Davis Cup - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Ivo Karlovič  : Juan Martin Del Potro - 25. listopadu 2016   18:14

7

Ode mne je to pro tuto chvíli z tenisu vše, přeji Vám příjemný zbytek večera! Na počtenou!
A je dobojováno! Juan Martín Del Potro nakonec našel recept na tvrdý servis Iva Karloviče, který se dnes prezentoval celkem 35 esy. Del Potro dnes dokázal svého soupeře i přesto třikrát brejknout a to mu stačilo k vítězství 3:1 na sety. Argentinec byl na svém servisu velmi jistý a svého soupeře nepustil za celé čtyři sety k ani jednomu brejkbolu! Máme za sebou první finálový hrací den, po kterém je skóre vyrovnané 1:1!
Konec zápasu
5:7
Napodruhé to už ale vyšlo! Del Potro zahrál křižný úder, po kterém trefil Karlovič jen síť! Znamená to tedy, že Juan Martín Del Potro získává pro svou zemi první bod a po prvním hracím dnu tak bude skóre vyrovnané 1:1!
30-40
Ten první neproměňuje, po returnu soupeře totiž z forhendu zahrál jen do sítě!
15-40
Juan Martín Del Potro si pomáhá esem a má své dnešní první dva mečboly!
15-30
Přímý bod z podání pro argentinského tenistu!
15-15
Karlovič hodně tlačil svého soupeře k základní lajně, hrál velmi nátlakový tenis a vysloužil si tím chybu Del Potra.
0-15
Nejprve nedokázal Del Potro využít nabídnutou šanci v podobě smeče, poté měl šanci Karlovič, ale pohrdl jí a tak přišel vítězný volej Del Potra!
5:6
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Del Potro zahrál na první servis soupeře skvělý křižný vítězný return, získává tak brejk a tím se dostává do vedení 6:5! Po přestávce půjde podávat Del Potro na vítězství v celém utkání!
30-40
Dvojchyba Karloviče znamená, že má Del Potro brejkbol! Dvojchybu potvrdilo i jestřábí oko!
30-30
Ani nadvakrát nedokázal Karlovič přesně zasmečovat a tak přišel trest v podobě prohozu!
30-15
Del Potro se nedokázal ubránit tvrdé ofenzivě soupeře a lob poslal jen do deblového koridoru.
15-15
Napodruhé to ale prošlo a Del Potro prohazuje svého soupeře!
15-0
Del Potro byl teď neúspěšný při pokusu o prohoz!
5:5
Teď už Del Potro dokázal tento gem ukončit vítězným křižným forhendem a je srovnáno 5:5!
30-40
Konec gemu se ještě nekoná, Del Potro se prezentoval nevynucenou chybou z forhendu!
15-40
Další skvělé podání Del Potra!
15-30
Opět velký pískot při servisu Del Potra, ten se ale nenechal rozhodit a přidal přímý bod ze servisu!
15-15
Vítězný return Karloviče! To tu dlouho nebylo!
0-15
Přímý bod ze servisu pro Del Potra.
5:4
5:4
Ivo Karlovič si nakonec nepřipustil žádné komplikace v tomto gemu a vede 5:4!
40-30
Karlovič musel přes druhý servis a to díky dobře použitému jestřábovi od Del Potra, ale nakonec to nebylo nic platné. Karlovič má gembol!
30-30
Ale teď se ho nedočkal, protože přišel přesný křižný return, na který Karlovič nedosáhl!
30-15
Opět vítězný úder pro Karloviče, který vždy jen čeká u sítě na krátký return soupeře!
15-15
Dvojchybu ale následně napravuje esem!
0-15
Karlovič začíná devátou hru čtvrtého setu dvojchybou!
4:4
Je zahlášen aut po úderu Karloviče, Del Potro srovnává bez potíží na 4:4. Pomalu se dostáváme do koncovky čtvrté sady!
15-40
Následně má Del Potro dva gemboly!
0-40
Tak jsem to asi zakřikl, tentokrát získává fiftýn Karlovič!
