Thiem - Zeballos | ONLINE | 4.6.2017 17:38 | French Open 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

French Open - muži -  ONLINE PŘENOS -  Dominic Thiem : Horacio Zeballos - 4. června 2017   17:38

Ukončeno
Dominic Thiem
Dominic Thiem
23 let  pravák  185 cm  Rakousko
3
6
6
6
Horacio Zeballos
32 let levák  188 cm  Argentina
0
1
3
1
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to nyní vše, přeji krásné prožití večera.
Ve čtvrtfinále se Thiem utká s vítězem duelu Albert Ramos – Novak Djokovič.
Dominic Thiem postupuje do čtvrtfinále letošního French Open! Rakouský tenista po zásluze poráží Horacia Zeballose, kterého přehrál za necelou hodinu a tři čtvrtě.
Třiadvacetiletý borec vstoupil do zápasu výborně, když hned ve druhé hře vzal soupeři podání. Ten sice protihráče rebrejknul, přesto další dva servisy Zeballos nedokázal udržet.
Po jednoznačné první sadě následovala druhá vyrovnanější do pátého gemu, kdy Argentinec přišel znovu o podání. Jelikož Thiem za celý druhý set ztratil při vlastním podání jediný míček, byl výsledek dějství 6:3.
V závěrečném setu již mladší hráč dominoval, k čemuž pomohl i brejk v druhém gemu. Soupeř již nedokázal najít síly na obrat, pouze si ve čtvrté hře vyhrál podání.
Sedmý hráč světa byl v zápase lepším tenistou, dopouštěl se méně nevynucených chyb a také často v pravou chvíli zahrál kvalitní vítězný úder.
Konec zápasu
6:1
Zápas končí, Dominic Thiem uzavírá utkání po esu na kříž! Jednalo se o čtvrté eso v duelu!
40-30
Zeballos zariskoval forhendový return, ten však skončil jen v autu. Mečbol!
30-30
Bekhendová nevynucená chyba mladšího borce rozhodla od vítězném fiftýnu.
30-15
Dominic Thiem je dva balónky od vítězství a postupu do čtvrtfinále, soupeř se dopustil nevynucené chyby do autu.
15-15
Zeballos soupeře vyhnal z kurtu, při přechodu na síť však forhend po lajně zahrál příliš ke středu kurtu. Thiem se ubránil a nakonec sledoval, jak soupeř výměnu kazí po chybě.
0-15
I Horacio Zeballos umí zahrát nádherné balónky, tak jako to ukázal nyní, kdy trefil krásně bekhendový úder po lajně.
5:1
Druhý brejk v setu znamená vedení 5:1! Thiem šel do výměny aktivně a agresivně a nemohlo to skončit jinak, než vynucenou chybou soupeře. Ten se dopustil této chyby při úderu křížem do sítě!
40-15
Dva brejkboly, které mohou mít smrtící účinky! Hráč na podání se snadno vyhazuje do autu, čímž nabízí soupeři velkou šanci!
30-15
Krásná práce Thiema! Ten returnoval z forhendu křížem a jelikož soupeř nabíhal na síť, tak ho pohledně prohodil.
15-15
Zeballos stál přesně na místě, kde měl. Thiem mu poslal forhendový úder přímo na bekhend, ze kterého mohl zahrát winner po lajně.
15-0
Úplně zbytečná nevynucená chyba přišla v podání zkušenějšího hráče, který svým bekhendem zahrál až za základní čáru.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Favorit vede 4:1, když na bekhendový úder soupeře křížem zareagoval fantastickým bekhendem zaslaným po lajně.
40-30
Je tu gembol. Horacio Zeballos podruhé v gemu vytvořil nevynucenou chybu, která nemusela přijít. Ze středu základní lajny totiž odehrál balónek do autu.
30-30
Zlobit se může i Rakušan, který se rovněž dopouští nevynucené chyby.
30-15
Horacio Zeballos se na sebe hlasitě zlobí, tento balónek určitě nemusel skončit jenom v autu.
15-15
Podání vyneslo zkušeného borce mimo dvorec a tak reakce Thiema forhendem na střed kurtu bohatě stačila na to, aby získal mladší hráč fiftýn.
0-15
Hráč na servisu se překvapivě dopustil nevynucené chyby, míček skončil v autu.
