Turnaj mistryň - dvouhra -  ONLINE PŘENOS -  Garbine Muguruzaová Blancová : Jelena Ostapenková - 22. října 2017   13:41

4

Viděli jsme poměrně zajímavý tenis. V prvním setu nebyla ani jedna soupeřka na svém servisu v nejlepší kondici. Nakonec Španělka byla koncentrovanější v závěru setu a dokázala jej vyhrát. Ve druhém setu odskočila Španělka do vedení 4:1 a zdálo se, že hladce zvítězí. Ostapenková je však bojovnice, dokázala vzít soupeřce podání a pak čistou hrou zvládnout to své. Nicméně na podruhé se jí podání soupeřky již nepodařilo prolomit a nakonec po boji prohrála i druhý set.
Konec zápasu
6:4
Muguruzaová to do třetice dokázala a s úlevou si pak oddychla, neboť Ostapenková cítila velkou šanci na obrat, nakonec se ji to nepodařilo a prohrává ve dvou setech!
A-40
Ostapenková zahrává zase do sítě a je tu třetí možnost pro Španělku!
40-40
I tento míček je dlouhý a Muguruzaová právě propásla dvě možnosti ukončit zápas.
40-30
Forhend Španělky je v autu...
40-15
Ostapenková trefuje pásku, škoda, dostala se do výměny, ale je tu mečbol pro Španělku.
30-15
Další dobré první podání...Lotyška byla bez šance.
15-15
Muguruzaová si pomáhá servisem a to jí může trochu povzbudit do dalších výměn...
0-15
Muguruzaová to bude mít těžké proti nabuzené soupeřce a zahrává míček jen do sítě.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Garbiñe Muguruzaová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Nyní si pomáhá servisem a čistou hrou ukazuje soupeřce, že se ještě nevzdává. Muguruzaová má i nyní vše ve svých rukou, stačí jen od servírovat. Propásne i druhou šanci nebo ji naopak už využije?
0-40
Ostapenková zahrává další vítězný winner na pravou boční lajnu.
0-30
Další přesný míček od Lotyšky, uvidíme jak jí tohle dlouho vydrží.
0-15
Ostapenková je nyní nabuzená a zahrává dobrý první servis.
5:3
Ostapenková se drží nad hladinou a bere své soupeřce servis. Nicméně ještě musí udržet svůj a následně zopakovat to co před malou chvíli.
40-A
Muguruzaová to měla dobře rozehráno, ale u sítě nedokázala míček přehodit přes pásku a je tu další možnost pro mladou Lotyšku.
40-40
Muguruzaová odvrací brejkbol soupeřky dobrým prvním servisem.
30-40
Tíha okamžiku a Muguruzaová dělá dvojchybu!
30-30
Úder z forhendu končí v autu a nyní se bude lámat chleba.
30-15
Dobrý a razantní první servis a následný úder do protipohybu přináší Španělce další bod.
15-15
Muguruzaová to zvládá u sítě a srovnává.
0-15
Ostapenková bere důležitý první míček...
5:2
5:2
5:2
Ostapenková drží své podání a Muguruzaová po přestávce má vše ve svých rukou a pokud od servíruje, tak má tento zápas v kapse!
15-40
Velmi těsné, míček nakonec se opřel o boční lajnu. Muguruzaová tedy s protestem neuspěla.
15-30
Ostapenková zahrává míček do autu na levou boční lajnu a dává šanci své soupeřce.
0-30
Hlavní rozhodčí nyní zahlásila aut Španělce.
0-15
Ostapenková bere důležitý úvodní míček.
5:1
Vyrovnaná výměna, Ostapenkové při ní pomohla i páska. I když pomohla a nepomohla. Míček byl přibrzděn a Muguruzaová měla více času na další úder. Následně Ostapenková vrací, ale jen do autu.
A-40
Muguruzaová ale také se nevzdává a vypracovala si další výhodu na svou stranu.
