého vyhnal z kurtu a český tenista z forhendu míří do zámezí.
0-15'
Třetí hru Veselý rozehrál dobrým forhendovým úderem po lajně.
1:1'
Veselému nevyšel return, zahrál jej jen na kříž a s vyšším odskokem, poté už výměnu zcela vzdal a otočil se zády k síti, Portugalce to ale nijak nezaskočilo a s přehledem vítězně zakončil.
40-15'
Veselý zahrál výborný forhend po lajně, Sousa ale vytáhl skvostný obranný úder, který český tenista už jen sledoval.
30-15'
Sousa přidává přímý bod z podání.
15-15'
Portugalec byl trpělivější v souboji od základní čáry.
0-15'
Sousa se v poslední době na podání velmi trápí, včetně dlouhé pauzy zanamenal třetí dvojchybu z posledních čtyř fiftýnů na svém servisu.
0:1'
Velmi dobré druhé podání, po kterém Veselý získal převahu a tu využil přesným forhendem do rohu kurtu.
30-40'
Veselý dobře zkrátil hru z bekhendu, poté mu ale vůbec nevyšel pokus o lob a Sousa snadno zakončuje nad hlavou.
15-40'
Veselý se prosadil postupným náběhem k síti, lob Sousy z těžké pozice doletěl do zámezí.
15-30'
Další úspěch českého tenisty přímo z podání.
15-15'
Přímý bod z podání vylepšuje Veselého pozici v této hře.
15-0'
Jiří Veselý začíná druhý set svým podáním a také nevynucenou chybou z forhendu.
0:0'
Vše už se zdá být v pořádku a po téměř deset minutách utkání bude znovu pokračovat.
0:0'
Ošetření českého tenisty se poněkud protahuje.
0:0'
Jiří Veselý si v přestávce mezi sety nechal zavolat fyzioterapeuta.
5:7'
Pedro Sousa vůbec nezvládl koncovku prvního setu, připisuje si další dvojchybu a ta znamená konec setu ve prospěch Jiřího Veselého!
30-40'
Veselého případný úspěch nabírá reálné kontury, český tenista se totiž prosadil přesným úderem do rohu kurtu a má setbol!
30-30'
Sousa zaznamenává svoji druhou dvojchybu a Veselý může ještě bojovat o ukončení setu v této hře.
5:6'
Veselý boduje i z druhého podání, otáčí nepříznivý vývoj prvního setu a teď to je Pedro Sousa, kdo bude podávat na udržení se v prvním setu.
0-40'
Páté eso Jiřího Veselého.
0-30'
Veselý zaútočil náběhem na síť a Sousa se nedokázal ubránit.
0-15'
Jedenáctou hru Veselý rozehrál přímým bodem z prvního podání.
5:5'
Portugalec chybou z forhendu ztrácí své podání a Jiří Veselý ještě bude moci bojovat o zisk prvního setu!
40-A'
Veliká chyba Sousy, ten si znovu vypracoval výbornou pozici k zakončení, Veselý už byl takřka ze hry, Sousa ale svůj bekhend nasměroval do zámezí.
40-40'
A Portugalec odvrátil i třetí brejkbol! Dokázal získat převahu na kurtu a zakončil forhendem do soupeřova protipohybu.
30-40'
Při druhém Sousa boduje přímo z podání.
15-40'
První brejkbol Veselý odvrací sám neúspěšným bekhendem.
0-40'
Tentokrát Portugalec chybuje z forhendu a nabízí Veselému tři brejkboly!
0-30'
Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval jen do sítě a má problémy!
0-15'
Veselý uspěl v souboji od základní čáry a do důležité hry vstoupil lépe.
5:4'
Okamžitě následuje eso s pořadovým číslem čtyři a český tenista snižuje na 4:5.
0-40'
Veselý přidává i třetí eso.
0-30'
Sousa si neporadil s dobrým podáním Jiřího Veselého.
0-15'
Jiří Veselý podává na udržení se v prvním setu a začíná dobře, soupeř přehnal razanci svého forhendu.
5:3'
Tentokrát Sousa boduje z druhého podání, Veselý netrefil v této hře čtyři z pěti returnu do kurtu a to může mít jediný výsledek, gem pro soupeře.
40-15'
Sousa přidává další přímý bod z podání.
30-15'
Po Sousově chybě z bekhendu Veselý vůbec poprvé v zápase boduje po trefeném prvním podání soupeře.
30-0'
Následně Portugalec boduje přímo z prvního podání.
15-0'
Sousa musel na úvod osmé hry hrát přes druhé podání, Veselého return ale doletěl až za základní čáru.
4:3'
Veselý přidává přímý bod z podání a snižuje na 3:4.
15-40'
Velmi dobré druhé podání, kterým si Veselý otevřel celý kurt a jednoduše zakončil. Sousovi se tedy ještě nelíbí dopad míčku při podání, na protesty už je ale pozdě.
15-30'
Český tenista boduje přímo z podání a má mírně navrch v této hře.
