Turnaj mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Kevin Anderson : Kei Nišikori - 13. listopadu 2018   15:17

1

Anderson má tedy slibně nakročeno k postupu ze skupiny. Jestliže v dnešním večerním utkání Thiem porazí Federera, tak může Anderson slavit postup do semifinále, bez ohledu na jeho poslední zápas ve skupině. Stejně tak, pokud Federer zvítězí nad Thiemem ve třech setech, tak si Anderson zajistí postup. Zde byla ještě potřeba, aby Anderson vyhrál nad Nišikorim ve dvou setech, což splnil.
Je tu konec hladkého vítězství a Nišikori snad ani nepamatuje takovou hladkou porážku. V prvním setu se nedokázal vůbec chytit a Anderson mu nadělil kanára. Kanár se blížil i ve druhém setu, ale nakonec si Nišikori dokázal uhrát jedno podání. Anderson pak bez problémů ukončil zápas. Anderson se mohl opřít o svůj servis a za celou hru ztratil jen osm míčků!
Konec zápasu
6:1
Anderson vyslal opět dobrý servis a Nišikori vrací za základní čáru a je tu konec.
40-15
Nyní dobrý servis a Nišikori vrátil jen kousek za síť a to nebyl problém pro Andersona.
30-15
Další eso od Jihoafričana.
15-15
Delší výměnu zvládá Nišikori, který donutil soupeře k chybě.
15-0
Anderson neponechává nic náhodě a svým dalším esem vstupuje výborně do sedmého gemu.
5:1
Nišikori za velkého potlesku odvrací hrozbu druhého kanára a celkem si oddychl. Avšak nyní jej čeká těžší úkol.
15-40
Nišikori má nyní dvě šance jak ukončit tento gem.
15-30
Anderson poslal jen míček do sítě a Nišikoriho dělí jen dva míčky od toho, aby si poprvé v zápase udržel servis!
15-15
Následně se mu daří ale vyrovnat.
15-0
Nišikori nezačíná vůbec dobře ani šestý gem druhého setu.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Anderson si poradil i s další výměnou, kdy u sítě Nišikori hodně daleko zahrál míček a nyní půjde podávat! Jestli neudrží servis ani nyní, tak, nepamatují si, aby na Turnaji mistrů někdo prohrál 2x 6:0!
40-30
Jestřábí oko potvrdilo autu Andersona, ale i přesto Anderson zvládá tuto výměnu přes druhý servis.
30-30
Aut Andersona a tu je jedna z posledních šancí pro Japonce.
30-15
Světlý moment Japonce, který křižným forhendem returnuje míček k boční lajně a Anderson se jen díval kam letí míček.
30-0
Nišikori se snaží, ale prostě jeho soupeř umísťuje míčky od kurtu a Nišikori dělá další nevynucenou chybu.
15-0
Zatímco Anderson pokračuje ve své krasojízdě na svém servisu.
4:0
Anderson však nakonec využil třetí brejkbol a s Nišikorim už to vypadá hodně bledě.
40-30
Nišikori nyní zvládl hru u sítě a dobře poslal míček k boční lajně, Anderson sice doběhl, ale míček se již dvakrát dotekl kurtu a hlavní rozhodčí přiznává hru Nišikorimu.
40-15
Nišikori snižuje na rozdíl dvou míčů!
40-0
Andersonovi nyní stačilo jen vracet míčky a čekat na chybu soupeře, která přichází. Publikum se nyní snaží vyhecovat Nišikoriho, ale ten se jen potutelně usmívá a nevěří svým očím.
30-0
Když to nejde, tak to prostě nejde! Anderson mu také svým bezchybným výkonem nepomáhá a to se hraje již opravdu hodně těžko.
15-0
Nišikori opět chybuje a opravdu se nemá čeho chytit a to by potřeboval jako sůl!
3:0
Konec přestávky, podávat bude Kei Nišikori.
3:0
3:0
A Anderson pokračuje ve svém bezchybném výkonu i ve druhém setu a jako přes kopírák, se ujímá vedení 3:0!
40-0
Anderson útočí na čistou hru...
30-0
Jestřábí oko ukázalo, že šlo skutečně o aut z prvního servisu Andersona, ale ten si poradil i se svým druhým servisem, který jeho soupeř nedokázal returnovat.
15-0
Jihoafričan začíná třetí gem esem!
2:0
Bekhend Nišikoriho po delší výměně končí za základní čarou a trápení Japonce pokračuje i nadále!
40-30
Ale nakonec je tu přece úvodní brejkbol druhého setu a to po dvojchybě Japonce. Ta skutečně nepřišla ve vhodnou dobu!
30-30
Bekhendový úder, který Anderson vybíral téměř od podlahy, trefuje jen do sítě a je srovnáno.
30-15
Těsný aut Andersona, který byl opět hodně aktivní a dostával Nišikoriho pod tlak.
30-0
A další bod pro soupeře, tohle vypadá opět špatně s Nišikorim.
15-0
Pěkná výměna! Anderson tlačil svého soka svými forhendovými údery a nakonec dokázal eliminovat i lob soupeře a Nišikorimu nesedl poslední úder a míček je v autu.
1:0
Kevin Anderson i na začátku druhého setu drží svůj servis a nyní půjde na příjem, uvidíme, jestli si Nišikori již dokáže udržet své podání.
40-30
Nišikorimu se těžko vrací tvrdé dělové servisy Andersona.
30-30
Podobná chyba Andersona jako při předminulém míčku a opět z bekhendu poslal míček za základní čáru.
30-15
Nyní k tomu přidává eso!
15-15
Jihoafričan snižuje svým dobře trefeným servisem.
0-15
Bekhend Andersona skončil za základní čarou a první míček pro Japonce.
