Davis Cup -  ONLINE PŘENOS -  Thiemo de Bakker : Lukáš Rosol - 17. září 2017   14:48

4

Čeští reprezentanti tedy nedotáhli do úspěšného konce souboj, v němž vedli po pátečních dvouhrách 2:0. To znamená, že po 11 letech opouštějí elitní skupinu Davis Cupu a v příštím roce se budou snažit o průnik zpět z euro-africké zóny. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle!
Thiemo de Bakker je nizozemským hrdinou! V prvním setu sice tahal za kratší konec provazu, ale od druhé sady začal hrát nad své současné možnost. Skvěle servíroval, vracel i nemožné balónky a Lukáše Rosola v každém setu přetlačil díky jednomu brejku. Rosol si ještě v závěrečném gemu utkání vypracoval brejkbol, ale de Bakker odpověděl dvěma výbornými prvními podáními.
Konec zápasu
6:4
A je konec! Lukáš Rosol poslal křížný forhend za boční lajnu a tím odstartoval obrovskou radost Nizozemců!
A-40
Skvělý servis na téčko. Nizozemci mají mečbol!
40-40
De Bakker si pomohl jak jinak, než servisem. Po returnu hrál forhend do protipohybu.
30-40
Poprvé od konce prvního setu má Lukáš Rosol brejkbol! Získal ho díky výbornému returnu.
30-30
Lukáš Rosol ve výměně zatlačil de Bakkera, ale v rozhodující chvíli zahrál nevýrazný forhend, po němž se soupeř dostal zpět do hry. Velká škoda.
15-30
Skvělý return českého tenisty! Ten se dostává na zajímavé skóre.
15-15
Rosola teď zradila páska. Ta tečovala jeho prohoz do autu.
0-15
Výtečný začátek Rosola. Ten byl včas u voleje de Bakkera a ještě stlačil míček na boční lajnu.
5:4
Konec přestávky, Thiemo de Bakker bude servírovat na vítězství Nizozemska v tomto barážovém souboji.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Ano, je to tak. Čistá hra Lukáše Rosola. Teď ale přijde ten složitější úkol.
0-40
Přímý bod. Vypadá to, že se ještě půjde na de Bakkerův servis.
0-30
De Bakker byl u forhendu pozdě a nasměroval míček do deblového koridoru.
0-15
Začal dobře. I on použil taktiku servis a síť.
5:3
Zase přechod na síť de Bakkera hned po servisu. Lukáš Rosol musí vyhrát následující dva gemy, jinak Česko sestupuje.
40-15
Čistá hra to nebude. Rosol zahrál return na čáru a de Bakker z těžké pozice netrefil kurt.
40-0
Forhend Rosola končí na síti. Tři gemboly Nizozemce na 5:3.
30-0
Po prvním servisu soupeře se Rosol téměř nedostává do hry.
15-0
De Bakker dnes často používá náběh na síť hned po servisu a funguje to.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Thiemo de Bakker.
4:3
4:3
De Bakker zariskoval na returnu, ale netrefil ho do kurtu. Rosol snižuje.
15-40
Teď zabodoval přímo z prvního servisu.
15-30
Rosol úspěšně zaútočil nabíhaným forhendem.
15-15
De Bakker se nenechal rozhodit. Rosola přehrál stopbolem.
0-15
Srbská empirová rozhodčí přisoudila Rosolovi dobrý servis a tím pádem i fiftýn. De Bakker se dožaduje opakování výměny, ale podle rozhodčí neměl zahlášený aut na jeho return vliv.
4:2
Ani v tomto gemu nepřichází Rosolova šance. De Bakker trefil výtečný servis na téčko.
40-15
Stopvolej dnes výborně hrajícího de Bakkera.
30-15
Rosol returnoval z forhendu do sítě.
15-15
Eso...
0-15
De Bakker musel přes druhý servis. Z výměny se pak vyhodil.
