0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
0:0
Velké překvapení je na světe. Obhájci zlatých medailí prohráli s Argentinou 1:3. V prvním setu se vůbec nedařilo univerzálu Maximu Machajlovovi, který byl po prvním setu střídán, stejně jako nahrávač Sergej Grankin. Ve druhém setu se Rusové zvedli a stejným rozdílem ho získali. To největší drama však mělo přijít až ve čtvrté sadě. Rusové měli jasně stav pod kontrolou a šli si do koncovky pro prodloužení zápasu. Poté však přišel na podání Facundo Conte, který neodehrál příliš povedený zápas, a začal rozdávat ze servisu jednu bombu za druhou. Na malý moment se na palubovku ještě mihl Michajlov, ale po jednom útoku, když byl zablokován byl znovu střídán. Rusové se nedostali do útoku a nepodařené příjmy podání je stáli konec zápasu.

Naopak velmi podařený zápas odehrál univerzál Argentiny Cristian Poglajen, který byl velkou oporou svého týmu v útoku.
21:25
Čtvrtý set skončil.
21:25
Argentinci se radují. Poslední podání jde jen daleko do autu! Argentina vítězí 3:1.
21:24
Nyní bodují už Rusové, když se prosadil z hlavního kůlu Kluka.
20:24
Conte znovu zatlačil soupeře servisem. Poglajen měl na ruce bodovku a jsou z toho čtyři setboly! Jeho útok byl tečován!
20:23
Rusové jen odevzdali míč zadarmo a středem sítě dává třiadvacátý bod Solé.
20:22
Argentinci se radují. Conte dal dělový servis a ten dokonal smečí Lima ze sítě.
20:21
Facundo Conte znovu na podání. Michajlov přišel na palubovku a je zablokován!
20:20
Conte na podání. Bakun útočí jen do pásky a je znovu srovnáno. Vladimir Alekno chce uklidnit své svěřence a bere si oddechový čas.
20:19
Zkažený servis Teťuchina. Jednobodový rozdíl v koncovce.
20:18
Rusko mělo bodovku a je z toho také bod pro ně. Argentinci se v obraně nedomluvili.
19:18
Teťuchin přidává bod po vytlučeném bloku z hlavního kůlu.
18:18
Volkov nyní jen nadražen a Poglajen vyrovnává útokem do ostré diagonály.
18:17
Conte jako správný tahoun týmu dává bod po zkrácené nahrávce.
18:16
Na Volkova ale nestačil ani vysoký blok na středu.
17:16
De Cecco nyní znovu rozebral ruskou obranu. Pipe na bezblok a lehký bod.
17:15
Chyba na podání. Velká škoda od Argentiny.
16:15
Ruský pipe nevyšel. Conte vytlouká blok z hlavního kůlu a je to jen o jeden bod.
16:14
Fantazie. De Cecco uvolnil svého univerzála a ten na prázdnou bránu poslal smeč na palubovku.
16:13
Znovu Klika neuspěl na první pokus, na ten druhý už byl nekompromisní.
15:13
Kluka měl na ruce další bod pro Rusko, ale jeho smeč zastavil blok.
15:12
Volvič nyní drží svůj tým. Po nahrávce z třímetrové čáry měl k míči daleko, ale zvládl to.
14:12
Argentinci bojují. Nepřesná nahrávka Kobzara a Poglajen jen poslal smeč na polovinu soupeře. Je to jen o dva body a Alekno si bere oddechový čas.
14:11
Bakun poslal dělovku z pozice univerzála. Argentinci se ubránili a Poglajen boduje.
14:10
Lima dává důležitý bod po delší rozehře. Jeho útok po lajně byl tečovaný blokem.
14:9
Volkov na podání. Volvič si počíhal na svého soka nad sítí a nedal mu ani centimetr.
13:9
Zkažené podání ze strany Argentiny.
12:9
Conte je ale velmi zkušený a poradil si v nepříjemné pozici pod blokem.
12:8
Krkolomná rozehra končí až útokem Poglajena do autu. Rusko má již čtyřbodový náskok.
11:8
Ulejvka od kapitána ruské reprezentace končí přesně na lajně.
10:8
Nyní to ale Conte zvládl a vytlouká blok.
10:7
Bakun dává další bod a Rusové odskakují. Julio Velasco si bere oddechový čas.
9:7
Volkov se štěstím boduje také po smeči středem sítě, když jeho útok spadl do středu pole.
8:7
Znovu nadražený míč. Nyní ale blokuje také Crer.
8:6
Volkov je nyní neprostupný. Další blok, tentokrát na středu sítě.
7:6
Je to bodový blok. Bakun s Volkovem nepustili k bodu Limu.
6:6