Zápas je nyní přerušen, Kei Nišikori odešel do útrob stadionu, nejspíše na toaletu, či se jen zkrátka dát psychicky do pořádku.
6:0
A Anderson jej využívá a nadělil Nišikorimu nepopulárního kanára. Nišikori měl v prvním setu problémy se svým servisem, zatímco jeho soupeř ztratil při svém podání jen tři míčky! Uvidíme, jestli se Nišikori zvedne do druhého setu a předvede z jeho strany již lepší hru.
A-40
Bekhend končí v autu a Anderson si díky trpělivé hře vypracoval třetí setbol!
40-40
Následně se však opět netrefil do prvního servisu a další nevynucené chyba na straně Japonce.
40-A
První eso pro Japonce a přichází v pravou chvíli.
40-40
Nišikori trefuje z forhendu opět síť a ani druhou možnost nevyužil ve svůj prospěch. Opět je to boj o jeho servis.
40-A
První servis a forhendový return do sítě.
40-40
Anderson chce však za každou cenu už jít do druhého setu a zahrává vítězný úder.
40-A
Anderson vrací druhý servis do sítě a Japonec dostává možnost ukončit šestý gem a odvrátit hrozbu kanára.
40-40
A konečně mu pomohl i první servis a je tu shoda!
40-30
Nišikori odvrací první setbol za velkého potlesku publika.
40-15
A Anderson má po další nevynucené chybě soupeře dva setboly a kanár už pomalu a jistě pozvěvuje.
30-15
Nišikori kazí poměrně jednoduchý míček u sítě, kdy měl polovinu kurtu zcela otevřenou a přesto trefil síť.
15-15
Teď se však prezentoval dobrým forhendem do rohu kurtu, na který jeho soupeř nedosáhl.
15-0
Stále se Japonec nemůže opřít o první podání a opět trefuje síť a už to není blízko k tomu, aby dostal v prvním setu nepopulárního kanára.
5:0
5:0
5:0
Anderson ukončuje gem dalším dobrým servisem a zatím prochází prvním setem bez problémů.
40-15
Těsný aut z forhendu a Anderson chvilku přemýšlel jestli využít techniku, ale jeho vedení je zatím dobré, tak si jestřábí oko nebere.
40-0
Andersonovi v tomto gemu píše první servis.
30-0
Další aut od Nišikoriho a ten nezačal utkání vůbec dobře.
15-0
Pěkný první servis ven z kurtu a Japonci nebylo nic platná, že se pro něj natáhl, poslal míček do autu.
4:0
Ale ten druhý už nikoliv! Anderson se po druhém servisu soupeře dostal do výměny a Nišikori pak zaškobrtl a poslal míček jen do sítě.
40-30
Nišikori maže jeden brejkbol vítězným úderem.
40-15
Dlouhá výměna, při které Anderson trefil i pásku, nakonec forhend od Nišikoriho je v autu a jsou tu nyní dva brejkboly pro Andersona!
30-15
Nišikori doběhl kratší míček, ale jeho úder u sítě nebyl dobrý a míček je v autu.
15-15
Return druhého servisu končí za základní lajnou a Japonec srovnává po patnácti.
15-0
Dlouhá výměna, ve které Anderson poslal dobrý míček k boční lajně a to byl základ úspěchu. Nišikori už jen pak zahrál do autu.
3:0
3:0
3:0
Anderson nakonec zvládá i svůj druhý servis a ujímá se vedení 3:0! Nišikori měl hodně velké problémy na svém servisu a jeho soupeř na potřetí dokázal využít brejkbol.
40-15
A vzápětí čtvrté eso!
30-15
Třetí eso Andersona.
15-15
Ani Anderson se nyní nemůže trefit do prvního servisu a svůj následný forhend zahrává do autu.
15-0
Kei Nišikori returnuje druhý servis za boční lajnu.
2:0
Anderson třetí možnost využívá, kdy si naběhl k síti a dostal soupeře pod tlak, ten se snažil o prohoz, ale míček končí za základní čarou.
A-40
Nišikori se nemůže potřetí za sebou trefit do prvního servisu a nabízí soupeři brejkbol s pořadovým číslem tři!
40-40
Japonec musel opět přes druhý servis, ale Anderson nyní vrací úder za základní čáru.
A-40
Japonec tentokrát trefuje bekhend za lajnu a je tu brejkbol číslo dvě pro soupeře!
40-40
Nišikori musel přes druhý servis, který soupeř v pohodě vrátil a následně se Nišikori dopouští nevynucené chyby.
40-A
Nišikori to nyní vyběhal a navíc zahrál perfektní bekhendový prohoz.
40-40
Anderson se tlačil do útoku, ale jeho závěrečný forhend byl příliš přetažený a míček končí za základní čarou.
40-30
Bekhend nyní končí v autu a na světě máme první brejkbol!
30-30
Anderson dobře returnuje a dostal soupeře pod tlak a připisuje si na svou stranu vítězný úder.
15-30
Páska nyní pomohla Nišikorimu a následně zahrává vítězný bekhend po čáře! První delší výměna zápasu.
15-15
Anderson netrefil roh kurtu a je zahlášen těsný aut.
15-0
Nišikori nečistě trefil úder a míč končí někde v hledišti.
1:0
Anderson ukončuje úvodní gem dalším esem!
40-15
Vzápětí dobrý první servis, který Nišikori nezreturnoval.
30-15
Premiérové eso Jihoafričana.
15-15
Nišikori zahrál dobrý forhend po čáře a Anderson již nedokázal vrátit míček na jeho stranu kurtu.
15-0
Anderson začíná první dobrým servisem, který soupeř vrací do sítě.
0:0
Oba hráči zahájili před zápasovou rozcvičku. Zápas za necelých deset minut začne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.