3:2
3:2
3:2
Lukáš Rosol udělal, co musel. Tenhle gem uhrál a snižuje.
30-40
Rosol si musí všechno těžce uhrávat. Výborný servis, forhend po lajně a ještě volej. Vše Nizozemec vrátil, až smeč ho položila na lopatky.
30-30
De Bakker v těžké defenzivě, Rosol zahrál forhend do jeho protipohybu.
30-15
Rosolovi nevyšel pokus o prohoz. Zase má v gemu na svém podání problémy.
15-15
Nadšeně bojující de Bakker se rve o každý míč. Tentokrát Rosol zvládl finální smeč.
15-0
Rosol nedokázal na síti ukončit výměnu, de Bakker výborně bránil. Nakonec přišla chyba Rosola z nabíhaného forhendu.
3:1
De Bakker však zakončil tuto hru přímým bodem.
40-30
Proti nizozemskému hráči se tentokrát postavila páska. Gem bude ještě pokračovat.
40-15
De Bakker natlačil bekhend na boční lajnu. Má dva gemboly.
30-15
De Bakker tentokrát neuspěl na síti. Rosol do něho napálil míček a Nizozemec už nestačil srovnat raketu.
30-0
Rosol zahazuje return daleko za základní čáru.
15-0
De Bakker trefuje všechno. Míče mu padají na lajny. Rosol teď něco reklamuje u empirové rozhodčí, možná aut, ale nepochodil. Jen si proti sobě zase více popudil publikum.
2:1
2:1
2:1
Lukáš Rosol končí tento gem esem. Stále ztrácí jeden brejk, ale mohlo být i hůře.
40-A
Rosol si došel na síť, nerozhodila ho ani páska a forhendový volej umístil do protipohybu de Bakkera.
40-40
A druhý brejkbol Rosol odvrátil přímým bodem.
40-30
Lukáš Rosol teď vyškrábl u země neskutečný míček a poté na síti přehrál svého soupeře! I takový moment může Lukáše nastartovat!
40-15
Dvojchyba. De Bakker dostává darem dva brejkboly na 3:0.
30-15
Rosol tentokrát zahrál forhend do rohu. De Bakker k míčku doklouzal, ale vrátil ho jen do autu.
30-0
Vyhozený forhend Rosola. De Bakker je jednoznačně na koni, naopak Lukáš je hodně dole.
15-0
Nejde to! Rosol chtěl hrát kraťas, míček zastavila páska.
2:0
A servis – volej. Rosol to má na returnu opravdu těžké, de Bakker je v laufu.
40-30
De Bakker nepouští Rosola k brejkbolu, zaznamenal eso.
30-30
Skvělý return Rosola, který český reprezentant podpořil úspěšným útokem na síti!
30-15
Další vynikající servis. To musí být pro Rosola frustrující.
15-15
Následuje však eso.
0-15
Teď ale de Bakker nezvládl volej po náběhu na síť. V téhle činnosti byl dosud snad stoprocentní.
1:0
Třetí brejkbol už Rosol bohužel neodvrátil. Thiemo de Bakker rozehrál čtvrtý set fantasticky, od druhého setu hraje 408. hráč světa nad své možnosti.
40-30
Rosol byl teď velmi agresivní. Defenzivu domácího bojovníka doslova rozboural.
40-15
První Rosol dokázal odvrátit prvním servisem.
40-0
Rosol nevyužil jednoho kratšího úderu soupeře a tak se hrálo dál. Nakonec přišla další chyba českého hráče, který čelí třem brejkbolům!
30-0
Rosol byl na forhendu příliš dlouhý a hned v úvodu setu má problém.
15-0
De Bakker se opravdu rozehrál. I v delších výměnách dokáže hrozit, teď si počkal na chybu Rosola z bekhendu.
0:0
Thiemo de Bakker dokázal otočit průběh utkání s Lukášem Rosolem a aktuálně vede 2:1 na sety. Ve třetí sadě se Rosol pral s prvním servisem a v sedmém gemu nakonec o své podání přišel. To de Bakker z prvního podání těží, získává po něm většinu míčů. Rosol už nemá kam uhnout, další prohraný set znamená sestup českého týmu z elitní skupiny Davis Cupu.
6:4
Bekhend de Bakkera se otřel o boční lajnu! Domácí hráč tak bere také třetí set a ujímá se vedení 2:1.
40-30
Úspěšný náběh de Bakkera na síť zakončený stopvolejem. Nizozemec má setbol!
30-30
Rosol doběhl de Bakkerův kraťas a naservíroval mu míček do bekhendu. Nizozemec už nedostal balónek přes síť.
30-15
De Bakker zvolil taktiku servis – volej. Úspěšně.
15-15
De Bakker odpověděl výborným servisem. Rosol ho zreturnoval za základní čáru.
0-15
Rosol začal dobře. Dostal se do výměny a de Bakker pokazil bekhend, který chtěl hrát po čáře.
5:4
5:4
5:4
Příliš dlouhý return de Bakkera. Rosol se může ještě jednou pokusit o proražení servisu soupeře.
30-40
Rosol si přímým bodem vynutil gembol.
30-30
A Nizozemec to měl dobře připravené, míček však poslal z forhendu do autu.
30-15
Další míček pro de Bakkera. Rosol chyboval, je v těžké pozici.
15-15
Rosol zahrál výborný forhend po lajně.
15-0
De Bakker se dostal returnem do výměny, ze které se Rosol nakonec vyhodil.
5:3
De Bakker hraje velký zápas. Esem potvrzuje svůj brejk.
40-15
Podobná situace.
30-15
De Bakker má skvělý první servis. Ten nyní mířil na tělo a pak už to měl domácí hráč jednoduché.
15-15
De Bakker si pomáhá servisem.
0-15
Rosol zahajuje na returnu ziskem fiftýnu.
4:3
4:3
Jejda! De Bakker se nejprve výborně bránil a z obrany ještě zahrál úder Rosolovi pod nohy. Ten ještě míč vrátil, ale s následným prohozem už nic nenadělal. Thiemo de Bakker proráží servis soupeře a ve třetím setu tak získal výraznou výhodu!
A-40
De Bakkerovi vyšel kraťas! Tohle je pro Rosola ohromně těžký gem. Čtvrtá šance Nizozemce na brejk v tomto gemu.
40-40
Gem pokračuje! Rosolovi pomohl chybou na forhendu de Bakker.
A-40
Do třetice brejkbol de Bakkera. Rosol odehrál forhend do sítě. Nizozemec hecuje diváky.
40-40
Lukáš Rosol využil pasivity svého soupeře a rozběhal ho. Poslední forhend Rosola končí přesně na spojnici základní a boční čáry! Uff...
A-40
Rosol byl nyní příliš dlouhý, de Bakker má další brejkbol!
40-40
Výborně! Rosol maže brejkbol esem.
A-40
De Bakker si náběhem na síť vypracoval brejkbol! Těžká chvíle pro Rosola.
40-40
Rosola nyní zastavila síť. Při jeho servisu se jde znovu přes shodu.
30-40
De Bakker se z bekhendu hodně lacino vyhodil. Lukáš má k dispozici gembol na 4:3.
30-30
Eso, skvěle!
30-15
De Bakker trefil return nečistě, ale to mu paradoxně pomohlo. Rosol musel hrát po nečitelném odskoku a de Bakker z forhendu vymetl roh kurtu.
15-15
Teď mě ale opravil, parádní podání na téčko.
15-0
Forhend Rosola byl příliš dlouhý, zamířil za základní čáru. Rosol si teď moc nepomáhá prvním servisem.
3:3
Lukáš Rosol ukončil gem chybou z bekhendu. Je vyrovnáno.
