Fed Cup -  ONLINE PŘENOS -  Aryna Sabalenková : Coco Vandewegheová - 12. listopadu 2017   12:09

Ukončeno
Aryna Sabalenková
19 let  Bělorusko
0
6
1
Coco Vandewegheová
25 let  185 cm  USA
2
7 (5)
6
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemnou neděli.
Tým USA se po třetím zápase finálové série dostává do vedení 2:1 a má velmi dobře nakročeno k celkovému vítězství. O druhý bod pro svůj tým se postarala Coco Vandewegheová, která po Sasnovičové porazila i talentovanou Sabalenkovou.

Hlavně první sada však rozhodně nebyla ničím jednoznačným. Devatenáctiletá Běloruska hrála s o poznání zkušenější soupeřkou vyrovnanou partii a obě hráčky si s přehledem držely svůj servis. Za stavu 5:4 měla dokonce Sabalenokvá setbol, avšak nedokázala jej využít a to byl začáek jejího konce. Vandewegheová následně zvítězila v tiebreaku 7:5, přestože musela v úvodu dotahovat ztrátu tří bodů.

Vítězství v první sadě bylo extrémně důležité a od té doby na dvorci dominovala 10. hráčka světa, která hned v prvním gemu vzala soupeřce servis, a poté si dokráčela za jednoduchým vítězstvím 6:1.

Celkové vítězství Američanek může zajistit Sloane Stephensová, která za pár minut nastoupí k duelu proti Sasnovičové. Nezapomeňte sledovat náš přenos.
Konec zápasu
1:6'
Je dobojováno! Vandewegheová potvrdila roli favoritky a po přesném bekhendu na základní čáru se může radovat se zisku druhého bodu pro výběr USA!
40-A'
První mečbol je na světě! Vandewegheová se blýskla esem na kříž a nyní může celý zápas ukončit.
40-40'
Následuje velmi klidně zahraný volej z těžké pozice. Vandewegheová odvrátila i druhou hrozbu a srovnává na shodu. Dočkáme se mečbolu?
40-30'
První brejkbol je s jistotou odvrácen, rodačka z New Yorku zakončila forhendem do volné strany kurtu.
40-15'
Dva brejkboly pro Sabalenkovou. Nervy možná začaly na straně Vandewegheové pracovat, každopádně nyní nepředvádí svůj nejlepší tenis.
30-15'
Sabalenková se ještě nevzdává, rozhodně jí to není vlastní! Opět zariskovala na returnu a vydala se k síti, kde výměnu úspěšně zakončila.
15-15'
Následně však přichází z rakety Američanky nevynucená chyba, když po tvrdém returnu nedokázal zkorigovat mušku.
0-15'
Sabalenková zasáhla od základní čáry síť, Vandewegheová začíná tento gem lépe.
1:5'
Šestý gem je u konce, Běloruska snižuje na 1:5, avšak nyní bude čelit podání soupeřky. Dočkáme se ještě zvratu, nebo se s tíim Coco vypořádá se zkušeností sobě vlastní?
40-0'
A opět výborný servis, kterým si Sabalenková zajišťuje tři gemboly.
30-0'
Běloruska nechce dopustit, aby na minském stadionu pěli kanáři, a tak ještě bojuje o zisk gemu. Získává přímý bod.
15-0'
Sabalenková zahajuje šestý gem vítězným bekhendem na lajnu. Naděje umírá poslední.
0:5'
Konec přestávky, podávat bude Aryna Sabalenková.
0:5'
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5'
Favoritka tohoto utkání míří za vítězstvím! Vandewegheová je nyní bezchybná, zatímco její soupeřka bezradná. O všem vypovídá stav 5:0!
15-40'
Vandewegheová byla úspěšná s náběhem k síti, čopovaný prohoz končí v zámezí. Dva gemboly pro 10. hráčku světového žebříčku.
15-30'
Nyní měla Sabalenková i trochu štěstí, její defenzivní úder totiž spadl jen těsně za síťku a Vandewegheová měla co dělat, aby jej doběhla. Následně měla Běloruska jednoduchou práci a zaútočila do volného prostoru.
0-30'
Vandewegheová opět přesnější od základní čáry a na tváři Bělorusky jde vidět jisté zklamání z dosavadního vývoje. Není se čemu divit, v prvním setu to měla rozehráno opravdu skvěle, avšak nyní jsou její šance velmi nízké.
0-15'
Sabalenková se sice dvěma skvělými údery dostala dopředu, jenže poté trestuhodně zasmečovala až za základní čáru. Hra u sítě je její slabinou, což však v jejím věku není ničím zvláštním.
0:4'
Následně však od základní čáry nezacílila přesně, ztrátí další gem a výběr USA se dostává do vedení 4:0. Vandewegheová je na dobré cestě k zisku druhého bodu pro svůj tým.
30-40'
První brejkbol devatenáctiletá tenistka odvrací přímým bodem z podání.
15-40'
Jenže Vandewegheová reaguje přesným returnem a následným skvělým volejem do růžku! Další dva brejkboly jsou na světě!
15-30'
Že by se blýskalo na lepší časy? Běloruska přetlačila soupeřku od základní čáry a donutila ji k chybě.
0-30'
Ve druhé sadě zatím získala Sabalenková jen tři fiftýny a nyní ji hrozí další ztráta podání. Bude muset odvracet stav 0:30.
0-15'
A Vandewegheová stále pokračuje v ofenzivní smršti. Nejdříve ji skvěle vyšel return, a poté i následný forhend, který přistál přímo na základní čáře.
0:3'
Konec přestávky, podávat bude Aryna Sabalenková.
0:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3'
Po jedenáctém esu rodačky z New Yorku je tu čistá hra a nadějné vedení 3:0. Sabalenková bude mít co dělat, aby se ještě vrátila do zápasu.
0-40'
Sabalenková se sice výborně opřela do returnu, avšak Vandewegheová zareagovala podobně kvalitním úderem, a poté s přehledem zakončila forhendem kros do volné části dvorce.
0-30'
Přímý bod z podání a dobrý start třetího gemu pro 10. hráčku světového žebříčku.
0-15'
To je pro Američanku voda na mlýn. Okamžitě se vydala do útoku a přesným volejem ukončila výměnu.
0:2'
Obrovská chyba a důležitý moment tohoto utkání! Sabalenková mohla u sítě jednoduše srovnat na shodu, stačilo jí pouze přehodit sít, jenže trestuhodně zasáhla pásku! Místo toho je tu vedení 2:0 pro Vandewegheovou.
30-40'
První brejkbol devatenáctiletá hráčka odvrátila vítězným forhendem po lajně.
15-40'
Prohoz Vandewegheové sice opět nebyl ideální, tentokrát však letěl na druhou stranu a Sabalenková se u sítě dopustila minely, čímž pouští Američanku ke dvěma brejkbolům!
15-30'
Možné problémy pro Bělorusku! Ta pouští soupeřku do zajímavého náskoku díky dvojchybě.
15-15'
Prohoz od základní čáry ji však nevyšel, čehož v tuto chvíli lituje.
0-15'
Poslední minuty utkání hrají do karet Vandewegheové. Ta získává i první fiftýn při podání soupeřky.
0:1'
Opět získáný fiftýn prostřednictvím výborného servisu, Američanka zahajuje druhou sadu úspěšně a vede 1:0.
15-40'
Čistý gem neuvidíme. Sabalenková se poprvé dostala do výměny a po tvrdém returnu se dočkala zaváhání soupeřky.
0-40'
Tentokrát z toho sice eso není, avšak proti druhému servisu na "téčko" měla Sabalenková jen malé šance na přesný úder.
0-30'
A následně přidává eso číslo 10.
0-15'
Vandewegheová pokračuje v krasojízdě na podání, prezentuje se devátým esem.