3:1
Výměna se po špatném zahlášení čárového musela nejprve opakovat. V opakované výměně se chyby do sítě dopustil Rakušan, který nepřehrál balónek přes síť. Argentinec snižuje na 1:3 a zaslouží si potlesk od publika.
15-40
Horacio Zeballos působí na tomto servisu jistě a sebevědomě a také se to odráží na jeho hře. Naopak protivník v této výměně chyboval úderem za základní čáru.
15-30
Hráč na podání se připravoval na forhendový úder, který však téměř vůbec netrefil, balónek se otřel sotva o rám rakety.
0-30
Vypadá to snadně. Servis ven z kurtu, po kterém následuje úder provedený křížem. Thiem sice dokázal ještě balónek pořádně vybrat a vyslat do vzduchu. Tento míček dopadl krátce za síť, Zeballos bez problémů smečoval křížem.
0-15
První servis byl úspěšný, rakouský borec returnoval daleko za základní lajnu.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Druhé podání musel třiadvacetiletý hráč vyslat do kurtu, protihráč však z forhendové strany vyslal balónek do autu. Potvrzení brejku a vedení 3:0.
40-30
Thiem se objevil u sítě, když forhendem zahrál křížem. Horacio Zeballos to zkusil a soupeře přeloboval a byl také úspěšný. Míček dopadl k základní lajně, diváci i soupeře uznali kvalitu lobu.
40-15
Rakouský borec svého soupeře dostal pod tlak a navíc se objevil u sítě. Zeballos to zkoušel razantně, ale vyhodil se jenom za základní čáru.
30-15
Brzdí se však dvojchybou, která by neměla mít fatální následky.
30-0
Tento servis na kříž byl velmi přesný, Horacio nedokázal zreturnovat. Z posledních dvaceti míčků jich Thiem vyhrál osmnáct!
15-0
Tenisté se dostali ke krátké výměně. Již to vše vypadalo, že Zeballos bekhendem křížem zahrál winner, přesto se míček vyhoupl do autu.
2:0
Gem je zakončený dvojchybou a potvrzuje tak vše zmar zkušeného borce!
40-15
Dominic Thiem se propracoval ke dvěma brejkbolům v řadě, když protihráč z Argentiny chyboval z forhendu!
30-15
Argentinci se v této chvíli moc nedaří a zoufale rozhazuje rukama.
15-15
Mladší z hráčů svým forhendem začal diktovat tempo výměny. Prvně zahrál krosem, aby následně se dostal až před síť. Protihráč výborně vystihl směr, ale nedokázal již přehrát zpátky.
0-15
Horacio Zeballos vyhrává tento balónek, když při přechodu na síť svým forhendem donutil protivníka k chybě do sítě.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Rakušan je ve velké pohodě, získává další čistou hru na své konto. V této výměně se Zeballos výborně dostal k úderu, kterým donutil soupeře se pořádně k míčku dostat do kolen. Thiem neskutečně odehrál z bekhendu winner po lajně.
40-0
Rozjetý Thiem sledoval, jak jeho protihráč kazí úder po lajně. Tři gemboly.
30-0
Horacio Zeballos od druhé sady není schopný při soupeřově podání jakkoliv hrát. Ukázal to i nyní, kdy se po krátké výměně jenom vyhodil do autu.
15-0
Dominic Thiem si svého soupeře rozběhal. Klíčovým úspěchem byl k zisku výměny forhend křížem, po kterém soupeře nachytal úderem do protipohybu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
6:3
Dominic Thiem vede 2:0 na sety, když jeho zkušenější protivník se vyhazuje z forhendu pouze za základní lajnu!
40-15
Když zahraje výborný míček, tak poté se lacino dopustí nevynucené chyby, tak jako tomu bylo v tento okamžik! Dva setboly!
30-15
Horacio Zeballos se nevzdává, ale musí pořádně bojovat! Rakušan měl nejprve navrch, přesto se tenistovi na podání dokázala převzít aktivitu, když odehrál balónek z bekhendu křížem. Zeballos se dostal poté na síť, Thiem ho však nepřeloboval. Argentinec po smeči a dalším úderu nakonec míček vybojoval ve svůj prospěch.
30-0
Po nevynucené chybě zkušeného borce do autu je tu stav, kdy favorit je dva míčky od zisku druhého setu.
