1
1

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Ještě doplním, že se Novak Djoković v pátečním semifinále střetne s Francouzem Pouillem.
Dnešní čtvrtinále končí! Kei Nišikori měl v nohách několik pětisetových duelů, které mu vzaly velké množství sil! Japonec proti Djokovićovi ztrácel od úvodních výměn, byl u míčů pozdě a kupil velké množství nevynucených chyb. Po prvním setu si nechal zavolat fyzioterapeuta, ale ve druhé sadě dvakrát ztratil podání a rozhodl se v duelu nepokračovat!
skreč Nišikori
Je konec! Kei Nišikori nemůže kvůli zdravotním komplikacím pokračovat a skrečuje dnešní duel!
4:1
Novak Djoković znovu využívá brejkbol, bere Nišikorimu podání a vede 4:1!
A-40
Kei Nišikori chtěl zaútočit bekhendem do rohu dvorce, ale jeho úder byl příliš dlouhý. Djoković má brejkbol!
40-40
Novak Djoković se natáhl po fantastickém servisu svého soupeře a zahrál neskutečný return po čáře!
30-40
Japonec zatím soupeře k brejkbolu nepouští. Přímý bod z podání.
30-30
Světová jednička se pohybuje skvěle, zahrála do protipohybu soupeře a Nišikori zůstal jen stát.
15-30
Novak Djoković se tentokrát dostal do výměny, zahrál do forhendu svého soupeře, jenže Nišikori byl u míče pozdě.
0-30
Další vynikající servis turnajové osmičky.
0-15
Japonec nadále pokračuje ve hře! Další gem zahajuje přímým bodem z podání.
3:1
Novak Djoković si drží podání čistou hrou, potvrzuje brejk z předchozího gemu a vede 3:1.
40-0
Kei Nišikori není pohybově v pořádku! Nyní se ani nerozběhl za bekhendem svého soupeře. Uvidíme, zda bude v utkání pokračovat.
30-0
Djoković navíc pokračuje přímým bodem z podání.
15-0
Novak Djoković pokračuje v neskutečném představení! Nišikori jej zahnal do rohu dvorce, ale světová jednička vytáhla z rukávu nejhezčí úder dnešního souboje.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Novak Djoković.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Novak Djoković využívá hned první brejkbol, čistou hrou bere Nišikorimu podání a ve druhém setu vede 2:1!
40-0
Kei Nišikori není ve své kůži! Japonec pokazil další forhend od základní čáry a nabízí Djokovićovi tři brejkboly!
30-0
Další chyba japonského tenisty! Turnajová osmička měla volnou levou část dvorce, ale zahrál do míst, kde stál Djoković a navíc poslal míček do autu.
15-0
Kei Nišikori si dlouho připravoval útok, vydal se k síti, nicméně jeho volej dopadl do autu.
1:1
Novak Djoković si na úvod druhého setu drží podání čistou hrou a srovnává na 1:1.
40-0
Djoković si pomohl prvním servisem, aktivně se vydal vpřed a parádním forhendem si vypracoval tři gemboly.
30-0
Kei Nišikori měl před sebou volnou část dvorce, jenže k bekhendu se postavil špatně a poslal míček do sítě.
15-0
Novak Djoković si poctivě vypracoval útok, vydal se k síti a připsal si vítězný volej.
0:1
0:1
0:1
Kei Nišikori si na úvod druhého setu bez problémů drží své podání a vede 1:0.
15-40
Fantastická hra japonského hráče! Kei Nišikori skvělým forhendem vyhnal Djokoviće z kurtu a s přehledem dohrál výměnu.
15-30
Dvojchyba turnajové osmičky!
0-30
Novak Djoković se sice dostal do výměny, jenže i on si vybral slabší chvilku a poslal míček do autu.
0-15
Do druhého setu vstupuje Nišikori pěkným bekhendem na základní čáru.
0:0
Kei Nišikori si na dvorec zavolal fyzioterapeuta!
6:1
Novak Djoković proměňuje hned první setbol a po třiceti minutách získává první set výsledkem 6:1!
40-0
Další return japonského hráče dopadl mimo kurt. Světová jednička má tři setboly!
30-0
Novak Djoković navíc přidává parádní servis a je dva míče od zisku první sady.
15-0
Kei Nišikori stále vyrábí zbytečné chyby. Tentokrát vyhodil za základní čáru forhend po čáře.
5:1
Novak Djoković brejkbol využívá, znovu bere svému soupeři podání a bude podávat na zisk úvodní sady!
A-40
Brejkbol pro srbského tenistu! Djoković hrál trpělivě do bekhendu Keie Nišikoriho a počkal si na jeho zaváhání.
40-40
Gem však bude pokračovat. Světová jednička zahrála return pod nohy soupeře a Nišikori už nenašel odpověď.
40-A
Kei Nišikori měl z pekla štěstí! Djoković se vydal k síti, ale Japonec vytáhl prohoz, který páska přizvedla přímo na čáru.
40-40
Jenže následuje druhá dvojchyba japonského hráče v tomto gemu.
30-40
Kei Nišikori si v pravou chvíli pomohl prvním podáním. Djoković returnoval do autu.
30-30
Srbský hráč změnil tempo výměny fantastickým bekhendem po čáře. Nišikori na míč sice dosáhl, ale už jej nedostal přes síť.
15-30
Turnajová osmička hrála trpělivě do forhendu Novaka Djokoviće a dočkala se jeho chyby.
15-15
Jenže hned vzápětí přichází první dvojchyba japonského hráče v dnešním čtvrtfinále.
0-15
Kei Nišikori vstupuje do dalšího gemu na podání dobře. Djoković neměl nárok.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Kei Nišikori.
4:1
4:1
A bude muset čekat ještě déle! Novak Djoković totiž dohrál gem s přehledem a vede 4:1.
A-40
Světová jednička si ihned pomáhá přímým bodem z podání. Nišikori si na brejkbol musí počkat.
40-40
Novak Djoković měl na raketě vítěznou smeč, ale zbytečně ji tlačil k čáře a míček nakonec dopadl těsně za ni.
40-30
Japonský tenista měl výměnu dobře rozehranou, diktoval její tempo, nicméně přišla další nevynucená chyba.
30-30
Nišikori zahrál z obrany míč až k základní čáře. Djoković musel hrát pod tlakem a vyrobil chybu.
30-15
Novak Djoković si trpělivou hrou od základní čáry otevřel levou část dvorce a forhendem po čáře si zajistil fiftýn.
15-15
Srbský hráč své zaváhání okamžitě napravuje přímým bodem z podání.
0-15
Japonský tenista trefil vynikající return, honil Djokoviće za základní čárou a světová jednička nakonec chybovala.
3:1
Kei Nišikori si i přes problémy drží své podání a snižuje stav prvního setu na 1:3.
40-A
Kei Nišikori opět zmatkoval u sítě. Djoković dokázal vrátit jeho smeč, ale Nišikori následný volej zvládl precizně.
40-40
Jenže Japonec pokračuje v chybování! Nišikori si troufl na zkrácení hry, jenže provedení bylo nedostatečné.
40-A
Kei Nišikori zatím nechce soupeře pustit k dalšímu brejkbolu. Přímý bod z podání.
40-40
Srbský hráč si počkal na pomalé druhé podání soupeře a připsal si vítězný return. Shoda.
30-40
Kei Nišikori si v pravou chvíli pomáhá přímým bodem z podání.
30-30
Novak Djoković diktoval tempo výměny, honil Japonce z jedné strany dvorce na druhou a Nišikoriho bekhend dopadl do autu.
15-30
Snad poprvé v utkání udržel Kei Nišikori míček v přestřelce od základní čáry a počkal si na chybu světové jedničky.
15-15
Jenže pokud se zatím Djoković dostane do výměny, začne Nišikori kupit chyby. Další nepřesný bekhendový úder.