40-30
Rosol tentokrát zahrál kratší return na druhý servis a de Bakker toho využil.
30-30
De Bakker v této výměně pobavil diváky úderem mezi nohama! Rosol si ale míček našel a srovnal na třicet oba.
30-15
Rosol snižuje stav gemu.
30-0
Další míček pro Nizozemce.
15-0
De Bakker překvapil Rosola křížným forhendem.
2:3
2:3
2:3
Rosol si po delší době pomohl prvním servisem! Byly to nervy, ale opět své podání uhrál.
40-A
De Bakker hrál riskantní forhend po lajně. Umístil ho do autu a Rosol má tedy výhodu.
40-40
De Bakker si poradil v přetlačované na síti! Dostal se na shodu.
30-40
Čop de Bakkera skončil na síti. Rosol má gembol.
30-30
Forhend Rosola spadl těsně za boční lajnu. Třicet oba.
15-30
Také Rosol použil variantu s náběhem na síť po servisu. Skončilo to nekompromisním volejem.
15-15
Rosol si dobře pomohl prvním servisem.
15-0
Rosol trefil křížný bekhend do pásky.
2:2
De Bakker šel po servisu opět na síť a vítězným volejem ukončil gem.
40-30
De Bakker zahrál v této výměně hned kraťasy. K tomu druhému se už Rosol nedostal.
30-30
De Bakker si připravil pozici servisem, ale jeho forhend po lajně byl příliš dlouhý.
30-15
De Bakker úspěšně využil styl servís – síť.
15-15
De Bakker zahrál po Rosolově returnu jen do autu.
15-0
Rosol několikrát velmi dobře reagoval na síti. Vystihl i směr finálního prohozu soupeře, bohužel už však míč nedostal do kurtu.
1:2
1:2
1:2
Lukáš Rosol přestál brejkbol a nakonec svůj servis obhajuje!
40-A
Rosolovi teď pomohla páska! De Bakker byl připraven na síti, ale po teči už nedokázal dostat volej do dvorce. Výhoda Rosol.
40-40
Rosolův servis na téčko byl účinný. Shoda.
40-30
Rosol zahrál po velmi dobrém returnu soupeře jen do sítě! Brejkbol pro nizozemského tenistu!
30-30
Tenhle kraťas naopak zvládl de Bakker skvěle. Rosol dělal, co mohl, ale míček nedoběhl.
15-30
De Bakker se velmi dobře bránil, ale poté pokazil kraťas. Rosol by tam navíc asi stejně byl včas.
15-15
Rosol si pomohl kvalitním servisem a mohl jít na síť. Tam byl úspěšný.
15-0
Páska zahrála proti Rosolovi. Míček se od ní překulil zpět na jeho polovinu dvorce.
1:1
Nádherný forhend de Bakkera. Ten byl hraný z obrany a překvapený Rosol už nestačil adekvátně reagovat. Vyrovnáno.
40-0
Zafungoval servis ven z kurtu. De Bakker má první podání výborné.
30-0
A přímý bod nizozemského tenisty.
15-0
De Bakker začal esem na kříž.
0:1
Rosol si na středu kurtu srovnal míček na forhend a de Bakker se za balónkem pouze otočil.
30-40
De Bakker hrál v této výměně nepříjemně dlouhé údery a donutil Rosola k chybě.
15-40
Hned po returnu soupeře trefil Rosol forhendový winner.
15-30
De Bakker chtěl prohodit Rosola, jenž šel na síť. Zahrál ale jen do sítě.
15-15
Rosol zaznamenal vítězný bekhend, trefil růžek kurtu.
15-0
Rosol byl dlouhý z forhendu. Úvodní fiftýn gemu pro de Bakkera.
0:0
Ve druhém setu se Thiemo de Bakker zvedl a ukázal Rosolovi, že to nebude mít vůbec snadné. Nizozemec výrazně navýšil procento prvního servisu, po němž získává většinu fiftýnů a navíc využil slabší chvilky Rosola v pátém gemu sady, v němž si český hráč přišel o svůj servis. Drama tedy pokračuje.
6:4
Thiemo de Bakker končí druhou sadu stylově, esem!
40-30
De Bakker si pomohl prvním servisem a má setbol.
30-30
Na síť šel také Rosol, který vůbec poprvé ve druhém setu získává fiftýn po prvním servisu soupeře! Tohle je zajímavý stav.
30-15
De Bakker opět na druhém servisu. Tentokrát však překvapil Rosola přechodem na síť.
15-15
Rosol teď využil druhý servis de Bakkera. Ten je výrazně slabší, než ten první.
15-0
De Bakker zahájil agresivně. Šel na síť a Rosolův prohoz nenašel kurt.
5:4
Konec přestávky, Thiemo de Bakker servíruje na ukončení druhého setu.
5:4
Servis Rosola na tělo a smeč téměř od základní čáry. Lukáš Rosol se tak ještě udržel ve druhé sadě.
0-40
Další bod z Rosolova servisu.
0-30
Rosol zaservíroval na bekhend de Bakkera, byl úspěšný.
0-15
V přestřelce od základní čáry byl úspěšnější Rosol. De Bakker zahrál do pásky.
5:3
Servis ven z kurtu. Nizozemec je blízko zisku druhé sady.
40-15
De Bakker zaznamenal eso a má dva gemboly na 5:3.
30-15
De Bakker šel po servisu na síť, hrát však nemusel. Return Rosola se nevešel do dvorce.
15-15
Píska zastavila Nizozemcům bekhend. Patnáct oba.
15-0
De Bakkerův forhend mířil k základní čáře. Rosol si s tím neporadil.
4:3
4:3
4:3
Lukáš Rosol snižuje čistou hrou. Teď by to chtělo pokusit se zaútočit na servis soupeře.
0-40
De Bakker returnoval servis Rosola jen do sítě.
0-30
Dobrý kraťas Rosola.
0-15
De Bakker najednou vrací míčky, za kterými se v první sadě jen ohlížel. Teď Rosol jeho obranu pracně překonal.
4:2
Čistá hra Nizozemce. No, de Bakker se rozhodně dostal do zápasu a bude pro Rosola hodně nepříjemným soupeřem.
40-0
De Bakker trefuje další eso.
30-0
Rosolův return byl dobrý a bekhend po lajně byl také zajímavou myšlenkou. Scházely centimetry.
15-0
Teď je na koni de Bakker. Rosol trefil z forhendu pásku.
3:2
3:2
3:2
Rosol chybuje na forhendu a Thiemo de Bakker bere poprvé v zápase soupeři servis!
40-30
De Bakker zahrál return do autu. Ještě má k dispozici jeden brejkbol.
40-15
De Bakker se teď chytil! Krásný bekhend po lajně a navíc do protipohybu Rosola. První dva brejkboly pro nizozemského tenistu v utkání.
30-15
Snad poprvé ve druhé sadě sáhl de Bakker ke kraťasu. Ten byl opět z kategorie vydařených.
15-15
De Bakker zariskoval při returnu na druhý servis, z bekhendu cílil až za základní čáru.
15-0
Rosol nyní netrefil přesně křížný forhend. Ten skončil za boční lajnou.
2:2
A eso na závěr tohoto gemu.
40-15
Další dobrý servis. De Bakker tak mohl jít na síť, kde hrál volej.
30-15
A přímý bod.
15-15
De Bakker tedy potřebuje první podání. Z něj nyní zaznamenal eso.
0-15
Druhý servis de Bakkera na Rosola neplatí. Český hráč se dostal do výměny, kterou zakončil forhendem přesně do rohu kurtu.
1:2
1:2
1:2
De Bakker zahrál příliš krátký úder, což Rosol potrestal křížným forhendem. Český hráč opět uhrál gem na servisu s přehledem.