15-0
Rakouský hráč se omlouvá. Při dobíhaném forhendu vyslal po lajně úder, který se otřel o pásku za síť. Zeballos sice míček doběhl, přesto již neposlal zpátky do kurtu.
5:3
Rakouský borec třetí čistou hrou v setu uzavírá osmý gem a velmi snadno potvrzuje na 5:3.
40-0
Thiem na podání ve druhém setu naprosto dominuje. I když se hráči dostanou k výměně, tak buď zahraje winner, nebo soupeř se ukončí vše sám nevynucenou chybou, jako tomu bylo nyní.
30-0
Hráč na podání se po servisu tlačil do úderů svého soupeře, který jeden z míčků dobíhal a nakonec také vyslal až za základní lajnu.
15-0
První servis byl účinný. Zeballose dostal do kolen téměř, přesto ani z této pozice nepřehrál return z bekhendu přes síť.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
První čistá hra pro Argentince v zápase! Zkušenější tenista ve výměně byl lepší. Důležitým byl úder z bekhendu, po kterém se vydal před síť. Poté už všichni byli svědky závěrečného winneru k lajně.
0-40
Výměny nejsou moc na pořádku dne a když už, tak krátké. Podobné to bylo i nyní, kdy se tenista na returnu vlastní chybou vyhodil až za základní čáru. Tři gemboly.
0-30
Druhé podání do bekhendu vyslalo Thiema daleko za základní lajnu a možná i v tom byla potíž, že mladší z hráčů nedokázal dostat return do kurtu.
0-15
Horacio Zeballos si také dokáže pomoci servisem, dokonce i prvním. Protivník returnoval do autu.
4:2
To byla smršť v této hře, Dominic Thiem potvrzuje brejk a vede 4:2! Rakouský borec se dostal k rohu kurtu, ze kterého odehrál winner z forhendu po lajně! Soupeř zatím v této sady získal jediný míček při jeho podání!
40-0
Opětovně to byl nepovedený return od Zeballose, který se úderem křížem vyhodil do autu. Náběh na čistou hru.
30-0
V tento okamžik to nebylo eso, přesto po returnu soupeře do prostoru pro čtyřhru nemusel Thiem do výměny již zasahovat.
15-0
Podruhé v zápase jsme mohli sledovat, jak Dominic trefuje eso.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Brejkbol je využitý a rakouský tenista se po dvaašedesáti minutách hry dostává k brejku! Hráči měli krátkou výměnu, po které hru přerušil mladší z borců, který se úspěšně domníval, že míček skončil za základní lajnou!
A-40
Favorit duelu získává druhý brejkbol v této hře! Tenisté se přetlačovali od základní čáry. Thiem hrál spíše forhendové údery do bekhendu protivníka, který nakonec také vyhodil balónek za základní čáru!
40-40
Horacio Zeballos si pro tento míček šel a zaslouženě ho vyhrává! Argentinský hráč se nejprve soupeři tlačil do bekhendu, poté změnil taktiku a zahrál dvakrát do forhendové strany. Druhý míček byl již vítězný.
40-30
Třetí chybou do sítě v téhle hře však nabízí soupeři brejkbol! Horacio se snažil odehrát míček po lajně, balónek ovšem nedokázal přehrát tak, aby vyletěl přes pásku!
30-30
Podání na kříž bylo velmi úspěšné, 65. hráč světa poprvé v duelu trefuje eso!
30-15
Další chybou do sítě však dostává soupeře do vedení. Sám tenista ví, že tato chyba se nemusela vůbec stát.
15-15
Celou situaci napravuje. Soupeř returnoval z forhendu do středu kurtu, Zeballos odehrál bekhend křížem. Thiem míček sice ještě doběhl, ale dostal ho pouze do výšky. Argentinec úspěšně zasmečoval křížem.
15-0
Tato výměna neměla dlouhého trvání, hráč na podání se dopustil snadné nevynucené chyby do sítě.
2:2
Favorit na předchozí chybu ani nepomyslel a v následující výměně hrál velmi agresivně. Tím dostal soupeře pod tlak, který běhal, jak jen mohl, přesto nakonec poslední forhendový dobíhaný úder odehrál jen před síť.
40-15
Tuto sérii končí třiadvacetiletý hráč vlastní chybou, přesně řečeno dvojchybou. Čtvrtou v zápase.