0-15
Do dalšího gemu už japonský tenista vstupuje lépe. Přímý bod z podání.
3:0
3:0
3:0
Novak Djoković si znovu bez větších problémů drží podání, potvrzuje brejk z předchozího gemu a po deseti minutách vede už 3:0!
40-15
Nyní přichází první dvojchyba. Za stavu 40:0 si ji však Djoković mohl dovolit.
40-0
Eso světové jedničky!
30-0
Nišikori se sice dostal do výměny, jenže Djoković předvedl další skvělý bekhend a nedal soupeři sebemenší šanci.
15-0
Djoković navíc servíruje bravůrně. Přímý bod z podání.
2:0
Novak Djoković využívá hned první brejkbol, bere Nišikorimu podání a v úvodu utkání vede 2:0!
A-40
Novak Djoković hrál hodně trpělivě od základní čáry, rozběhal si soupeře a bekhendem po čáře si zajistil první brejkbol.
40-40
Nišikorimu vůbec nesedl forhend od základní čáry. Japonec trefil míček nečistě a vyhodil jej do autu. Shoda.
40-A
Djoković hrál znovu velice agresivně, nicméně tentokrát svůj křižný bekhend poslal do sítě.
40-40
Novak Djoković se však nevzdává. Srbský tenista trefil po druhém podání soupeře skvělý return. Shoda.
30-40
Kei Nišikori si pomohl vynikajícím servisem, tlačil své forhendy k čárám a došel si k síti pro vítězný úder.
30-30
Světová jednička se odhodlala k útoku bekhendem po čáře, ale radost jí pokazila páska.
30-15
Novak Djoković předvedl fantastickou obranu! Srbský tenista vytáhl parádní lob. Nišikori v následné přestřelce od základní čáry chyboval.
15-15
Japonec v úvodu prvního setu hodně kazí. Nyní vyrobil další nevynucenou chybu z forhendu.
0-15
Také Kei Nišikori začíná na podání skvěle. Japonec si počkal na krátký úder svého soupeře a zahrál vítězný úder.
1:0
Novak Djoković vstupuje do dnešního souboje čistou hrou a ujímá se vedení 1:0.
40-0
Srbský tenista zatím hraje ve velké pohodě. Nišikori se sice natáhl po jeho forhendu, ale bekhendem trefil jen síť.
30-0
Kei Nišikori byl po druhém podání svého soupeře aktivní, tlačil se do útoku, ale forhendem trefil jen síť.
15-0
Novak Djoković vstupuje do zápasu skvěle! Světová jednička začíná přímým bodem z podání.
0:0
Novak Djoković zahájí dnešní čtvrtfinále na servisu.
Oba tenisté už nastupují na dvorec. Po krátkém rozehrání už započne samotný duel.
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu utkali devatenáctkrát! Hned sedmnáctkrát se z výhry radoval Djoković. Naposledy uspěl v září na US Open.
Novak Djoković

Novak Djoković je srbský tenista, kterému na světovém žebříčku ATP patří první pozice. Světová jednička našla svůj ztracený lesk v druhé polovině minulé sezóny. Djoković ovládl Wimbledon i US Open. V novém ročníku se představil v Dauhá, kde prohrál s Bautistou. Na Australian Open však podává zlepšené výkony. Dosud porazil Kruegera, Tsongu, Shapovalova a Medvedeva. Ve čtyřech kolech navíc ztratil jen dva sety.

Kei Nišikori je devětadvacetiletý pravoruký tenista z Japonska. Na světovém žebříčku ATP mu aktuálně patří devátá pozice. V nové sezóně se zatím představil v Brisbane, kde celý turnaj ovládl. Na Australian Open zatím podává dobré výkony. Postupně vyřadil Majchrzaka, Karloviče, Sousu a Carreňo-Bustu. Největší problémy měl Nišikori s Karlovičem, kterého porazil až v pátém setu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům tenisu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání čtvrtfinále Australian Open mezi Novakem Djokovićem a Keiem Nišikorim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.