0-30
Nepřesný return Karloviče! Ve čtvrtém setu je zatím Del Potro jistější na servisu, než jeho soupeř.
0-15
Del Potro odpovídá pískajícím fanouškům esem!
4:3
4:3
4:3
Neúspěšný prohoz Del Potra znamená, že tento dlouhý gem je u konce, Karlovič ho zvládl a vede 4:3!
A-40
Karlovič byl velmi brzy u sítě na return soupeře a dokázal tak dobře zahrát do rohu, Del Potro sice míček doběhl, ale nalil ho svému soupeři jen na smeč!
40-40
Karlovič si vzal na pomoc jestřába, ale ten ukázal, že jeho první servis byl aut.
40-40
Opět shoda, Karlovič chyboval znovu po returnu soupeře. Když si nepomůže přímým bodem ze servisu, má často problémy.
A-40
Karlovič má dnes velký trumf a to je servis, další eso!
40-40
Nepřesný úder u sítě v podání Karloviče vrací gem do shody!
A-40
Jenže Karlovič si pomáhá přímým bodem a má znovu gembol!
40-40
Del Potro nyní předvedl vítězný return a je tu shoda!
15-0
Karlovič předvedl eso z druhého servisu, což potvrdilo i jestřábí oko.
30-30
Po returnu Del Potra, trefuje Karlovič jen síť!
30-15
A aby toho nebylo málo stejného, přišlo eso Karloviče, dnes již 32.
15-15
Karlovič si pomhohl opět skvělým servisem a po returnu soupeře přišel vítězný úder. Stále ta samá obehraná písnička!
0-15
Volej Karloviče končí jen o malý kousek v koridoru určeném pro čtyřhru!
3:3
Čistou hrou srovnává Del Potro na 3:3!
0-40
Del Potro prohazoval svého soupeře, který byl u sítě, Karlovič sice stihl míček zasáhnout, ale tenisák nepřešel pásku.
0-30
Následuje eso Del Potra!
0-15
Jakmile přijde na řadu delší výměna, většinou ji na svou stranu získá Del Potro, nejinak tomu bylo i v tomto případě!
3:2
3:2
3:2
Druhé eso v řadě pro Karloviče, který odskakuje do vedení 3:2!
40-30
Karlovič si pomáhá esem a je tu gembol!
30-30
Přesný vítězný return Del Potra do rohu kurtu! Je tu stav 30:30, dočkáme se brejkbolu nebo gembolu?
30-15
Del Potro dokázal přesněji zareturnovat a hned měl Karlovič potíže a chyboval!
30-0
Karlovič se dnes pokaždé po servisu vydává k síti a opět mu tato strategie vyšla, když po returnu soupeře zahrál vítězný úder.
15-0
Karlovič byl u sítě nekompromisní a získává tak úvodní fiftýn páté hry!
2:2
Karlovič nedokázal returnovat do kurtu, to znamená, že Del Potro srovnává na 2:2! Tohle byl navíc stý získaný fiftýn Del Potra v utkání!
15-40
Druhé eso v řadě pro argentinského tenistu!
15-30
Svou chybu napravil Del Potro esem!
15-15
Po delší době udělal jeden z tenistů větší chybu a překvapivě to byl Del Potro, který měl odkrytou polovinu kurtu, ale při pokusu o vítězný úder ho zastavila páska!
0-15
Také Del Potro si dokázal svůj útok připravit tak, aby vše zakončil úspěšnou smečí!
2:1
2:1
2:1
Chorvat měl teď štěstí, když jeho úder dopadl přesně na lajnu, později předvedl přesnou smeč a vede ve čtvrté sadě 2:1!
40-15
Chorvatský tenista má dva gemboly!
30-15
Stejně to Argentinci moc nepomohlo, Karlovič přidal přímý bod i z druhého servisu!
15-15
Už to vypadalo na další eso, jenže Del Potrovi pomohlo jestřábí oko a Karlovič půjde přes druhý servis!
15-15
Karlovič svou chybu napravuje přímým bodem ze servisu!