40-40
Ostapenková se však nevzdává a bojuje o tento důležitý gem na sklonku konci druhé sady.
A-40
Nyní zahrává míček jen do sítě a je tu výhoda pro Španělku.
40-40
...šanci měla, ale nedokázala zreturnovat druhý servis.
30-40
...výměnu zastavuje páska a Ostapenková musí, jestli chce ještě se zápasem něco udělat!
30-30
Díky nevynucené chybě je srovnáno po třiceti a teď půjde o důležitý míček...
15-30
Muguruzaová má zatím v tomto gemu problém na servisu a dělá dvojchybu.
15-15
Nyní Lotyška nedokázala dostat první podání do kurtu.
0-15
Forhend končí v autu a bod pro Lotyšku.
4:1
4:1
4:1
Druhý brejkbol již nedokázala smazat a pouští Španělku do vedení 4:1 a nyní to bude mít hodně těžké. Aby mohla ve druhém setu uspět, musí bezpodmínečně vzít dvakrát servis své soupeřce.
40-30
I přes druhý servis se Ostapenková v tomto gemu drží.
40-15
...a je hůře, neboť její další míček končí z bekhendu v síti. Dvě možnosti Španělky vzít podruhé ve druhém setu podání své soupeřky.
30-15
Míček končí v síti a to začíná být zlé pro Lotyšku...
15-15
Dvojchyba! Ostapenková zkusila druhý servis zkontrolovat technikou, ale nebyla úspěšná.
0-15
Ostapenková opět přehrála svou soupeřku dobrými bekhendovými údery.
3:1
Muguruzaová bere i další bod a relativně v klidu si drží své podání!
40-15
Muguruzaová u sítě zahrála míček na lajnu, byl zahlášen aut. Avšak Muguruzaová si bere jestřábí oko, které jí dává za pravdu. Výměna se tedy opakovala a tu po delší výměně nakonec Španělka zvládá po nevynucené chybě své sokyně.
30-15
Dobře zahraný druhý servis a následný return soupeřky do autu.
15-15
Ztracený bod si nyní vynahrazuje dobrým prvním podáním.
0-15
Muguruzaová musela přes druhé podání, následný úder zamířila forhendem jen do sítě.
2:1
2:1
2:1
Muguruzaová řve hlasité "Come on!" a ujímá se vedení ve druhém setu!
40-30
Ten pomyslný důležitý bod jde na stranu Španělky po další nevynucené chybě Lotyšky.
30-30
Avšak nyní zahrává pro změnu míček jen do sítě a půjde se hrát o důležitý následný míč.
15-30
Nyní si však pomáhá svým prvním podáním.
15-15
Ostapenková to možná nyní hodně uspěchala a ihned z první se snažila hrát bekhend, ale ten jí nevyšel.
0-15
Ostapenková zahrává vítězný forhend.
1:1
Muguruzaová měla u sítě poměrně lehkou smeč, a mnoho nechybělo aby skončil na síti. Nakonec se o ni jen opřel a skončil na polovině soupeřky.
40-15
Nyní si to Ostapenková ubojovala a donutila svou soupeřku k chybě.
40-0
Třetí nevynucená chyba Ostapenkové v řadě, kdy zase zahrává míček za základní čáru. Nyní jí tak nelepí jako v předchozím gemu.
30-0
Obdobná výměna a další bod na konto Španělky.
15-0
Dlouhý return od Lotyšky a míček je za základní čarou.
0:1
Forhend do rohu kurtu, který byl také těsný a následná nevynucená chyba soupeřky.
30-40
Tentokrát však ji bekhend neuposlechl a skončil v autu.
15-40
Ostapenková si nyní pomohla dvěma dobrými bekhendovými údery.
15-30
...tenhle míček jde zase na raketu Lotyšky po nevynucené chybě soupeřky.
15-15
Muguruzaová však srovnává...
0-15
Ostapenková měla nyní štěstí, kdy jeden z jejich úderů skončil pravděpodobně na základní čáře, následně dokázala zahrát další dobrý míček který již byl vítězný.
6:3
Ostapenková zahrává míček do sítě a nakonec Španělka vítězí v prvním setu. V něm šlo zejména o to, která hráčka vezme podání a následně dokáže udržet svůj servis. Na konci prvního setu se to podařilo Španělce a vede 1:0 na sety!
40-15
Po prvním servisu přichází krátký return a s ukončením výměny neměla Španělka příliš námahy.
30-15
Nevynucená chyba Lotyšky, kdy trefuje míček daleko za základní čáru.
15-15
Tentokrát druhý servis Lotyška returnuje za základní čáru.
0-15
Druhý servis a velmi dobrý return soupeřky a následný forhendový úder k pravé lajně.
5:3
No a tohle je takový mini setbol pro Španělku, která pokud si nyní udrží podání, tak má první set v kapse! No, ale vzhledem k tomu, že si soupeřky zatím berou podání, tak není Ostapenková úplně bez šance.
40-30
Muguruzaová má další brejkbol, když její soupeřka zahrává míček jen do sítě.
30-30
Poprvé v akci jestřábí oko, kdy si Lotyška nechala zkontrolovat svůj první servis, ale ten byl v autu. Následně dělá nevynucenou chybu.
15-30
Ostapenková je nyní hodně povzbuzená a zahrává další vítězný míček.
15-15
Tohle byla hodně pěkná výměna, kdy Španělka již měla svou soupeřku na lopatě, ale Ostapenková svým posledním úderem prohazuje soupeřku.
15-0
Ostapenková trefuje forhend jen do sítě.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Jelena Ostapenková.
4:3
4:3
Ostapenková podruhé v zápase bere soupeřce servis a opět se dostává do hry v prvním setu. Muguruzaová může jen litovat, že měla dvě šance na ukončení gemu, ale nakonec své podání ztrácí! Uvidíme co tohle udělá s její psychikou.
40-A
Ostapenková svým úderem vyhnala soupeřku mimo kurt a pak již neměla problém míček ukončit u sítě.
40-40
Ostapenková se opřela do forhendu a srovnává opět na shodu.
A-40
Muguruzaová vyslala na servisu míček rychlostí 170 km/h a má zase výhodu.
40-40
Ostapenková však nadále bojuje o tento gem a zahrává vítězný míček.
A-40
Španělka se čtvrtým míčkem v řadě dostává na výhodu, kdy jsi hodně pomohla prvním servisem.
40-40
...a i třetí. I když přes druhé podání, které však bylo kvalitní a Ostapenková pak vrací míček jen do sítě.
30-40
Smazán je i druhý brejkbol...
15-40
Chybný bekhendový úder a Muguruzaová ještě v tomto gemu žije.
0-40
Ostapenková returnuje druhé podání a najednou má rovnou tři brejkboly na své straně.
0-30
Nyní přichází nevynucená chyba od její soupeřky, když zahrála míček je do sítě.
0-15
Vítězný forhend Lotyšky!
4:2
Ostapenková si poprvé v zápase udržela podání a snižuje stav gemu v prvním setu.
15-40
Jak Lotyšce funguje první servis, tak je to o něčem jiném.
15-30
Ostapenková nyní výborně u sítě a zakončuje tuhle výměnu vítězně.
15-15
Muguruzaová se nyní dostala do výměny a je to bod pro ni.
0-15
Forhendový return na základní čáru skončil těsně za čarou.
4:1
4:1
4:1
I když musela Muguruzaová přes druhé podání, return soupeřky nebyl dobrý a nakonec Muguruzaová nyní bez problému drží své podání a odskakuje své soupeřce na 4:1.
40-0
Ostapenková returnuje první podání za základní čáru.
30-0
Hezky to nyní vyběhala Španělka a donutila soupeřku udělat nevynucenou chybu.
15-0
Dobré první podání vyhnalo soupeřku mimo kurt a následný forhendový úder u sítě byl vítězný.
3:1
Ano, Ostapenková se opět nemohla opřít o první servis a Muguruzaová opět bere své soupeřce podání.
40-30
Úplně stejný gem jako předchozí od Lotyšky, první dvě výměny na jedničku a pak přichází komplikace. Brejkbol pro soupeřku!
30-30
Druhé podání a opět forhend, který končí v autu.
15-30
Ostapenková dává do svých úderů velkou razanci, ale tentokrát se ji to neoplatilo a přestřelila forhend do autu.
0-30
Bekhend Španělky se otřel o pásku a nakonec skončil na její polovině kurtu.
0-15
Ostapenková zase začíná skvěle a trefuje eso na téčko!
2:1
2:1
2:1
Bekhend Španělky končí v síti a Ostapenková si ihned dokázala své podání vzít zpět.
15-40
A nyní je ta šance o něco větší a Ostapenková má dva brejkboly!
15-30
Tentokrát Ostapenková dobře returnuje druhé podání soupeřky a má mini šanci si vzít podání zpět.
15-15
Return jen do sítě a je srovnáno po patnácti.
0-15
Nevynucená chyba Muguruzaové.
2:0
A ten už Španělka využívá, když Ostapenková zahrála míček za základní čáru.
A-40
Další úder jen do sítě a to znamená druhý brejkbol pro soupeřku.
40-40
Ostapenková zahrává vítězný forhend a srovnává opět na shodu.
A-40
První dva míče se zdálo, že půjde o lehký gem, ale nakonec má Španělka první brejkbol.
40-40
Muguruzaová srovnává, když její soupeřka vyrobila nevynucenou chybu.
30-40
Zase musela Ostapenková přes druhé podání, ale tentokrát zahrává vítězný bekhend.
30-30
Ostapenková musela opět přes druhý servis a dělá následně chybu, když trefuje míček do sítě.
15-30
Po dvou dobrých výměnách je tu dvojchyba.
0-30
Další tvrdý servis, který soupeřka sice vrátila, ale u sítě Ostapenková zametla nekompromisně míček a bere další bod.
0-15
První míček na servisu Ostapenkové a hned je to eso!
1:0
Muguruzaová zahrává vítězně další míček a ujímá se vedení 1:0 na gemy.
40-15
Ostapenková nedokázala returnovat další dobré první podání soupeřky.
30-15
Dobré první podání a je to přímý bod.
15-15
Španělka přestřelila forhend za základní čáru.
15-0
První bod jde na raketu Španělky díky nevynucené chybě soupeřky.
0:0
Závěrečný turnaj, ve kterém se střetně osm nejlepších tenistek na sklonku tenisové sezóny. V Bílé skupině změří postupně síly Muguruzaová, překvapení letošního roku Ostapenková, V. Williamsová a česká jednička Karolína Plíšková.
Muguruzaové patří druhé místo na žebříčku WTA. V letošním roce dokázala vyhrát svůj druhý grandslamový titul a to ve Wimbledonu. Ovládla pak turnaj v Cincinnati a stala se na dobu čtyř týdnů světovou jedničkou. Nedávno se také stala vítězkou v anketě Hráčka roku.
Její soupeřka Jelena Ostapenková je překvapením v tomto roce. Patří jí sedmé místo v žebříčku. V letošním ruce získala titul na podniku v Soulu. Avšak velké pozdvižení předvedla na French Open, kde ve finále udolala ve třech setech Simonu Halepovou. Její forma pak rostla a vygradovala již zmíněným dalším úspěchem v Soulu. I na posledních dvou turnajích ve Wuhanu a Pekingu se dostala vždy do semifinále a určitě je na závěrečný turnaj dobře připravená.
Obě soupeřky se potkaly celkem třikrát. Naposledy nedávno na podniku ve Wuhanu, kdy Ostapenková zvítězila 2:1 na sety. Pak se utkaly dvakrát v Římě, kdy pokaždé slavila vítězství Španělka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.