0:0'
Tenis se hraje až do posledního míčku a opět jsem se o tom během prvního setu mohli přesvědčit! Vývoj jako na houpačce musel rozseknout až tiebreak, ve kterém sice Běloruska vedla 4:1, ale po velkém obratu nakonec uspěla Vandewegheová. Za zmínku také stojí fakt, že měla Sabalenková za stavu 5:4 setbol, který nedokázala využít. Uvidíme, co přinese druhá sada.
6:7'
První set je u konce! Sabalenková v útočné pozici míjí dvorec a usedá na lavičku zklamaná. Americký kotel je naopak ve varu!
5-6'
Set však ještě nekončí, protože Sabalenková výborně zareturnovala, a poté donutila soupeřku k bekhendové chybě. Jak si poradí při druhé hrozbě v tomto tiebreaku?
4-6'
Fantastická práce Američanky. Po křižném forhendu se vydala k síti, kde bez problému zakončila. Dva setboly pro Vandewegheovou!
4-5'
A Vandewegheová získává čtvrtý míček v řadě, čímž se dostává do vedení 5:4. Sabalenková se sice dlouho držela ve výměně, pak však poslala míček do sítě.
4-4'
Ale dostává se zpět do hry, protože Sabalenková zasáhla bekhendem jen síť. Změna stran zastavila uragán ze strany Bělorusky.
4-3'
Sabalenková returnuje po druhém podání do zámezí. Američanka stáhla ztrátu, nyní však bude čelit podání soupeřky.
4-2'
Vandewegheová se vydala k síti, kde suverénně poslala volej do opačné strany dvorce. Za stavu 4:2 následuje výměna stran.
4-1'
Eso z druhého podání. Běloruska hraje bez nervů a zvyšeje na 4:1.
3-1'
I prezident Lukašenko nyní zatleskal úžasnému forhendu Sabalenkové od základní čáry, který zapadl přímo do růžku dvorce.
2-1'
Osmé eso Američanky, která snižuje na 1:2.
2-0'
Neskutečné! Sabalenková se dokázala dostat z beznadějné pozice, vrátila míček na druhou stranu a po forhendovém úderu soupeřky předvadla exkluzivní prohoz po lajně!
1-0'
Sabalenková ji začíná čtvrtým esem.
6:6'
Tiebreak je tady! Devatenáctiletá kometa druhé poloviny letošní sezony ukázala své odhodlání a po skvělém gemu srovnává na 6:6. Rozhodne tak až zkrácená hra.
40-15'
Skvělý vítězný return po lajně! Ženský tenis v plné kráse, Vandewegheová bude mít co dělat, aby tuto situaci odvrátila. Dva brejkboly pro Sabalenkovou.
30-15'
Sabalenková bojuje znamenitě a v tomto gemu dostává soupeřku pod tlakem. Křižné údery z těžkých pozic jsou její silnou stránkou a opět zatlačily soupeřku do obrany.
15-15'
Vandewegheová reaguje velmi dobře. Eso z toho sice tentokrát nebylo, ale 10. hráčce světa stačil k zisku fiftýnu hned následující vítězný úder.
15-0'
Běloruska se však rozhodně nevzdává a určitě se chce dostat do tiebreaku. Od returnu začala velmi dobře a soustavným tlakem donutila soupeřku k chybě.
5:6'
Vandewegheová je první hráčkou dnešního programu, která získává podání soupeřky! Američanka uspěla díky vítěznému forhendu po lajně a za stavu 6:5 půjde podávat na vítězství v úvodní sadě.
15-40'
Tentokrát však přichází na řadu dvojchyba a Američanka má velmi důležité dva brejkboly!
15-30'
Zatím to zvládá, nemá však ani zdaleka vyhráno. Na 15:30 snižuje vítězným bekhendem po lajně.
0-30'
Problémy i na druhé straně! Sabalenková přestřelila dvorec od základní čáry a nyní bude muset odvracet stav 0:30.
0-15'
A svěřenkyně Pata Cashe pokračuje v dobrém výkonu i na returnu, začala přesným returnem pod nohy.
5:5'
Skvělá práce Vandewegheové! Další eso a především díky podání se rodačka z New Yorku vyhrabala z nejhoršího. Pokračujeme za stavu 5:5.
40-A'
Druhá šance pro tuto chvíli nepřichází, Američanka se opět vytasila s esem.
40-40'
Vandewegheová jej však fantasticky odvrátila. Na výborný servis sice ještě Sabalenková dosáhla, poté však neměla nárok na přesný úder u sítě.
40-30'
Diváci jsou ve varu! 78. hráčka žebříčku zaútočila křižným forhendem a Američanka následně zasáhla síť. První setbol pro běloruský tým!
30-30'
Jenže vše je zapomenuto, Coco totiž reaguje esem na kříž. Drama pokračuje. Dočkáme se gembolu, nebo setbolu?
30-15'
Sabalenková je dva míčky od zisku setu. 10. hráčka světa se provinila druhou dvojchybou, vybrala si pro ní velmi nevhodný moment.
15-15'
Sabalenková vsadila vše na jednu kartu – šla si pro vítězný bekhend po lajně, jenže tentokrát jí štěstí nepřálo a míček skončil v zámezí.
15-0'
Úspěšný return pod nohy a první fiftýn desátého gemu jde za domácí hráčkou.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Coco Vandewegheová.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4'
Skvělá Sabalenková zatlačila soupeřku do úzkých křižných bekhendem do rohu, a následně mohla zvednou levou ruku k nebi. Důležitý gem zvládla a vede 5:4. Soupeřka bude nyní pod tlakem.
40-15'
A následně přichází na řadu třetí eso Sabalenková, která má blízko k tomu, aby si zajistila vedení 5:4.
30-15'
Vandewegheová byla opět v ofenzivním postavení, jenže u sítě se rozhodla pustit míček za sebe, jenže ten přistál přímo na čáře. Ani Sabalenková tomu v tuto chvíli nemohla uvěřit.
15-15'
Úder dne! Sabalenková ukázala bojovného ducha a po tvrdé výměně od základní čáry zahrála fantastický forhend do protipohybu soupeřky.
0-15'
Vandewegheová spustila ofenzivní smršť, po rychlém returnu se vydala dopředu, kde bezpečně ukončila výměnu tvrdým forhendem.
4:4'
Return letí do zámezí a opět je srovnáno na 4:4.
30-40'
Soupeřka jí k tomu nedala možnost. Vandewegheová přispěchala s dobrým podáním a přesným volejem do protipohybu.
30-30'
Sabalenková ustála výměnu od základní čáry, vyzrála na čopované údery soupeřky, a poté se dočkala nevynucené chyby. Šance pro Bělorusko přichází. Chopí se Sabalenková této příležitosti?
15-30'
10. hráčka světa následně přidává své čtvrté eso, tentokrát využila podání s velkou rotací ven z dvorce.
15-15'
Vandewegheová reaguje přesnou smečí od základní čáry, Sabalenková si vybrala špatný směr a vydala se na opačnou stranu.
15-0'
Běloruští diváci hlasitě skandují "Aryna, Aryna", domácí tým má v hledišti jednoznačnou převahu. Američanka zahájila osmý gem premiérovou dvojchybou.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Coco Vandewegheová.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
Přímý bod z podání, po 23 minutách je stav 4:3. Ubíhá to opravdu velmi rychle. Nyní se bude lámat chleba.
40-0'
Totální ofenziva v podání Bělorusky. Soupeřka jen s vypětím všech sil vracela údery na druhou stranu, na poslední atak už však neměla nárok. Opět náběh na čistou hru.
30-0'
Fantastický forhend po lajně, Sabalenková úžasně zrychlila hru a v tomto gemu vede už 30:0.
15-0'
Sabalenková měla štěstí, její dva údery přistály přímo na lajně a následný prohoz rodačky z New Yorku zastavila páska.
3:3'
Skvělý gem na servisu od Vandewegheové, která jej uzavírá svým třetím esem a dotahuje se na 3:3.
15-40'
Podání přímo na čáru, Sabalenková trefila míček rámem rakety. 40:15 a dva gemboly pro 10. hráčku světového žebříčku.
15-30'
Vandewegheová se jako zkušená deblistka vydala k síti, kde zahrála dobrý první úder, avšak poté zůstala jen nevěříčné zírat na skvělý prohoz Bělorusky.
0-30'
A následně získává na své konto druhé eso.
0-15'
Podání zatím hraje v dnešním utkání zásadní roli. Američanka si díky němu zajišťuje úvodní fiftýn šesté hry.
3:2'
Konec přestávky, podávat bude Coco Vandewegheová.
3:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2'
Servis přímo na tělo, jednoduchý gem a vedení 3:2 pro Sabalenkovou.
40-0'
Forhend z obtížné pozice přistál přímo na základní čáře, vítězka dvou turnajů WTA následně v záklonu zasáhla síť. Náběh na čistou hru i na druhé straně.
30-0'
Sabalenková se propracovala k síti, kde zachovala chladnou hlavu a zamířila po lajně do volné části dvorce.
15-0'
Zbytečná chyba Vandewegheové. Po kratším údery soupeřky mohla zaútočit, jenže trestuhodně zasáhla síť.
2:2'
Poprvé v akci jestřábí oko, které však potvrdilo výrok lajnových rozhodčích – return letěl do zámezí. Je srovnáno na 2:2 a podávat bude Sabalenková.
0-40'
Svěřenkyně Pata Casha má náběh na čistou hru. Tvrdým forhendem zatlačila Sabalenkovou do defenzivy, z čehož pramenil úder do sítě.
0-30'
Hráčka ročníku 1998 se následně provinila nevynucenou chybou od základní čáry.
0-15'
Vandewegheová zaservírovala ven z dvorce a Sabalenková v těžké pozici míjí.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Coco Vandewegheová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Sabalenková zachovala chladnou hlavu a zahrála forhend kros dostatečně důrazně. Špatně se pohybující Coco se následně pokoušela o bekhendový čop, ten se jí však vůbec nevydařil. Bělorusko jde do vedení 2:1.
A-40'
A opět přímý bod z podání, Sabalenková má k dispozici výhodu.
40-40'
Jenže Vandewegheová následně returnuje do sítě a brejkbol je odvrácen.
30-40'
Velmi tvrdý return pod nohy a je z toho první brejkbol! To byla rána jako z děla. Běloruska neměla sebemenší nárok.
30-30'
Sabalenková boduje křižným bekhendem do protipohybu, rodačka z New Yorku byla u míčku pozdě.
15-30'
Vandewegheová si mohla zajistit první brejkboly, jenže od základní čáry se jí technicky nevyvedl forhend a poslala jej za čáru.
0-30'
Zbytečná nevynucená chyba od Sabalenková. Po kvalitním bekhendu kros ven z dvorce se posunula k síti, jenže zde zahrála míček jen do pásky.
0-15'
I Coco nyní ukázala, že return může být její silnou stránkou. Poslala jej přímo pod nohy Sabalenková, která zamířila do zámezí.
1:1'
Jenže Vandewegheová okamžitě reaguje esem, další trable už nechtěla dopustit. Je srovnáno na 1:1, obě hráčky si v úvodu servis udržely.
30-40'
Tvrdý return k základní čáře byl základem úspěchu. Vandewegheová v těžké pozici chybuje. Gem ještě nekončí.
15-40'
Běloruska opět zariskovala, jenže tentokrát neuspěla. Její return míří těsně za postranní lajnu. Dva gemboly.
15-30'
Tvrdý return po lajně Sabalenkové vyšel. Coco má zatím trochu problémy s pohybem a na rychlejší údery nestačí. Naštěstí pro ni jim však zatím nemusí čelit pravidelně.
