Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Lékaři zkoumají Schumacherův mozek. Jak moc bude poškozený?

Autor: zal, pta

Od pádu Michaela Schumachera (45) na sjezdovce v Méribelu už uběhly více jak dva týdny. Stav legendy formule 1 však zůstává neměnný – tedy stabilní, leč kritický. Zatímco Schumi zůstává v umělém spánku, lékaři testují jeho mozek.

Jak informoval deník Bild, chtějí specialisté v Grenoblu zjistit, které oblasti Schumacherova mozku jsou po nárazu do kamene poškozené, a které jsou funkční.

I proto se nemocnice drží s dalšími prognózami zpátky a po novém roce zatím nepodala o Schumacherově stavu veřejnosti žádnou novou zprávu. Navíc hrozí další komplikace jako krvácení do mozku či infekce.

Michael Schumacher má několik otoků na mozku
Michael Schumacher má několik otoků na mozku

Ostatní odborníci upozorňují, že čím dříve se Schumacher z bezvědomí dostane, tím větší má šanci na zlepšení zdravotního stavu. "Je třeba Michaela probudit z umělého spánku co nejdříve. Čím dříve kóma ukončíme, tím lépe. Je to důležité pro následné normální fungování orgánů, především plic," řekl profesor Heinz Peter Moecke z kliniky v Hamburku, která se na podobné případy specializuje.

Ačkoliv prvotní obří mediální zájem o Schumacherův případ už opadl, lidé z celého světa vyjadřují někdejšímu šampionovi stále značnou podporu. V sídle Schumacherova fanclubu v německém městě fanclubu je stále rušno a od tragické události dorazilo na jeho adresu už neuvěřitelných 800 tisíc dopisů.