Strýcová - Riskeová | ONLINE | 30.5.2017 15:09 | French Open 2017 | ŽIVĚ | iSport.cz

French Open - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Barbora Strýcová : Alison Riskeová - 30. května 2017   15:09

Ukončeno
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová
31 let  pravák  164 cm  Česká rep.
2
6
6
Alison Riskeová
26 let pravák  175 cm  USA
0
3
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, program na French Open však stále pokračuje!
O postup do třetího kola se Strýcová utká s Alize Cornetovou, 43. hráčkou světa. V případě postupu by se dostala na zdejší maximum z roku 2016.
Český tenis bude mít ve druhém kole letošního French Open minimálně tři české zástupkyně ve dvouhře. Tou poslední se prozatím stala Barbora Strýcová, která porazila Alison Riskeovou 6:3 6:0. Výsledek však neodpovídá dnešnímu výkonu české tenistky, která se především v úvodním setu velmi trápila, když vytvořila mnoho nevynucených chyb. V této sadě však v šesté hře využila svůj první brejkbol v zápase, díky kterému také nakonec vyhrála toto dějství 6:3.
Druhý set začal pro Strýcovou brejkem, na který navázala také ve třetí a páté hře. Menší komplikace nastaly pro jednatřicetiletou tenistku až posledním gemu zápasu, kdy nevyužila stav 40:15. Zároveň dovolila soupeřce se dostat na brejkbol. Ta však tuto šanci zahodila a nabídla tak brzy zkušenější hráčce třetí mečbol. Ten již dvacátá nasazená bez problémů proměnila.
Konec zápasu
6:0
Barbora Strýcová nedovolila po servisu soupeřce returnovat přes síť, čímž tak končí dnešní zápas, ve kterém vítězí česká tenistka!
A-40
Třetí mečbol! Česká tenistka odehrála balónek z bekhendu krosem, po kterém soupeřka nemohla míček odehrát přes pásku!
40-40
Soupeřka však v tomto utkání příliš kazí a potvrdila to i při šestém brejkbolu v zápase, kdy se snadno dopustila chyby do sítě.
40-A
To jsou nám ale věci. Podruhé v utkání jsme svědky dvojchyby Strýcová, která musí odvracet brejkbol!
40-40
Tak tohle se často nevidí! Strýcová se ocitla před síti, kde měla vše nahrané. Její bekhendový úder, u kterého si trochu poskočila, skončil nečekaně za základní lajnou. Tento míček až příliš uspěchala!
40-30
Ten první ještě využitý není. Strýcová svůj bekhendový úder až moc přepálila a zahrála za základní čáru. Jak bude vypadat druhý mečbol?
40-15
Rodačka z Plzně fantasticky prodloužila forhendový úder k základní čáře, čímž nedovolila soupeřce balónek doběhnout! Dva mečboly!
30-15
Češka je plně koncentrovaná a také tato chyba, kdy se dostala správně pod míček, ale nepřehrála přes síť, pořádně štve.
30-0
Již pouhé dva míčky dělí Strýcovou od postupu do druhého kola, ve kterém by se představila potřetí v kariéře. Při druhém fiftýnu se mohla spolehnout na další chybu Riskeové.
15-0
Češka již nebude chtít dovolit žádné překvapení. Riskeová ve výměně bojovala, přesto však výměnu ukončila nevynucenou chybou do sítě právě ona.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová. Ta nyní může zápas ukončit.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Barbora Strýcová je gem od vítězství! Riskeová se vydala na síť, nepočítala však s tím, že by jí rodačka z Plzně mohla přehodit takto přesně! Čtyřnásobná vítězka Fed Cupu dnes využila čtvrtý z osmi brejkbolů!
A-40
Míčky do protipohybu dnes Strýcové jdou na výbornou! Česká tenistka zahrála úder do forhendu soupeřky, která balónek ještě vrátila na druhou stranu. Jednatřicetiletá Bára však okamžitě doběhla k síti před kterou zahrála chytře znovu do forhendu!
40-40
Česká tenistka měla odkrytou celou polovinu kurtu, ale nedokázala se míčkem do této části dvorce vůbec dostat. Naopak předvedla jednoduchou chybu za základní čáru.
A-40
Jenže následující chyba, kdy svůj forhend v záklonu zahrála jenom do prostoru pro čtyřhru, jí kazí vyhlídky na další úspěch! Brejkbol!