Další zkažené podání na straně Argentiny.
5:6
Crer si nadrazil míč. Do útoku se dostal ještě Lima a ten již vytlouká blok.
5:5
Volvič si počkal na úder ze středu a také boduje.
4:5
Pogalejn dává smeč také ze Zóny dva na palubovku.
4:4
Kluka měl těžkou pozici, ale soupeři nedokázali zareagovat.
3:4
Alexander Volkov na podání. A také on se netrefil do vymezeného území.
3:3
Nyní už ale Argentinec kazí servis do sítě.
2:3
Verbov dostává další eso. Tentokrát to bylo o pásku.
2:2
Také Lima dává velmi rychlý bod, když si naběhl na zkrácenou nahrávku.
2:1
Bakun si vytvořil pozici ze zóny číslo jedna a útokem po lajně se prosazuje.
1:1
Bakun na podání a posílá míč daleko za základní lajnu.
1:0
De Cecco začíná set na podání. Volkov dává tvrdou smeč na druhou polovinu.
0:0
Začal čtvrtý set.
18:25
Třetí set skončil.
18:25
Volvič netrefil přesně míč na druhou polovinu. Argentinci zpracovali míč a Conte z hlavního kůlu použil blok soupeře k ukončení setu.
18:24
Rusové měli problém s příjmem a Kluka útočil jen do sítě. Šest setbolů pro Argentinu.
18:23
Nyní navíc nesložil míč Kluka a naopak Crer dává míč na zem kolem ruského blokaře.
18:22
Volvič se nechal vytlouct do autu z pipu Limy.
18:21
Kluka měl složitější pozici, ale také boduje. Míč se po odrazil od bloku do auut.
17:21
Znovu perfektní nahrávka do kůlu a smeč Conteho do otevřené obrany.
17:20
Bakun se štěstím boduje, když propasíroval míč blokem na polovinu soupeře.
16:20
Výborná práce nahrávač De Cecca, který uvolnil hráče na kůlu. Ten už měl jednoduchou práci.
16:19
Kluka na druhý pokus vytloukl blok soupeřů a ještě dává svému týmu šanci.
15:19
Lima si počkal až jednoblok spadne níž a poté zaútočil do zadní části.
15:18
Výbornou souhru na středu zakončil Volvič. Je to stále o tři body.
14:18
Argentina nyní dominuje. Nepřesný příjem a Lima znovu jen z pásky sklepl míč na zem.
14:17
Zkažené podání na straně Ruska.
14:16
Bakun si poradil se smečí z hlavního kůlu. Conte chtěl ještě zachránit míč, ale srazil podavače.
13:16
Přímý bod z podání na libero Ruska Verbova.
13:15
Conte pokračuje na podání. Kluka nyní chybuje a dává velký aut. Vladimir Alekno zastavuje tlak soupeře oddechovým časem.
13:14
Další bomba na servisu. Sole jen sklepl míč z pásky a Argentinci znovu otáčejí skóre. Challenge Rusů ukazuje bod pro Argentinu.
13:13
Eso také na druhé srtaně. Postaral se o něj Conte.
13:12
Kobzar teď však kazí rotované podání do sítě.
13:11
Navíc nahrávač Kobzar přidává eso. Rusové najednou vedou o dva body.
12:11
Argentinci jen odevzdali míč zadarmo a Kluka táhne Rusko k zisku třetího setu.
11:11
Nepovedený pipe a Kluka měl na ruce další bodovku. Rusko má bod až ale po nečisté nahrávce. Velasco si bere oddechový čas.
10:11
Verbov vytáhl výbornou rybičku, Kluka se dostal do útoku a snižuje. Zásluhu na tom má však nejvíce libero Ruska.
9:11
Kluka nyní táhne Rusko. Další bod po útoku po lajně z hlavního kůlu.
8:11
Fantastická souhra do pipu končí bodem Limy. Challenge Rusů ukazuje dobrý míč.
8:10
Conte smečoval přes hlavu, ale bod nedal. Rusko mělo bodovku a tu využívá Kluka.
7:10
Kluka si přihrál, zasmečoval a teď se raduje z bodu. Perfektní práce.
6:10
Crer se dostává do hry. Jeho úder z natažené ruky míří přesně za blok.
6:9
Rusové se mohou radovat, také Poglajen kazí servis.
5:9
Zato Poglajen dává eso! Argentina vede již o čtyři body a Vladimir Alekno si bere oddechový čas.
5:8
Bakun kazí své podání znovu do sítě.
5:7
Až nyní boduje ruský celek. Volkov se vytáhl na nahrávku a dává proti jednobloku míč na zem.
4:7
Bakun také nesložil. Ani Teťuchin nedal bod, míč končí po bloku na ruské polovině.
4:6
Volkov je zablokován na středu sítě a je to o dva body.
4:5
Znovu Poglajen,, ten je dnes nepolapitelný. Smečuje do diagonály.
4:4
Skvělý útok Volviče z velké výšky na středu sítě.
3:4
Lima nesložil, ale Teťuchin poslal bodovku z dobré pozice jen do bloku.
3:3
Přichází však zkažené podání Conteho.
2:3
Podání o pásku si Argentinci zpracovali a Poglajen smečuje s velkým přehledem .
2:2
Volvič jen lehce posunul míč za blok soupeře a vyrovnává.
1:2
Conte nachytal soupeře v síti a je to bod pro Argentinu.
1:1
Kluka si poradil si příjmem a také s útokem po rychlé nahrávce.
0:1
Teťuchin začíná ve třetím setu na podání. A hned je tu chyba lehkého servisu.
0:0
Začal třetí set.
25:18
Druhý set skončil.
25:18
Druhý set je u konce. De Cecco nahrával na hráče, který byl na zemi a nemohl útočit a míč, tak ani nepřešel na stranu Ruska.
24:18
Bakun z vysoké nahrávky nedal bod. Poglajen však dostal nahrávku pod blok a nedokázal s tím ji nic udělal.
23:18
Poglajen je nyní na argentinské straně jediný úspěšný v útoku.
23:17
Navíc i výborně zasáhl v poli a Kluka mohl útočit. Jeho smeč se otřela o blok.
22:17
Alexander Volkov byl nyní v jiném patře. Jeho smeč byla nechytatelná.
21:17
Poglajen ještě bojuje o druhý set, když se mu povedlo smečovat přes ruský blok.
21:16
Kluka však přijmul míč a také ho smečuje kolem bloku po lajně.
20:16
De Cecco se vrátil na kurt a hned dává eso. Je to jen o čtyři body.
20:15
Další chyba v řadě na podání.
20:14
Ale i Crer podává jen do sítě.
19:14
Také Volvič podává jen do sítě. Ruské chyby na podání se hromadí.
19:13
Conte dnes není ve formě. Smečař Belchatowa vyhodil smeč do autu.
18:13
Nyní už ale Poglajen kazí podání. Míč od pásky končí v autu.
17:13
Teťuchin je zablokován a Argentinci ještě dramatizují druhý set.
17:12
Také Crer si poradil s velmi rychlou souhrou na středu sítě a snižuje.
17:11
González přišel na podání. Po útoku Volviče, ale bodují Rusové. Výborná souhra na středu.
16:11
Další zkažené podání z ruské strany.
16:10
Útok z pipu se ruskému týmu vyvedl. Teťuchin proti jednobloku poslal míč od bloku do anténky.
15:10
Volkov napálil míč z podání jen do sítě.
15:9
Kluka dává další bod pro Rusko. Bodovku otřel o blok a míč koční mimo kurt.
14:9
Conte na podání. Bakun jen odevzdal míč, ale Argentinci se nedomluvili a je z toho bod.
13:9
Teťuchin kazí své podání, znovu je z toho velký aut.
13:8
Teťuchin ale zachraňuje svůj tým před soupeřem. Jeho útok tečoval blok.
12:8
Nyní byl Bakun bez šance. V útoku nedal míč na zem a v obraně nevybral smeč soupeře.
12:7
Bakun nyní podával na jistotu a to trestá Conte smečí přes blok.
12:6
navíc přidal perfektní servis ze kterého těžil Volkov útokem ze středu sítě. Velasco si bere druhý oddechový čas již v úvodu setu.
11:6
Skvěle. Bakun hraje výborně. Nyní položil nahrávku přes celý kurt.
10:6
Facundo Conte nedal míč na zem, ale nyní je Teťuchin zablokován.
10:5
Kapitán Teťuchin si poradil s dvojblokem a umístil míč podél bloku do diagonály.
9:5
Kluka však kazí podání a tím i sérii ruského týmu.
9:4
Skvělá souhra ruského týmu. Bakun byl na jejím konci a je to o pět.
8:4
Bakun vytlouká blok soupeře a připisuje si další bod.
7:4
Poglajen se připomíná i ve druhém setu. Jeho smeč byla tečovaná.
7:3
Argentinci velmi špatně přihráli a je z toho čtvrtý úder.
6:3
Kluka nebyl úspěšný, ale ani Conte nedal bod. Až Bakun boduje po útoku ze zony číslo jedna.
5:3
Nyní už Solé dává míč velmi rychle na zem po útoku středem sítě.
5:2
Rusové se rozjíždějí. Nyní je z toho blok na Conteho na hlavním kůlu. Velasco si bere první oddechový čas.
4:2
Grankin přetlačil soupeře nad sítí. Ten padá na zem a nahrávač Ruska se raduje.
3:2
Další zkažené podání z ruské strany obstaral Teťuchin.
3:1
Útok z pipu od Kluky jde přesně do kurtu na zadní lajnu.
2:1
Nyní už ale Bakun kazí své podání mimo vymezené pole.
2:0
Středem sítě je Crer neprosadil a Volkov si poté poradil s útokem.
1:0
Druhý set začínají na podání Argentinci. Bakun zůstal na palubovce a boduje.
0:0
Začal druhý set.
18:25
První set skončil.
18:25
Bakun je však zablokován na bodovku a je konec prvního setu, který možná trochu překvapivě jde na stranu Argentiny.
18:24
Ještě je tu jedno zkažené podání z polovinu Argentiny.
17:24
Kostrbatá rozehra končí bodem Argentinců. Bakun si srazil míč na svou polovinu.
17:23
Ani Volkov nyní nesložil míč, až na druhý pokus Teťuchin boduje z hlavního kůlu.
16:23
Navíc De Cecco přidává eso! S Ruskem to už nevypadá dobře v prvním setu. Alekno si bere ještě oddechový čas.
16:22
Velká chyba kapitána Ruska. Vysoký míč mířil na polovinu Ruska a on nechal míč spadnou na lajnu.
16:21
Bakun také vytlouká soupeře nad sítí a dává bod svému týmu.
15:21
Poglajen je nezastavitelný. De Cecco ho nyní krmí nahrávkami a dělá dobře.
15:20
Útok Volviče končí přesně na zadní lajně. Rusové se ještě nevzdávají.
14:20
Poglajen trefil blok soupeře, míč se však odrazil těsně vedle kurtu.
14:19
Výborná souhra do hlavního kůlu a Kluka smečuje přes blok.
13:19
Poglajen je ale ve formě a další smeč končí na polovině Ruska.
13:18
Bakun se dostal do hry místo Michajlova a hned vytlouká soupeře.
12:18
Michajlov je sestřelen dvojblokem a je to už o šest bodů.
12:17
Michajlov poslal tvrdé podání. Z toho si však nic nedělal Conte, který poslal smeč ze zadní pozice.
12:16
Teťuchin poslal míč mezi blokem a síti na polovinu soupeřů.
11:16
Servis o pásku. Poglajen se dostal k bodovce a je to znovu o pět bodů. Skvělá hra do Argentinců.
11:15
Poglajen útočil z velké výšky, ale míč nesložil. Teťuchin měl bodovku, ale trefil jen blok.
11:14
Michajlov si počkal na útok Limy a blokuje ho.
10:14
Ruský kapitán jde příkladem a boduje z hlanvího kůlu.
9:14
Michajlov se zázračne vykryl, ale poté se dostal k útoku Poglajen a je to už o pět.
9:13
Znovu Crer, ten si dnes dělá na středu co se mu zachce.
9:12
Michajlov z hlavního kůlu nemá problém umístit míč do diagonály.
8:12
Crer vytlouká hráče na bloku a přidává bod na konto svého týmu.
8:11
Michajlov není ve formě. Podskočil míč, ale Poglajen bodovku poslal do autu.
7:11
Také však Crer dává míč velmi rychle na zem středem sítě.
7:10
Skvělá souhra do hlavního kůlu a jednoduchá smeč proti jednobloku.
6:10
Znovu Kluka bez bodu. Ano Volkov nedal míč na zem a nyní již bodují Argentinci po útoku z univerzálu se prosadil Poglajen. Alekno reaguje oddechovým časem.
6:9
Grankin našel na hlavním kůlu Kluku, ten však nesložil a to trestá LIma.
6:8
Nyní už kapitán ruského týmu přehnal razancí svého servisu a íč končí v autu.
6:7
Teťuchin snižuje tvrdým servisem. Je to jen o jeden bod.
5:7
Grankin znovu nenahrál přesně. Michajlov však dostal druhou šanci a boduje.
4:7
Michajlov na podání. Lima si nadrazil míč o blok, poté se dostal k útoku také Poglajen a ten již skládá míč na zem.
4:6
Conte však kazí další servis.
3:6
Teťuchin musel jen odevzdat míč po nepřesné nahrávce a to trestá smečí Poglajen.
3:5
Také Volvič ale kazí své podání jen za základní lajnu.
3:4
Nyní však De Cecco podání jen do autu.
2:4
Kluka nepřihrál přesně a to trestá na středu Crer, který sklepl míč na zem.
2:3
Ze zadní řady smečoval velmi rychle Lima a Argentina vede.
2:2
Znovu Michajlov. Nyní již vytlouká bloky soupeře.
1:2
Michajlov poprvé v útoku a je zablokován. Velká radost na straně Argentiny.
1:1
Nyní se dostal do útoku středem Crer a ten už boduje.
1:0
Sergej Grankin začíná zápas na podání. De Cecco si vybral pro první útok Poglajena a ten smečuje jen do autu.
0:0
0:0
Hráči obou týmů již dokončují rozcvičení. Druhý soutěžní den volejbalového turnaje mužů může za malý okamžik začít.
0:0

Rusko: Kobzar, Grankin – D. Volkov, Kluka, Teťuchin (C) – Aščev, A. Volkov, Volvič – Bakun, Michajlov, Ermakov – Verbov
Trenér: Vladimir Alekno

Argentina: de Cecco (C), D. González – Palacios, Conte, Bruno, Lima – Solé, Ramos, Crer – Poglajen – Santucci, A. González
Trenér: Julio Velasco

Rozhodčí: Arturo Di Giacomo (BEL) – Heike Kraftová (GER).
0:0
Argentina

Argentinci se kvalifikovali do závěrečného olympijského turnaje jako vítězové jihoamerické kvalifikace ve které si poradili s Kolumbií, Chile i Venezuelou. Na letošních Panamerických hrách se výběr trenéra Velasca představil ve velmi dobrém světle. Ve skupinové fázi ani jednou nezaváhal. Argentina se musela sklonit až ve finále před Kubou. V letošním roce měl argentinský tým na programu Světovou ligu. V první skupině však nedokázal obstát ve velké konkurenci a obsadil až devátou příčku. Ale Argentina si připsala i tři výhry, jedna z nich byla i třísetová právě s týmem Ruska.

Také jihoamerická země má ve svém středu hned několik volejbalistů, kteří se účastnili již předešlé olympiády. Hned sedmička hráčů si pamatuje na dělené páté místo z Londýna, kde Argentinci prohráli ve čtvrtfinále s Brazílií ve třech setech.

Argentinci se v Riu představili v prvním zápase proti Íránu a bez problému si na úvod turnaje připsali důležitou výhru 3:0:

Rusko

Obhájci zlatých medailí z Londýna se kvalifikovali do Ria z evropské skupiny. V ní si Rusové poradili ve finálovém zápase s týmem Francie, která má ve svém středu jednoho z nejlepších smečařů současnosti Earvina N'Gapetha. V minulém roce na Mistrovství Evropy to však tak slavné nebylo. Tým trenéra Alekna prošel bez ztráty bodu základní skupinou, ale ve čtvrtfinále podlehl skvěle hrajícím Italům. V letošním roce se ruští hráči představili jen ve Světové lize. V ní také neexcelovali. Ve velké konkurenci se nedostali ani do závěrečného play-off a s bilancí pěti výher a čtyř porážek zbylo na Rusko až šesté místo.

Z kádru, který vybojoval zlaté olympijské medaile je v týmu hned čtveřice hráčů. Nahrávač Grankin, kapitán týmu Teťuchin, zkušený blokař Alexander Volkov a univerzál Maxim Michajlov. V londýnském finále Rusové prohrávali již o dva sety, ale poté udělal trenér Alekno naprosto šílený, ale geniální tah, když postavil od třetího setu na post univerzála blokaře Dmitri Muserskiho. Od té chvíli Brazilci ztratili půdu pod nohama a hra se začala obracet. V rozhodujícím pátém setu již ruský tým dominoval na palubovce a po výsledku v tiebreaku 15:9 mohl slavit.

Rusové se v prvním zápase brazilské olympiády postavili výběru Kuby. Aleknův celek měl problémy jen ve třetím setu, který prohrál 22:15. Jinak byl ve větší pohodě a zaslouženě vyhrál 3:1 na sety.