Carreno-Busta - Nadal | ONLINE | 7.6.2017 11:15 | French Open 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

French Open - muži -  ONLINE PŘENOS -  Pablo Carreno-Busta : Rafael Nadal - 7. června 2017   11:15

Ukončeno
Pablo Carreno-Busta
25 let  pravák  188 cm  Španělsko
0
2
0
Rafael Nadal
Rafael Nadal
31 let levák  185 cm  Španělsko
1
6
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro tuto chvíli děkuji za pozornost a přihlásím se ve 14 hodin u čtvrtfinále Garciaová – Ka. Plíšková. Mějte se krásně!
Je tady konec zápasu. Carreno-Busta jej musí vzdát. Těžko říci, kde byl problém, protože ošetření outsidera zápasu proběhlo mimo kurt. Ale tím důvodem mohou být problémy s břišním svalstvem, jelikož když Španěl odcházel ze šaten, tak bylo vidět, že má v této části těla velkou náplast. Tak či onak, devítinásobný vítěz Roland Garros ukázal sílu na big pointy. Tam byl jednoznačně lepší, jistější, hrál s naprostým klidem, prostě nedělal chyby. Zkrátka, Rafael byl výborný při svých brejkbolech. Ale na podání tkví tak trošku jeho slabina. Nicméně, i tak je největší favorit French Open v mužské dvouhře v semifinále, kde jej čeká vítěz duelu Thiem – Djokovič.
skreč Carreno-Busta
0-15
Vynikající bekhendový return, k tomu jeden dobrý forhend Carrena-Busty na základní čáru, ale poté smeč po dopadu do pravého koridoru pro debl.
0:2
V poslední výměně gamu byl Nadal zase vynikající na big point, zase neudělal chybu. Soupeř ukončil hru na podání bekhendem do sítě.
15-40
Nadal returnoval forhendem proti servisu na kříž, Carreno-Busta si jej rozběhal, byl jednoznačně aktivnější, ale laxním volejem dal šanci soupeři, který jej prohodi forhendem po levé lajně!
15-30
Po bekhendovém returnu kros končí forhend Carrena- Busty v síti...
15-15
Ve výměně od základní čáry si outsider zápasu pomohl bekhendem kros, posléze se dostal ke kraťasu, který byl winnerem.
0-15
Po podání ven z kurtu chyběla potřebná razance prvnímu forhendu Carrena-Busty, ten druhý potés skončil v levém koridoru pro debl.
0:1
Po servisu na téčko hrál Nadal jednou do bekhendu soupeře, ten odpověděl bekhendem do sítě.
15-40
Po returnu kros vyhnal Carreno-Busta Nadala ven z kurtu, ten udělal chybu do sítě po dalším bekhendu svého soupeře.
0-40
Nadal byl aktivnější, rozběhal si soupeře až sok udělal vynucenou chybu forhendem od základní čáry za základní čárou.
0-30
Zase velká rotace při podání ven z kurtu, pak jistá hra forhendem Nadala a nakonec vynucená chyba soupeře po stopvoleji hráče na servisu.
0-15
Vyhozený bekhendový return po druhém podání.
0:0
Zápas pokračuje servisem Nadala.
0:0
Carreno-Busta odchází mimo kurt.
0:0
Začátek druhé sady se protáhne! Pablo Carreno-Busta si vyžádal ošetření.
2:6
První servis do sítě, druhé podání do autu. Druhá dvojchyba za sebou znamená, že Nadal bere první sadu poměrem 6:2.
30-40
Dvojchyba, dva servisy do autu, setbol Nadal!
30-30
Po podání ven z kurtu končí úder hráče na podání v levém koridoru pro debl.
30-15
Tak to byla nádhera! Return byl krátký, Carreno-Busta šel na síť, Nadal zahrál důrazný forhend kros, ale outsider zápasu zvládl těžký volej.
15-15
Na podání ven z kurtu ještě Nadal reagoval, poté se vyhodil bekhendem za základní čáru.
0-15
Nadal hrál hlavně bekhendem, nakonec po forhendu zvolil kraťas, který soupeř doběhl, ale hráč na returnu poté prohazoval bekhendem po pravé lajně.
2:5
Po servisu do bekhendu neměl Nadal těžkou pozici, ale forhendem do sítě ukončil game! Brejk!
40-0
Po returnu kros reagoval Nadal bekhendem do sítě, tři brejkboly!
30-0
Nadal musel při svých úderech do kolen, dvakrát musel hrát čopem až se míček dostal do pravého koridoru pro debl.
15-0
Nadala držel bekhend kros po pravé ruce soupeře, Rafael si rozběhal Carrena-Bustu, pomohl si bekhendem po pravé lajně, ale chyboval forhendem do sítě.
1:5
Carreno-Busta přichází o servis, této výměně byl Nadal zase na big point nesmírně silný, prostě odmítl udělat chybu ve hře od základní čáry, ačkoliv měl problémy s returnem na základní čáru, nakonec outsider utkání zakončil game bekhendem do sítě.
15-40
Nadal byl v této výměně horší, ale vynikající obrana favorita zápasu vedla k tomu, že se soupeř vyhodil forhendem za základní čáru.
15-30
Vynikající pohyb Nadala od základní čáry, k tomu dobrá hra forhendem zakončená bekhendem soupeře za základní čáru.
15-15
Nadal byl v závěru boje o něco aktivnější, dvakrát si pomohl forhendem po levé lajně, druhý úder byl winnerem.
15-0
Po podání ven z kurtu přišel bekhend do levé poloviny kurtu, do protipohybu Nadal, Carreno-Busta zahrál posléze s lehkostí stopvolej.