40-40
Riskeová se však v důležitou chvíli nebála a po servisu se dostala k síti, kde se prezentovala úspěšnou smečí.
A-40
Barbora Strýcová si dochází pro brejkbol, který může mít pro Alison Riskeovou smrtící účinky!
40-40
Gem však stále pokračuje, šestadvacetiletá hráčka na podání se totiž dopouští snadné nevynucené chyby.
30-40
Alison Riskeová se bude snažit ještě a nevzdá se. Potvrdila to i při tomto balónku, kdy odehrála míček po lajně. Strýcová měla těžkou situaci, aby dokázala tento fiftýn uhrát.
30-30
Snad tato chvíle nijak neovlivní českou tenistku, která se v následující fiftýn vyhodila vlastní nevynucenou chybou.
30-15
Strýcová sice kazí smeč, v tento okamžik to však měla velice těžké. Češka totiž po returnu odehrála balónek k čáře, od které Riskeová skvěle poslala těžký míček do kurtu. Ten měl i daleké parametry.
30-0
Tenistka na servisu vypadá celkem rozhozeně a potvrzuje to také další fiftýn, který po přesném returnu soupeřky vyhazuje jenom do autu.
15-0
Strýcová čekala, až se Alison Riskeová vymlátí a poté zahrála chytrý balónek do protipohybu. Američanka neměla šanci na tento úder jakkoliv zareagovat.
4:0
Barbora Strýcová potvrzuje třetí brejk v dnešním zápase a vede tak 4:0. V této chvíli mohla sledovat balónek, jak z rakety Riskeové letí pouze do autu.
A-40
V tuto chvíli měla česká tenistka velké štěstí. Riskeová totiž dobíhala balónek a chtěla ho zahrát po lajně. Strýcová čekala u sítě a viděla pouze, jak míček končí na pásce na straně Američanky.
40-40
Alison Riskeová se dvakrát výborně ubránila svým bekhendem a znovu pak hrála do forhendu soupeřky. Strýcová se pokusila odehrát balónek krosem, ale vyhodila se jen do autu.
40-30
Za základní čáru se tentokrát vyhodila Češka, ta v tento okamžik má však ještě jeden gembol k tomu, aby gem ukončila a vedla už 4:0.
40-15
Podání od Strýcové nyní vylétlo do bekhendové strany, ze které se rodačka z Pittsburghu opětovně nedokázala dostat do výměny. Vyhodila se totiž za základní lajnu.
30-15
Její reakce? Výborné podání na téčko, ze kterého pramenilo třetí eso.
15-15
Hráčky se prezentovaly velmi dlouhou výměnu, která se řadila k nejdelším v tomto zápase, který se hraje něco málo přes jednu hodinu. Výměnu nakonec ve svůj prospěch nezískala Češka, ta se vyhodila do autu.
15-0
Servis do forhendu nadělal mladší hráčce obrovské problémy. Riskeová sice míček vrátila přes síť, přesto si Češka doběhla před síť, před kterou udeřila winnerem kros.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Tohle vypadá již více než dobře, Strýcová získává druhý brejk ve druhém setu! Hráčky se do výměny ani pořádně nedostaly, když nevynucenou chybou do prostoru pro čtyřhru se prezentovala šestadvacetiletá tenistka!
40-15
Do kurtu přišel druhý servis do bekhendu s obrovským kickem. Ten dokázal vyhnat Češku až daleko z dvorce, Barbora Strýcová dokonce vyhodila return až do autu.
40-0
Krátká výměna a nevynucená chyba Riskeové za základní čáru! Tři brejkboly pro rodačku z Plzně!
30-0
Tento stav je nyní velmi nadějný. Strýcová si soupeřku rozběhala a výměnu ukončila úspěšným volejem před síti.
15-0
Do nového gemu vstupuje rovněž lépe zkušenější hráčka, která sledovala, jak soupeřka vytváří jednoduchou chybu.
2:0
Tenistky, která se na French Open ocitla jednou ve třetím kole, nyní trefuje druhé eso v utkání. Tím potvrzuje brejk a vede 2:0!
A-40
Druhé podání nemělo až tolik razance, přesto se Američanka nedokázala svým returnem dostat přes pásku.
40-40
To se jí ovšem ještě nedaří. Soupeřka returnovala do bekhendu Češky, která velmi lacino zasílá balónek jen do sítě.
A-40
Vývoj hry má nyní ve své režii rodačka z Plzně. Ta se bude při gembolu pokoušet ukončit druhou hru.
40-40
Barbora Strýcová odvrací pátý brejkbol v zápase a k tomu si pořádně zakřičela! Česká tenistka se musela vypořádat s páskou od soupeřky, která poslala míček těsně za síť. Strýcová balónek doběhla a odehrála vítězně za pásku!
30-40
Nečekal to v tomto gemu nikdo, přesto rychle přichází brejkbol, když hráčka na podání se po returnu soupeřky rychle vyhodila do autu!
30-30
Alison Riskeová se skvěle brání a Strýcová jen rozhazuje rukama! Česká tenistka to měla skvěle rozehrané, dokonce se objevila i na síti, znovu se však musela vrátit až k základní čáře. Po chvilce se poté vyhodila jen do autu.
30-15
Strýcová většinu výměny hrála forhendové krosy, na což jí soupeřka přistoupila. Češka se snažila změnit tempo hry, po tom se však dopustila sama nevynucené chyby za základní čáru.
30-0
Opětovně z toho nebyl první servis, přesto se po výměně může radovat znovu tenistka na podání, která sledovala, jak soupeřka posílá balónek daleko za základní lajnu.
15-0
Druhý servis musela využít Strýcová, aby se dostala k výměně. Ta však netrvala dlouho, její soupeřka se lacino dopustila nevynucené chyby.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Ten dokázala Češka proměnit a získává brejk na 1:0! Hráčky znovu měly pohlednou výměnu od základní lajnu, kterou na síti ukončila smečí výše postavená hráčka na žebříčku!
A-40
Alison Riskeová se v průběhu výměny musela vypořádat s okamžikem, kdy jeden z míčků od Strýcové špatně skočil na základní lajně. Ve výměně se však pokračovalo ještě dlouhou a nakonec winnerem křížem se dostává Bára k třetímu brejkbolu v zápase!
40-40
Tenistky se po kurtu pěkně proháněly a tak se čekalo, která z hráček vytvoří nevynucenou chybu. Nakonec to byla Barbora Strýcová, ta svůj forhendový liftovaný úder poslala po čáče do autu.
40-30
I přesto se však po nevynucené chybě Riskeové dostává rodačka z Plzně k brejkbolu! Ten jediný dnes využila!
30-30
Tohle jsou laciné nevynucené chyby, kterých si je Češka velmi dobře vědomá. Strýcová se snažila ze základní lajny odehrát míček s dolní rotací, balónek však skončil v autu.
30-15
Druhou chybou v utkání se prezentovala hráčka, která na French Open došla nejdále do druhého kola.
15-15
Riskeová poslala na druhou stranu první servis, po kterém protihráčka nedokázala vrátit míček na druhou stranu kurtu.
15-0
Hned na úvod druhého sety se hráčky předvedly ve skvělém světle, když měly krásnou výměnu od základní lajnu. Tu nakonec ukončila nevynucenou chybou po čáře mladší hráčka.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Alison Riskeová.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
6:3
Česká tenistka vyhrává první set po 40 minutách v poměru 6:3! Vypadalo to už, že Strýcová nedokáže v této výměně uspět, soupeřka u sítě však nedokázala přehrát míček úspěšně přes síť!
A-40
První setbol v zápase přichází poté, co Barbora Strýcová opět výborně podala. Následně mohla sledovat, jak protihráčka zasílá balónek po lajně jenom do autu!
40-40
Odvrácený, když Češka trefila výborné podání, po kterém soupeřka returnovala jenom do prostoru pro čtyřhru!
30-40
Druhé podání na kříž nebylo úplně slabé, Riskeová však předvedla úžasný return křížem, po kterém se Strýcová již nezmohla získat tento balónek ve svůj prospěch. Brejkbol!
30-30
Jednoduchá nevynucená chyba od bývalé 10. deblistky světa do sítě znamená, že soupeřka bude cílit na brejkbol za stavu 30:30.
30-15
Strýcová odehrála forhendový lift po lajně, po kterém soupeřka vytáhla balónek nahoru. Češka si nechala míček spadnout, aby následně mohla zahrát forhendový winner.
15-15
Barbora Strýcová si pořádně zařvala, když po výborném podání do bekhendové strany nedovolila protihráčce returnovat do kurtu.
0-15
Strýcová se pokoušela trefit vítězný forhend po lajně, míček z její rakety však letěl pouze do autu.
5:3
Čistá hra také přichází, když Barbora Strýcová snadno kazí míček. V následujícím gemu bude ovšem rodačka z Plzně podávat na vítězství v úvodní sadě.
0-40
Hráčka na servisu v tento okamžik zatlačila soupeřku pořádně k základní lajně, čímž jí donutila se vyhodit jenom do autu. Náběh na druhou čistou hru.
0-30
O poznání delší výměnu přinesla další rozehra. Po povedeném zkrácení hry od Strýcové to vypadalo, že by Češka mohla získat míček na svoji stranu. Riskeová však balónek rychle doběhla, zahrála po lajně a po úderu soupeřky taky následně ukončila na síti.
0-15
Servis do forhendu se povedl na výbornou. Češka vrátila balónek přes pásku, Alison Riskeová ovšem zahrála agresivní balónek k rohu dvorce. Bezchybně.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Alison Riskeová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Brejk je potvrzený a české tenistce chybí jediný gem od zisku prvního setu! Hráčky od základní lajny vracely míčky spolehlivě na druhou stranu. V jeden okamžik ovšem jednatřicetiletá Strýcová poslala míček k rohu kurtu, po kterém se Riskeová vyhodila jen do sítě.
40-30
Rodačka z Plzně přestala hrát v domnění, že míček soupeřky skončil těsně v autu. Strýcová se nemýlila a získává tak fiftýn na svojí stranu. Ten znamená gembol.
30-30
Tenistky se propracovaly k dlouhé výměně, tu však snadným vyhozením se do autu kazí česká hráčka. Ta si neodpustila proslov k své osobě.
30-15
Barbora Strýcová trefila první servis, po kterém soupeřka vyhodila svůj return jenom do autu.
15-15
Po necelé půlhodině hry se Alison Riskeová dočkává fiftýnu, kterým by ráda nastartovala obrat v téhle hře i prvním setu.
15-0
Potvrzování brejku začíná česká hráčka úspěšně. V celé výměně byla aktivnější a trpělivě si počkala na chybu soupeřky, která odehrála balónek jen do autu.
4:2
Brejk! Míček se musel opakovat, neboť Strýcová sice zahrála dobrý balónek, po kterém rozhodčí zahlásil aut! Češka se však nenechala rozhodit a počkala si na chybu soupeřky, po které se dostává k prvnímu brejku v zápase!
40-30
Dočkala! Riskeová měla sice opticky navrch, Bára se však dostala k bekhendovému rohu, odkud úderem do protipohybu zahrála winner! Soupeřka zůstala stát nehybně na místě!
30-30
Alison Riskeová ovšem předvedla první dvojchybu v zápase a stav je tak srovnaný 30:30. Dočká se Strýcová prvního brejkbolu?
15-30
Zkušenější soupeřka by však ráda získala první brejk v zápase. Stále má však k tomu v tomto gemu celkem daleko.
0-30
Tenistka na podání si předchozí fiftýn pojistila dalším získaným bodem.
0-15
Bára v této výměně fantasticky bojovala, soupeřka předvedla dva těžké voleje, přičemž ten druhý z forhendu křížem měl vítězný účinek.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Alison Riskeová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Strýcová v pravý čas zabojovala a získává pátou hru ve svůj prospěch. Tenistky si zatím drží podání. V této výměně jednatřicetiletá česká tenistky vrátila return soupeřky přes pásku, aby se následně mohla dostat k síti, před kterou předvedla bekhendový winner krosem.
40-30
Hráčky předvedly nejdelší a rovněž nejkrásnější výměnu v zápase, když se obě přehrávaly od základní lajny. K vidění bylo mnoho liftovaných úderů. Jeden z nich se snažila hráčka na servisu zakončit forhendem po lajně, ale balónek skončil jen v autu.
40-15
Česká tenistka se v této chvíli dostala k fiftýnu snadno, Riskeová se po krátké výměně nebyla schopná trefit do kurtu.
30-15
Barbora Strýcová byla ihned od servisu dominantní a nebyla tedy náhoda, že její protihráčka jeden z úderů vyhodila do zámezí.
15-15
Nádherná obranná práce americké hráčky. Ta nejprve vytáhla balónek do vzduchu, Strýcová poté odehrála balónek křížem. V rohu kurtu ovšem již čekala připravená Riskeová, která zahrála winner po lajně.
15-0
Viděli jsme vůbec první eso v dnešním zápase. Servis mířil krásně na téčko.
2:2
Rychlý gem a první čistá hra v dnešním zápase. Riskeová to měla v tento okamžik snadné, znovu se stačilo spoléhat na chvíli, kdy zkušenější hráčka se vyhodí do autu.
0-40
Alison Riskeová nenechala soupeřku v této výměně dýchat a pořádně jí prohnala po kurtu. Výsledkem byla vynucená chyba zkušenější hráčky do autu.
0-30
Po kratší výměně jsme byli svědky další jednoduché chyby české hráčky, která se vyhodila snadno do autu.
0-15
Druhé podání do forhendu nebylo příliš kvalitní, přesto stačilo na to, aby Strýcová nevrátila míček do kurtu. Češka si po nepovedeném returnu zanadávala, že není schopná pořádně do míčku udeřit.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Alison Riskeová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Znovu přišel výborný servis do bekhendu, po kterém Riskeová returnovala jenom za základní lajnu.
40-30
Po podání do bekhendu jsme byli svědky returnu do prostoru pro debl.
30-30
Brejkboly pro mladší tenistku nepřicházejí. Barbora Strýcová odehrála skvělý forhendový kros, po kterém Alison Riskeová nedokázala přehrát míček do kurtu.
15-30
Diváci mohli snadno poprvé pořádně zatleskat. Alison Riskeová poslala forhend po lajně, ten Strýcová vrátila zpátky, aby následně Američanka mohla zahrát balónek křížek. Češka vytáhla míček do vzduchu, mladší z tenistek smečovala poklidu po lajně.
15-15
Alison Riskeová pouze poslala return přes pásku a stačilo jí to k fiftýnu. Soupeřka totiž po returnu odehrála míček do sítě.
15-0
Po delší době nastala pro diváky na kurtu číslo 14 krásnější výměna. Diktovala jí Strýcová, která po úderu křížem mohla sledovat, jak protihráčka kazí balónek do sítě.
1:1
Ten soupeřka snadno využívá. Důvod nikoho nepřekvapí, byla to nevynucená chyba, když zkušenější tenistka se pokoušela o kraťas z bekhendu, míček však skončil jen v síti.
30-40
Ach ty nevynucené chyby. Strýcová nedokázala ze základní lajny po pár baloncích přehrát míček přes síť a nabízí tak soupeřce snadný gembol.
30-30
I když to byla nyní již delší výměny, mnoho krásy nenabídla. Riskeová se v tento okamžik vyhodila do autu, když se snažila zahrát míček po lajně.
15-30
Opětovně jsme mohli sledovat krátkou výměnu a opětovně jí nevynucenou chybou ukončila hráčka na returnu. Ta v této chvíli odeslala míček do autu.
15-15
Znovu tenistky nenabídly divákům dlouhou výměnu. V této chvíli to pokazila Češka, která lacině poslala míček jenom do sítě.
15-0
Druhý rychlý servis na téčko příliš úspěchu nepřinesl. Česká hráčka returnovala správně pod nohy, tenistka na servisu se vyhodila z forhendu snadno do autu.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Alison Riskeová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Strýcová drží na úvod vlastní servis, když v prvním gemu odvrátila tři brejkboly! V poslední výměně jí stačilo poslat servis do kurtu, soupeřka nedokázala returnovat správně!
A-40
Česká hráčka bude mít první šanci na ukončení gemu. V této výměně se nevynucené chyby za základní lajnu dopustila tenistka na returnu, když svůj balónek zbytečně moc přetáhla.
40-40
Strýcová má prozatím stoprocentní úspěšnost! Tentokrát se hráčky propracovaly již k delší výměně, tu však svoji nevynucenou chybou za základní čáru ukončila americká tenistka.
40-A
Třetí brejkbol! Hráčky se dostaly pouze ke krátké výměně, kterou ukončila nevynucenou chybou do autu hráčka na podání!
40-40
I druhá hrozba odvrácená! Strýcová zkrátila výměnu pomocí bekhendu, Alison sice míček ještě doběhla, ale nedokázala jíž dostat přes síť.
30-40
První brejkbol odvrácený! Alison Riskeová dobíhala balónek a zahrála ho křížem, česká tenistka však byla připravená a zareagovala winnerovým prohozem po lajně.
15-40
Riskeová se propracovává ke dvěma brejkbolovým příležitostem za sebou! Její soupeřka se z rohu forhendové strany snažila zahrát úder křížem, narazila však na síť!
15-30
Nastává první dvojchyba v dnešním utkání. Barbora zahrála dva těsné servisy pouze do autu.
15-15
Většinu této výměny byla aktivnější Strýcová, která se vydala i před síť. Zde však nedokázala zahrát krátký balónek a její protihráčka míček doběhla a následně i zahrála winner po lajně.
15-0
Zápas začíná česká hráčka výborně. Po prvním podání na téčko se soupeřka nedokázala zkoncentrovat na return do kurtu.
0:0
Utkání právě začalo.
Prvního servisu v zápase se ujme česká tenistka.
Obě tenistky již nastupují na kurt, za malou chvíli se hráčky začnou rozehrávat.
Martin Kližan po třech hodinách a 39 minutách udolal Lokoliho, čímž slaví postup do třetího kola. Zápas mezi Barborou Strýcovou a Alison Riskeovou začne okolo 15:00.
Hned první zápas na kurtu číslo 14 jde do pěti setů, slovenský tenista ve čtvrtém setu prohrál 0:6.
Martin Kližan třetí set prohrál 4:6, zápas Barbory Strýcové tedy začne nejdříve ve dvě hodiny.
Úvodní zápas na kurtu číslo 14 se protáhl, Kližan v této chvíli vede nad Lokolim 2:0 na sety.
Vzájemné zápasy

Tenistky se utkaly spolu v roce 2011 v Indian Wells, kde Strýcová jednoznačně vyhrála 6:2 6:1. Tento duel se hrál na tvrdém povrchu.
Alison Riskeová

Tohle jméno českým fanouškům povědomé moc nebylo. Až do začátku letošního roku, kdy se Riskeová probojovala na turnaji v Šen-čenu do finále, ve kterém nestačila na rozjetou Kateřinu Siniakovou. Po tomto úspěchu však přišlo pro Američanku trochu zklamání, když na Australian Open došla pouze do třetího kola. Na následujících turnajích na tvrdém povrchu se této hráčce příliš nevedlo, ze čtyř zápasů vyhrála jen jediný. Její forma se trochu zlepšila s přechodem na antuku. Zde se rodačka Pittsburghu probojovala na třech podnicích v řadě do druhého kola, pokaždé ale nestačila na kvalitní soupeřku. V Římě dokonce skončila v úvodním kole a tak bylo lehkým překvapením, když se v Norimberku dostala do čtvrtfinále.
Bilance na French Open

V hlavní soutěži se zúčastnila tří ročníků, jenom jednou ovšem prošla přes první kolo.
Barbora Strýcová

V současné době třetí nejlepší česká tenistka se nachází na jednadvacáté příčce světa. Letošní sezónu zahájila Strýcová čtvrtfinálovou účastí v Aucklandu, po které došla do semifinále v Sydney a do osmifinále Australian Open. Od Fed Cupu, kde ve dvouhře vyhrála jedno utkání a jedno prohrála, si na následujících čtyřech turnajích připsala vždy maximálně dvě výhry v řadě. Až na turnaji v Bielu dosáhla na tří vítězství za sebou, když postupně porazila Bouzkovou, Witthöftovou a Görgesovou. V antukové sezóně jednatřicetiletá hráčka skončila třikrát po druhém zápase na turnaji, v Praze si připsala semifinále.
Rodačka z Plzně se letos věnuje také čtyřhře, ve které došla s Mirzaovou do finále v Sydney a Miami či mezi šestnáct nejlepších na prvním majoru roku. V žebříčku čtyřhry jí patří jedenáctá příčka. Nedávno ovšem Strýcová s indickou hráčkou ukončily spolupráci. Na French Open se Češka sice do čtyřhry přihlásila s Görgesovou, tento pár nakonec padl po odhlášení německé hráčky.
Bilance na French Open

Jednou se Strýcová probojovala do třetího kola, jednou do druhého kola, jinak ve dvouhře pokaždé skončila v prvním kole.
Přeji krásné odpoledne! V úterý pokračuje na French Open třetí hrací den hlavní soutěže ženských dvouher, ve které se představí trio českých tenistek včetně Barbory Strýcové. Zkušená rodačka z Plzně se bude v prvním kole snažit udolat Alison Riskeovou. S americkou hráčkou se Strýcová utká přibližně od 13:00, když nastoupí na kurt číslo 14 po zápase Lololi – Kližan.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.
Články odjinud