0-15
Jubilejní desátá dvojchyba Iva Karloviče, jeho soupeř dnes nepředvedl ještě ani jednu!
1:1
Čistou hru na úvod získává také Del Potro a je srovnáno 1:1!
0-40
Return Karloviče se do kurtu jen o malý kousek nevešel!
0-30
Desáté eso Del Potra!
0-15
Stále stejný obrázek, oba borci získávají fiftýny po přímých bodech ze servisu!
1:0
Čistá hra na úvod čtvrtého setu pro Iva Karloviče!
40-0
A další eso chorvatského veterána, který pamatuje i Daviscupový triumf v roce 2005!
30-0
Eso Iva Karloviče, míček letěl rychlostí 210 km/h!
15-0
Karlovič se opět vytasil s tvrdým servisem, po returnu soupeře předvedl vítěznou smeč!
3:6
Karlovičův return končí v autu a to znamená, že třetí sada je u konce, na svou stranu jí získává Juan Martín Del Potro, který se tak ujímá vedení 2:1 na sety!
15-40
A Juan Martín Del Potro ho zatím zvládá na jedničku, Argentinec má dva setboly!
15-30
Znovu skvělý servis Del Potra! Tento gem může být nesmírně důležitý pro průběh celého utkání!
15-15
Přímý bod ze servis pro argentinského tenistu, jeho servis letěl rychlostí 212 km/h.
15-0
Chorvat ale začíná nebojácně, zatlačil svého soupeře do defenzivy a donutil ho svou nátlakovou hrou chybovat!
3:5
Dotřetice to Del Potro zvládl, bravurně dokázal odreturnovat a poté Karlovič poslal svůj úder jen do sítě! Juan Martín Del Potro bere dnes podruhé svému soupeři servis, vede 5:3 a jde servírovat na vítězství ve třetím setu!
30-40
Eso Karloviče, i druhý brejkbol je pryč. A co ten třetí?
15-40
Del Potro se dostal opět do výměny, ale tentokrát Karlovič dominoval u sítě. První brejkbol je pryč!
0-40
Jestřábí oko potvrdilo, že i druhý servis Karloviče skončil v autu, je to tedy dvojchyba a Del Potro má tři brejkboly!
0-30
Ale pozor! Karlovič se dopustil u sítě chyby z voleje a je tu zajímavé vedení Del Potra.
0-15
Karlovič začíná gem dvojchybou a Del Potro tak získal první fiftýn při servisu soupeře ve třetím setu!
3:4
Konec přestávky, podávat bude Ivo Karlovič.
3:4
3:4
Del Potro zakončil celý gem vítězným úderem do protipohybu soupeře a vede ve třetí sadě 4:3!
15-40
Následuje nepřesný return Chorvata. Del Potro disponuje dvěma gemboly!
15-30
Čopovaný úder Karloviče dopadl za lajnu.
15-15
Perfektní, přesný a hlavně nechytatelný return Iva Karloviče, Del Potro se jen díval!
0-15
Velmi dobře dnes servíruje také Del Potro, který dosud nepustil svého soka k brejkbolu!
3:3
Karlovič ve třetím setu ještě nedovolil svému soupeři uhrát na returnu ani fiftýn!
40-0
A po něm je tu další eso Iva Karloviče!
30-0
Následně přichází eso chorvatského veterána.
15-0
Opět rána jako z děla od Karloviče, Del Potro returnoval těsně za síť a tam byl připraven Karlovič dohrát celou výměnu ve svůj prospěch.
2:3
2:3
2:3
Karlovič poslal forhendový úder jen do sítě, Del Potro tak vede ve druhém setu 3:2!
15-40
Karlovič se v poslední době daleko lépe dokáže bránit, tentokrát mu ani pevná defenziva nepomohla, jeho poslední lob totiž skončil v autu.
15-30
Čopovaný úder Del Potra dopadl jen těsně za základní lajnu.
0-30
Del Potro zahrál dobrý křižný úder z forhendu, Karlovič poté zahrál jen do autu. Utkání právě trvá 2 hodiny!