1:4
Po podání do bekhendu hrál Nadal jednou forhendem kros po levé ruce soupeře, ten reagoval bekhendem do sítě. Favorit zápasu potvrzuje brejk!
15-40
Zase nebyl pasivní Carreno-Busta od základní čáry, jeho aktivní hra do bekhendu soupeře vedla nakonec k chybě Nadala do sítě.
0-40
Outsider zápasu returnuje forhendem mimo kurt.
0-30
Velice dobré druhé podání, k tomu jeden forhend Nadala a nakonec forhendová smeč po pravé ruce soupeře.
0-15
Carreno-Busta zatlačil aktivní hrou Nadala, byl aktivní, ale stejně se vyhodil za základní čáru.
1:3
Čtvrtým forhendem si Nadal výrazně pomohl, pátým do pravé poloviny kurtu si připravil pozici pro forhendovou smeč, která nebyla důrazná, ale soupeř prohazoval bekhendem do pravého koridoru pro debl. Brejk!
30-40
Nadalovi stačily dva forhendy a jeden bekhend, poté Carreno-Busta kontroval bekhendem od základní čáry do sítě, brejkbol!
30-30
Třetím bekhendem kros po pravé ruce Carrena-Busty si Nadal vynutil chybu soupeře za základní čáru.
30-15
Nadal tlačil do forhendu soupeře, ten vše zakončil úderem do pravého koridoru pro debl.
30-0
Laciná nevynucená chyba Nadala z bekhendu za základní čáru, Carreno-Busta i tak zatím hraje odvážně!
15-0
Ihned po servisu zahrál outsider zápasu forhendový winner kros po levé ruce Nadala.
1:2
V úvodu výměny psal Nadalovi forhend, ale favorit zápasu neukončil boj, a tak se soupeř chopil šance. Forhendem po levé lajně si vynutil chybu svého protihráče do sítě. Tohle si Carreno-Busta zasloužil za svojí hru v tomto gamu!
40-15
Po podání ven z kurtu jsme viděli celkem dobrou hru Nadala v úvodu výměny od základní čáry, vše ale skončilo bekhendem do pravého koridoru pro debl, dva brejkboly!
30-15
Po returnu křížem si Careno-Busta pomohl jedním forhendem, načež následoval vítězný kraťas.
15-15
Obrovská rotace toho servisu ven z kurtu, Nadal byl celkem klidný z forhendu, ale soupeř se ubránil, načež Rafael zahrál bekhendem do pravého koridoru pro debl.
0-15
Po druhém podání na kříž neudělal Nadal chybu z bekhendu, soupeř si jej rozběhal, ale chyboval bekhendem do pravého koridoru pro debl.
0:2
Nadal byl možná v úvodu boje pasivní, ale postupem času byl naprosto klidný od základní čáry, byl sebevědomý a celkem dlouhou výměnu zakončil forhendovým winnerem kros po levé ruce soupeře. Brejk!
30-40
Po třech bekhendech Nadala to soupeř zkusil jednou do forhendu svého soka, následoval bekhend hráče na podání do levého koridoru pro debl!
30-30
Nadal byl ve většině výměny v obraně, ke konci se dostal k forhendu, ale poté udělal nevynucenou chybu bekhendem za základní čáru.
15-30
Po podání ven z kurtu byl Nadal hluboko za základní čáru, přišel ovšem forhendový výhoz soupeře za základní čáru.
15-15
Ta hra Nadala od základní čáry nebyla špatná, po bekhendu po pravé lajně ovšem hráč na returnu vyhodil forhend.
0-15
Carreno-Busta hrál ve většině výměny do bekhendu soupeře, ten se ovšem dostal k forhendu po levé lajně, z toho plynula vynucená chyba outsidera zápasu do sítě.
0:1
Po servisu na téčko zvolil Nadal jeden forhend křížem po levé ruce soupeře, ten kontroval bekhendem do sítě z těžké pozice.
30-40
Carreno-Busta měl šanci na brejk, Nadal hrál hlavně forhendem, závěru výměny měl hráč na returnu převahu, ale jeho forhend od základní čáry skončil v síti.
30-30
Nečistý forhendový return, podání na kříž mělo velkou rotaci, nebylo razantní.
30-15
Krásně a jednoduše vyřešil outsider zápasu výměnu, Carreno Busta na nic nečekal a poslal forhendový winner po pravé lajně.
15-15
Nadal byl aktivnější, držel soupeře za základní čárou, podržel jej forhend a trpělivost až přišla forhendova chyba Carrena do sítě.
15-0
Ten forhend Nadala nebyl nějak agresivní a možná na to hráč na podání doplatil, soupeř jej křižným bekhendem donutil k chybě do sítě.
0:0
Utkání právě začalo.
Rafael Nadal začne zápas na podání. Oba hráči jsou již na kurtu a rozehrávají se.
Pořadatelé se rozhodli kvůli dešti přesunout obě mužská čtvrtfinále na středu od 11:00.
Vzájemné zápasy
3:0 pro Nadala. Dvakrát se dnešní soupeři utkali v Riu de Janieru. Nejprve v roce 2015 vyhrál Rafa 7:5, 6:3, před rokem poté 6:1, 6:4. V Dauhá 2016 na tvrdém povrchu zvítězil devítinásobný vítěz Paříže 6:7, 6:3, 6:1.
Rafael Nadal
Celkem devětkrát ovládla současná světová čtyřka pařížský grandslam. Na antuce se tento hráč zkrátka narodil. Pouze Soderling v roce 2009 v osmifinále a Djokovič před dvěma lety ve čtvrtfinále dokázali Rafu porazit na jediném antukovém turnaji velké čtyřky.

