Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Kateřina Siniaková : Maria Sakkariová - 30. května 2019   11:09

3

S konstatováním, že Kateřina Siniaková vyzve ve třetím kole světovou jedničku, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního dne.
Pojďme po stopách napínavého a vyrovnaného utkání, v němž zvítězila Kateřina Siniaková, která ve třetím kole vyzve světovou jedničku Osakaovou!

V úvodním setu česká hráčka už prohrávala 1:5 na gemy, ale nevzdala se a dotáhl hru do tie-breaku, po kterém se radovala z vítězství. Druhá sada byla také vyrovnanou, ovšem Maria Sakkariová vyrovnala také po zkrácené hře. Rozhodující set na chvíli ztratil tempo, ale byl stále vyrovnaný. Dnes určitě nepostupuje lepší hráčka, ale šťastnější. Buďme rádi, že Kateřina Siniaková střetnutí zvládla a postoupila do další fáze ženského pavouka.
Konec zápasu
6:3
Míček, gem, set i zápas pro Kateřinu! Česká hráčka zvládla těžké utkání a může se radovat z postupu do třetího kola. Diváci oběma hráčkám děkují obrovským aplausem.
A-40
Už to vypadalo, že Sakkariová ukončí výměnu, ale Kateřina se natáhl a výměn pokračovala. Řekyně pak předvedla chybu z bekhendu.
40-40
Shoda! Maria Sakkariová vyhnala českou hráčku z kurtu a Kateřina poté předvedla dlouhý forhend.
40-30
Mečbol pro Káťu! Česká hráčka opět celou výměnu oběhala a poté předvedla útok z hluboké obrany, což ji nakonec vyšlo!
30-30
Maria Sakkariová byla aktivnější a Kateřinu rozběhala. Bekhendový úder pak zamířil za boční lajnu.
30-15
Česká tenistka diktovala tempo výměny a zaslouženě sklidila ovoce.
15-15
Maria Sakkariová trefila roh kurtu, na který česká hráčka nenašla odpověď.
15-0
Kateřina Siniaková do toho jde a posílá hodně daleké míčky, které se do kurtu vejdou. Naopak Sakkariová předvedla dlouhý forhend.
5:3
Je to dobré, Kateřina potvrzuje předchozí brejk a je jedinou hru od postupu do třetího kola. Snad toho už konečně česká hráčka využije.
40-30
Kateřina Siniaková opět oběhala, co mohla a počkala si na chybu soupeřky. Ta předvedla další dlouhý forhend.
30-30
Míček získává Siniaková.
15-30
Z bekhendu od základní čáry chtěla Kateřina posadit míček na boční lajnu, ale je z toho těsný aut.
15-15
Kateřina Siniaková se dlouho bránila, čehož soupeřka využila přechodem na síť. Z této pozice pak výměnu ukončila.
15-0
Maria Sakkariová v posledních chvílích hodně kazí, tentokrát poslala míček znovu do sítě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Kateřina Siniaková prolamuje servis soupeřky a je ve vedení! Sakkariová musela do výměny přes druhé podání a poté znovu chybovala.
A-40
Brejkbol pro českou hráčku, jelikož soupeřka míček opět vyhodila mimo kurt.
40-40
Po druhém servisu se Kateřina dostala do hry. Ovšem Sakkariová zahrála znovu do autu.
40-A
Maria Sakkariová zahrála další míček do protipohybu soupeřky, která si na míček sáhla, ale poslala ho jen mezi diváky.
40-40
A další kraťas a znovu úspěšný. Kateřina Siniaková se snaží měnit tempo hry.
30-40
Maria Sakkariová opět trefuje forhendem místečko u postranní čáry.
30-30
Česká hráčka přeběhla k síti, odkud kraťasem ukončila výměnu vítězně.
15-30
Míček se sklouznu po čáře, a tak jej Kateřina Siniaková vůbec netrefila.
15-15
Forhend od základní čáry vyhodila řecká hráčka do autu.
0-15
Po skvělém podání se Maria Sakkariová dostala blíže k síti, odkud volejem zamířila do míst, kde stála Češka. Ovšem volej byl tak tvrdý, že Kateřina neměla šanci.
3:3
To se také povedlo! Siniaková soupeřku rozběhala a Sakkariová reagovala jen úderem do sítě.
A-40
Kateřina Siniaková má výhodu a rychle by gem na podání potřebovala ukončit.
40-40
Shoda! Po míčku se Kateřina musela natahovat, sice jej dostala na druhou stranu, ovšem Sakkariová z forhendu byla nekompromisní.
40-30
30-30
Dlouhou výměnu získává naše hráčka, která hrála dlouho bekhendem. Soupeřka pak míček vyhodila za postranní čáru.
15-30
Jenže Kateřina trefuje opět jen síť.
15-15
Maria Sakkariová nabídnutou příležitost nevyužila, a tak fiftýn jde na stranu Češky.
0-15
Kateřina Siniaková se opět bránila a posledním úderem trefila jen síť.
2:3
2:3
2:3
Ve větším klidu končí gem, ve kterém podávala Maria Sakkariová. Česká hráčka se z bekhendu pokusila trefit roh kurtu, ale míček byl dlouhý.
15-40
Retunr české reprezentantky zamířil je do sítě.
15-30
Maria Sakkariová se natahovala po míčku, který poslal jen do autu.
0-30
Forhend česká hráčky od základní čáry byl příliš dlouhý.
0-15
Míček získává Sakkariová.
2:2
Je srovnáno! Maria Sakkariová poslala míček do sítě. Také Kateřina uniká z nepříjemné situace.
A-40
Maria Sakkariová opět vyhodila míček z bekhendu jen za boční lajnu.
40-40
Uf, je tu shoda! Nádherně to sehrála Kateřina, která výměnu zakončila volejem do otevřené strany kurtu.
30-40
První brejkbol česká hráčka smazala.
15-40
Dva brejkboly pro řeckou hráčku! Kateřina Siniaková zamířila na síť, ale ani po natažení míček nevrátila.
15-30
0-30
Tentokrát šla v nepravou chvíli česká hráčka na síť, míček napálila jen do pásky.
0-15
Kateřina Siniaková předvádí dvojchybu, když z druhého podání trefila jen síť.
1:2
1:2
1:2
Maria Sakkariová získává třetí gem posledního setu. Řekyně znovu zvládla těžkou situaci a hází rukavici na druhou stranu kurtu.
30-40
Dlouhou výměnu získává Maria Sakkariová, jelikož Siniaková bekhendem po lajně vyhodila míček ven.
30-30
Po dlouhém returnu poslala Sakkariová míček jen do sítě.
15-30
Ale forhend posadila tentokrát Kateřina přesně k lajně a tímto fiftýnem by se mohla znovu chytit.
0-30
A další aut, české hráčce nyní bekhendy vůbec nevycházejí.
0-15
Kateřina Siniaková chtěla zahrát bekhend po lajně, ale nepočínala si úspěšně.
1:1
Poskytnutý brejkbol také Řekyně využila, když poslala míček do protipohybu soupeřky.
40-A
A další chyba z bekhendu v podání české reprezentantky.
40-40
Jenže půjdeme přes shodu, jelikož Kateřina napálila balonek znovu jen do sítě.
40-30
Maria Sakkariová chtěla předvést další forhend do rohu kurtu, ale nedostala míček přes pásku.
30-30
15-30
Česká hráčka zvolila kraťas, který soupeřka sice zachytila, ale na prohození už nestačila.
0-30
Kateřina Siniaková zaznamenává také dvojchybu.
0-15
Druhý úder poslala česká hráčka z bekhendu za základní lajnu.
1:0
A hned první je proměněn, jelikož Maria Sakkariová napálila míček do sítě. Kateřina Siniaková půjde za chvilku na podání.
40-0
Tři brejkboly pro českou reprezentantku! Sakkariová totiž předvedla další vyhozený bekhend.
30-0
Maria Sakkariová zaznamenává další těsný aut.
15-0
Do třetího setu musela jít Řekyně přes druhé podání, které také nezvládla.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Maria Sakkariová.
6:7
Druhý set je u konce a získává ho Maria Sakkariová! Napínavý zápas bude pokračovat v rozhodujícím setu. Kateřina Siniaková měla dva mečboly, které ale nevyužila.
8-9
Kateřina Siniaková se bránila a poslala míček do sítě. Maria Sakkariová bude moci znovu ukončit druhý set.
8-8
Tentokrát si řecká hráčka nepočínala dobře. Její bekhend byl hodně nepřesný a mířil hodně vedle kurtu.
7-8
Forhendy Sakkariové jsou výborné a řecká hráčka má třetí setbol.
7-7
Skvěle! Další konec setu Kateřina oddaluje. Její bekhend je označen za vítězný.
6-7
Další setbol pro řeckou hráčku, která z forhendu poslala míček do rohu kurtu, kde soupeřka nemohla být.
6-6
Kateřina Siniaková přitáhla soupeřku k síti a pak si počkala na prohoz do forhendu.
5-6
Maria Sakkariová má šanci na ukončení setu! Ve zkrácené hře hraje Sakkariová opravdu skvělý tenis.
5-5
Mečbol se konat nebude, naopak je znovu srovnáno.
5-4
Laciná chyba ze strany české hráčky, která míček poslala vedle postranní čáry.
5-3
Další nádherný bekhend po lajně zaznamenala řecká hráčka.
5-2
Siniaková soupeřku rozběhala a ta poté chybovala z bekhendu.
4-2
Obě hráčky se nacházely u sítě, kde byla aktivnější Kateřina Siniaková. Ta zahnala soupeřku zpátky a poté volejem výměnu ukončila.
3-2
Po předchozí výměně se česká hráčka dohadovala s rozhodčí. Tentokrát už bod míří na její stranu.
2-2
Siniaková se dlouho bránila, až přišel nepříjemný odraz, po kterém česká hráčka chybovala.
2-1
Bekhend české hráčky měl jít po čáře, ale Kateřina jej vyhodila do autu.
2-0
Ve zkrácené hře se řecká tenistka dopustila dvojchyby.
1-0
Maria Sakkariová se pokusila o čopovaný úder, který poslal míček vedle boční čáry.
6:6
Tak jdeme do další zkrácené hry! Maria Sakkariová trefila nejprve čáru a poté poslala míček za základní čáru.
40-A
V této výměně bylo vidět, že ani jedna z hráček nechce udělat chybu. Poslední bekhend řecké hráčky zamířil do rohu kurtu.
40-40
Po servisu na střed se Sakkariová dostala na síť, odkud poslala míček na pravou stranu kurtu.
40-30
Kateřina Siniaková má znovu setbol! Maria Sakkariová předvedla od základní čáry dlouhý forhend.
30-30
Maria Sakkariová poslala další bekhend od základní čáry těsně za postranní čáru.
15-30
Kateřina Siniaková hrála znovu trpělivě a počkala si na chybu soupeřky. Ta bekhendem zamířila do autu.
0-30
Z returnu trefila česká hráčka jen síť.
0-15
Forhend řecké hráčky dopadl přesně do rohu kurtu.
6:5
6:5
6:5
Kateřina Siniaková znovu uhrála těžký gem na vlastním podání. V dalším gemu půjde Maria Sakkariová podávat na udržení se v zápase.
40-30
To, co Kateřina dnes oběhá, je neskutečné. Donutila soupeřku k nevynucené chybě.
30-30
Forhendová výměna od základních čar skončila po těsném autu řecké hráčky.
15-30
Maria Sakkariová trefila další míček přesně k čáře a získala fiftýn.
15-15
Tvrdé údery Sakkariové přináší řecké hráčce ovoce.
15-0
5:5
Také Maria Sakkariová těžkou situaci zvládla a druhý set bude pokračovat.
40-A
Řecká hráčka přitáhla soupeřku k síti a následně jí tvrdým forhendem usadila.
40-40
Jenže tentokrát to Maria Sakkariová zahrála výborně. Rozběhala soupeřku, která na poslední forhend nedosáhla.
40-30
Kateřina Siniaková má šanci na ukončení zápasu! Česká hráčka je hodně blízko postupu!
30-30
30-15
Siniaková nejdřív poslala bekhend na levou stranu a poté chtěla trefit pravou čáru, ale nepovedlo se jí to.
30-0
Část fanoušků bouří, Kateřina totiž získala další fiftýn na svou stranu.
15-0
Maria Sakkariová opět tlačila míček k postranní čáře, ale opět chybně.
5:4
5:4
5:4
Je to dobré! Česká hráčka znovu mohla pustit emoce napovrch. Kateřina Siniaková diktovala tempo výměny, kterou od sítě volejem do strany ukončila.
A-40
Obě hráčky se nacházely u sítě, kde tentokrát byla šikovnější Kateřina Siniaková.
40-40
Míček z forhendu dopadl přesně na čáru, Siniaková jej zachytila, ale míček přes pásku už nepřešel.
A-40
Maria Sakkariová chtěla soupeřku rozběhat, což se jí dařilo. Ovšem forhend od základní čáry zamířil jen do sítě.
40-40
Další gem, který půjde do koncovky přes shodu!
40-30
Maria Sakkariová chtěla po kratším úderu soupeřky zaznamenat vítězný míček. Její bekhend zamířil znovu jen do pásky.
30-30
15-30
Česká tenistka diktovala tempo výměny, jenže míček letěl následně jen do sítě.
15-15
Kateřině pomohla páska, míček vyletěl do vzduchu, což soupeřku překvapilo. Její volej pak zamířil ven z kurtu.
0-15
Dvojchyba v podání české hráčky. První servis šel do sítě a druhý byl příliš dlouhý.
4:4
Je srovnáno! Maria Sakkariová předvedla bekhend, jenž dopadl do rohu kurtu a Kateřina Siniaková na míček už nedosáhla.
15-40
Je že po dalším forhendu po lajně se česká hráčka dostala k voleji, který šel do protipohybu soupeřky.
0-40
Kateřina Siniaková chtěla zahrát forhend po lajně, ale míček spadl jen do autu.
0-30
Česká hráčka běhala ze strany na stranu, tentokrát se proti tvrdým úderům neubránila.
0-15
Maria Sakkariová začíná gem esem na téčko.
4:3
4:3
4:3
Těžký gem jde za českou reprezentantkou! Siniaková se nacházela u sítě, kde velmi dobře pracovala. Následně Maria Sakkariová trefila od základní čáry jen síť.
A-40
Kateřina se znovu výborně ubránila a soupeřka poté pokazila bekhend po lajně.
40-40
Jenže ještě půjde gem zpátky na shodu.
A-40
Kateřina Siniaková uniká z nepříjemné situace a má šanci na ukončení dalšího gemu.
40-40
Bekhend, kraťas a radost, tak by se daly popsat poslední chvilky české hráčky.
30-40
První brejkbol se české hráčce podařil smazat.
15-40
Dva brejkboly pro řeckou tenistku! Kateřina Siniaková poslala další míček jen do autu.
15-30
Jenže také řecká hráčka se výborně brání! Maria Sakkariová si přitáhla soupeřku k síti, odkud ji sama následně prohodila do forhendu.
15-15
Maria Sakkariová se snaží trefovat lajny, což se jí tentokrát nevyplatilo.
0-15
Kateřina vytvořila svou první dvojchybu v utkání.
3:3
Výborně, je srovnáno! Čeští fanoušci se na tribunách radují, protože Kateřina Siniaková byla aktivní a gem si rozhodně zasloužila.
A-40
Výborně, to je brejkbol pro Kateřinu! Češka se dlouho bránila, až soupeřka poslala balonek za postranní čáru.
40-40
Kateřina cítí šanci a možná sledujeme rozhodující gem druhého setu. Maria Sakkariová tentokrát míček nedostala přes pásku.
40-A
Return české hráčky byl příliš dlouhý.
40-40
Vracíme se na shodu! Forhend po lajně byl z rakety Kateřiny úspěšný.
40-A
Ovšem Maria Sakkariová se dostává zpátky na výhodu.
40-40
Shoda, o podání řecká hráčky to bude ještě boj!
30-40
Česká hráčka chtěla trefit roh kurtu, ale míček byl malinko delší.
30-30
Kateřina Siniaková bojuje a zaznamenává další fiftýn.
15-30
Začínají se hrát dlouhé výměny! Řecká hráčka chtěla zahrát kraťas, který přes pásku nepřeletěl.
0-30
Kateřina Siniaková chtěla prohodit soupeřku, která se nacházela u sítě, ale balonek zamířil jen do autu.
0-15
Kateřina Siniaková sice diktovala tempo výměny, ale poté do útoku přešla soupeřka, která poslal míček do volné části kurtu.
2:3
2:3
2:3
Češka věděla, že nesmí udělat chybu a také podle toho hrála! Maria Sakkariová zkrátila hru, což česká soupeřka přečetla, ale poté poslala míček za základní čáru.
30-40
Další brejkbol pro řeckou tenistku!
30-30
30-15
Kateřina Siniaková chtěl zahrát obranný úder, který skončil jen na pásce.
30-0
Forhend Sakkariové byl příliš dlouhý, další fiftýn pro Kateřinu.
15-0
Po servisu na střed získává Češka přímý bod.
2:2
Gem končí! Kateřina Siniaková nečistě trefila míček, který zamířil za pravou boční čáru.
30-40
Kateřina Siniaková ještě bojuje a získává další fiftýn. Soupeřka po náběhu na síť napálila míček za základní lajnu.
15-40
Česká hráčka rozběhala soupeřku a poté volejem od sítě ukončila výměnu.
0-40
Maria Sakkariová zaznamenává, po servisu na střed, přímý bod z podání.
0-30
Další těsný aut české hráčky.
0-15
Forhend Siniakové měl mířil na lajnu, ale spadl do těsného autu.
2:1
2:1
2:1
Bohužel Siniakové se nepovedlo potvrdit předešlý brejk. Po přestávce půjde na podání její soupeřka, která bude moci srovnat krok ve druhém setu.
30-40
Tentokrát si Kateřina nechala míček skočit vysoko a poté jej poslala do autu. Sakkariová má brejkbol!
30-30
Siniaková do toho nyní jde opravdu naplno a zaznamenává další vítězný úder.
15-30
Další fiftýn pro řeckou soupeřku.
15-15
Kateřina znovu bojovala, ale neubránila se. Nejprve musela na pravou stranu, poté zleva ubránila i volej, ale přehození bylo nepřesné.
15-0
Po podání ven z kurtu trefila řecká hráčka jen síť.
2:0
A druhý brejkbol je bez námahy proměněn! Maria Sakkariová zaznamenala další dvojchybu, dnes už pátou!
A-40
Další brejkbol pro Káťu! Maria Sakkariová poslala míček jen vedle postranní čáry a sama se dostává do nesnází.
40-40
Bohužel gem půjde přes shodu! Maria Sakkariová totiž trefila přesně levou boční čáru.
40-30
Bejkbol pro českou hráčku! Siniaková předvedla dostatečně dlouhý forhend, na který soupeřka odpověděla jen trefením sítě.
30-30
Tentokrát byla Kateřina pozdě u balonku, který pak poslala jen do sítě.
30-15
Bekhend řecké tenistky byl příliš dlouhý, Kateřina při jejím podání zaznamenává fiftýn.
15-15
Maria Sakkariová trefila jen pásku, která vrátila míček na její stranu.
0-15
Kateřina Siniaková posílá forhend od základní čáry jen do sítě.
1:0
Na závěr gemu zaznamenává česká hráčka další přímý bod z podání.
40-30
Dva údery do forhendu, Kateřinu rozhodily. poté soupeřka poslal míček do otevřené části kurtu.
40-15
Další forhend vyhodila řecká hráčka za základní čáru.
30-15
Maria Sakkariová se na sebe zlobí, protože jednoduchý míček poslala jen do sítě.
15-15
Bekhend po lajně a poté forhend do protipohybu soupeřky, to byla kombinace řecké hráčky.
15-0
V úvodní výměně druhého setu zaznamenává Kateřina přímý bod z podání.
0:0
7:6
První set je u konce a získává ho Kateřina, která má obrovskou radost! Sakkariová předvedla výborné podání na střed, ale Kateřina jej dokázala vrátit. Po chvilce přišel forhend, jenž zamířil vedle lajny.
6-5
To je škoda! Kateřina Siniaková nezvládla ukončit set a bude muset dál bojovat.
6-4
Další dlouhou výměnu získává Kateřina Siniaková, která hrála trpělivě a čekala na chybu soupeřky, která přišla!
5-4
Maria Sakkariová je zpátky ve zkrácené hře. Její forhend po lajně byl úspěšný!
5-3
Siniaková se po míčku musela natahovat a zaznamenala nevynucenou chybu.
5-2
Nekompromisní forhend k lajně a poté volej, takto se prezentovala Maria Sakkariová.
5-1
Po dobrém servisu se Siniaková vydala k síti, kde druhým volejem ukončila vítězně výměnu.
4-1
A hned poté čtvrtou!
3-1
Maria Sakkariová zaznamenává třetí dvojchybu v dnešním utkání.
2-1
Podání ven z kurtu a return do sítě, takto vypadala poslední výměna.
1-1
Obě hráčky se nacházely u sítě, Sakkariová pak českou hráčku přehodila, která míček doběhla. Ovšem řecká hráčka následně volejem výměnu ukončila.
1-0
Tentokrát Sakkariová nezvládla práci nohama a míček poslala jen do sítě.
6:6
Je to jasné, půjdeme do zkrácené hry. Kateřina je opravdovou bojovnicí, protože se ve složitých chvílích, prvního setu, nevzdala.
A-40
Nejprve Kateřina soupeřku rozběhala a poté si pomohla čopem. Maria Sakkariová vyhodila míček za postranní lajnu.
40-40
Shoda! Forhend české tenistky zamířil do rohu kurtu, kam Sakkariová nestihla doběhnout.
30-40
Brejkbol pro řeckou hráčku! Tohle je chyba, která Kateřinu může hodně bolet.
30-30
Maria Sakkariová rozběhala českou tenistku a po výborných úderech zakončila výměnu od sítě.
30-15
Kateřina Siniaková zaznamenává také přímý bod z podání.
15-15
Je srovnáno, fiftýn pro českou hráčku.
0-15
Po returnu přišel bekhend, který Kateřina vyhodila za základní lajnu.
5:6
5:6
5:6
S potížemi řecká hráčka udržela servis! V dalším gemu půjde na podání naše tenistka, která si bude chtít vynutit zkrácenou hru.
40-A
I Kateřina soupeřce zatleskala! Sakkariová si Češku přitáhla k síti a potom zachytila míček k lajně.
40-40
Dlouhou výměnu získává Maria Sakkariová, jelikož Siniaková trefila bekhendem jen síť.
40-30
Brejkbol pro Kateřinu! Maria Sakkariová trefila pásku, která vyhodila míček do vzduchu a ten poté zamířil mimo kurt.
30-30
Další fiftýn už míří na stranu řecké tenistky.
30-15
Sakkariová znovu Kateřinu rozběhala, ta se ubránila i proto, že řecká hráčka nevrátila míček přes síť.
15-15
Rozhodčí musela na kurt, ale potvrdil, že balone dopadl vedle postranní čáry. Po patnácti mají obě hráčky.
0-15
První eso zaznamenává Maria Sakkariová, která poslal míček přesně na střed.
5:5
Je srovnáno! Česká hráčka dala druhému podání hodně rotace a Sakkariová vyhodila míček do autu.
40-30
Kateřina Siniaková uniká z těžké situace, alespoň na malou chvíli.
30-30
Druhé podání Češka přiriskovala, míček dopadl na lajnu a soupeřka si s ním nevěděla rady.
15-30
Ale nééé! Siniaková sama ví, že měla být trpělivější, její úder od základní čáry byl příliš dlouhý.
15-15
Kateřina Siniaková si kraťasem přitáhla soupeřku k síti a poté se ji pokusila přehodit, míček dopadl za základní čáru.
15-0
Proti druhému podání si řecká hráčka nevedla vůbec dobře.
4:5
4:5
4:5
Kateřina je zpátky v první setu! Siniaková znovu zkrátila hru, na což soupeřka vůbec nereagovala. Česká hráčka musí zvládnout následující gem, kdy půjde na podání.
40-0
Tři brejkboly pro českou hráčku! Její úder po lajně zamířil do kurtu a to je důležitý míček pro Kateřinu.
30-0
Dlouho výměnu získává Kateřina Siniaková, která hrála trpělivě a počkala si na chybu soupeřky.
15-0
Maria Sakkariová se snaží dostávat míčky přesně k lajnám, což se jí tentokrát nepovedlo.
3:5
Yes, se ozvalo z kurtu! Kateřina Siniaková si ulevila a půjde proti podání soupeřky, odvracet konec prvního setu.
40-15
Obě hráčky hodně hrají od základních čar. Řecká hráčka nyní vymyslela milimetrový forhend, jenž dopadl na boční lajnu.
40-0
Bekhend Sakkariové byl příliš dlouhý.
30-0
Kateřina Siniaková dál bojuje a chce se udržet v první setu.
15-0
2:5
2:5
2:5
Kateřina Siniaková proráží soupeřce podání, ale stále se nachází ve složité situaci. Sakkariová z bekhendu trefila jen pásku.
40-15
Brejkboly pro českou hráčku, jelikož soupeřka se dopustila druhé dvojchyby.
30-15
Ovšem další kraťas už české rodačce vyšel.
15-15
Siniaková zkrátila hru, což Sakkariová doběhla. Česka poté trefila jen pásku a mohla se podívat k nebesům.
15-0
Krásná výměna, v níž každá chvilku, tahala pilku. Ovšem z fiftýnu se může radovat česká hráčka.
1:5
V dalším gemu půjde Sakkariová podávat už na vítězství! Siniaková se opět jen bránila, ale na forhend po lajně už nestačila.
15-40
Další brejkboly pro řeckou tenistku! Siniaková od sítě poslala balonek znovu jen do autu.
15-30
Maria Sakkariová hraje opravdu úžasně, míček z její rakety létal ze strany na stranu. Tohle Kateřina nemohla oběhat.
15-15
Maria Sakkariová chtěla zaznamenat vítězný return, ovšem míček přes pásku nedostala.
0-15
Bekhend od základní čáry poslala česká tenistka jen do sítě.
1:4
1:4
1:4
Čistou hrou ukončuje Maria Sakkariová tento gem. Se zaťatou pěstí tak může řecká tenistka odejít na lavičku.
0-40
Kateřina Siniaková vytáhla soupeřku k síti a poté se nechala prohodit do forhendu.
0-30
Vítězný forhend dopadl přesně k postranní čáře, Kateřina se po míčku natahovala marně.
0-15
Bekhend české hráčky zamířil vedle pravé postranní čáry.
1:3
Co se to stalo? Siniaková rozběhala soupeřku a měla vše připravené k vítěznému míči. Ovšem byla zahnána k základní lajně, kde míček vůbec netrefila.
30-40
Další brejkbol pro řeckou tenistku! Maria Sakkariová kratší return odehrála k postranní čáře.
30-30
Kateřina Siniaková se pokusila zahrát bekhend po lajně, který vyhodila mimo vymezenou část.
30-15
Bekhendové výměny lépe zvládá Češka, která si opět počkala na dlouhý úder od soupeřky.
15-15
Bekhendovou výměnu ukončila Maria Sakkariová, která poslala balonek jen do sítě.
0-15
Siniaková za základní čárou podklouzla a pak na tvrdý forhend, do rohu kurtu, nereagovala.
1:2
1:2
1:2
Kateřina si bere ztracené podání zpátky a za malou chvíli půjde podávat na vyrovnání v prvním setu. Sakkariová totiž v poslední výměně nedokázala vrátit míček přes síť.
A-40
Další výhoda pro českou tenistku, která doběhla kraťas a odpověděla stejný způsobem.
40-40
Jenže na brejkbol odpovídá řecká hráčka přímým bodem z podání.
A-40
Brejkbol pro českou hráčku! Kateřina Siniaková toho musí oběhat opravdu hodně, ale zatím se stíhá bránit.
40-40
Shoda! Maria Sakkariová je v úvodu zápasu aktivnější, jenomže bekhend poslal za boční lajnu.
30-40
Kateřina měla situaci připravenou, ale nezvládla stopbol od sítě. Míček totiž zamířil za postranní čáru.
30-30
První podání zamířilo do autu, druhé do sítě, a tak je tu první dvojchyba zápasu.
15-30
Po podání ven z kurtu nezvládla Kateřina return, jenž skončil na síti.
15-15
Sakkariová hraje úžasně, tentokrát míček létal na levou stranu, odkud Kateřina přeběhla.
15-0
Řecká tenistka tlačila na pilu, ale tentokrát se Kateřina Siniaková ubránila.
0:2
Hned první využívá Maria Sakkariová, která proháněla soupeřku a počkala si na její chybu.
15-40
Další míček z rakety české hráčky zamířil do autu, dva brejkboly pro řeckou tenistku.
15-30
Poprvé v zápase jedna z hráček trefuje sít a je to právě Kateřina Siniaková.
15-15
Maria Sakkariová českou tenistku rozběhala a následně volej od sítě výměnu vítězně ukončila.
15-0
Kateřina Siniaková posadila bekhend přesně na pravou boční čáru a soupeřka odpověděla jen dlouhým úderem.
0:1
První gem zápasu je u konce a získává ho řecká tenistka. Siniakové se zatím nepodařilo srovnat si mířidla a dopustila se několika zbytečných autů.
15-40
Siniaková dostávala míček do bekhendu, její křižný úder zamířil jen do autu.
15-30
Obranného úderu české hráčky využila forhendem po lajně Maria Sakkariová.
15-15
Výměnu od základních čas ukončila dlouhým forhendem Kateřina.
15-0
Do úvodní výměny musela jít Sakkariová přes druhé podání, její následný bekhend byl příliš dlouhý.
0:0
Obě hráčky jsou na dvorci, kde již proběhlo tradiční losování. Po něm se rozhodlo, že jako první půjde na podání Maria Sakkariová. Doufejme, že se česká hráčka po utkání bude radovat z postupu do dalšího kola ženského pavouka.
Vítám všechny nadšence u druhého kola French Open, do něhož postoupila také Kateřina Siniaková. Že českou lvici nečeká nic jednoduchého, to je jasné. Vždyť v cestě jí stojí devětadvacátá nasazená Maria Sakkariová. Řecká hráčka si jako generálku na hlavní antukový turnaj vybrala turnaj v Římě, kde ji až v semifinále přehrála Karolína Plíšková.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.