0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
0:0
Češky bojovaly, Češky dřely. Na vítězství nad mistryněmi světa to dnes nestačilo. V prvním setu české plážové volejbalistky už prohrávaly 12:16, ale stal se malý zázrak a první sada šla po několika chybách Barbary za českou reprezentací. I ne začátku druhé sady byly Češky lepším týmem, ale poté se především Barbara rozehrála k vynikajícímu výkonu. Oproti tomu začala chybovat Markéta Sluková, na kterou přicházelo mnohem více podání a druhý set šel pro domácí hráčky. V rozhodujícím setu vedly Češky i o dva body. Poté však přišel sporný moment na síti a rozhozená Markéta Sluková se již nedokázala vrátit zpět do zápasu.

Češky si z prvního zápasu odnášejí sice prohru, ale po velmi dobrém výkonu především v první polovině utkání.

Barboru Hermannovou a Markétu Slukovou čekají v základní skupině ještě dva zápasy. Proti Španělkám Lilianě s Elsou a argentinský pár Gallayová/Klugová.
15:11
Třetí set skončil.
15:11
Je konec! Sluková sice vybrala smeč Agathy, ale Hermannová jen odevzdala míč na domácí polovinu a ten se vrátil na českou stranu mimo dosah českých hráček.
14:11
Barbara dostala dobrou nahrávku, ale nepoložila míč na zem. Hermannová ještě oddaluje konec zápasu.
14:10
První odvrací Sluková oblíbeným úderem za blok.
14:9
Hned pět mečbolů pro domácí celek. Sluková nepřihrála přesně a Hermannová v pádu odehrála míč do autu.
13:9
Barbara měla ideální nahrávku a úderem podél sítě přibližuje svůj tým k vítězství.
12:9
Sluková nesložila míč, ale do útoku se dostala také Hermannová, která dává velmi tvrdou smeč do písku.
12:8
Navíc přichází přímý bod z podání do středu pole. Češky mají nyní daleko k prvnímu vítězství na turnaji.
11:8
Agatha po delší době v útoku a ta ale hraje přes vysoký český blok.
10:8
Nyní už bodují také Češky. Markéta už lobuje přes blok a přidává bod.
10:7
Brazilky dál odskakují. Sluková je zablokovaná a s českým týmem to nevypadá vůbec dobře.
9:7
Markéta Sluková smečuje po výborné nahrávce jen do autu. Brazilky se mohou radovat. Český tým si bere oddechový čas.
8:7
Podání na Barbaru a ta si poradila znovu útokem do protipohybu české polařky.
7:7
Markéta Sluková nyní drží český tým. Páska pomohla českému duu.
7:6
Barbara nepoložila míč do písku, ale Hermannová neumístila bodovku do volného místa a Brazilky dávají bod.
6:6
Nyní už dala Sluková všechnu sílu do smeče z hlavního kůlu a míč končí po teči bloku v síti.
6:5
Sluková chybuje na útoku a Brazilky využívají rozhození české hráčky.
5:5
Barbara je zablokovaná Slukovou! Rozhodčí však signalizuje dotek sítě a je to bod pro domácí.
4:5
Znovu podání na Slukovou a ta si poradila i v útoku, když přehodila blok.
4:4
Sluková ale chybuje na příjmu a je srovnáno. Velká škoda. Češké vedení je pryč.
3:4
Skvělé podání. Navíc přichází i blok od Hermannové, ale Barbara si poradila s druhým útokem a je to o jeden bod.
2:4
Sluková na podání. A Barbara smečuje jen do autu. Češky vedou už o dva body!
2:3
Sluková přehodila vybíhající polařku do pravého zadního rohu.
2:2
Brazilky se srazily ve středu pole při příjmu, ale Barbara složila míč o pásku na českou polovinu.
1:2
Přímý bod od Barbory Hermannové na Barbaru!
1:1
Sluková si s přehledem poradila s vyšší nahrávkou a vyrovnává.
1:0
Barbara začíná výborně rozhodující sadu. Její útok končí v písku na české pololině.
0:0
Začal třetí set.
21:17
Druhý set skončil.
21:17
Markéta Sluková chtěl útočit po lajně, ale je zablokovaná a druhý set končí. Brazilky se po nepovedeném prvním setu zvedly a bude muset rozhodnout třetí sada.
20:17
Útok přesně do rohu kurtu od Barbary. Hermannová pouštěla míč do autu, ale míč končí v kurtu.
19:17
Sluková znovu v útoku a nyní vytlouká brazilský blok na síti. Sedmnáctý bod.
19:16
Sluková vybrala útok soupeřky, ale následnou bodovku zasmečovala jen do autu. Velká škoda.
18:16
Agatha na podání. Hermannová si zpracovala míč a po nahrávce útočí přesně do diagonály.
18:15
Sluková nepřesně přihrála a to stojí český tým bod. Češky si berou oddechový čas před koncovkou druhého setu.
17:15
Agatha si poradila s nalepenou nahrávkou a umístila míč do volného prostoru.
16:15
Sluková útočí znovu do lajny. Brazilky byly daleko od míče.
16:14
Barbara pomohla své spoluhráčce a po úderu za blok z druhé přes boduje.
15:14
Útok Agathy jde daleko do autu. Skvěle. Je to jen o bod.
15:13
Sluková na bezblok. Agatha odstoupila od sítě a nechala vyniknout českou krásku.
15:12
Barbara vytloukla odstupující Slukovou. Jednoduchý bod pro domácí.
14:12
Sluková smečuje přesně na lajnu. Šťastný úder.
14:11
Další přímý bod pro domácí tým. Hermannová odpálila míč jen na lavičku.
13:11
Barbara si výborně přihrála a útočí přes blok Hermannová. To je proměna proti prvnímu setu.
12:11
Sluková znovu v útoku a nyní útokem o pásku do diagonály snižuje.
12:10
Sluková v útoku na první pokus neuspěla. Brazilky vybraly i další dva útoky české polařky a Barbara pokládá míč před českou hráčku.
11:10
A je tu přímý bod z podání. Češky se srazily ve středu kurtu a míč končí v písku na české polovině. Následuje technický oddechový čas.
10:10
Další chyba Barbory Hermannové. Její podání končí v síti.
9:10
Také domácí hráčky kazí podání a Češky jsou znovu o krok vpředu.
9:9
Útok Barbary končí přes blok v písku. Velmi chytré zakončení.
8:9
Hermannová si připravila pozici příjmem a útok středem sítě byl velmi nekompromisní.
8:8
Hermannová však kazí podání. Tentokrát do zámezí.
7:8
Sluková na bezblok a je z toho rána do středu kurtu a obrovská radost české smečařky.
7:7
Agatha snad poprvé v tomto setu na útoku. A nemá problém umístit míč podél lajny do kurtu.
6:7
Hermannová v útoku bez problémů. To byla rána těsně vedle bloku.
6:6
Sluková zůstala na bloku a prodloužila výměnu, ale na druhý pokus již Barbara dala míč na zem.
5:6
Útok jen do autu. Barbara znovu chybuje na smeči a Češky se radují.
5:5
Hermannová po velmi rychlé nahrávce smečuje vedle bloku a je srovnáno.
5:4
Sluková měla míč na ruce, ale nedokázala jej zpracovat. Velká škoda.
4:4
Češky vyrovnávají po zkaženém podání. První chyba domácího týmu.
4:3
Barbara si poradila se Slukovou, která zůstala na bloku.
3:3
Sluková po delším čase v útoku a znovu kobra do zadní části kurtu.
3:2
Agatha pomohla spoluhráčce, která přijímala pod sítí.
2:2
Hermannová velmi zkušeně zahrála za odstupující hráčku od sítě.
2:1
Následně však česká blokařka kazí podání do sítě.
1:1
Hermannová útočila o pásku, ale také její míč končí přesně v kurtu.
1:0
Sluková znovu začíná na podání. Barbara útočí přesně na lajnu. Velmi tvrdý útok.
0:0
Začal druhý set.
19:21
První set skončil.
19:21
Sluková útočí přes blok do písku a první set získávají Češky. Fantazie! Skvělý vstup do olympijského turnaje.
19:20
Barbara znovu v útoku. Po nadražení bloku již na druhý pokus dává míč do písku.
18:20
Barbara kazí útok jen do sítě. Jsou tu dva setboly pro český tým!
18:19
Sluková měla i trochu štěstí, ale po teči bloku již polařky neměla šanci na zásah.
18:18
Barbara se nyní již prosadila a je vyrovnáno. Hermannová nevybrala míč v poli.
17:18
Úder jen do autu. Barbara útočí po lajně, ale míč končí daleko za kurtem.
17:17
Barbara nepoložila míč na zem. Sluková vystihla úmysl soupeřky a poté také boduje úderem po lajně. Je srovnáno!
17:16
Hermannová má přehled nad sítí a dává bod podél sítě. Stále to je jen o jeden bod.
17:15
Markéta Sluková pokračuje na podání. Nyní ale Hermannová odstoupila od sítě a Barbara smečuje na bezblok.
16:15
Agatha je zablokovaná Hermannovou a je to jen o jeden bod! Také Brazilky si berou oddechový čas.
16:14
Podání o pásku rozhodila Barbaru a ta poté útočí do autu. Je tu ještě šance.
16:13
Markéta Sluková nyní již dává bod po útoku z pravé strany.
16:12
Znovu Sluková v útoku. Nyní trefila jen polařku a Barbara si poté pohrála s míčem a dává šestnáctý bod.
15:12
Nyní podání na Slukovou. Ta nepřihrála vůbec dobře a navíc je zablokovaná. Tříbodové vedení pro domácí hráčky.
14:12
Hermannová však kazí podání do sítě.
13:12
Také Hermannová si počkala na brazilský blok a umístila míč na zadní lajnu.
13:11
Výborné podání Slukové, ale Barbara si nakonec poradila. Češky byly v poli bez šance.
12:11
Hermannová měla výbornou nahrávku, ale musela útočit také SLuková, která zvolila útok kobrou do pravého zadního rohu kurtu.
12:10
Barbora Hermannová na podání. Sluková zasáhla v poli po útoku Agathy, ale přesto míč končí v písku.
11:10
Sluková pomáhá českému týmu po nepřesném příjmu útokem na druhou přes. Následuje technický oddechový čas.
11:9
Další blok. Tentokrát se radují domácí hráčky. Hermannová znovu pálila jen do zavřené obrany.
10:9
Barbara po útoku z oběhu dává míč do protipohybu polařky.
9:9
Hermannová však vyrovnává po skvělém bloku nad sítí. Barbara si na českou blokařku nepřišla.
9:8
Hermannová nyní již zvládla situaci a úderem do zadní části kurtu snižuje.
9:7
Znovu Hermannová v útoku neuspěla. Agatha si zpracovala v poli míč a po útoku o pásku jde bod na domácí stranu. Český tým si bere oddechový čas.
8:7
Agatha na podání. Na Hermannovu a ta znovu trefuje smečí jen blok. Brazilky jsou do vedení.
7:7
Hermannová je zablokovaná a tribuny se probouzejí. Je srovnáno.
6:7
Také Barbora Hermannová však chybuje na podání do sítě.
5:7
Barbara smečuje ze středu sítě jen do autu. Češky odskakují.
5:6
Barbora Hermannová nepoložila na první pokus míč na písek, ale dostala druhou šanci a útokem po lajně už boduje.
5:5
Servis jen do sítě od české polařky.
4:5
Markéta Sluková se musí omlouvat. Smečí totiž srazila soupeřce kšilt.
4:4
Nyní si však poradila s vysokou nahrávkou Agatha a je znovu vyrovnáno.
3:4
Po útoku jen do bloku od Barbary vedou poprvé v zápase Češky.
4:2
Nyní už ale Brazilky odskakují. Hermannová nepřihrála přesně. Sluková ještě zachránila míč v kurtu, ale poté přišel aut.
3:2
Zatím je to o ztrátování. Barbara také přehodila český blok.
2:2
Znovu vyrovnáno. Sluková bez problému poslala míč za blok.
2:1
Velmi podporované domácí hráčky dávají bod. Barbara se zpracovala míč, ale trefila jen Slukovou, ale Češky vrátily míč jen zadarmo a poté přišel hřebík do písku.
1:1
Češky ale pohotově srovnávají. Po delší výměně se dostala do útoku Hermannová a je vyrovnáno.
1:0
První jde na podání Markéta Sluková. Po útoku Barbary o pásku jsou do vedení Brazilky.
0:0
0:0
Vše je připraveno! První zápas českých reprezentantek na olympijských hrách v Riu může začít.
0:0
Za malou chvíli může odstartovat druhý blok dnešních zápasů. První v řadě je ten pro nás nejsledovanější. Markéta Sluková s Barborou Hermannovou jsou již na centrálním kurtu na slavné brazilské pláži Copacabana. Oba páry se již rozcvičují a za malý okamžik může první úvodní zápas české dvojice vypuknout.
0:0
V prvním bloku zápasů v plážovém volejbalu se představily také Liliana s Elsou proti argentinskému páru Gallayová/Klugová. Španělky podle očekávání zvládly zápas ve dvou setech a dostaly se prozatím do čela skupiny B.
0:0
Skupina B

České hráčky se ve skupině B střetnou kromě brazilského páru mistryň světa také se španělskou dvojicí Elsa/Liliana. Závěrečným soupeřem českých hráček ve skupině bude argentinský pár Gallayová/Klugová.
0:0
0:0
0:0
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce plážového volejbalu. Český pár Barbora Hermannová s Markétou Slukovou se představí hned v prvním hracím dni. Na úvod mají přetěžkého soupeře, úřadující mistryně světa, Brazilky Agathu s Barbarou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.