Letošní bilance Nadala je 43:6. Na antuce jej porazil pouze Rakušan Thiem ve čtvrtfinále římské tisícovky ve dvou setech. Ale v Paříži zatím letos neztratil Španěl ani set, dohromady prohrál pouze dvacet gamů ve čtyřech zápasech. Naposledy proti němu nehrál Bautista-Agut v osmifinále vůbec zle, ale Rafa zkrátka zahrál velice dobře na big pointy.

Na prvním grandslamu sezony v Melbourne nestačil Španěl až ve finále na Federera. V hlavním městě Francie je největším favoritem a zatím svojí roli plní.
Pablo Carreno-Busta
Čtvrtfinále je životním úspěchem pro španělského hráče. Ještě nikdy nebyl na grandslamu tak daleko. Na Roland Garros byl nejlépe ve druhém kole. Loni právě v této fázi nestačil Carreno-Busta na Aljaže Bedeneho v pěti setech.

Výrazný outsider dnešního zápasu je momentálně 21. tenistou planety, přičemž pamatuje časy, kdy byl světovou osmnáctkou. Jeho letošní bilance je pozitivní, a sice vypsaná poměrem 27:13 (na antuce 20:7). Na letošním French Open dokázal v osmifinále překvapivě vyřadit Raonice z Kanady po pětisetovém duelu (8:6 v páté sadě), ačkoliv soupeř vedl 2:1 na sety.

Před antukovým turnajem velké čtyřky ovládl Španěl například podnik ATP 250 v portugalském Estorilu. V Riu de Janieru na začátku sezony nestačil ve finále na Rakušana Thiema.
Hezký den, Roland Garros nabízí dnes čtvrtfinálový souboj dvou antukářů, tedy Pablo Carreno-Busta versus Rafael Nadal. Zápas začíná přibližně v 15:30, respektive ihned po zápase Baczinská – Mladenovicová a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud