B. J. King Cup -  ONLINE PŘENOS -  Julia Görgesová  : Petra Kvitová - 21. dubna 2018   12:09

6

Ve druhém utkání se spolu střetnou Karolína Plíšková a Angelique Kerberová. Z tohoto zápasu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Po výhře 6:3, 6:2, ke které si pomohla 15 vítěznými údery, přičemž soupeřka zahrála 10 winnerů, ale hned 23 nevynucených chyb, získala Kvitová na konto českého týmu první bod.
Za stavu 1:3 v prvním setu vypadalo utkání Petry Kvitové s Julií Görgesovou všelijak. Od té chvíle se ovšem česká hráčka nadechla k fenomenálnímu obratu, Görgesové se přestalo zcela dařit a Kvitová otočila vývoj první sady a dominovala i v setu druhém.
Konec zápasu
2:6
Vítězným forhendem do odkryté části dvorce ukončuje Petra Kvitová úvodní zápas semifinále Fed Cupu!
0-40
Pro změnu Görgesová trefuje return do sítě. Tři mečboly Kvitové!
0-30
Return Görgesové doletěl do těsného autu.
0-15
Kvitová podává na vítězství. Po přímém bodu získává první fiftýn.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Görgesová po náběhu na síť ukončuje sedmý gem.
40-0
Stejná situace, jen z druhé strany. Kvitová posílá return do levého autu.
30-0
Hodně nepřesný křižný return končí daleko v autu.
15-0
Eso Görgesové.
1:5
Görgesová zahrála v předklonu míček do autu. Petra Kvitová jde po 56 minutách na return s možností ukončit zápas.
0-40
Výborným prvním servisem vybojovala Kvitová tři gemboly.
0-30
Druhé eso české tenistky.
0-15
Zkrácený bekhend Kvitové Görgesová vůbec nedobíhala.
1:4
1:4
1:4
Kvitová znovu proráží podání Görgesové a ujímá se vedení 4:1!
15-40
Kvitová má po dalším fantastickém returnu proti druhému podání soupeřky dva brejkboly!
15-30
Görgesová musí proti Kvitové riskovat, ale zatím se jí nedaří držet míček ve hře. Tentokrát nastřelila síť.
15-15
Česká tenistka v krátké křižné výměně zahrála do protipohybu Němky.
15-0
Páska tečovala míček po úderu Görgesové a srazila ho do levé strany s minimálním odskokem. Kvitová ho doběhla pozdě.
1:3
Kvitová hrála údery až k základní lajně. Görgesová musela při posledním bekhendu jít do podřepu a trefila jen síť.
0-40
Přímý bod Kvitové.
0-30
Kvitová po náběhu na síť získává další fiftýn a míří za potvrzením brejku.
0-15
Jen centimetry chyběly k tomu, aby Görgesová zahrála fantastický vítězný return. Jenže míček skončil těsně v autu.
1:2
1:2
1:2
Jenže následuje třetí dvojchyba ve třetím gemu a Kvitová se zadarmo dostává k brejku.
15-40
První brejkbol odvrací Görgesová kvalitním prvním servisem.
0-40
Další dvojchyba a Kvitová se dostává ke třem brejkbolům.
0-30
Dvojchyba Görgesové.
0-15
Görgesová s vypětím všech sil vytáhla křižný return Kvitové, jež ale po náběhu na síť zahrála vítězný forhend a využila špatného postavení Němky.
1:1
Kvitová trefila obouruční bekhend k levé boční lajně a s vítězným výkřikem si hájí servis.
30-40
Chyba Görgesové. Po autu se Kvitová dostává ke gembolu.
30-30
Kvitovou ve výměně zastavila páska. Němka srovnává krok.
15-30
Dva hodně nepřesné servisy přináší dvojchybu.
0-30
Stejný scénář. Opět druhé podání Kvitové a znovu chyba Görgesové.
0-15
Kvitová musela jít do výměny přes druhé podání, s techničtějším míčkem si ale Görgesová neporadila.
1:0
První eso Görgesové, která si drží servis.
40-15
Görgesová trochu se štěstím dostala míček přes pásku. Kvitová se musela sklouznout po antuce, aby ho dokázala vybrat, ale zahrála jen do autu.
30-15
Kvitová po dobře trefeném returnu uhrává fiftýn.
30-0
I druhý fiftýn jde na konto německé tenistky.
15-0
Ale úvodní výměnu druhé sady získává Němka.
0:0
Görgesová měla první set rozehraný výborně, ale Kvitová se dokázala herně zvednout a předvedla velký obrat, po kterém bude vstupovat i do druhé sady v mnohem lepším psychickém rozpoložení než její soupeřka, které se v posledních gemech vůbec nedařilo.
3:6
Přímý bod z prvního podání! Kvitová proměňuje setbol a vyhrává první set po senzačním obratu z 1:3 na 6:3!
30-40
Görgesová byla zatažená do obrany a musela zahrát oblouček, aby se ubránila. Kvitová vysoký míček nechala dopadnout a forhendem k levé lajně vybojovala setbol.
30-30
Fantastický křižný return Görgesové, na který Kvitová nedokázala dosáhnout.
15-30
Return Görgesové odlétl až za základní čáru.
15-15
Přímý bod české tenistky.
15-0
Křižný bekhend Kvitové zastavila páska.
3:5
V kratší výměně Kvitová přinutila soupeřku chybovat, vyhrála čtvrtý gem v řadě a bude podávat na vítězství v prvním setu!
15-40
Görgesová chtěla zakončit kraťasem, ale Kvitová míček dokázala doběhnout a křižným zkráceným prohozem těsně za síť získala dva brejkboly!