0-15
Del Potro se nechce zahanbit a také on si pomáhá esem!
2:2
Další čistá hra pro chorvatského tenistu, který bez problémů srovnává na 2:2!
40-0
Následně přidal Karlovič eso!
30-0
Del Potro chtěl svého soupeře, který byl opět u sítě, prohodit, ale přestřelil kurt.
15-0
V pořadí již 22. eso Iva Karloviče!
1:2
1:2
1:2
Lob Karloviče nebyl dostatečně vysoký a Del Potro tak zahrál nekompromisní smeč! Argentinec se dostává do vedení 2:1!
0-40
Další skvělý servis Juana Martína Del Potra.
0-30
Přímý bod ze servisu pro Argentince!
0-15
Křižný forhendový úder Del Potra se stal vítězným úderem!
1:1
Čistá hra pro Karloviče, který bez potíží srovnává na 1:1! Del Potro půjde servírovat novými míčky!
40-0
Return na druhý servis Karloviče zamířil z rakety Del Potra jen do zámezí.
30-0
Následuje již 21. eso Karloviče v utkání!
15-0
Přímý bod z podání pro Iva Karloviče!
0:1
Del Potro předvedl eso po druhém servisu a vede zkraje třetího setu 1:0!
30-40
Vítězný křižný úder v podání Chorvata! Že by na úvod třetího setu drama?
15-40
Del Potro se dostal do velké defenzivy a bránil se jen za pomoci lobů, na ten poslední odpověděl Karlovič povedenou smečí.
0-40
Del Potro se prezentoval vítězným forhendovým úderem po lajně.
0-30
Přímý bod ze servisu pro argentinského hráče.
0-15
Del Potro začíná třetí set esem!
7:6
Lob Del Potra letí do autu a to znamená, že Ivo Karlovič získává druhý set v tie breaku a srovnává na 1:1!
7-6
Nejprve měl v úvodu výměny Del Potro trochu štěstí, když jeho lob dopadl na lajnu, poté se dlouho hrálo od základní lajny až do doby, než udělal Argentinec nevynucenou chybu! Karlovič má první setbol!
6-6
Del Potro měl velmi dobrou pozici k zakončení druhého setu, ale tváří tvář Karlovičovi u sítě trefil jen pásku! Je to 6:6 a podruhé v tomto tie breaku se budou měnit strany!
5-6
Ivo Karlovič dokázal v dlouhé výměně uhrát důležitý bod na svou stranu, když zahrál jeden ze svých mála vítězných úderů křížem! Minibrejk z úvodu je tak pryč! Je to 6:5 pro Del Potra, ale dvakrát bude podávat Karlovič!
4-6
Forhendový úder Karloviče je příliš dlouhý, máme tu první dva setboly pro Del Potra. Navíc má před sebou Argentinec ještě jedno podání!
4-5
Del Potro sice odhadl, kam bude po returnu Karlovič mířit, ale ani tak nedokázal vrátit tenisák na druhou stranu kurtu.
3-5
Karlovič u sítě předvedl vítězný volej a snižuje na 3:5!
2-5
Čopovaný úder Karloviče neměl potřebnou délku, Del Potro vede ve zkrácené hře 5:2, teď ale bude Karlovič dvakrát podávat!
2-4
Za stavu 4:2 pro Del Potra se střídají strany!
2-4
Karlovičův return dopadl k základní lajně, Del Potro poté hrál křižný úder, na který Karlovič neměl recept.
2-3
Karlovič snižuje na 2:3 a to díky skvěle zvládnuté smeči.
1-3
První bod Karloviče v tie breaku přichází jak jinak, než díky esu!
0-3
Karlovič při pokusu o prohoz trefil jen pásku a Del Potro vede v tie breaku 3:0!
0-2
Del Potro si pomohl esem a vede 2:0!
0-1
A hned zkraje je tu minibrejk, Karlovič nedokázal správně u sítě zareagovat na tvrdý projektil od Del Potra a míček z jeho rakety končí jen v autu.
6:6
Po nějaké době jsme tu měli delší výměnu, která končí chybou Karloviče, jehož čopovaný úder nepřešel přes síť. Ve druhém setu tak uvidíme zkrácenou hru!
30-40
Karlovič dokázal returnovat jen kousek za síť a to byla pro Del Potra snadná práce!
30-30
Karlovič se velmi dobře bránil a odměnou mu za to je nevynucená chyba Del Potra, který poslal forhendový úder za základní lajnu!
15-30
Chyba od základní lajny také přišla z rakety argentinského tenisty!
0-30
Tentokrát nereturnoval Karlovič špatně a nadělal Del Potrovi potíže, jenže pak Chorvat chyboval od základní lajny.
0-15
Po returnu Karloviče zahrál Del Potro vítězný úder forhendem.
6:5
6:5
6:5
Karlovič hned po krátkém returnu soupeře zahrál vítězný úder a díky tomu vede 6:5 a ve druhém setu si tak zajistil minimálně tie break. Del Potro půjde po pauze servírovat proti konci druhé sady!
40-30
Druhý dvojchyba Karloviče v tomto gemu!
40-15
Del Potro se dokázal po druhém servisu soupeře dostat do výměny, ale následně zahrál Karlovič u sítě úder s velkou rotací a tím Argentince zaskočil natolik, že v podstatě svému soupeři jen nahrál.
30-15
To ale nepůjde tak lehce, pokud bude dělat dvojchyby jako v tento moment.
30-0
Další fiftýn pro Iva Karloviče, ten by si jistě rád zajistil v tomto gemu minimálně tie break.
15-0
Karlovič také začíná přímým bodem ze servisu.
5:5
Čistá hra pro argentinského tenistu! Je srovnáno 5:5!
0-40
Přímý bod z podání pro Del Potra, dnešní utkání je jen o servisu, moc pohledných výměn jsme neviděli.
0-30
Eso Del Potra, dnešní páté!
0-15
Karlovičův return končí jen v autu. Chorvat zatím moc fiftýnů při servisu soupeře neuhrál.
5:4
5:4
5:4
Třetí eso v tomto gemu, Karlovič nedal Del Potrovi šanci a vede 5:4! Naopak Argentinec bude po pauze podávat na udržení se v druhém setu!
40-0
Eso pro změnu střídá první bod z podání! Když Karlovičovi chodí servis, je těžké na jeho podání uhrát aspoň fiftýn.
30-0
A druhé eso v řadě pro chorvatského bombarďáka!
15-0
Devátá hra začíná jak jinak, než Karlovičovým esem!
4:4
Další přímý bod z podání znamená čistou hru pro Del Potra, který srovnává druhý set na 4:4!
0-40
Return Karloviče končí na pásce.
0-30
Karlovič je často na síti, ale při servisu Del Potra dělá u sítě velké chyby, zrovna tak jako teď, když už poněkolikáté nezvládl volej!
0-15
Po křižném úderu Del Potra měl Karlovič celý odkrytý kurt, jenže situaci nezvládl a svůj forhend po lajně poslal jen do deblového koridoru!
4:3
4:3
4:3
Karlovič dokázal tento gem dotáhnout do vítězného konce a to i díky patnáctému esu!
40-30
Je to přímý bod z podání pro Karloviče, takže platí ta první varianta.
30-30
Jenže následně přichází eso. Přijde gembol nebo brejkbol?
15-30
Druhá nevynucená chyba Chorvata u sítě v řadě, tentokrát dal do svého úderu moc síly a kurt přepálil.
15-15
Del Potro byl v těžké defenzivě, s vypětím všech sil doběhl míček a poté Karlovič chyboval z voleje u sítě.
15-0
Dobré oko předvedl Ivo Karlovič, který pouštěl míček správně do autu.
3:3
Teď už to Argentinci vyšlo a ukončuje tento gem, díky kterému srovnává na 3:3!
15-40
Čistou hru si tentokrát Del Potro nepřipíše a to díky skvělému vítěznému returnu Karloviče.
