Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Květiny, větrníky i barvy jeho týmu. Tady leží Kobe Bryant (†41) s dcerkou Gigi (†13)!

Autor: kvč

Necelé tři týdny po šokující tragédii byli legendární basketbalista Kobe Bryant (†41) s dcerou Giannou (†13) uloženi k poslednímu odpočinku. Po soukromém rozloučení s tragicky zesnulými zaplavily hřbitov v Corona del Mar květiny v barvách, které byly Kobemu vlastní. 

Kobe s Giannou přišli spolu s dalšími sedmi lidmi o život v tragické havárii vrtulníku 26. ledna. Jako místo posledního odpočinku jim byl vybrán Pacific View Memorial Park v Corona del Mar, místo vzdálené jen tři kilometry vzdušnou čarou od domu Bryantovic rodiny.

Podle zdrojů listu Daily Mail vybrala rodina jedno z nejdražších míst, které bylo v Pacific View Memorial Parku dostupné. To se navíc od soukromého rozloučení, které proběhlo 7. února, dost změnilo. V nejbližším okolí kvetou žluté a fialové květiny, místo Kobeho odpočinku tedy svítí barvami Los Angeles Lakers, týmu, se kterým spojil celou kariéru.

Náhrobek zdobí růžence s malými srdíčky, které symbolizují katolickou víru obou zesnulých. Tragické úmrtí dítěte zase připomínají barevné větrníky v okolí.

Odkaz obou bude připomínat nadace, kterou vdova po Kobem Vanessa nechala ve čtvrtek přejmenovat, aby kromě slavného basketbalisty reprezentovala i zesnulou dceru. "Protože číslo 24 neexistuje bez čísla 2, přejmenovali jsme Mamba Sports Foundation na Mamba & Mambacita Sports Foundation," oznámila na Instagramu s odkazem na čísla, která oba nosili na dresech.

Kobeho čtyřiadvacítka, kterou nosil od sezony 2006/07, bude klíčová i teď. Právě 24. února se s Bryantem budou moci rozloučit i fanoušci na památeční akci v aréně Staples Center.

Takhle vypadá místo posledního odpočinku Kobeho Bryanta a jeho dcery Gigi v Pacific View Memorial Parku
Takhle vypadá místo posledního odpočinku Kobeho Bryanta a jeho dcery Gigi v Pacific View Memorial Parku