40-0
Sedmý hráč světa vyhrává i sedmý míček na podání ve druhé sadě. Tenista se z donucení dostal na síť, před kterou odehrál forhend křížem. Protivník ho chtěl prohodit z bekhendové strany, ale neuspěl. Míček vyletěl do autu.
30-0
Dominic Thiem si musel od balónku pořádně ustoupit, to se mu však povedlo a po forhendovém krosu si již mohl vyslechnout aplaus publika, které tento winner ocenilo.
15-0
Hráč na podání se po druhém servisu tlačil soupeři z forhendu do bekhendu. Protivník situaci nezvládl, když se pokoušel o čopovaný úder po lajně, který skončil v síti.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Přímý bod z podání uzavírá třetí hru druhé sady.
15-40
Horacio Zeballos se poprvé v zápase dostává ke dvěma gembolům! Thiem doběhl zkrácený míček za síť, Zeballos z donucení se ho pokoušel přehodit. Rakouský mladík si povyskočil a lob vrátil na druhou stranu. Míček však výborně padl do noty Argentinci, který zahrál winner kros.
15-30
Diváci můžou zatleskat velmi povedenému zkrácení hry od tenisty na podání, který svým bekhendem nedovolil soupeři ani doběhnout míček. Rakušan totiž zůstal přikovaný na místě.
15-15
Thiem se v průběhu výměny odhodlal k úderu s velkou razancí a rotací. Ta způsobila soupeři velké problémy, když se pokoušel bekhend na tělo zahrát křížem. Balónek skončil jen v autu.
0-15
Novou hru začal Zeballos servisem na téčko, mladší z tenistů dostal svůj return pouze do sítě.
1:1
Neskutečný kontrast od Dominica, který gem uzavírá čistou hrou poté, co trefuje první eso v zápase.
40-0
Ačkoliv musel Thiem využít až druhého servisu, přesto nedovolil soupeři se returnem dostat do výměny.
30-0
Podání do bekhendu našlo účinné parametry, bývalý 39. singlista světa returnuje daleko za základní lajnu.
15-0
Tenisté se nedostali do příliš dlouhé výměny, tu úderem po lajně pokazil hráč na returnu.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Dominic Thiem.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Dlouhý gem je u konce, Horacio Zeballos výborně servíroval a donutil soupeře returnovat za základní lajnu. Hra trvala jedenáct minut!
40-A
V této chvíli přichází gembol pro zkušeného tenistu, který se v minulosti dostal na French Open do semifinále čtyřhry.
40-40
Dlouhý gem přesto stále pokračuje. V krátké výměně rozhodl bekhendový úder křížem od třiadvacetiletého hráče, který odehrál krásný winner po lajně.
40-A
Servisem do forhendu si 65. hráč pomáhá k tomu, aby nemusel odvracet brejkbol. Soupeř returnoval jenom za základní čáru.
40-40
Ten také není proměněný. Zeballos to měl skvěle rozehrané, objevil se na síti, kde se snažil o volej do protipohybu. Míček však skončil pouze v síti.
40-A
Argentinský hráč si může na chvíli oddechnout, protože viděl, jak soupeř hraje balónek k lajně, ale jenom do autu. Gembol.
40-40
Horacio Zeballos se v důležitých chvílích nebojí nyní převzít aktivitu. Argentinec se dostával k síti, odehrál balónek z forhendu křížem. Thiem výborně míček doběhl, Zeballos však měl výhodu smeče, kterou provedl křížem. Rakouský hráč se sice snažil běžet, jak jen rychle mohl, ale k úderu přes síť se již nedostal.
A-40
Druhý brejkbol v gemu! Thiem se ocitl v úzkých a svůj bekhendový úder po lajně zahrál spíše z nouze. Míček se však dostal na pásku, ze které dopadl těsně za síť. Argentinec pohotově zareagoval a snažil se o úder křížem, balónek však skončil v místě pro čtyřhru!
40-40
Ten je odvrácený! Zeballos se v pravou chvíli vydal na síť, když odehrál forhendový úder po lajně. Soupeř se snažil o úder kros, ten ale skončil v síti!
A-40
Sedmý hráč světa v této chvíli ve výměně přitvrdil a donutil protivníka se vyhodit za základní čáru. Brejkbol!
40-40
Konec gemu tu však stále ještě není, diváci mohli sledovat nevynucenou chybu do sítě od zkušenějšího tenisty.
40-A
K brejkbolu se však zatím nedostává, protože protivník se dostal před síť, od které zahrál rovněž forhendový winner křížem.
40-40
Rakouský hráč nyní ukázal své výborné kvality. Nejprve totiž returnoval a počkal si, než soupeř vrátí míček zpátky. Poté udeřil výborným forhendovým krosem.
30-40
Argentinský tenista si připsal přímý bod po podání. Gembol.
30-30
Mohli jsme sledovat podobné ukončení výměnu, tedy chyby tenisty na podání za základní čáru. V této chvíli k tomu byl ale donucený, protože ho soupeř výborně rozběhal.
15-30
Musí se však vyvarovat nevynucených chyb, tak jako to předvedl nyní, kdy se lacino vyhodil za základní lajnu.
0-30
Horacio Zeballos si kráčí za prvním vyhraným gemem v zápase při vlastním podání.
0-15
Zeballos se po returnu soupeře napřahoval k úderu, pak si to ale rozmyslel a myslel, že míček je v autu. Ten však nebyl a výměna pokračovala dále, v níž nakonec uspěl úderem k lajně hráč na podání.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
0:0
Následuje přestávka po konci prvního setu.
6:1
Druhý setbol ovšem favorit duelu využívá, když se propracoval k forhendovému winneru křížem!
40-30
Horacio Zeballos to vše patrně vzdal a zkusil to prostě vypálit po lajně. Tento return byl k překvapení všech účinný i pohledný!
40-15
Dva setboly pro třiadvacetiletého borce, který se mohl spolehnout na nevycenou chybu protivníka do sítě!
30-15
Nemusí ho však v tento okamžik mrzet, argentinský tenista sice returnoval, ale jenom za základní čáru.
15-15
Potřetí v dnešním zápase se mladší tenista dopustil dvojchyby.
15-0
Horacio Zeballos zkrátil výměnu, ale nebyla to správná volba. Soupeř jeho úmysl přečetl a rychle se vydal k síti. Před tou zvolil výbornou variantu krátkého úderu křížem.
5:1
Rakouský hráč zatíná pěst, vede totiž 5:1! V jedné z nejdelších výměn v zápase byl jeho protivník donucený chybovat jenom do sítě, když se snažil zahrát úder po lajně!
A-40
Velká škoda pro tenistu na podání, který musí čelit brejkbolu! Nejprve svým bekhendovým úderem vyhnal soupeře ven z kurtu. Ten se vracel na střed a Zeballos zahrál podruhé v řadě stejný úder. Bohužel pro něj však jenom do autu. Kdyby to vyšlo, byla by to nádherná kombinace!
40-40
Zeballos odvrací i druhý brejkbol soupeře v téhle hře. Sledoval, jak se sedmý hráč světa vyhazuje pouze za základní lajnu.
40-30
Thiem, semifinalista French Open z minulého roku, se pokoušel zahrát balónek po lajně z bekhendové strany. Jeho úder však zastavila síť.
40-15
Jenže po nevynucené chybě přicházejí potřetí v zápase při jeho podání dva brejkboly v řadě pro soupeře!
30-15
Servis na téčko, po kterém přišel rychlý winner. Pohledná a přesná práce Horacia Zeballose.
30-0
Tenista na podání se dostával na síť, opětovně ale úřadoval bekhendový winner křížem od jeho soupeře, který ho prohodil.
15-0
Výše postavený tenista v žebříčku nejprve vrátil dobíhaný míček z forhendu na druhou stranu. Zeballos odehrál balónek po lajně. Rakušan však včas doběhl a odehrál krásný bekhendový winner krosem.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Dominic Thiem potvrzuje brejk a vede 4:1, když soupeř kazí z forhendu. Tento míček se zařadí do kategorie nevynucených chyb.
A-40
Mohli jsme slyšet velký křik od Argentince, který se sebe zlobí. Thiem se dostal na síť, zahrál volej krosem a Horacio Zeballos balónek doběhl. Výborně se k němu postavil a posílal míček po lajně. Trefil však pásku, která vynesla míčku do autu.