0-40
A nyní přidává Argentinec eso!
0-30
Tentokrát přichází vítězný úder Del Potra, který zahrál do protipohybu soupeře.
0-15
Po returnu soupeře zahrál Del Potro křižný úder, po němž přišla nevynucená chyba Chorvata!
3:2
3:2
3:2
Tentokrát nepotřeboval Karlovič pomoc esa a fiftýn si uhrál sám na síti. Chorvatský veterán tak vede 3:2!
40-0
Další eso přidává Ivo Karlovič, to je neuvěřitelné, jak moc si tento chlapík pomáhá servisem!
30-0
Opět nenašel Del Potro recept na tvrdý servis soupeře!
15-0
Return Del Potra letí až za základní lajnu.
2:2
Del Potro opět dokázal odservírovat gem bez ztráty kytičky a srovnává tak na 2:2!
0-40
Přímý bod z podání pro Del Potra!
0-30
Return nepatří zrovna k nejsilnějším stránkám Karloviče, po několikáté returnoval na druhý servis velmi nepřesně a to Del Potro nemá tak silný druhý servis jako jeho soupeř!
0-15
Karlovič nedokázal returnovat servis soupeře. Následně si vzal ještě jestřábí oko, které ukázalo, že Argentincovo podání bylo přesné!
2:1
2:1
2:1
A je to tak, dnes je k vidění hodně čistých her a tohle byla jedna z nich. Díky ní vede Karlovič v druhém setu 2:1!
40-0
Jednoduchá práce v podobě smeče čekala na Karloviče u sítě! Také Chorvat má tři gemboly a směřuje k čisté hře.
30-0
A vzápětí přichází i dvanácté, je neuvěřitelné, jakou rychlostí Karlovič podává!
15-0
Jedenácté eso Iva Karloviče!
1:1
Del Potro srovnává díky čisté hře na 1:1!
0-40
Lajnový sudí špatně zahlásil aut po úderu Karloviče, celá výměna se bude opakovat!
0-40
Skvělý prohoz argentinského tenisty! Ten zatím svého soupeře nepustil k žádnému brejkbolu!
0-30
Karlovič byl opět na síti, ale na tvrdý úder Del Potra odpověděl jen volejem do autu!
0-15
Del Potro začíná druhý gem esem, celkově je to jeho třetí eso v dnešním zápase.
1:0
Dlouhý gem je u konce a končí jak jinak, než esem v podání Karloviče! Chorvat měl v první hře velké problémy, ale nakonec dokázal gem vyhrát!
A-40
Karlovič má opět díky přímému bodu výhodu.
40-40
Karlovič přidal přímý bod ze servisu i přesto, že se jednalo o druhé podání!
40-A
Čtvrtá dvojchyba v tomto gemu dává Del Potrovi další brejkbol! Uvidíme, jestli ho dokáže Argentinec využít!
40-40
Gem opět nekončí, Karlovič šel do výměny přes druhý servis, Del Potro přesto nereturnoval ideálně, poté ale Chorvat poslal svůj volej do autu.
A-40
Dvojchybu opět odčinil Ivo Karlovič esem!
40-40
Tak to je nevídané! Ivo Karlovič udělal v tomto gemu již třetí dvojchybu! Máme tu shodu!
A-40
A následně přidává Karlovič eso!
40-40
Jenže Karlovič si v nejvyšší nouzi pomohl velmi tvrdým servisem, Del Potro sice dokázal míček vrátit na druhou stranu, ale poté už Chorvat celé dílo dokonal!
30-40
Druhá dvojchyba v řadě! Del Potro má stejně jako v prvním setu brejkbol hned na úvod sady!
30-30
Druhá dnešní dvojchyba Iva Karloviče!
30-15
Skvělý servis Karloviče, Del Potro dokázal returnovat, ale na následný úder Chorvata už neměl nárok.
15-15
Když se Del Potro dostane při servisu soupeře do výměny, dokáže být nebezpečný a to přesně ukázal i teď, kdy donutil soupeře chybovat.
15-0
Karlovič začíná opět přímým bodem ze servisu.
4:6
Del Potro ukončuje první set svým teprve druhým esem! Argentinec získává za 35 minut první sadu poměrem 6:4!
0-40
Výborný servis dokázal Karlovič ještě zreturnovat, na následný úder Del Potra už ale neměl nárok, a tak tu jsou tři setboly!
0-30
0-15
Karlovič nedokázal na druhý servis soupeře zareturnovat přesně.
4:5
4:5
4:5
Karlovič ukončil tento gem svým sedmým esem. Po přestávce půjde Del Potro servírovat na vítězství v prvním setu!
40-30
Karlovič tentokrát nepouští svého soupeře k brejkbolu a sám disponuje gembolem!
30-30
Ivo Karlovič použil poprvé v zápase jestřábí oko a to mu pomohlo k tomu, že má nový první servis!
30-30
Ivo Karlovič si šel pro jasný fiftýn na síť, jenže jeho volej končí překvapivě v síti.
30-15
Del Potro se dostal do výměny, ale nakonec svůj úder až moc přepálil.
15-15
A na světě je první dvojchyba!
15-0
A začíná dobře – přímým bodem ze servisu!
3:5
Další čistá hra je na světě a to díky přesnému servisu Del Potra. Argentinec vede 5:3 a Karlovič bude podávat na udržení se v prvním setu!
0-40
Karlovič vyhodil ven z kurtu forhendový úder, který chtěl hrát křížem.
0-30
Zatím je ten zápas hodně o servisu, žádné dlouhé výměny se nekonají.
0-15
Del Potro si pomáhá přímým bodem po druhém servisu.
3:4
3:4
3:4
Del Potro byl tentokrát při pokusu o prohoz neúspěšný a Karlovič tak snižuje na 3:4, hra má zatím rychlý spád!
40-0
Tentokrát přichází nevynucená chyba Del Potra a jsou tu tři gemboly i na druhé straně.
30-0
Dnes to opět vypadá na Karlovičův typický zápas s velkým počtem es.
15-0
Karlovič se v poslední době rozservíroval a přidává páté eso.
2:4
Opět čistá hra pro Del Potra, ten zatím nemá problémy při svém servisu! I díky tomu vede 4:2!
0-40
Po returnu soupeře zahrál Del Potro vítězný křižný forhendový úder a má tři gemboly!
0-30
Opět špatný return Karloviče, tentokrát i po druhém servisu Argentince.
0-15
Tvrdý servis Del Potra nedokázal Karlovič returnovat na druhou stranu.
2:3
2:3
2:3
Esem ukončil Ivo Karlovič tento gem a snižuje tak na 2:3!
40-15
Del Potro returnuje jen do sítě, Karlovič má dva gemboly.
30-15
Eso Iva Karloviče, tohle zdobí Chorvatovu hru.
15-15
Karlovič znovu musel do výměny přes druhý servis, Del Potro chtěl zahrát vítězný return, ale míček dopadl těsně do deblového koridoru.
0-15
Karlovič šel opět po servisu na síť, Del Potro ho dokázal bez potíží prohodit.
1:3
Del Potro si připisuje na své konto čistý gem a jde do vedení 3:1!
0-40
První eso přidává také Del Potro.
0-30
0-15
Forhendový úder po lajně Karlovičovi moc nesedl a chorvatský veterán trefuje jen pásku.
1:2
1:2
1:2
Druhé eso Karloviče v řadě, Chorvat tentokrát zvládl svůj servis na jedničku a snižuje na 1:2!
40-0
První eso utkání má na starosti Ivo Karlovič.
30-0
Znovu přímý bod z podání pro chorvatského tenistu.
15-0
Return Del Potra zastavila páska, Karlovič trefil první servis a to je pak vždy obtížné.
0:2
Špatný return Karloviče znamená, že Del Potro si dokázal podržet servis, potvrzuje brejk z předchozí hry a vede 2:0!
30-40
Nejprve Del Potro doběhl zkrácený úder soupeře poté ale chyboval při obtížném úderu nad hlavou.
15-40
Del Potro hrál úder blízko od pásky a hodně z kurtu, následně měl dost štěstí, že Karlovič netrefil zcela odkrytá dvorec.
15-30
Tentokrát to byl Del Potro, kdo šel k síti. Karlovič ho chtěl prohodit, ale nedokázal dostat míček přes síť.
15-15
Skvělý první servis Del Potra a poté zahrál Argentinec výborný křižný forhend, na který nenašel Karlovič recept.
15-0
Del Potro trefil od základní lajny jen pásku. Karlovič se zatím vydává velmi často k síti.
0:1
Karlovič se vydal hned po servisu na síť, Del Potro ho ale dokázal přehrát a hned v úvodu bere svému soupeři servis a vede 1:0!
15-40
Hned v úvodu má Del Potro dva brejbkoly, nejprve se prezentoval Argentinec lobem, ten ale Karlovič doběhl, poté ale Chorvat chyboval!
15-30
Del Potro předvedl na druhý servis soupeře nechytatelný return.
15-15
Skvělý druhý servis Iva Karloviče, Del Potro returnoval jen do pásky.
0-15
Del Potro předvedl dobrý return, Karlovič poté poslal míček za základní lajnu.
0:0
Utkání velmi brzy začne, oba tenisté se momentálně rozehrávají. Los určil, že jako první půjde na servis Ivo Karlovič.
Marin Čilić právě teď v pětisetové bitvě udolal Federica Delbonise a na řadu tak bude brzy moci přijít i druhý dnešní zápas.
Vzájemná bilance – Oba tenisté se spolu doposud setkali pětkrát. Z toho jen jednou se radoval z výhry Karlovič, to je ale už poměrně vousatá záležitost, stalo se tomu tak v roce 2007 na turnaji v Nottinghamu. Od té doby odešel Chorvat čtyřikrát ze vzájemného měření s Del Potrem poražen. Naposledy tomu tak bylo leto ve Stockholmu (6:3, 6:4).
Juan Martín Del Potro – Osmadvacetiletý tenista, kterého brzdí častá zranění, se dokázal v žebříčku ATP vyšplhat na 38. příčku. Do Davis cupu se v letošní sezoně také vrátil poprvé od roku 2012, letos ale svému výběru pomohl již ve čtvrtfinále s Itálii, kde vybojoval jeden cenný bod ve čtyřhře, do singlu v Itálii ještě nezasáhl. V semifinále proti Velké Británii získal pro svou zemi jedno velké vítězství, když v pětisetové bitvě porazil Andyho Murrayho. Poté ale ve čtyřhře podlehl společně s Mayerem páru A. Murray, J. Murray. V neděli pak k utkání nenastoupil. Jeho bilance v Davis cupu činí 14 vítězství a 5 porážek.
Ivo Karlovič – Sedmatřicetiletý veterán, kterému patří v žebříčku ATP 20. pozice, si v Davis cupu zahraje poprvé od roku 2012. Paradoxně svůj dosud poslední zápas v Davis Cupu sehrál proti Argentině a shodou náhod proti němu tehdy stál právě Juan Martin Del Potro.V zápase se radoval z třísetového vítězství Argentinec. V této týmové soutěži odehrál vysoký tenista celkem 25 utkání a má z nich pozitivní bilanci 13:12.

Semifinále: Velká Británie – Argentina 2:3
Dobré odpoledne přeji všem příznivcům tenisu. Je zde konec tenisové sezony a s ní je jednoznačně spjat Davis cup. Letos se do finále prokousal výběr Chorvatska, který v této soutěži triumfoval už v roce 2005. Pamětníkem tohoto slavného vítězství je v dnešní sestavě jen a pouze Ivo Karlovič. Druhým finalistou jsou Argentinci, kteří se do finále dostávají již počtvrté, nikdy ale nedokázali udělat ten poslední krok a pozdvihnout trofej pro vítěze nad hlavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.