0-30'
Američanka se brzy posunula k síti a nadvakrát úspěšně zasmečovala do volného prostoru dvorce.
0-15'
Také Vandewegheová zahajuje na podání přímým bodem. Na delší výměnu zatím čekáme.
1:0'
Skvělý servis na závěr a druhé eso! Bělorusko získává první gem nedělního programu.
40-30'
Sabalenková zrychlila hru forhendem po lajně a rodačka z New Yorku už nedokázala adekvátně zareagovat.
30-30'
Jenže po esu následuje dvojchyba a stav 30:30. Uvidíme hned v úvodním gemu první brejkbol?
30-15'
První eso na kříž. Diváci jsou od úvodu ve varu.
15-15'
Nyní si však připsala bod zásluhou přímého bodu z podání, return Vandewegheové byl nepřesný,
0-15'
Sabalenková musela jít v první výměně přes druhý servis a po rychlém returnu poslala míček do zámezí.
0:0'
Utkání právě začalo.
Aryna zvolila při losu servis a utkání tak zahájí svým podáním.
Sabalenková přichází na dvorec za mohutné podpory domácích diváků a od úvodu se tato devatenáctiletá Běloruska směje od ucha k uchu. Uvidíme, jestli jí to vydrží i během utkání. Za malou chvíli začne pětiminutová rozehrávka.
Aryna Sabalenková
Objev druhé poloviny sezony. Tímto tvrzením můžeme bez sebemenších pochybností popsat profil 78. hráčky světa. Do června znal sympatickou Běloruskou jen málokdo, pak se však zaskvěla postupem do 2. kola Wimbledonu a od té doby stoupá pořadím na žebříčku. Svého vrcholu dosáhla před měsícem na turnaji v Tianjinu, kde došla poprvé v kariéře do finále turnaje WTA. Tam sice po boji podlehla favorizované Rusce Šarapovové, avšak za svůj výkon se rozhodně nemusela stydět.

V sobotu si Aryna vyšlápla na vítězku US Open Sloane Stephensovou, kterou zdolala po třísetové bitvě. V devatenácti letech opravdu obdivuhodný počin. Možná sleduje zrod další velké hvězdy světového tenisu. Nechcme se překvapit, jak to se Sabalenkovou dopadne. Na další kariérní milník může dosáhnout už v neděli, uvidíme, jak se jí to podaří.
Coco Vandewegheová
Rodačka z New Yorku letos prožila nejlepší sezonu kariéry, když se propracovala na desátou příčku světového žebříčku. Tento posun si zajistila skvělou zápasovou bilancí (37+19) a výbornými výkony na turnajích. Na Australian Open, US Open a ve Wimbledonu si vylepšila svá grandslamová maxima a ve dvou případech se podívala až do semifinále.

V prvním duelu minského finále nezaváhala a zdolala Aliaksandru Sasnovičovou dvakrát 6:4. Od úvodu skvěle servírovala a svou soupeřku nepustila v první sadě k žádnému brejkbolu. Druhý set přinesl o něco vyrovnanější bitvu a Vandewegheová měla při svém podání více práce, nakonec však potvrdila svou žebříčkovou pozici a a utkání za stavu 5:4 úspěšně doservírovala.

Nyní bude Vandewegheová opět mírnou favoritkou, avšak proti talentované Sabalenkové ji nečeká nic lehkého. Jistou roli mohou hrát také diváci, kteří budou stát na straně Bělorusek.
Krásné nedělní poledne, zdravím všechny tenisové příznivce. V běloruském Minsku v neděli vyvrcholí finále Fed Cupu mezi domácími hráčkami a Američankami. Po prvním hracím dni je stav 1:1. V úvodním utkání od 12:00 uvidíme na dvorci dvě hráčky, které pro svoji reprezentaci vybojovali první bod a nyní se střetnou ve vzájemném souboji. Kdo udělá důležitý krok k celkovému prvenství?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.Klasická verze
Mobilní verze