15-15'
Příliš dlouhý byl Veselého forhend po lajně.
0-15'
Sedmou hru Veselý rozehrál perfektním podáním, následně zakončil na síti.
4:2'
Při vítězném Sousově bekhendu do rohu kurtu Veselý poněkud rezignoval a míček už jen sledoval. Pedro Sousa si i potřetí udržel podání a vede 4:2.
40-15'
Veselý se zprvu ubránil výbornému útočnému úderu soupeře, ten pak nezahrál ideální zkrácení, Veselý ale svůj forhend vyhazuje do zámezí.
30-15'
Český tenista se prosadil na síti.
30-0'
Veselého kraťas Sousa dostihl a pokusil se o kontra kraťas, Veselý pak už jen přihrál Sousovi na snadné zakončení a výměnu vzdal.
15-0'
Parádní forhend Sousy zvenku tečoval postranní čáru.
3:2'
Bekhendový úder Sousy doletěl jen do sítě, Veselý snižuje na 2:3.
15-40'
Český tenista navazuje svým druhým esem.
15-30'
Zbytečná chyba Veselého z forhendu, za stavu 30:0 by ale nemusela tolik bolet.
0-30'
Veselý proháněl soupeře z jednoho rohu do druhého, Sousa se dobře bránil, nakonec ale neodolal přesným a dostatečně razantním úderům českého tenisty.
0-15'
Veselý musel hrát přes druhé podání, boduje ale díky soupeřově úderu z bekhendu do pásky sítě.
3:1'
Jednoduchá práce pro Pedra Sousu, Veselý zahrál velmi krátký return a Sousa snadno zakončuje z forhendu.
40-0'
Tentokrát Veselý posílá bekhendový úder do zámezí, Sousa i při svém druhém servisu vede 40:0. Poprvé musel přes shodu, co nyní?
30-0'
Následuje nevynucená chyba Veselého z forhendu.
15-0'
Rodák z Lisabonu ukázal velmi dobrý pohyb po kurtu a zakončil znovu vítězným forhendem.
2:1'
Pedro Sousa získal převahu na kurtu a vítězným forhendem zakončil mimo Veselého dosah, první brejk zápasu získává Portugalec!
40-30'
Veselý trefil první podání a zaútočil z forhendu, Sousa se nedokázal ubránit.
40-15'
Po dobrém returnu Veselému pod nohy Sousa boduje perfektním prohozem a získává dva brejkboly.
30-15'
Těsný aut z Veselého forhendu, Sousa získává výhodnou pozici do pokračování této hry.
15-15'
Výborný forhend Veselého po lajně, Sousa jej nedokázal odehrát přes síť.
15-0'
Veselý se po prvním servisu musel bránit a nakonec se neubránil, Portugalec zakončil výborným forhendovým úderem k postranní čáře.
1:1'
Sousa znovu trefil první podání, následně zaútočil a Veselý se neubránil. Byť si Sousa zkomplikoval situaci za stavu 40:0, tak přeci jen své podání udržel.
A-40'
Sousa získává čtvrtou možnost na ukončení hry díky přímému bodu z prvního podání.
40-40'
Sousa znovu musel hrát přes druhé podání, Veselý získal mírnou převahu a tu využil v soupeřův nepřesný bekhend.
40-30'
Veselý si na return druhého podání naběhl hodně do kurtu a bekhendem zaznamenal vítězný úder!
40-15'
Portugalcova dvojchyba znamená první dílčí úspěch returnujícího tenisty v dnešním utkání.
40-0'
Nevynucená chyba Veselého z forhendu, také Sousa míří k hladkému udržení svého prvního servisu.
30-0'
Po příliš dlouhém returnu Sousa znovu boduje ze servisu.
15-0'
Portugalec své snažení na servisu začíná přímým bodem z podání.
0:1'
Dobrý dlouhý bekhend Veselého, Sousa nenašel odpověď a český tenista se čistou hrou ujímá vedení 1:0.
0-40'
Veselý dobrým podáním vyhnal soupeře z kurtu a poté bekhendem uklidil míček přímo na protější postranní čáru.
0-30'
Český tenista tentokrát musel hrát přes druhé podání, v souboji od základní čáry ale byl trpělivější a Sousa chybuje z bekhendu.
0-15'
Jiří Veselý zápas rozehrál esem!
0:0'
Utkání svým podáním zahájí český tenista.
Tenisté už se rozcvičují na kurtu, utkání bude během několika minut zahájeno.
Hezký podvečer při sledování přenosu ze čtvrtfinále turnaje v Pullachu, který patří do série ATP Challenger Tour.

Český tenista Jiří Veselý zvládl dnešní velmi dramatickou dohrávku osmifinále s Kimmerem Coppejansem, vyhrál v tiebreaku rozhodující sady 7:4 a čeká jej Pedro Sousa. Třicetiletý Portugalec minulý týden došel do finále turnaje v Liberci, kde hladce prohrál s Andrejem Martinem ze Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.