DOBRÁ ZPRÁVA. Schumacherův stav se po další operaci mírně zlepšil | iSport.cz
31. prosince 2013 • 11:17

DOBRÁ ZPRÁVA. Schumacherův stav se po další operaci mírně zlepšil

DOBRÁ ZPRÁVA. Schumacherův stav se po další operaci mírně zlepšil
TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michael Schumacher ještě neunikl smrtelnému nebezpečí, jeho zdravotní stav se ale podle lékařů "mírně zlepšil". Oznámili to na dnešní tiskové konferenci v nemocnici ve francouzském Grenoblu,  kde 44letá sportovní legenda leží v umělém spánku s těžkým poraněním hlavy po pádu na lyžích."Je to lepší než včera," uvedl lékařský tým.

Michael Schumacher včera večer podstoupil druhou operaci, při níž lékaři dokázali odstranit sraženinu a snížit tlak v lebce. Následné vyšetření pak ukázalo mírné zlepšení, slavný pilot formule 1 však stále zůstává v smrtelném nebezpečí.

"Odstranili jsme velký hematom, protože byl přístupnější než ty ostatní. To nám dává lepší kontrolu. Michaelův stav je relativně stabiltní. Bohužel ale ještě nemůžeme říct, že je mimo ohrožení života," přiznal Schumacherův lékař. "Získali jsme aspoň více času, následující hodiny budou rozhodující."

Sedminásobný šampion formule 1 utrpěl zranění hlavy v neděli při lyžování ve francouzských Alpách. Hlavou se uhodil do kamene a život mu zachránila přilba. Od té chvíle je v kritickém stavu a lékaři bojují o jeho život.

Druhá pondělní operace trvala přibližně dvě hodiny a lékaři potřebovali souhlas rodiny. "Provedli jsme zákrok, který jsme původně neplánovali. Všichni příbuzní si uvědomují, že Michaelův stav je pořád nejistý a může se stát cokoliv," dodali lékaři.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud