Turnaj mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Novak Djokovič : Alexander Zverev - 18. listopadu 2018   19:14

6

Ode mě je to vše. Je to vše také z tenisového Turnaje mistrů. Nyní si od tenisu trochu odpočineme, ale opravdu jen krátce, neboť nový tenisový rok tu bude zanedlouho a to již na přelomu roku, na tradičním Hopman Cupu! Následovat budou turnaje v Austrálii, které pak vyvrcholí prvním grandslamem, ale to už předbíhám :-)
Tak nakonec se jen přece zrodilo na letošním Turnaji mistrů překvapení a Alexandr Zverev dokázal v semifinále po těžké bitvě zdolat Rogera Federera a dnes se velmi dobře připravil na Novaka Djokoviće, který se hodně trápil na servisu!
Novak Djoković sice nevyrovná šest titulů Federera, ale i tak se nemusí vůbec stydět, za jeho výkony ve druhé polovině tenisového roku, ostatně zakončuje rok jako tenisová jednička!
No a Zverev? Ten asi moc nepočítal, že by mohl nakonec pozvednout v Londýně trofej. Nakonec si plní sen a to dvojnásobný, porazit dva tenisové velikány po dvou dnech? Klobouk dolů před talentovaným Němcem, který po celou dobu turnaje velmi dobře servíroval a dokázal zahrát agresivně i trpělivě, přesně v době, kdy to potřeboval!
Konec zápasu
3:6
A je to tady! Novak Djokovič prohrává. Zverev fantastickým prohozem po čáře získává titul na TURNAJI MISTRŮ!
30-40
Djoković odvrací první mečbol!
15-40
Další nevynucená chyba Srba a Zverev má dva mečboly!!!
15-30
Djoković se vůbec nemůže trefit do servisu a tohle nevypadá vůbec dobře pro něj.
15-15
Zverev se však nevzdává a stále se snaží rozhodnout co nejdříve to půjde!
15-0
Djoković zvládá důležitý úvodní míček devátého gemu!
3:5
Tak nedočkáme, nepříliš dobrý return a Zverev křižným forhendem zametá míček!
15-40
Nyní však dokázal zvítězit přes druhý servis soupeře a možná se dočkáme ještě napínavého rozuzlení.
0-40
Djoković mně připadá bez šťávy...Zverev zatím bez problémů v tomto gemu.
0-30
Alexander Zverev se opět vrátil ke svému servisu, se kterým dělá problémy po celou dobu turnaje ostatním soupeřům!
0-15
Zverev zahrává druhý servis, který soupeř reklamuje, ale míček byl dobrý!
3:4
Konec přestávky, podávat bude Alexander Zverev.
3:4
Následuje přestávka a výměna stran.
3:4
Djoković však zvládá další míček a blíží se nám koncovka druhého setu, která nám přinese drama až do konce, neboť favorit zápasu poprvé na turnaji zakouší pozici, kdy musí!
40-30
Zverev však ví, že pokud by nyní vzal podání Djokovićovi, tak má téměř vyhráno.
40-15
Krátká výměna a vítězné zakončení Srba.
30-15
Forhend Zvereva končí v autu a Němec na příjmu už tolik není agresivní a nejspíše si bude šetřit síly na své podání.
15-15
Nyní si připravil útok, vyhnal soupeře úderem do rohu kurtu mimo kurt a následně u sítě neměl problémy se zakončením.
0-15
Djoković byl neúspěšný po svém druhém servisu a opět rozvlnil síť.
2:4
A je to tak! Zverev nakonec s obtížemi zvládá i svůj další servis a stačí mu jen dvakrát odvést podobný výkon a může se postarat o překvapení na závěr tenisového roku!
30-40
Zverev následně dobře servíruje a to je dobrá vzpruha do další výměny.
30-30
Delší výměnu nakonec přerušil hlavní rozhodčí a hlásí aut Djokoviće. Ten nakonec potvrzuje i jestřábí oko.
30-15
Djoković se bránil zuby nehty a nakonec Zverev naběhl k síti a poslal opatrný míček do volného prostoru na kurtu, který sice ještě Djoković doběhl, ale už neměl sílu jej vrátit zpět.
30-0
Zverev má problémy s prvním servisem a opět pod tlakem nezvládá situaci.
15-0
Djoković získává první důležitý míček!
2:3
2:3
2:3
Čistá hra a nyní se bude Novak stoprocentně soustředit na příjem!
40-0
A další úspěšný míček a najednou nemá Srb na servisu žádné potíže.
30-0
Djoković po dobrém servisu získává další míček.
15-0
Nevynucená chyba od Zvereva.
1:3
Zverev nakonec po dobré obranné hře slaví úspěch a jeho soupeř nedokázal u sítě vrátit míček po tvrdém returnu.
30-40
Zverev se však nakonec dostává i přes druhý servis k výhodě a může potvrdit své vedení!
30-30
Return druhého servisu končí za základní čáru a opět má Zverev problémy potvrdit brejk.
30-15
Zverev se dostal do dlouhé výměny a tentokrát byl Srb hodně soustředěný a trpělivý a čekal na chybu svého soka, která nakonec přišla.
15-15
Tentokrát mu nesedl první servis a Djoković srovnává po patnácti.
0-15
Zverev začíná nyní dobře a umístil své další eso.
1:2
1:2
1:2
No, servis Djokoviće není ve druhém setu zrovna nějaká hitparáda a dal svému soupeři napravit svou chybu a nyní může znovu jít potvrdit brejkbol!
15-40
Djoković zkracuje míček od základní čáry a to se mu nepovedlo a opět nabízí možnost soupeři jít do vedení!
15-30
Opět velmi dlouhá výměna, která byla od obou stran opatrná a nikdo se nehnul od základní čáry. Nakonec forhend Djkoviće je v síti.
15-15
Alexander Zverev se nehodlá složit a nyní si on zapisuje vítězný míček do svých statistik.
15-0
A to se odráží na tom, že nyní bude mít o něco navrch Srb a zahrává vítězný úder.
1:1
Zverev zahrál bekhend do autu a nepotvrzuje brejk! Djković poprvé proráží servis Zvereva.
40-15
Jak se situace dokáže v tenise rychle změnit! Další dvojchyba (druhá v tomto gemu) a jsou tu najednou dva brejkboly pro Srba!
30-15
Že by dolehl prvotní tlak na Zvereva? Nyní dělá nevynucenou chybu a je tu malinkatá šance pro soupeře.
15-15
Ale teď daruje míček soupeři po dvojchybě.
0-15
Nyní ukázal bravurní a bezchybný výkon u sítě, kdy musel dvakrát odvracet míček!
0:1
Neskutečné! Dlouhá výměna a na jejím konci povedený forhendový vítězný míček. Ostatně, podívejte se sami v přiloženém gifu! Zverev jde v úvodu druhého setu do vedení a je nyní hodně na koni.
40-A
A je tu další možnost pro Němce, který hraje opravdu trpělivě a donutil soupeře k další bekhendové chybě, která končí na síti.
40-40
Djoković však má problémy na servisu v úvodu druhé sady.
A-40
Následně si vypracovává výhodu...
40-40
Djoković smazal druhý brejkbol soupeře v dnešním zápase a srovnává na shodu.
30-40
Hodně dlouhá výměna končí bekhendovou chybu Djkoviće, který poslal míček za základní čáru!
30-30
Teď si však pomáhá první servisem a return soupeře končí v autu.
15-30
Djoković, viditelně trochu rozhozen, dělá nevynucenou chybu a zahrává míček do sítě.
15-15
Po druhém servisu došlo k výměně, ale Srb následně trefil míček nečistě a ten vylétl ke stropu haly pryč mimo kurt.
15-0
Zverev svůj forhendový return zahrává do sítě.
4:6
Zverev vyslal dobrý servis ven z kurtu, ale soupeř dobře returnuje, nakonec trpělivě zahrál své další údery a Djoković nakonec dělá chybu a zahrává míček za základní čáru.

Tak a máme tu první poloviční překvapení finále! Němec Zverev získal první sadu, kdy využil ihned první nabídnutý brejkbol a uvidíme, jestli Srb zahájí obrat?!
15-40
Nyní se jeho soupeř už dostal do výměny a Zverev kazí u sítě!
0-40
No, Zverev je dobře připravený na dnešní zápas a dalším esem si připravil tři setboly.
0-30
A další úspěšný první servis, Djoković se zatím k ničemu nedostal.
0-15
Zverev soustředěně začíná důležitý gem esem!
4:5
4:5
4:5
A je to tady! Němec returnuje první servis soupeře a vrací. Následně Djoković zahrál míček z forhendu do sítě!
30-40
A máme tu první brejkbol zápasu! Djoković od základní čáru zahrál míček za základní čáru a je tu první potenciální zlom! Tak uvidíme!
30-30
Djoković i přes druhý servis a po delší výměně zvládá první těžší situaci na servisu a zahrává vítězný forhend po čáře, který soupeř vrátil jen do sítě.
15-30
No, prohoz Djokoviće končí mimo a tu se nám rýsuje první problém v prvním setu!
15-15
Hodně dlouhá výměna a na jejím konci nezvládl u sítě Djoković vrátit míček, který se mu jen po raketě svezl.
15-0
Djoković forhendem na boční lajnu vyhnal soupeře mimo osu kurtu a u sítě už zakončoval do odkrytého dvorce.
4:4
Alexander Zverev si také na své konto připisuje čistou hru a opět bez problémů při svém servisu.
0-40
Djoković se ubránil pěknému forhendu po čáře a Zverev ukázal precizní zkrácení hry!
0-30
A když k tomu přidá další pěkný první servis, tak má slušné vedení v tomto gemu. Zverev i v tomto zápase dobře servíruje, což může být základ úspěchu.
0-15
Zverev opět úspěšný s technikou, zvanou servis – volej.
4:3
4:3
4:3
Djoković si pomohl nyní dobře umístěným prvním servisem. Průběh prvního setu v mnohém připomíná jejich první střetnutí na tomto turnaji. Ve skupině si také tenisté v úvodu prvního setu drželi svá podání a zlom přišel ke konci setu, který se nezadržitelně blíží, tak uvidíme, jestli jeden ze soupeřů ztratí koncentraci na servisu nebo se dočkáme zkrácené hry.
40-15
Zverev nyní dal příliš mnoho razance do svého bekhendového úderu, který skončil hodně mimo.
30-15
Djoković získává i další bod a nepouští soupeře k tělu.
15-15
Novak Djoković nyní nebyl úspěšný s jestřábím okem a míček skutečně skončil v těsném autu.
15-0
Djoković nyní bušil do pevné obrany soupeře, který pobíhal z jedné strany na druhou. Nakonec nestačil reagovat na míček umístěný do středu kurtu.
3:3
Zverev zatím dobře servíruje a vytahuje dobrý servis v pravou chvíli.
15-40
Další dlouhá výměna, při které jeden z úderů Djokera skončil na boční lajně. Nakonec se pokusil o změnu rytmu hry a rozvlnil síť.
15-30
Nyní si pomáhá svým dalším esem mimo kurt.
15-15
Zverev si naběhl k síti a na podruhé smečí zatloukl míček nechytatelně do kurtu.
15-0
Po druhém servisu Zvereva se oba tenisté dostali do výměny. Nakonec Zverev kazí a od základní čáry poslal míček do autu.
3:2
3:2
3:2
Pokus Zvereva změnit rytmus hry, ale jeho zkrácení se zastavilo o pásku a Srb byl trochu v problémech při servisu, avšak nakonec je zvládl.
40-30
Djoković nepouští Zvereva do šance a získává důležitý míček na svou stranu.
30-30
Zverev mohl mít brejkbolové šance, ale po dobrém úderu do rohu kurtu kazí míček u sítě a nedokázal jej přehodit na druhou stranu.
15-30
Djoković se u sítě poprvé ubránil pokusu Zvereva o prohoz, na podruhé už zazdil míček pouze do sítě, Zverev chytře zahrál na jeho tělo.
15-15
Nyní však neodhadl správnou délku míčku, který končí těsně za základní čarou.
15-0
Novak Djoković provedl úspěšný první servis a ujímá se vedení v pátém gemu.
2:2
Alexander Zverev opět bez větších problémů na servisu a vyrovnává stav prvního setu.
15-40
Zverev dobře umístěným míčkem do rohu kurtu zahnal Djokoviće a u sítě už byl úspěšný jeho soupeř.
15-30
Dobrý první servis přináší zase bod na stranu Němce.
15-15
Zverev zatáhl soupeře za základní čáru a Djoković vystřihl pěkný lob od základní čáry, který sice Zverev doběhl, ale returnuje mimo.
0-15
Úspěšný první servis a zvládnutý volej u sítě přináší první fiftýn pro Zvereva.
2:1
2:1
2:1
Djoković nyní zahrává čistou hru a ujímá se vedení 2:1. Po třech gemech jsme mohli vidět, že oba tenisté jsou dobře připraveni na svých servisech.
40-0
Poslední míček od Zvereva trochu páska nadzvedla míček a to pomohlo soupeři k tomu, aby vytasil nechytatelný křižný forhend.
30-0
Umpirový zahlásil aut Zvereva za základní čáru, ale ten mu nevěří a vybírá si jestřábí oko, které potvrzuje správnost výroku rozhodčího.
15-0
Dlouhý return ze strany Němce a míček končí za základní lajnou.
1:1
Zverev ukončuje druhý gem prvním servisem, který soupeř nedokázal adekvátně returnovat.
15-40
Djoković ještě stačil vyškrábnout míček z rohu kurtu, ale nakonec neměl potřebnou délku a zastavuje se o pásku.
15-30
Djoković se nyní dostal do útoku a jeho soupeř returnuje bekhendem do sítě a první fiftýn pro Djokoviće při servisu Zvereva.
0-30
Dobrý vstup do druhého gemu potvrzuje dobrým prvním podáním na střed kurtu.
0-15
Zverev zahrával své míčky hodně agresivně a ten poslední forhend stál za to! Po delší výměně získává bod Zverev.
1:0
Djoković se trefil do prvního servisu, Zverev vrátil krátký míček a Srb neměl problém poblíž sítě zatlouct míček do kurtu.
40-15
Opět musel, pětinásobný vítěz tohoto turnaje, přes druhý servis a nakonec těží z nevynucené chyby soupeře.
30-15
Zverev returnuje druhý servis soupeře za základní čáru a nepřipisuje si další fiftýn na své konto.
15-15
Djoković netrefil ani druhý servis a vzal si jestřábí oko, které potvrdilo správný míček a Srb dostal možnost prvního servisu. Následovala dlouhá výměna, kdy se Zverev neskutečně bránil do doby, než poslal kratší míček a Srb s náběhem k síti byl úspěšný.
0-15
Djoković začíná utkání na servisu a zahrává svou první nevynucenou chybu. Míček končí za základní čarou.
0:0
Závěrečný zápas letošní tenisové sezóny obstarají Novak Djoković a Alexandr Zverev! Djoković útočí na svůj šestý titul z tohoto turnaje, čímž by vyrovnal rekord Rogera Federera. Alexandr Zverev pak na svůj premiérový titul!
Novak Djoković
Novak Djoković prochází turnajem bez ztráty setu. Jeho forma v druhé polovině tenisového roku graduje a na závěrečném podniku zatím nenašel konkurenci, po čtyřech odehraných zápasech nebyl nikterak vážně prověřen a i v dnešním zápase je velkým favoritem.

Cesta turnajem
Djokovič – Isner: 2:0 (6:4,6:3), nečelil ani jednomu brejkbolu
Djokovič – Zverev: 2:0 (6:4,6:1), v prvním setu odvracel dvě brejkbolové možnosti soupeře
Djokovič – Čilič: 2:0 (7:6, 6:2), v prvním setu měl Čilič setbol ve zkrácené hře
Djokovič – Anderson: 2:0 (6:2,6:2), poměrně jasný semifinálový duel
Alexandr Zverev
Alexandr Zverev svou druhou účast proměnil ve finále! V semifinále vyřadil jednoho z favoritů turnaje, Rogera Federera. Zverev může být třetím Němcem v historii, který může získat titul ze závěrečného podniku. Dvakrát Turnaj mistrů vyhrál Boris Becker a jednou Michael Stich. Semifinálový zápas s Federerem "rozhodl" sporný moment, kdy Zverev najednou přerušil výměnu, neboť jednomu podavači míčku vypadl míček z ruky. Následně jeho soupeř provedl hrubou chybu u sítě a schylovalo se k překvapení.

Zverev – Čilič: 2:0 (7:6, 7:6), vyrovnané utkání, kdy v prvním setu měl více ze hry Chorvat, nakonec nezvládl doservírovat set a ztratil servis. Ve zkrácené hře byl lepší Zverev. Ve druhém setu mohl Zverev ukončit hru v desátém gemu, kdy měl první mečbol. Proměnil až ten druhý ve zkrácené hře.
Zverev – Djoković: 0:2 (4:6,1:6), Zverev potrápil Djokoviće v prvním setu, druhý set už byl v režii Srba.
Zverev – Isner: 2:0 (7:6, 6:3), ve dvanáctém gemu mohl Isner jít do vedení, ale neproměnil setbol. Koncovku zkrácené hry zvládl lépe Zverev. Druhý set se rozhodoval v závěru, kdy se v osmém gemu dostal k brejkbolu Zverev a následně doservíroval zápas.
Zverev – Federer: 2:0 (7:5, 7:6), Federer nezvládl na servisu dvanáctý gem a nabídl soupeři rovnou tři setboly a ihned první Zverev využil. Ve druhém setu šel Švýcar rychle do vedení, ale záhy nepotvrdil brejk. Zápas rozhodl až tie-break, s již zmiňovaným kontroverzním přerušením hry během výměny ze strany Zvereva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.