40-40
Tenista na servisu to myslel výborně. Viděl, jak protivník je daleko za základní lajnou a snažil se výměnu zkrátit. Tento úmysl však doletěl jenom do sítě.
40-30
V tento okamžik si sedmý tenista světa pomohl prvním servisem do bekhendu, soupeř returnoval jenom za základní čáru.
30-30
Rakouský hráč stál ve středu kurtu a nebylo pro něj tedy příliš těžké doběhnout míček mířený do bekhendu k lajně. Odpověděl krásným liftovaným winnerem.
15-30
Dominic Thiem se nečekaně dopouští nevynucené chyby, když zahrává bekhendový úder křížem jen do sítě.
15-15
Rakušan se snažil odehrát bekhendový úder křížem, míček však netrefil čistě. Ten vyletěl až na tribunu.
15-0
Na úvod pátého gemu se hráči předvedli v plné kráse, když se oba předháněli svými liftovanými údery od základní čáru. V nejdelší výměně duelu se k nevynucené chybě do sítě dostal tenista na příjmu.
3:1
Dominic Thiem podruhé v zápase bere soupeři podání a vede 3:1! V této nepříliš dlouhé výměně se diváci dočkali chyby tenisty na podání, který se vyhodil jen za základní čáru!
40-15
Dva brejkboly pro rakouského tenistu! Ten zatlačil soupeře do pravého rohu kurtu, který byl donucený z tohoto místa zahrát míček jenom do sítě!
30-15
V dlouhé výměně nejprve oba trefili lajnu. Poté Thiem ukázal rychlé nohy a doběhl zkrácený míček, zaslal ho krosem ven z kurtu. Zeballos se k míčku dostal ideálně, ale pouze ho poslal z bekhendu do sítě.
15-15
Dominic Thiem se objevil před síti, kde se spíše snažil soupeře napálit, aby získal míček na svoji stranu. Protivník ovšem včas uhnul a balónek vyletěl jen do autu.
15-0
Servis na tělo byl ze začátku účinný. Zeballos se však dral na síti, ale zahrál soupeři míček do silného forhendu. Ten ho krosem prohodil.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Horacio Zeballos získává ztracené podání okamžitě zpátky, snižuje na 1:2!
40-A
Hned na to ovšem přichází třetí brejkbol pro zkušeného tenistu, který se po dvanácti minutách hry bude snažit poprvé soupeře brejknout!
40-40
Druhý brejkbol je rovněž odvrácený. Dominic Thiem před síti zahrál rychlý úder na středu kurtu a nechal tři čtvrtě dvorce odkrytého. Zeballos spíše blokoval jeho ránu, protiúderem odehrál však míček za základní lajnu.
30-40
První hrozba je pro třiadvacetiletého tenistu odvrácená, v dlouhé výměně trpělivě počkal na chybu soupeře, která přišla po bekhendu do autu.
15-40
Dva brejkboly a šance na rebrejk! Zeballos donutil soupeře se dostat před síť, ten se snažil o kraťas. Úmysl však vůbec nevyšel, zkrácení hry skončilo pouze v síti!
15-30
Druhé podání do bekhendu vypadalo jako správná volba, na Thiema čekala odkrytá polovina dvorce. Svým bekhendem však pokazil výměnu za základní lajnu.
15-15
Ve druhém gemu si mladší z hráčů připisuje už druhou dvojchybu v dnešním zápase.
15-0
Thiem se dostal do hry prvním servisem. Protihráč returnoval těsně za základní čáru.
2:0
Čárový rozhodčí nejprve zahlásil aut, umpirový sešel ze schůdků dolů a opravil ho. Výměna se musela opakovat. V ní byl sice agresivnějším tenistou zkušenější borec, ten však další nevynucenou chybou, do prostoru pro čtyřhru, nechává soupeře vzít mu podání!
40-15
Přicházejí dva brejkboly! Horacio Zeballos opětovně po returnu Rakušana zahrával tvrdší úder, přesto jeho forhend nakonec skončil pouze v síti!
30-15
Argentinec se po returnu soupeře snažil do míčku pořádně opřít z forhendové strany, balónek z jeho rakety však vyletěl daleko za základní lajnu.
15-15
Zeballos zkrátil výměnu, ale neúspěšně. Rakušan míček doběhl a zahrál po lajně. Horacio odehrál následně balónek křížem. Thiem však ukázal rychlé nohy a také přesnost, když forhendem po lajně trefil winner.
0-15
Zeballos svým servisem vyhnal protivníka lehce z kurtu, aby následně mohl poslat bekhendový úder po lajně.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Až na pátý pokus trefil Dominic první servis. Po returnu soupeře se však odhodlal k razantnímu úderu, který byl vítězný.
40-15
Ve výměně od základní lajny se snažil Argentinec něco změnit a z bekhendové strany zkrátit po lajně, ale úmysl skončil jenom v autu.
30-15
Druhé podání mělo velkou rotaci a Horacio Zeballos returnoval pouze za základní čáru.
15-15
Druhé podání zamířilo na téčko, po kterém se forhendovým rychlým úderem po lajně postaral Thiem o první winner v zápase.
0-15
Nečekaný začátek zápasu. První servis mířil do sítě, druhý do autu. Dvojchyba na úvod.
0:0
Utkání právě začalo.
Tenisté již zkoušejí podání. Osmifinálové utkání za každou chvíli začne.
Horacio Zeballos si vybral "hlavu" a také los vyhrál. Na úvod si zvolil příjem, jeho protivník stranu.
Oba tenisté nastoupili na kurt. Nyní proběhne los o první servis v zápase.
Kristina Mladenovicová vyhrála nad Garbiñe Muguruzaovou 6:1 3:6 6:3, čímž slaví postup do čtvrtfinále.
Zápas mezi Thiemem a Zeballosem začne krátce po půl šesté.
Program na kurtu Suzanne Lenglen se protáhl a duel mezi Thiemem a Zeballosem tak začne okolo půl šesté. V tuto chvíli hrají rozhodující sadu Garbiñe Muguruzaová, která o postup do čtvrtfinále hraje s Kristinou Mladenovicovou.
Osmifinále Roland Garros nabídne souboj mladé naděje proti veteránovi Zeballosovi

Dominic Thiem je jednou z největších nadějí současného bílého sportu. Jedná se o jediného hráče, který letos dokázal porazit hlavního favorita Roland Garros Rafaela Nadala na antuce. Rakušan má výborný jednoručný bekhend. A i díky němu byl v Paříži minulý rok v semifinále. Tam prohrál s Novakem Djokovičem, pozdějším vítězem jediného antukového grandslamu.

Thiem je momentálně světovou sedmičkou, což je také jeho žebříčkové maximum. Jeho letošní zápasová bilance je pozitivní – 32:12. Na French Open nemusel letos jít ani jednou alespoň do čtyř setů. Zkrátka, všechny duely vyhrál poměrem 3:0. Postupně zvítězil nad Australanem Tomicem, Italem Bollelim a Američanem Johnsonem. Thiem plní v tomto osmifinále pozici jasného favorita a možná by bylo i překvapením, kdyby mu soupeř sebral set.

Tím soupeřem bude Horacio Zeballos. Hráč, který rozhodně preferuje antuku (ostatně jako každý Argentinec). V současné době je v žebříčku ATP pětašedesátý. Ale pamatuje časy, kdy byl světovou pětatřicítkou. Loni v Paříži vypadl již v prvním kole, když nestačil na Španěla Ramose ve čtyřech setech, přičemž v tom posledním dostal argentinský hráč kanára. Jinými slovy – neuhrál ani game.

Zeballos v hlavním městě Francie poslal pryč z mužského pavouka Francouze Mannarina, Chorvata Karloviče, posléze sice prohrával v prvním setu s Belgičanem Goffinem 4:5 a byl na servisu, jenž jeho soupeř musel po pádu a potížích s kotníkem utkání vzdát.

Asi největšího úspěchu dosáhl hráč sedmé světové desítky v Barceloně, kde prohrál až v semifinále s Rafaelem Nadalem po setech 3:6, 4:6. Jinak na výhru nad velkým hráčem v letošní sezoně čeká. Za zmínku stojí fakt, že Zeballos padl na Australian Open s již zmiňovaným Karlovičem 20:22 v pátém setu.

Co se týče zápasů s českými tenisty, tak v Aucklandu na začátku roku nestačil ve dvou setech na Jiřího Veselého. I proto je dnes jasným outsiderem a jeho výhra by byla velkým překvapením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud