Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Kauza kouče Vladimíra Růžičky se po MS posouvá dál: Nové důkazy!

Autor: top

Hokejové mistrovství světa skončilo, ale trenéra Vladimíra Růžičku (51) čeká další bitva. Důležitější, než jsou boje o medaile. Musí očistit své jméno, pošpiněné kauzou 500 tisíc na dřevo!

Zda v letech 2012 a 2013 přijal úplatek dvakrát 250 000 korun od Miroslava Palaščáka, otce bývalého hokejisty Slavie, nebo šlo jen o půjčku či sponzorský dar. To je oč tu běží. Kauzu stále řeší policie.

„Neustále probíhá šetření bez konkrétního závěru,“ řekl Blesku mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Už před startem šampionátu i v jeho průběhu kriminálka zpovídala svědky, kteří by do případu mohli vnést jasno, včetně Palaščáka. Růžičku návštěva policejní služebny čeká. „Datum zatím nemáme,“ řekl MfD jeho právník Vít Kučera.

CELÉ VIDEO: Jak je to s Růžičkou a záhadným půl milionem?
Video se připravuje ...

Co ale máme je nové trestní oznámení, které hodlá podat donedávna majitel hokejové Slavie Richard Benýšek. A to na Tomáše Kotouče a Tomáše Rosena, kteří mu klub dříve prodali a kteří v písemném prohlášení nyní tvrdí, že o penězích od Palaščáka věděli, že byly uloženy v klubovém trezoru a že šlo tudíž opravdu o půjčku.

Benýšek však opakuje, že mu Kotouč ani Rosen o žádných penězích při přebírání klubu neřekli. „Světlo do celé kauzy mohou vnést důkazy, které pan Benýšek doručí spolu s trestním oznámením. Dosud nebyly zveřejněny a jednoznačně z nich plyne, že klub o celé věci nic nevěděl,“ řekl Blesku Benýškův právník Oldřich Babický. „I ze zápisů představenstva podle něj rovněž nevyplývá, že by představenstvo tuto věc projednávalo. To ostatně potvrzují i prohlášení některých členů představenstva, která budou k dispozici policii.“

Kouč Růžička při rozhovoru s otcem neúspěšného hokejisty. Video bylo natočeno skrytou kamerou
Kouč Růžička při rozhovoru s otcem neúspěšného hokejisty. Video bylo natočeno skrytou kamerou