15-40
Další ze servisů Rosola, které de Bakker nedokázal vrátit do vymezeného prostoru.
15-30
Oba hráči se sešli na síti, kde byl úspěšnější de Bakker.
0-30
Rosol zaznamenal eso, podání zahrál ven z kurtu.
0-15
Příliš dlouhý return de Bakkera.
1:1
De Bakker nutně potřebuje první servis, který nyní přišel. Nizozemec tak srovnal stav druhé sady.
40-30
Dvojchyba de Bakkera.
40-15
Rosol počastoval de Bakkera returnem pod nohy.
40-0
Přímý bod. Publikum se snaží de Bakkera nabudit.
30-0
Výborný servis na téčko, po němž hrál de Bakker vítězný volej.
15-0
De Bakker začal na svém servisu také dobře. Rosol zahrál bekhend do pásky.
0:1
Lukáš Rosol začal druhý set čistou hrou. Výborný vstup!
0-40
Nyní si Rosol zkušeně počkal na to, až se soupeř vyhodí.
0-30
První eso Rosola.
0-15
Lukáš Rosol šel na síť, kde zakončil výměnu razantní smečí.
0:0
V prvním setu byl jasně lepším hráčem Lukáš Rosol. Český hráč byl ve většině herních činnostech dominantní. De Bakkerovi fungovaly jen kraťasy a občas první servis, ze kterého zaznamenal šest es.
3:6
Slabší druhý servis de Bakkera Rosol ztrestal vítězným returnem! Český tenista tak získává první set!
30-40
Lukáš Rosol má setbol! Míček umístil z forhendu do rohu a de Bakker obranný úder kazí.
30-30
Thiemo de Bakker napravuje předchozí zaváhání esem!
15-30
Forhend de Bakkera trefil prostor v deblové části dvorce.
15-15
De Bakker si nyní servisem otevřel dvorec a forhendem po lajně končí výměnu.
0-15
Rosolův forhend tečovala páska. Asi i proto se de Bakker vyhodil do autu.
3:5
I ze druhého servisu nedal Rosol soupeři šanci returnovat. Lukáš se zase posunul blíže k zisku první sady.
15-40
Výtečně! Po servisu na téčko následoval náběh dopředu a vítězný forhend do rohu dvorce.
15-30
Následuje ale přímý bod ze servisu.
15-15
O centimetry delší forhend Rosola, který tedy zamířil do autu.
0-15
De Bakker si neporadil se servisem na tělo.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Lukáš Rosol.
3:4
3:4
A sedmý gem končí de Bakker esem.
40-15
Tohle byla škoda. De Bakker doběhl kraťas Rosola, který hrál následně bekhendový volej. Ten skončil za boční lajnou.
30-15
De Bakker se vydal na síť. Rosol ho prohazoval po lajně a byl úspěšný.
30-0
A občas také první servis.
15-0
De Bakker nyní výborně zkrátil hru. To je zatím jediná věc, která Nizozemci dnes funguje.
2:4
Return de Bakkera na druhý servis zamířil do autu. Lukáš Rosol potvrdil předchozí brejk.
0-40
Lukáš Rosol si počkal na chybu soupeře. Ten jich zatím dělá mnohem více než český hráč.
0-30
Následně získal i další míč.
0-15
Rosol zabodoval ze svého servisu.
2:3
2:3
Rozhodčí Janssen ještě varuje českou lavičku, za situaci, kdy někdo křikl na Rosola, aby pustil míček do autu. K prohřešku se přihlásil Roman Jebavý.
2:3
Navíc skvělý return! Lukáš Rosol bere soupeři servis čistou hrou.
0-40
Paráda! Delší výměnu od základní čáry ukončil Rosol výtečným kraťasem z forhendu. Tři brejkboly!
0-30
De Bakker ještě protestuje, že na Rosola zakřičel někdo z lavičky, aby míček pustil. Každopádně se pokračuje za stavu 0:30.
0-30
Rosol už měl napřaženo na volej, ale pak pustil míček do autu. Měl dobrý odhad.
0-15
De Bakker chybuje a Rosol tak získal fiftýn.
2:2
Lukáš Rosol si vykročil na kříž pro forhend a umístil ho do rohu dvorce. Je srovnáno.
15-40
De Bakker zahrál return až k základní čáře a z toho profitoval i v dalším průběhu výměny.
0-40
A navíc přímý bod ze servisu.
0-30
Rosolův forhend po lajně byl pro soupeře neřešitelný.
0-15
De Bakker zahrál ze středu základní čáry za boční lajnu.
2:1
2:1
De Bakker šel na síť a Rosol dostal šanci na prohoz. Míček ale zastavila páska.
40-15
Rosol se nevynucenou chybou vyhodil z výměny.
30-15
Eso. Nizozemec se zatím může opřít o první servis.
15-15
De Bakker zahrál povedený forhendový kraťas.
0-15
De Bakker trefil forhend rámem rakety a míček poslal mimo kurt.
1:1
Hned o returnu Rosol zahrál forhend po lajně. Je srovnáno!
30-40
De Bakker tentokrát trefil z forhendu vítězný return!
15-40
Další kvalitní servis.
15-30
Rosol odpověděl servisem, který de Bakker nezreturnoval.
15-15
Rosol zahrál naivní stopbol. De Bakker byl u míčku včas a forhendem ho poslal mimo dosah soupeře.
0-15
Return de Bakkera se nevešel do dvorce.
1:0
A servisem na tělo gem ukončil. Lukáš Rosol nicméně ukázal, že by mohl být na returnu nebezpečný.
A-40
De Bakker zaznamenal už třetí eso.
40-40
Thiemo de Bakker potřetí odvrací! Pomohl si servisem.
40-A
V delších výměnách je zatím Rosol lepší. Hrál trpělivě z bekhendu a počkal si na chybu soupeře. Už třetí brejkbol hned v prvním gemu!
40-40
De Bakker zaskočil Rosola chytrým zkrácením hry. Český tenista zůstal stát.
40-A
Další chyba Nizozemce, z forhendu zahrál do sítě. Lukáš Rosol má další brejkbol!
40-40
Jedovatý return Rosola, který trefil základní čáru. De Bakkera to donutilo chybovat.
A-40
De Bakker si pomohl podáním ven z kurtu. Následně pak trefil vzdálenější roh.
40-40
Ten nizozemský hráč odvrací přímým bodem.
30-40
Return Rosola mířil velmi nízko a de Bakker si s tím neporadil! Brejkbol hned na úvod zápasu!
30-30
Rosol si výborně připravil pozici pro útok. Soupeře načal forhendem do rohu a poté naběhl k síti.
30-15
A hned i druhé! Opět mířilo na téčko.
15-15
Následuje ale úvodní eso.
0-15
De Bakker zahájil zápas na servisu. Po returnu Rosola na úvod zkazil.
0:0
Na kurtu se vše pomalu chystá k rozhodující dvouhře. Oba její aktéři se již rozehrávají.
Jelikož Robin Haase přehrál Jiřího Veselého 3:1 na sety, tak o vítězi tohoto barážového utkání rozhodne až souboj týmových dvojek Thiema de Bakkera a Lukáše Rosola. Zatímco Rosol se stal hrdinou prvního dne poté, co udolal nizozemskou jedničku Haaseho, tak de Bakker podlehl ve velké bitvě Veselému.
Baráž o udržení se v elitní skupině Davis Cupu mezi Nizozemskem a Českem zakončí podle oficiálního rozlosování dvojky svých zemí, tedy Thiemo de Bakker a Lukáš Rosol. Otázkou však zůstává, za jakého stavu se bude k pátému zápasu tohoto souboje nastupovat. Na základě toho mohou nehrající kapitáni složení této dvouhry změnit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.