Krejčíková, Siniaková - L. Kičenoková, Siegemundová | ONLINE | 2.9.2018 20:42 | US Open 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

US Open - čtyřhra žen -  ONLINE PŘENOS -  B. Krejčíková, K. Siniaková : L. Kičenoková, L. Siegemundová - 2. září 2018   20:42

Ukončeno
B. Krejčíková, K. Siniaková
22 let  178 cm  Česká rep.
22 let  174 cm  Česká rep.
2
6
6
L. Kičenoková, L. Siegemundová
26 let  Ukrajina
30 let  168 cm  Německo
0
3
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Vítězky French Open a Wimbledonu míří za dalším titulem, na US Open jsou již mezi osmičkou nejlepších. V osmifinále Krejčíková se Siniakovou přehrály ve dvou setech ukrajinsko-německou dvojici Kičenoková, Siegemundová.

Úvod prvního setu vyšel Češkám dokonale. Soupeřky nevěděly kam dřív a bylo z toho velmi rychlé a pohodlné vedení 5:0. Poté ale Kičenoková uhrála své podání a naopak Siniaková nedopodávala set do vítězného konce. Naštěstí měly Češky dostatečný náskok a při servisu Krejčíkové šly do vedení 1:0. Druhou sadu načaly české reprezentantky znovu brzkým brejkem. Svůj náskok zvyšovaly až na 4:1, ale poté přišlo podobně jako v prvním setu malé zaváhání. Krejčíková přišla o své podání, ale následně už Siniaková dokázala ukončit zápas.

Ve čtvrtfinále Češky narazí na vítězky duelu Hsieh, Sabalenková – Mertensová, Schuursová.
Konec zápasu
6:2
Je konec! Po prvním podání Siniakové se dostala Siegemundová jen k lehkému returnu k pásce, kde byla připravena Krejčíková a ta nekompromisním úderem zakončila osmifinálový zápas.
40-0
Tři mečboly! Servis Siniakové nedokázala Kičenoková umístit zpět do kurtu.
30-0
Siniaková jen těsně minula první podání. Po druhém servisu se ale Siegemundová na returnu neprosadila, navíc nedosáhla na prudký úder Siniakové.
15-0
Kateřina Siniaková má šanci ukončit osmifinálový zápas při vlastním servisu. Rodačka z Hradce Králové podávala na úvod proti Kičenokové. A získala bod po voleji své spoluhráčky.
5:2
Laura Siegemundová hrála proti brejkbolu prvním servisem do středu kurtu. Následně dokázala Siniaková skvěle lobovat přes obě soupeřky a vše zakončila na síti.
A-40
Brejkbol. Krejčíková našla returnem nabíhající Siegemundovou, následně se zapojila do přestřelky i Siniaková a je z toho brejkbol.
40-40
Laura Siegemundová trefila první podání do středu kurtu, poté zatlačila Siniakovou, ale Češky se zázrakem ubránily a poté zakončila Siniaková po lajně. Shoda.
30-40
Krejčíková však uspěchala svůj return a míček skončil jen v síti.
30-30
Servis Siegemundové našel přesně raketu Siniakové, která tentokrát předvedla povedený return křížem.
15-30
Siniaková teď kazí jednoduché údery. Smeč nad hlavou vyhodila daleko do autu.
15-15
Německá tenistka po druhém podání dokázala vyměňovat údery se Siniakovou. Následně přešla k síti a českou hráčku přehrála.
15-0
Laura Siegemundová může přiblížit svou dvojici na dohled. Němka na úvod gemu předvedla nepřesný volej do sítě.
4:2
Teď už ale Krejčíková ztrácí své podání. Na závěr vystřihla dvojchybu.
40-A
Barbora Krejčíková dokázala soupeřky rozpohybovat prvním servisem, ale česká hráz na síti neuspěla. Siegemundová předvedla povedený prohoz po lajně.
40-40
Brejkbol je smazán vynikajícím servisem a následnou hrou Siniakové u sítě. Shoda.