15-30
Výborně trefený return české tenistky, která forhendem trefila přesně levou boční lajnu!
15-15
Přímý bod Görgesové.
0-15
Slabší druhé podání využila Kvitová k prudkému returnu.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Julia Görgesová.
3:4
3:4
Přímým bodem však česká hráčka uzavírá sedmý gem.
30-40
Kvitová se ustřelila do autu.
15-40
Görgesová po kratším úderu soupeřky přistoupila více do kurtu a zahrála podél levé lajny.
0-40
Kvitová se dostává ke třem gembolům po úspěšném druhém servisu.
0-30
Return Görgesové vylétl do autu.
0-15
První delší výměna zápasu. Křižnou rozehru zakončila Kvitová útokem podél levé lajny.
3:3
Kvitová, stejně jako na začátku gemu, trefila excelentní křižný return, na který byla Görgesová krátká! Česká tenistka získává ztracené podání zpět na svou stranu.
15-40
Dvojchybou nabízí Görgesová Kvitové dva brejkboly!
15-30
Přímý bod německé tenistky.
0-30
Kvitová opět trefila fantastický return. Görgesová ho sice tentokrát vybrala, ale dala tím pouze pozvánku Češce k přechodu na síť a zahrání vítězného forhendu.
0-15
Výborně trefený křižný return Kvitové. Görgesová se po míčku jen ohlédla.
3:2
3:2
3:2
Görgesová returnem přepálila celý kurt. Kvitová drží servis.
15-40
Další z řady kvalitních podání české tenistky.
15-30
První eso Kvitové.
15-15
Görgesová trefila return k základní čáře a k nohám Kvitové. Ta musel uskakovat a její forhend tak postrádal přesnost a skončil za základní lajnou.
0-15
Také Kvitová si na začátku páté hry pomáhá podáním k fiftýnu.
3:1
Return Kvitové po servisu na tělo končí v pravém autu. Gem bez výměny, ve kterém záleželo jen na tom, jestli Görgesová trefí servis, Němka zvládla.
15-0
Görgesová zahájila čtvrtý gem tvrdým prvním servisem a ziskem fiftýnu.
2:1
2:1
2:1
Česká tenistka chtěla forhendem zaútočit podél levé lajny, ale míček pohltila páska. Görgesová proráží podání Kvitové a ujímá se vedení.
40-30
Kvitová si pomáhá přímým bodem po prvním podání.
40-15
Görgesová se ubránila se štěstím vysokým lobem, který dopadl do kurtu. Kvitová se musela vracet a odpovědět stejným úderem, který Němka přetavila ve vítěznou smeč a dva brejkboly!
30-15
Chybný úder Kvitové pouští domácí tenistku do nadějného skóre.
15-15
Return Görgesové zastavila páska.
15-0
Kvitová rozehrává třetí gem dvojchybou.
1:1
Čistou hrou si Görgesová drží servis. Gem zakončila stopbalem.
40-0
Němka tlačila údery k pravé lajně a nakonec využila pohybu Kvitové k vítěznému forhendu.
30-0
Petra trefila return proti druhému podání pouze do sítě.
15-0
Return Kvitové vyletěl až za základní čáru.
0:1
Kvitová si pomohla prvním servisem a zakončuje úvodní gem.
30-40
Görgesová využila slabšího druhého podání Kvitové, zatlačila na returnu do levé strany a následně dalším úderem do levého rohu zapisuje vítězný forhend.
15-40
Return Němky zastavuje páska.
15-30
Vítězný return Görgesové po forhendu k pravé lajně.
0-30
Česká tenistka se po servisu začala přibližovat k síti a výměnu zakončila vítězným volejem.
0-15
Kvitová zahájila duel přímým bodem z prvního podání.
0:0
Úvodní servis obstará Petra Kvitová.
Obě hráčky dorazily na dvorec a čeká je rozehrávka.
Na antuce ve Stuttgartu se dá očekávat vyrovnaný zápas, který by se měl dostat až do třetího setu. Jestli se papírové předpoklady naplní nebo jedna z hráček duel ovládne ve dvou setech, se rozhodne krátce po sobotním poledni.
Němka se dostala v závěru minulé sezony do životní formy, díky níž získala tituly v Moskvě, Ču-chaji na Elite Trophy a také na začátku této sezony v Aucklandu a premiérově pronikla do elitní světové desítky.

Ani Petra Kvitová si ale nemůže příliš stěžovat na výkony z probíhajícího ročníku. Na Australian Open sice stejně jako již ve zmíněném Charlestonu vypadla hned v prvním kole, ale vybojovala také tituly v Petrohradu a Dauhá, díky čemuž se vrátila mezi deset nejlepších hráček světového žebříčku.
Hledat favoritku tohoto zápasu by mohlo být hodně ošidné. Obě hráčky spolu sehrály celkem pět zápasů a čtyřikrát se radovala z výhry Petra Kvitová, jíž se podařilo Görgesovou porazit dvakrát i v této sezoně na turnajích v Petrohradu a Dauhá.

Jenže premiéra české tenistky v této sezoně na antuce nedopadla zrovna podle představ, když Kvitová vypadla v Charlestonu hned v prvním kole. Na stejném turnaji prošla Görgesová až do finále!
V německém Stuttgartu bude v sobotu zahájeno semifinále Fed Cupu mezi domácími Němkami a českými tenistkami. Úvodní duel celého víkendu obstará Julia Görgesová a Petra Kvitová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:05.