0:0
Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.
0:0
Američanky vykročily zcela jednoznačně do olympijského turnaje, když si poradily s týmem Portorika ve třech setech. Portoričanky se držely jen ve druhém setu, kdy mohly dokonce pomýšlet na zisk setu. To se jim však nepodařilo a upouštějí zápas s nulou na kontě setů. Největší útočnou silou USA byla jednoznačně Kim Hillová, která z pozice smečařky dotáhla svůj tým k vítězství.
25:17
Třetí set skončil.
25:17
Druhý mečbol již Američanky proměňují. Hillová se prosadila z pozice pipu a ukončuje tento zápas.
24:17
První odvrací Ocasiová, která také vytlouká jednoblok, která byl proti ní na síti.
24:16
Glassová našla na síti Larsonovou a ta lehkou smečí vytlouká rozhození blok soupeřek. Sada mečbolů pro tým USA.
23:16
Po sérii super servisů již přichází chyba na podání.
23:15
A další přímý bod. Tentokrát míč nepřihrála Debora Seilhamerová.
22:15
Nyní už to s razancí přehnala a míč končí těsně za kurtem. Ale Challenge ukazuje míč v kurtu. Bod pro podávající hráčku.
21:15
Navíc přidává i přímý bod z podání a je to už o šest bodů.
20:15
Přesně po dvaceti minutách třetího setu je tu také dvacátý bod pro tým Karcha Kiralyho. Hillová smečuje přes blok do středu kurtu.
19:15
Nyní již končí míč z podání jen v síti.
19:14
Američanky přidávají další bod po svém servisu a s Portorikem to vypadá zle.
18:14
Přímý bod z podání pro tým USA.
17:14
Také univerzálka na druhé straně, Murphyová, se nenechala zahanbit, když útočí od bloku pryč.
16:14
Po oddechovém čase se prosazuje Ocasiová, která z univerzálu nadala bloku šanci.
16:13
Třetí bod v řadě pro tým USA. Nyní se v útoku neprosadila Cruzová, která se dostala na palubovku.
15:13
Navíc přidává blok také Glassová, která navazuje na blokařské představení z úvodu zápasu.
14:13
Ne na dlouho. Hillová útočí po lajně velmi přesně a je z toho bod.
13:13
Je srovnáno. Po delším čase do dostaly Portoričanky do kontaktu.
13:12
Bod pro Portoriko po nepřesném útoku Glassové. Je to rázem jen o jeden bod.
13:11
Velmi dlouhá výměna, která končí až smečí Kim Hillové. Ta je dnes k nepřekonání.
12:11
Nyní ale přichází přetažené podání také na straně hráček z Jižní Ameriky.
11:11
Po přímém bodu je dokonce srovnáno.
11:10
Zkažené podání a jednoduchý bod pro Portoriko.
11:9
Také Larsonová dává míč pekelně rychle na zem a je to o dva body.
10:9
Mojicaová výborně uvolnila na síti Moralesovou a ta bez problémů smečuje.
10:8
Ryhclá souhra na středu a bod pro tým Karcha Kiralyho.
9:8
Další snížení pro Portoriko. Hillová se nesehrála s Glassovou.
9:7
Reparát pro Ocasiovou dopadl na výbornou. Její úder tečoval blok.
9:6
Je to znovu o tři body. Ocasiová se svou smečí trefila jen do autu.
8:6
Bod pro USA po nekompromisní smeči Murphyové ze zóny číslo jedna.
7:6
Je to už jen o jeden bod. Moralesová si počkala na Adamsovou a blokuje jí.
7:5
Portoriko snižuje po delší výměně, kterou zakončila Moralesová ne středu.
7:4
Adamsová však dává tvrdou smeč ze středu sítě přesně k lajně.
6:4
Nyní už snižuje Mojicaová, která musela znovu vzít útok do svých rukou na druhou přes.
6:3
Navíc přidává bod také Adamsová a je to už o tři body v úvodu třetího setu.
5:3
Hillová z velké výšky přeskočila blok a dává míč velmi rychle na palubovku.
4:3
Nyní dostala nahrávku znovu a vytlouká rozhozený blok Američanek.
4:2
Je tu první nepoložená smeč ve třetím setu. Rosaová dává míč jen do anténky.
3:2
Murphyová se také dostala k útoku a bez problémů dává míč na palubovku.
2:2
Portoriko však srovnává po útoku Ocasiové do diagonály.
2:1
Velmi svižná kombinace od Glassové do kůlu a Hillová dává další bod.
1:1
Portoriko však odpovídá souhrou středem sítě a je vyrovnáno.
1:0
Třetí set rozehrávají na podání hráčky Portorika. A po útoku Hillová jdou do vedení Američanky.
0:0
Začal třetí set.
25:22
Druhý set skončil.
25:22
Útok je do bloku. Murphyová je vykrytá. Útok Larsonové už končí od soupeřek daleko mimo kurtu. I druhý set tak získávají hráčky USA.
24:22
Nepřesný příjem USA, ale Portoriko se dostalo do útoku. Dostalo však druhou šanci a blokuje Adamsová. Setboly.
23:22
Je tu blok na smečařku Portorika. Míč byl v kurtu. Vše však rozhodne Challenge. Míč je však mimo, bod pro jihoameričanky.
23:21
Útok jen do pásky od portorické smečařky. Je tu dvoubodové vedení pro tým USA. Trenér Portorika si bere ještě oddechový čas.
22:21
Výborné vykrytí Adamsové a Hillová zakončuje smeč z hlavního kůlu.
21:21
Podání od univerzálky USA jen do sítě. Je znovu vyrovnáno.
21:20
Útok si pohlídala Murphyová, která je zpět na palubovce.
20:20
Nepřesný příjem, ale Portoriko dostalo druhou šanci. A následně i třetí a po té už míč končí na palubovce.
20:19
Hillová je nezastavitelná. Další bod pro ní. Nyní použila pásku, o kterou otřela svou smeč. Portoriko si bere oddechový čas.
19:19
Hillová nyní drží svůj tým. Složená bodovka přes blok s rozběhem z jednoho kroku.
18:19
Hillová měla těžkou pozici ke smeči, ale situaci zvládla a soupeřky chybují.
17:19
Navíc také Moralesová přidává bod po sklepnutí ze středu sítě po nepřesném příjmu.
17:18
Mojicaová má hodně ráda kombinaci středem sítě a nyní boduje Moralesová.
17:17
Trojblok USA nenechal Rosaovou projít a je znovu vyrovnáno.
16:17
Portoričanky měly k dispozici hned dvě bodovky, ale ani jednu nevyužily a to už trestá Adamsová.
15:17
Výborná souhra do pipu a jednoduché zakončení proti jednobloku.
15:16
Nyní už míč z podání končí mimo kurt.
14:16
Navíc přichází přímý bod z podání z naskakované plachty.
14:15
Portoriko měla problémy s útoku, ale vše řeší Rosaová, která trefuje roh kurtu. Karch Kiraly ještě zkusil Challenge, ale nepomáhá to.
14:14
Střídající Loweová dává bod po útoku z handy.
13:14
Mojicaová dává bod po úderu na druhou přes. Velmi sebevědomé zakončení.
13:13
Výborná souhra středem sítě a zakončení Adamsové do kurtu.
12:13
Mojicaová zachránila situaci nad síti a poté boduje znovu univerzálka Portorika.
12:12
Krásná výměna z obou stran. Několik zákroků v poli, ale konečné slovo měla Karina Ocasiová, která vytloukla blok ze zóny číslo dva.
12:11
Murphyová velmi tvrdou smečí po lajně dává bod pro svůj tým.
11:11
Útok středem sítě od Američanek byl nepřesný a je vyrovnáno.
11:10
Ocasiová se na první pokus neprosadila, ale na ten druhý již vytlouká blok.
11:9
Nyní už portorické smečařka podává jen do autu.
10:9
Enrightová na podání a je z toho přímý bod na libero USA. Karch Kiraly zastavuje tlak z podání oddechovým časem.
10:8
Ocasiová jen poslala míč za blok, ale to na ameriskou obranu stačilo.
10:7
Nepřesný příjem a přesah Mojicaové při nahrávce.
9:7
Adamsová se neprosadila v útoku, ale přichází nevynucená chyba portorického týmu v útoku. Challenge potvrzuje.
8:7
Blok Portoričanek na Larsonovou. Je to jen o jeden bod.
8:6
Ocasiová přidává bod po útoku ze zóny číslo jedna.
8:5
Také Larsonová se přidala k útočnému komandu amerického týmu.
7:5
Podání jen do sítě od blokařky amerického týmu.
7:4
Nepřesný příjem a to mohla potrestat Murphyová a to také dělá. Její útoku byl po lajně nezastavitelný.
6:4
To samé předvedla také Adamsová, která ale míč umístila do dvorce.
5:4
Skvělý oběh do handy a útok, který vytloukl blok od Moralesové.
5:3
Také Adamsová se připomněla na kurtu. Její útok končí přesně na lajně.
4:3
Středem sítě přidává bod také Moralesová a je to jen o jeden bod.
4:2
Znovu Hillová. To je útočná síla amerického týmu. Smeč do rohu kurtu.
3:2
Hillová měla těžkou pozici, ale zvldála vytlouct trojblok soupeřek.
2:2
Útok přesně do diagonály do Rosaové a je znovu vyrovnáno.
2:1
Kombinace do kůlu na Hillovou přináší bod pro USA.
1:1
Výborný útok vedený o konečky prstů na bloku. Je srovnáno.
1:0
Karina Ocasiová je zpět na palubovce. Druhý set začínají na podání Američanky. První bod jde na stranu Američanek po útoku Ocasiová jen do sítě.
0:0
Začal druhý set.
25:17
První set skončil.
25:17
USA proměňuje druhý setbol a jde do vedení. Ve velmi svižném prvním setu.
24:17
Nyní je odpískán přesah na síti od Adamsové. Je tu však další setbol navíc při vlasntím útoku.
24:16
Mojicaová znovu hrála na druhou přes, ale nyní si pomohla taženým úderem a USA má hned sérii setbolů.
23:16
Portoričanky neudržely míč ve hře po útoku Hillové.
22:16
Po delší bodů bodují také Portoričanky, když dává bod středem právě Moralesová.
22:15
Neprosadila se ani střídající Moralesová a je to už o sedm bodů.
21:15
Navíc Glassová dává přímý bod z podání a je to už o šest bodů.
20:15
Středem sítě snižuje náskok soupeřek Moralesová, ale trefuje jen aut.
19:15
Nepřesný příjem trestá útokem po lajně znovu Murphyová, která se rozehrává k výbornému výkonu.
18:15
Právě Valentinová nepoložila míč na palubovku a to trestá Murphyová. Druhý oddechový čas pro Portoriko.
17:15
Valentinová je na kurtu. Larsonová snad poprvé v útoku a je nekompromisní.
16:15
Ocasiová si poradila s dvojblokem soupeřek a přidává patnáctý bod.
16:14
Portoriko jen odevzdalo míč a po útoku středem sítě od Murphyová je to o dva body.
15:14
Útok přes blok z jednonožky končí přesně za blokem. USA je znovu ve vedení.
14:14
Nedohoda na straně Američanek a je z toho jednoduchý bod pro soupeřky.
14:13
Také Ocasiová je však zablokovaná. Portoriko je hnáno velkou porcí fanoušků v hale.
13:13
Je srovnáno. Hillová poprvé neuhrála míč do kurtu a je zablokovaná.
13:12
Také Moralesová si středem sítě poradila útokem k lajně.
13:11
Glassová zachránila míč na polovině Američanek a boduje Adamsová.
12:11
Další přímý bod z podání pro smečařku Portorika a nyní si musí brát oddechový čas také Karch Kiraly.
12:10
Také Enrightová se míčem z podání netrefila do kurtu. Challenge však ukazuje dobrý míč.
12:9
Adamsová přetáhla podání až do autu.
12:8
Hillová znovu úřaduje u sítě. Nyní vytloukla blok soupeřek.
11:8
Portoriko snižuje. Mojicaová velmi drze zahrála na druhou přes.
11:7
Američanky jsou v úvodu zápasu ve velkém tlaku. Nyní z nepřipravené pozice útočila Rosaová a boduje.
11:6
Mojicaová výborně rozhodila míč do kůlu, ale Američanky berou bod po nečistém úderu. Následuje první oddechový čas portorického trenéra.
10:6
Znovu nekompromisní útok Adamsové ze středu sítě.
9:6
Nyní se do míče opřela Ocasiová a je z toho bod po útoku do diagoonály.
9:5
Blok týmu USA je zatím velká hradba. Ani Rosaová neprošla.
8:5
Podání blokařky amerického týmu jen do pásky.
8:4
Útok na druhou přes od nahrávačky Portorika nevyšel a vše trestá Adamsová.
7:4
Útok ze zadní části kurtu nebyl úspěšný, ale Ocasiová dostala ještě jednu šanci, ale je zablokovaná.
6:4
Hillová znovu úspěšně útočí a jde do zadní části kurtu.
5:4
Hillová zasáhla v poli a poté měla míč na ruce Adamsová, ale míč končí v autu.
5:3
Další velmi rychlá kombinace do hlavního kůlu a bod pro Hillovou.
4:3
Ocasiová dává tvrdou ranou míč na palubovku.
4:2
Další blok Glassové. Americká nahrávačka je zatím neprostupná.
3:2
Američanky obrací skóre na svou stranu po bloku na hlavním kůlu.
2:2
Lehká smeč z hlavního kůlu od Hillové. Tvrdá rána do diagonály.
1:2
Glassová výborně vybrala podání o pásku, ale poté jen odevzdala míč. Lehký bod pro Portoriko.
1:1
Blok Američanek oddálil bod pro Portoriko. Ocasiová dává bod.
1:0
První jsou na podání portorické hráčky. Americká univerzálka se dostala k prvnímu útoku a dává bod.
0:0
0:0
Hráčky obou týmů již dokončují rozcvičení na palubovce. Za malý okamžik může zápas skupiny B začít.
0:0

USA: Glassová, Thompsonová, Lloydová – Larsonová, Hillová, Robinsonová – Akinradewová, Adamsová, Dietzenová (C) – Murphyová, Loweová – Banwarthová
Tranér: Karch Kiraly

Portoriko: Valentinová, Mojicaová – Rosaová (C), Enrightová, Santanaová, Cruzová – Oquendová, Moralesová, Reyesová – Ocasiová – Seilhamerová, Venegasová
Trenér: Juan Carlos Nunez

Rozhodčí: Taoufik Boudaya (TUN) – Joo-Hee Kangová (KOR).
0:0
Portoriko

Portoričanky se do Ria dostaly až z dodatečné světové kvalifkace. V ní ale nedaly na své palubovce žádnou šanci výběrům Keni, Kolumbie a Alžírska a bez ztráty setu se mohly radovat z účasti na závěrečném turnaji.

Čeští fanoušci si mohou celek Portorika pamatovat z letošní Světové Grand Prix, kde se střetly mimo jiné i s českou reprezentací. Hned v prvním zápase polského turnaje se radovaly účastnice olympijských her z výhry 3:1. Portoričanky nakonec v celé Světové Grand Prix obsadily vynikající třetí místo, když v boji o bronz porazily tým Bulharska. Celek trenéra Nuneze pokračoval ve výborných výkonech i v Panamerickém poháru, kde se musely Portoričanky sklonit až ve finále nad Dominikánskou republikou.