Zachránce Djokovič. Vypouštěl uzdravené želvy zpět do moře

Autor: mjk

Na kurtě je ke svým soupeřům často až nesmlouvavě krutý, teď ale ukázal i svou něžnou tvář. Tenisová superstar Novak Djokovič si v dubajském rehabilitačním centru pro zraněné želvy užíval poznávání těchto tvorů. "Dostal jsem jedinečnou šanci stát se součástí tohoto skvělého projektu. Bylo to fantastické," říkal dojatý Srb.

Novak Djokovič se v Dubaji symbolicky zapojil do programu na záchranu želvNovak Djokovič se v Dubaji symbolicky zapojil do programu na záchranu želv • ReutersDjokovič je v Dubaji na turnaji, kde po výhře nad Italem Seppim vyzve argentinského tenistu Del Potra k boji o finále. Z pavouku ještě nezmizel ani Tomáš Berdych, který ve stejné fázi narazí na Švýcara Federera.

Světová jednička si ale v prosluněném podnebí udělala čas i na návštěvu záchranného centra. "Smysl tohoto programu je uzdravit a vrátit do přírody zraněné nebo nemocné želvy. Zároveň ale také upozornit na to, kvůli čemu se sem dostanou. Jsou to lidé a jejich lodě, skútry, nešetrní rybáři a podobně," připomněl Djokovič.

Sám byl poctěn tím, aby jednu z uzdravených vyslal zpět do moře. A nenechal se zaskočit ani neočekávaným úkolem. "Dej jí jméno," vyzval ho ošetřovatel. "Leonardo. Pamatuju si to z toho kresleného seriálu Želvy Ninja," vyhrkl na videu s úsměvem Djoker.

Témata:  DjokovičželvasportDubajtenis