40-A
Krejčíková měla velké potíže s nadhozem prvního podání. Následně vyhodila snadný forhend do zámezí a Češky budou čelit brejkbolu.
40-40
Barbora Krejčíková musela hrát jen přes druhý servis. Siegemundová ale ještě vybojovala pro ukrajinsko-německou dvojici shodu po přechodu k síti.
40-30
Skvěle! Krejčíková dokázala i dalším prvním servisem připravit ideální pozici Siniakové na síti.
30-30
Barbora Krejčíková servírovala proti Siegemundové ke středové lajně a Němka vyhodila return daleko do autu.
15-30
Teď už ale Krejčíkové první podání sedlo na raketu a trefuje přímý bod.
0-30
První podání Krejčíkové našlo pouze síť. Následně Češka riskovala od základní lajny, ale forhendem trefila pásku.
0-15
Barbora Krejčíková může české duo výrazně přiblížit postupu do čtvrtfinále. Na úvod se ale musela sklonit před dělovým returnem Kičenokové.
4:1
Ukrajinská hráčka podávala proti Siniakové, ale po returnu české tenistky nevrátila míček do kurtu a druhý brejk ve druhém setu je na světě.
40-30
Kičenokové se znovu nepovedl první servis, ale po tom druhém donutila Krejčíkovou k chybě na returnu. Je tu ještě jedna šance pro českou dvojici.
40-15
Tentokrát ale první podání nenašlo vymezený prostor. Siniaková předvedla poveden return, k tomu i přesný forhend od základní lajny a Češky mají dva brejkboly.
30-15
Teď už ale přichází eso k boční lajně. Krejčíková byla bez šance.
30-0
První servis Kičenokové mířil daleko do autu. Ani druhé podání se do kurtu nevešlo a Ukrajinka se dostává pod tlak.
15-0
Právě Ljudmila Kičenoková se bude snažit snížit stav druhé sady na servisu. Ukrajinka byla pod tlakem po servisu Krejčíkové. Siniaková ještě výměnu nezakončila smečí, ale poslední slovo měla její spoluhráčka.
3:1
Kateřina Siniaková musela hrát jen přes druhé podání. I po něm ale dokázala bodovat. Kičenoková totiž zkoušela překonat Krejčíkovou úderem křížem, ale míček poslala jen do autu.
40-15
Siniaková měla potíže s nadhozem prvního podání a toho využila k parádnímu returnu Němka.
40-0
První podání rodačky z Hradce Králové šlo na Kičenokovou. Češky se dostaly do jasné výhody, kterou dokázala proměnit ve fiftýn Krejčíková na síti.
30-0
Siniaková trefila první podání na tělo Siegemundové, následně přidala i forhend po lajně a Kičenoková byla na síti jako zmražená.
15-0
Při podání Kateřiny Siniakové může česká dvojice znovu odskočit na rozdíl dvou gemů. Na úvod česká hráčka boduje po vynikajícím úderu podél sítě z téměř ztracené pozice.
2:1
První podání skončilo v síti. Po druhém servisu se už ale raduje ukrajinsko-německá dvojice ze zisku gemu. Siegemundová dokázala zahrát forhend po lajně kolem Krejčíkové.
30-40
Siegemundová znovu dokázala otočit nepříznivý stav při svém podání. Němka parádním úderem křížem zaskočila Siniakovou.
30-30
Laura Siegemundová podávala na Siniakovou na tělo české hráčky. Nakonec zakončovala na síti Kičenoková. Česká dvojice ještě vyzkoušela jestřábí oko, ale to bod přisoudilo soupeřkám.
30-15
Kičenoková neodkázala zakončit výměnu na síti, naopak Siniaková si přešla pro vítěznou smeč až k pásce.
15-15
Siegemundová tentokrát řádila na síti. Po dvou úderech od sítě pořádně prohnala české hráčky.
15-0
Těsný aut Siegemundové z prvního podání. Na druhé podání dokázala Krejčíková skvěle zaútočit a druhým úderem už zabodovat.
2:0
Brejk je potvrzen čistou hrou. Krejčíková na závěr gemu vystřihla eso k boční lajně.
40-0
Krejčíková přidává další vynikající první podání. Vše zakončila znovu proti returnu Kičenokové Siniaková volejem.
30-0
Laura Siegemundová nestačila na tvrdé podání české hráčky. Lehký return poté mohla s klidem zakončit na síti Siniaková.
15-0
Jako první se z českého páru představí na podání Krejčíková. Kičenoková returnovala tvrdě, ale poté nedokázala umístit druhý úder od základní lajny do dvorce.
1:0
Kičenoková poslala první podání do pásky od které se míček odrazil do autu. Druhý servis už skončil v síti a úvodní gem končí dvojchybou.
40-30
Ani druhý brejkbol není využit. Kičenoková trefila eso na boční lajnu.
40-15
Ljudmila Kičenoková byla pod velkým tlakem při svém servisu. Proti returnu Siniakové dokázala bodovat Siegemundová na síti.
40-0
Vynikající start české dvojice. Podobně si totiž vedla i Krejčíková a její return po lajně.
30-0
I druhý fiftýn míří za českým párem. Siniaková zavřela oči, práskla do míčku a ten skončil na postranní lajně.
15-0
Ljudmila Kičenoková rozehrála druhou sadu servisem na Krejčíkovou. Dvakrát však poslala míček pouze do sítě.
6:3
První set je za českým párem. Na závěr úvodního dějství vytáhla Krejčíková přesný servis na Kičenokovou, která se k přesnému returnu nedostala.
40-15
Po servisu na Siegemundovou již setboly přicházejí. Krejčíková dokázala nachytat na síti Kičenokovou úderem křížem.
30-15
První podání vylétlo daleko do autu. Druhý servis skončil v síti.
30-0
Krejčíková přidává i druhý vynikající servis v řadě. Ani Siegemundová se k přesnému returnu nedostala.
15-0
Také Barbora Krejčíková má šanci zakončit první sadu na podání! Začíná parádním servisem na Kičenokovou.
5:3
Siegemundová dokázala servisem do středu nachytat Siniakovou, následně přišel jen lehký return, který dokázala Kičenoková zakončit na síti.
30-40
Laura Siegemundová dokázala na podání otočit vývoj osmého gemu. Na síti jí k tomu pomohla ukrajinská tenistka pohotovým zákrokem.
30-30
Ani nyní setboly nepřicházejí. Return Siniakové těsně vylétl do autu.
30-15
Laura Siegemundová trefila prvním servisem pouze pásku. Druhé podání nedělalo Krejčíkové větší potíže, ale Siegemundová dokázala v pravou chvíli vytáhnout přesný úder do rohu kurtu.
30-0
Siegemundová servírovala tvrdě na Siniakovou, která ale skvěle returnovala do středu kurtu a k tomu přidala i vítězný úder po lajně.
15-0
Šanci na další snížení má na podání Laura Siegemundová. Němka proti Krejčíkové servisem neuspěla. Naopak Češka vytloukla soupeřku na síti.
5:2
Ukrajinsko-německá dvojice ještě dramatizuje první sadu. Kateřina Siniaková nedokázala dopodávat úvodní dějství do vítězného konce a pro vítězky posledních dvou grandslamů se set komplikuje.
40-A
Ještě jedna šance pro hráčky na returnu. Kičenoková sází jeden přesný return za druhým.
40-40
Kateřina Siniaková musela hrát znovu jen přes druhý servis. Siegemundová ale nabídnutého brejkbolu nevyužila, její servis nebyl přesný a to potrestala Krejčíková. Shoda.
30-40
Po prvním podání skončil míček těsně vedle středové čáry. Po tom druhém returnovala Kičenoková milimetrově do rohu kurtu. Brejkbol.
30-30
Kateřina Siniaková se nemohla spolehnout na první podání. Po returnu přispěchala Siegemundová k síti, kde předvedla vynikající volej.
30-15
Siniaková přidává přímý bod proti returnu Kičenokové. Zisk první sady je velmi blízko.
15-15
Siniaková musela hrát jen přes druhé podání. I to ale na chybující Siegemundovou stačilo.
0-15
Kateřina Siniaková servíruje na zisk prvního setu. Úvodní fiftýn jde ale na konto soupeřek po vynikajícím returnu Kičenokové křížem.
5:1
Na závěr gemu dokázala Ljudmila Kičenoková přidat přímý bod po servisu do středu kurtu.
30-40
Siniaková velmi rychle přešla k síti, ale Kičenoková jí dokázala přelobovat a Krejčíková už byla u míčku pozdě.
30-30
Kičenoková netrefila první podání do vymezeného prostoru. Proti Siniakové se ale prosadila i po druhém servisu.
30-15
Teď už ale boduje i dvojice na podání. Krejčíková tentokrát přepálila return daleko do autu.
30-0
Další podání Kičenokové mířilo na Siniakovou, která napodobila Krejčíkovou ziskem fiftýnu na returnu.
15-0
Odvracet nepopulárního kanára bude servisem Ljudmila Kičenoková. Ukrajinská hráčka zvolila na úvod proti Krejčíkové servis do středu, ale míček se jí rychle vrátil pod nohy.
5:0
Krejčíková potvrzuje i druhý brejk v prvním setu. Na závěr gemu přidala tvrdé podání na tělo Kičenokové, která nedokázala returnovat přes pásku.
40-15
Siegemundová zariskovala přerušila výměnu a byla odměněna dobrých rozhodnutím videa. Následně po přechodu k síti dokázala ukončit výměnu volejem.
40-0
Barbora Krejčíková přidává jistě i třetí fiftýn v řadě. Kičenoková sice míček zasáhla rámem rakety, ale na přesný return mohla zapomenout.
30-0
Ani druhý servis nedokázala Siegemundová returnovat do kurtu.
15-0
Barbora Krejčíková může při svém podání potvrdit i druhý brejk v prvním setu. Začíná přímým bodem proti Kičenokové.
4:0
Siegemundová podala jen velmi lehce. Toho využila Krejčíková k vyvedenému returnu a následně už měla Siniaková na síti snadnou pozici.
40-15
Německá hráčka servírovala proti Siniakové, ale s returnem pod nohy se nevypořádala. Dva brejkboly pro české duo.
30-15
Laura Siegemundová měla také potíže s nadhozem prvního podání. Nakonec se hrálo až po druhém servisu, který nedokázala Krejčíková zreturnovat do kurtu.
30-0
I další fiftýn jde na konto českého páru. Siniaková returnovala s velkým štěstím o pásku, která nadzvedla míček nad raketu Ukrajinky.
15-0
Jako poslední ze čtveřice tenistek se na servisu představí Laura Siegemundová. Německá hráčka začíná přeběhem k síti, ale Krejčíková dokázala obě tenistky prohodit.
3:0
Skvěle! Siniaková měla sice při vlastním podání problémy, ale dokázala gem dotáhnout do vítězného konce. Na závěr hry překvapila Siegemundovou servisem do středu kurtu.
A-40
Siniaková přidává eso do středu kurtu ve velmi důležitou chvíli.
40-40
Kateřina Siniaková trefila prvním servisem pásku, od které se míček odmrštil do autu. Siegemundová výborně returnovala k tomu přidala i vítěznou smeč. Shoda.
A-40
Kičenoková předvedla znovu velmi dobrý return, ale následně Češky přešly z obrany do útoku a výměnu zakončila Krejčíková na síti.
40-40
Kičenoková měla výměnu skvěle rozehranou na síti. Siegemundová ale nedokázala zakončit a poté byla prohozena Siniakovou. Shoda.
40-A
Je tu však ještě jedna šance. Kičenoková returnovala milimetrově po lajně do rohu kurtu a následně zakončila výměnu kraťasem.
40-40
Brejkbol je pryč. Siniaková měla sice potíže a nadhozem podání, ale poté vystřihla přímý bod na Němku. Shoda.
30-40
Siniaková zatlačila servisem na tělo Kičenokovou. Ta ale míček dokázala udržet ve hře a poté jí pomohla na síti spoluhráčka. Také ukrajinsko-německá dvojice má brejkbol.
30-30
Ani nyní se české hráčce nevydařil první servis. Na ten druhý dokázala rázně odpovědět returnem po lajně Siegemundová.
30-15
Kateřina Siniaková tentokrát trefila prvním servisem jen síť. Po druhém podání už nedokázala čelit přesnému returnu Kičenokové k základní lajně.
30-0
Ani Siegemundová toho příliš na returnu nepředvedla. Siniaková mohla s klidem zakončovat druhým úderem po lajně.
15-0
Právě Kateřina Siniaková tak může potvrdit získaný brejk na podání. začíná výtečně, přímým bodem na Kičenokovou.
2:0
Ukrajinská tenistka přichází o své podání! Kateřina Siniaková totiž vystřihla geniální return po lajně, po kterém se Siegemundová jen ohlédla.
40-30
Ljudmila Kičenoková svým servisem na tělo Krejčíkové dokázala českou dvojici dokonale zatlačit. Vše zakončila Němky snadnou smečí ze sítě.
40-15
Kičenoková pokračovala na podání, ale Siniaková předvedla opět povedený return. Následně ale Krejčíková lobovala jen přesně do rakety Siegemundové.
40-0
Ljudmila Kičenoková vyhodila první podání do těsného autu. A po chybném voleji Němky jsou tady tři brejkboly pro českou dvojici.
30-0
Ukrajinská tenistka Siniakovou servisem příliš nezatlačila. Následně mohla rodačka z Hradce Králové hladce uklidit míček po lajně.
15-0
Ljudmila Kičenoková servírovala na úvod druhého gemu na Krejčíkovou. Češky poté na síti rozebraly německou hráčku dvěma voleji.
1:0
Krejčíková musela hrát jen přes druhý servis. Po returnu Siegemundové však Ukrajinka zaváhala volejem daleko do autu a první gem tak putuje na stranu českého páru.
40-30
Tentokrát se Krejčíková nemýlila dělovkou do středu kurtu. Ukrajinsko-německá dvojice ještě zkusila jestřábí oko, ale to eso jen potvrdilo.
30-30
Krejčíková našla prvním servisem místo přesně na středové lajně. Druhé eso.
15-30
Barbora Krejčíková už musela po prvním podání vyměňoval údery s ukrajinskou tenistkou Češky se dostaly do hluboké defenzivy a vše zakončila Siegemundová parádním úderem za pásku.
15-15
Další servis Krejčíkové dokázala Siegemundová vrátit tvrdým returnem křížem. Siniaková na síti nezareagovala.
15-0
Jako první se na servisu představí Barbora Krejčíková. Po podání na Ukrajinku se nehrálo. Míček skončil přesně ve středu kurtu.
0:0
Utkání právě začalo.
Všechny čtyři aktérky osmifinálového duelu už jsou na kurtu s číslem 17. Po krátkém rozehrání může zápas začít.
Česká dvojice letos exceluje na grandslamech! Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou už natáhly svou vítěznou šňůru na turnajích velké čtyřky na neuvěřitelných 14 zápasů. Po triumfu na French Open se české duo popasovalo se soupeřkami i na travnatém povrchu ve Wimbledonu.

Také ve Flushing Meadows jsou zatím Češky bez konkurence. Nejprve zničily ve dvou setech pár Bondarenková, Krunicová, následně se poradily také s populární dvojicí "Bucie" tedy Bethanie Matteková-Sandsová, Lucie Šafářová.

To ukrajinsko-německý pár spolu hraje vůbec na prvním turnaji. V prvním kole nedaly ve dvou setech šanci dvojici Cirsteaová, Sorribesová. Druhý zápas už byl o něco komplikovanější, ale Kičenoková se Siegemundovou dokázaly otočit nepříznivý stav z 0:1 na sety proti páru Beguová, Niculescuová.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce tenisu. Na závěrečném grandslamu sezony US Open budou dnes Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou bojovat o postup mezi nejlepší osmičku. Proti českému páru se postaví ukrajinsko-německá dvojice Ljudmila Kičenoková, Laura Siegemundová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
Články odjinud